استخر متحرک به استخری گفته می شود که بتوان آن را به سادگی و بدون مشکل خاصی جابجا کرد. این دسته از استخر های پیش ساخته معمولا وزن کمتری دارند و با سادگی بیشتری قابل جابجایی هستند. به دلیل محبوبیت بالای این دسته از محصولات هر ساله شرکت های سازنده محصولات جدیدی را روانه بازار می کنند که متحرک هستند و به سادگی می توان آنها را جابجا کرد. در این میان و در سالهای اخیر اینتکس پیشرو در ساخت استخر های پیش ساخته بوده و محصولات فوق العاده ای را تولید کرده که تمامی آنها به عنوان استخر متحرک شناخته می شوند. اما به تازگی بست وی نیز با تولید محصولاتی فوق العاده به جمع بهترین های بازار پیوسته است. شرکت بست وی محصولات خود را بر روی پلتفرم اینتکس تولید کرده و در برخی موارد نوآوری هایی داشته که می تواند نظر مشتریان را به طرف خود جلب کند. در ادامه قصد داریم تا مشخصه های یک استخر متحرک را برای شما بیان کنیم.

استخر متحرک چیست؟ به استخری که بتوان ان را به شیوه های متنوع جابجا کرد استخر متحرک گفته می شود. این دسته از استخر ها بر روی زمین نصب می شوند و می توان آنها را درون زمین نیز نصب و راه اندازی کرد. از این رو تفاوت چندانی با استخر های سنتی ندارند و می توانند در صورت نگهداری خوب سالها نقش یک محصول شگفت انگیز و کاربردی را برایتان ایفا کند. در ابتدا لازم است بدانید که ابعاد ذکر شده در قسمت استخر پیش ساخته تنها مربوط به نوع باز شده و راه اندازی شده استخر های پیش ساخته می باشد و بسته بندی انها اغلب در یک جعبه و در برخی موارد به دو جعبه ختم می شود که باعث می شود حتی با اتومبیل های سدان یا حتی هاچ بک های بازار نیز بتوان آن را حمل کرده و در محل مورد نظرتان نصب و راه اندازی کنید. به جز استخر های مستطیلی 7.32 و 9.75 متری سایر استخر ها تنها در یک بسته بندی قرار دارند و تمامی قسمت های آنها به جز بدنه اصلی که یک تکه است به قطعات کمتر از 2 تا 3 کیلو گرمی تقسیم می شود که با معنای راحتی حمل ان می باشد.

برای خرید استخر متحرک ابتدا لازم است تا با اندازه گیری محل نصب استخر و فضایی که در اختیار دارید با تهران اینتکس تماس بگیرید. پس از تماس و صحبت های اولیه در صورتی که نیاز باشد تا از محل دیدن شود نماینده تهران اینتکس به صورت حضوری به محل مراجعه کرده و نیاز های اولیه را برآورد می کند. پس از انجام این مرحله نوبت به ثبت سفارش و پرداخت مبلغ اولیه می باشد تا امور لازم برای انجام تمامی کار ها انجام شود. در ادامه در صورت نیاز داشتن به تغییرات در محل نصب استخر نوبت به حضور همکاران ما و نصب استخرتان می شود که در بیشترین زمان ممکن برای استخر 10 متری زمانی در حدود 10 ساعت نیاز است که در صورت نیاز به نصب اجزاء دیگر به این زمان افزوده می شود. در حالت کلی پروسه تصمیم گیری و سفارش استخر و نصب آن در اغلب موارد در کمتر از یک هفته انجام می شود. البته مشتریانی که قصد نصب استخر در تهران و حومه را داشته باشند می توانند در مدت زمان کمتری از این خدمات بهره مند شوند. 

شرایط ساخت استخر متحرک

استخر متحرک به چند مشخصه در محل برای قرار گیری نیاز دارد. مشخصه اول مربوط به تراز بودن سطح زمین می باشد. برای قرار گیری منظم تر و صاف استخر نیاز است که سطح آب با لبه استخر برابر باشد. از این رو پیش از خرید استخر فضای خود را کاملا تراز کنید. مرحله دوم مربوط به ابعاد و فضای مورد نیاز برای نصب است. بهتر است در استخر های گرد که قطر آنها برای مثال 366 سانتی متر است یک محل مربعی با طول هر ضلع 450 سانتی متر در نظر بگیرید تا فضای کافی برای تصفیه و پایه ها و زیر انداز استخر وجود داشته باشد. در صورتی که قصد دارید استخر را بر درون زمین نصب کنید نیز بهتر است این قواعد را پیش از حفاری در نظر داشته باشید. فضای باز کناری استخر در زمانی که حفاری شده باشد را می توانید با مواردی همچون ورق های کامپوزیتی طرح چوب و ... همانند استخر های سنتی زیبا کنید. در نظر داشته باشید که به دلیل دیواره PVC، وینیل یا برزنتی استخر های پیش ساخته و استخر متحرک بهتر است تا محل نصب آن درون زمین به دور از باغچه ها به دلیل وجود حیوانات ریزی همچون موریانه و ... انتخاب کنید تا به بدنه استخر صدمه ای وارد نکند. بر روی زمین برای جلوگیری از این اتفاق باید از زیر انداز استاندارد شرکت اینتکس استفاده کنید.