انواع استخر پیش ساخته شرکتی را به طور کامل در این مطلب معرفی خواهیم کرد و با بررسی بیشتر آن ها شما را با این محصولات پر طرفدار آشنا کنیم . استخر های پیش ساخته یا آماده شرکتی همانطور که از نامشان مشخص است از قبل ساخته و طراحی شده اند و تنها می بایست آن ها را راه اندازی کرده و مورد استفاده قرار دهید . امروزه استخر های پیش ساخته جایگزین استخر های بتنی و سیمانی شده اند چرا که مزیت های بسیاری را به همراه دارند که در ادامه به برخی از مزیت های استخر پیش ساخته اشاره خواهیم کرد .

در یک حساب سر انگشتی می بینیم که استخر های پیش ساخته ارزان تر و مقرون به صرفه تر از استخر های بتنی و سیمانی است ، روند ساخت استخر های بتنی و سیمانی می تواند هزینه های سنگینی را در بر داشته باشد ، ساخت یک استخر بتنی نیازمند مصالحی چون سیمان ، ماسه ، چسب بتن ، کاشی و … می باشد ، همچنین هزینه حفاری ، بکار گیری کارگر ، زیبا سازی استخر و … نیز می تواند هزینه های دیگری را در پی داشته باشد که می بینیم هزینه ساخت آن از خرید استخر پیش ساخته گران تر است .

و اما استخر های پیش ساخته که در تنوع بالا ساخته شده اند هزینه خرید آن ها بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر خواهد بود ، بزرگترین و با امکانات ترین استخر های پیش ساخته شرکتی قیمت کمتر از ۱۲ میلیون تومان را دارند که می توان گفت هزینه بسیار کمی باشد . لازم به ذکر است انواع استخر پیش ساخته شرکتی دارای تمامی لوازم همراه و جانبی می باشد که مهم ترین آن ها پمپ تصفیه آب استخر می باشد ، این در حالی است که استخر های بتنی دارای پمپ تصفیه نخواهند بود و نیاز است تا آن ها را به صورت مجزا خریداری کنید .

سازه استخر های پیش ساخته بسیار مقاوم است و اکثر آن ها دارای طول عمر بالایی داشته و بسیاری از فروشگاه ها این محصولات را با ضمانت ۷ ساله به فروش می رسانند ، این مسئله نشان از کیفیت بالای استخر های پیش ساخته دارد .

در کنار استخر های پیش ساخته علاوه بر پمپ تصفیه آب استخر لوازم جانبی دیگری مانند درپوش ، زیر انداز ، نردبان و … می باشد . تمامی این محصولات به همراه پمپ تصفیه آب در کنار استخر های پیش ساخته به صورت پک به فروش می رسد به همین دلیل نیازی به خرید هیچکدام از لوازم جانبی نخواهید داشت .

استخر های پیش ساخته را حتی می توان به صورت توکار و یا روکار راه اندازی کنید ، بیشترین نوع استفاده از استخر های پیش ساخته استفاده به صورت روکار است اما شما می توانید با حفاری زمین استخر پیش ساخته خود را در داخل زمین راه اندازی کنید ، برای اینکار بایستی با در نظر گرفتن ابعاد استخر پیش ساخته خود حفاری را انجام دهید . این در حالی است که اغلب استخر های بتنی به صورت توکار طراحی می شوند . استخر های پیش ساخته را حتی می توان در بالای بام خانه نیز راه اندازی و استفاده کرد .

شرکت هایی چون بست وی و اینتکس از بزرگترین شرکت هایی هستند که اقدام به تولید و فروش استخر پیش ساخته می کنند ، انواع استخر هایی که در این شرکت ها تولید می شوند از نظر طراحی و آرگونومی ساختی که دارند به دو دسته استخر پیش ساخته فریمی و استخر پیش ساخته ایزی ست تقسیم می شوند .

استخر پیش ساخته فریمی

استخر پیش ساخته فریمی از نمونه استخر های پیش ساخته ای است که سازه آن به صورت فریمی می باشد و از پایه تشکیل شده است ، این پایه ها وظیفه دارند تا بدنه را بر روی خود نگه دارند و همچنین فشار وارده که توسط حجم آب ایجاد می شود را تحمل کند . این نوع از استخر های پیش ساخته به نسبت استخر های ایزی ست یا فست ست مقاوم تر اند و طول عمر آن ها نیز بالا تر می باشد ، همچنین آسیب پذیری استخر های پیش ساخته فریمی بسیار کمتر از استخر های پیش ساخته ایزی ست می باشد .

استخر های پیش ساخته فریمی همچنین گران تر از نمونه های ایزی ست می باشد . راه اندازی آن ها نیز نسبتا سخت تر است به همین منظور شما می توانید راه اندازی استخر پیش ساخته خود را به نصاب های حرفه ای فروشگاه اینترنتی اینتکس در تهران بسپارید ، همچنین نمایندگی های فروش استخر پیش ساخته در سراسر دنیا مراحل ارسال و نصب استخر های پیش ساخته را نیز بر عهده می گیرند . فروشگاه اینتکس نیز خدمات پس از فروش این محصولات پیش ساخته را نیز در ایران انجام می دهد .

اغلب استخر های پیش ساخته فریمی از بدنه برزنتی ساخته شده اند و همچنین فریم یا پایه های آن از آلومینیوم یا فایبرگلاس است ، برزنت از نمونه پارچه های ضخیم و مقاوم است که در برابر وزن های بسیار بالا مقاوم است و از همه مهم تر ضد آب می باشد به همین دلیل در مجاورت با آب هیچگاه پوسیده نشده و آسیب نمیبیند به همین منظور شرکت های سازنده استخر های پیش ساخته از برزنت برای ساخت استخر پیش ساخته استفاده می کند .


سازه فریمی استخر های پیش ساخته نیز همانطور که اشاره شد از آلومینیوم یا فایبرگلاس است ، این اجناس کیفیت بسیار بالایی دارند و استحکام آن ها بسیار بالا است به همین علت نیز در برابر ضربه و فشار های بالا مقاوم می باشد ، از مهم ترین ویژگی هایی که هر یک از این دو جنس دارد وزن بسیار سبک آن هاست به همین دلیل جابجایی و حمل استخر های پیش ساخته بسیار راحت شده است .

استخر پیش ساخته ایزی ست

استخر پیش ساخته ایزی ست یا فست ست از انواع استخر پیش ساخته شرکتی می باشد که نوع طراحی و آرگونومی ساخت آن نسبت به استخر های فریمی متفاوت است ، این نوع از استخر ها دارای فریم یا پایه نیستند ، اما برخی از استخر های پیش ساخته ایزی ست که از ابعاد بزرگی برخوردار اند دارای فریم ابتدایی و ساده هستند تا استحکام بدنه استخر را افزایش دهد ، اما بیشتر نمونه ها فریم ندارند .

این نوع از استخر ها به دلیل اینکه بسیار ساده و آسان راه اندازی می شوند به نام استخر پیش ساخته ایزی ست یا فست ست معروف شده اند ، این نوع از استخر ها تنها ارای یک بدنه و همچنین لبه بادی می باشد . برای راه اندازی این استخر ها کافی است تا لبه بادی آن را باد کرده و سپس استخر را پر کنید تا محصول راه اندازی و قابل استفاده شود ، چرا که محصول دارای فریم نیست و تنها لبه های بادی است که دیواره های استخر را سرپا نگه می دارد .

این استخر ها یعنی استخر های پیش ساخته ایزی ست نیز دارای لوازم جانبی همراهی چون پمپ تصفیه آب استخر ، زیر انداز ، روکش ، نردبان و … می باشد . پمپ های تصفیه آبی که در کنار استخر های پیش ساخته قرار می گیرند نسبت به ظرفیت استخر در نظر گرفته شده است و می تواند تمامی حجم آب استخر را در مدت زمان مشخصی تصفیه کند .


جنس بدنه استخر های ایزی ست نیز از برزنت می باشد ، همچنین لبه های بادی استخر نیز از پی وی سی ساخته شده است ، پی وی سی یکی از بهترین اجناس برای تولید محصولات بادی به ویژه استخر های بادی ، وان بادی ، تشک بادی روی آب و … می باشد که در ساخت استخر پیش ساخته ایزی ست نیز استفاده می شود . اغلب استخر های ایزی ست حالت گرد یا بیضی دارند . شما عزیزان می توانید این محصولات را در فروشگاه تهران اینتکس مشاهده کنید .

موضوع مقاله : استخر پیش ساخته شرکتی

با توجه به اینکه ساخت استخر ها می تواند بسیار هزینه زیادی را در بر داشته باشد و از سوی دیگر زمان و وقت زیادی برای ساخت استخر نیاز خواهد بود ، شاید استفاده از استخر پیش ساخته شرکتی یکی از بهترین پیشنهاد ها برای شما باشد . به خصوص که این محصولات دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که هیچ یک از استخر های دیگر این ویژگی ها را ندارند . از دلایلی که امروزه استفاده و خرید استخر پیش ساخته شرکتی بیشتر شده است ، در واقع همان ویژگی هایی است که مختص به استخر های پیش ساخته آماده شرکتی بوده و مردم را مجاب به استفاده از این مدل ها کرده اند . استخر پیش ساخته شرکتی یک استخر خانگی و ویلایی می باشد و شما می توانید از آن حتی برای بسیاری از امور دیگر استفاده کنید . به عنوان مثال از استخر پیش ساخته شرکتی می توانید برای صنعت کشاورزی ، پرورش ماهی ، استخر ذخیره آب و ... استفاده کنید . ولی با تمامی این کاربرد های بسیار خوبی که استخر پیش ساخته شرکتی دارد ، شاید بهترین استفاده از آن ، استخر برای استخر شنا و تفریحات آبی می باشد .

استخر پیش ساخته شرکتی ابعاد و عمق مناسبی را داشته و شما می توانید به راحتی از آن ها برای شنا کردن استفاده کنید . از نظر ابعاد ، استخر پیش ساخته شرکتی در مدل های مختلف تولید شده است و شرکت هایی که این محصولات پیش ساخته را تولید می کنند با در نظر گرفتن اینکه همه مشتری ها شرایط متفاوتی را نسبت به یکدیگر دارند و ممکن است برخی از مشتریان دارای فضای بزرگ و برخی دیگر دارای ابعاد کوچکی برای راه اندازی باشند ، به همین دلیل است که تنوع استخر پیش ساخته شرکتی از نظر ابعاد بسیار بالا بوده و شما می توانید این محصولات را حتی در طول های دو متری خریداری کنید . این در حالی است که استخر های پیش ساخته شرکتی عمدتا در ابعاد بزرگ ساخته شده اند و با همین خصوصیات نیز معروف شده اند . بنابراین شما می توانید استخر هایی با بیش طول بیش از 10 متر خریداری کنید . لذا یک استخر ویلایی نیز ابعادی بیش از این مقدار را نخواهد داشت و عمدتا در همین ابعاد و حتی کوچک تر از استخر های بتنی و یا پیش ساخته استفاده می شود . 

بنابراین می توان گفت که دستان شما در خرید استخر پیش ساخته شرکتی با ابعاد دلخواهتان باز بوده و به سادگی می توانید هر سایزی که دوست دارید را انتخاب و خریداری کنید . توجه داشته باشید که طول و عرض استخر های پیش ساخته در مدل های مختلف و برند های دیگر تفاوت داشته باشد و این مقدار حتما یک متراژ رند نیست ، بنابراین در خرید استخر پیش ساخته شرکتی حتما سعی کنید که درباره محصول تحقیق کنید و مشخصات آن ها را مطالعه کنید . فروشگاه اینترنتی اینتکس که بزرگترین فروشگاه استخر پیش ساخته شرکتی در ایران است ، به طور دقیق متراژ تمامی استخر های پیش ساخته شرکتی خود را مشخص کرده است و شما می توانید به راحتی از ابعاد دقیق استخر ها مطلع شوید و بر اساس آن انتخاب های خود را انجام دهید . فروشگاه اینتکس با توجه به اینکه تجربه کاری بسیار بالایی در این حوزه دارد ، می تواند بهترین راهنما برای شما باشد ، بنابراین توصیه میشود که برای شناخت بیشتر هر یک از استخر های پیش ساخته شرکتی به صفحه محصول رفته و در آن قسمت به طور دقیق در رابطه با هر محصول توضیحات ارائه شده را مطالعه کنید . 

استخر پیش ساخته شرکتی را می توان از نظر مبدا تولید ، به دو دسته بندی استخر پیش ساخته ایرانی و استخر پیش ساخته خارجی تقسیم کرد . استخر های پیش ساخته خارجی به دلیل اینکه توسط برند های خارجی تولید شده اند ، دارای ابعاد و اندازه های شناخته شده بوده و نمی توانید آن ها را در ابعاد دلخواه خود سفارش دهید ، بلکه بایستی با در نظر گرفتن ابعادی که خود شرکت در نظر گرفته است ، محصول را انتخاب و از آن استفاده کنید . البته تنوع بالای متراژ در استخر پیش ساخته شرکتی خارجی می تواند شرایط را برای انتخاب هر چه بهتر شما فراهم کند تا بتوانید به سادگی بهترین استخر پیش ساخته شرکتی را بر اساس مساحت و فضایی که در اختیار دارید خریداری کنید . از جمله برند های معروفی که اقدام به تولید و فروش استخر پیش ساخته شرکتی می کنند ، می توان به برند هایی همچون اینتکس ، بست وی و جیلانگ اشاره کنیم . این سه برند از بهترین برند های خارجی هستند که نمایندگی اینتکس توصیه دارد که از محصولات این شرکت ها استفاده کنید . برای اینکه دو برند اینتکس و بست وی برند های آمریکایی هستند که با سابقه ترین برند ها در تولیدات استخر پیش ساخته می باشند .

در کنار این دو برند معروف ، شرکت جیلانگ نیز بهترین شرکت برای ساخت این محصولات پیش ساخته می باشد که تولیدات بسیار موفقی را داشته و یکی از بهترین گزینه ها برای خرید خواهد بود . در کنار این برند های خارجی یک برند تولید داخل با عنوان استخر پیش ساخته شرکتی ایرتکس نیز پیشنهاد میشود که به صورت انحصاری توسط فروشگاه اینترنتی اینتکس به فروش می رسد و شما می توانید این محصولات را حتی با قیمت های بسیار پایین و همچنین با ضمانت فروشگاه خریداری کرده و از آن ها به بهترین شکل استفاده کنید . استخر پیش ساخته شرکتی ایرتکس به دلیل اینکه به صورت انحصاری به فروش می رسد و تولیدات آن در ایران است ، شما می توانید محصول را در ابعاد مد نظر خود حتی سفارش دهید تا برای شما تولید شود . البته مدل های محبوب و پر طرفدار آن که با متراژ دقیق در فروشگاه اینتکس به نمایش گذاشته شده است و شما می توانید آن ها را مشاهده کرده و با در نظر گرفتن ویژگیهای آن ها خرید های خود را انجام دهید .

استخر پیش ساخته شرکتی در تمامی مدل ها از بهترین جنس ها ساخته شده اند و فروشگاه اینتکس برای جلب رضایت مشتری بهترین مدل ها را موجود کرده و تمامی آن ها را با ضمانت به فروش می رساند ، برای همین شما می توانید با اطمینان خاطر خرید های خود را انجام دهید . معمولا این استخر ها از پایه های فلزی و بدنه های چند لایه برزنتی ساخته می شوند و از این بابت کاملا با دوام بوده و ضد آب خواهند بود ، برای همین است که شما می توانید سال های سال از استخر پیش ساخته شرکتی استفاده کنید . استخر پیش ساخته شرکتی معمولا مجهز به پمپ تصفیه آب می باشد و بیشتر آن ها علاوه بر داشتن این دستگاه و پمپ که بسیار برای استخر های بزرگ با ظرفیت های بالا ضروری است ، اقلام دیگری مانند زیرانداز ، درپوش ، نردبان و ... را دارند که این محصولات را تکمیل کرده است . یک نکته بسیار خوب در رابطه با استخر پیش ساخته شرکتی وجود دارد و آن هم قابلیت راه اندازی و نصب استخر ها بر روی زمین خواهد بود که می توانید هر آنطور که دوست دارید استخر پیش ساخته شرکتی را راه اندازی کنید . فروشگاه اینتکس برای نصب و راه اندازی استخر پیش ساخته شرکتی شما نصاب هایی را به خدمت گرفته است تا این خدمات پس از فروش را به مشتریان خود ارائه دهد .