تشک بادی کمپینگ از سری تشک های بادی می باشد که از آن در کمپینگ های تفریحی و مسافرت استفاده می شود چرا که بسیار کم حجم هستند و می توانند پس از راه اندازی به بهترین شکل مورد استفاده قرار بگیرند . این محصولات با ساختار بسیار عالی که دارند می توانند بستری بسیار نرم و راحتی را برای افراد حتی در سفر ها نیز فراهم کنند ، با داشتن چنین تشک هایی دیگر می توانید در هر شرایطی و در طول سفر نشیمنگاه و تشک بسیار نرم و دوست داشتنی را همراه خود داشته باشید . این محصولات در ابعاد و رنگ های مختلفی تولید می شوند و ممکن است از لحاظ ساختاری و آرگونومی ساخت تفاوت هایی نسبت به یکدیگر داشته باشند ، پس به همین علت دستان شما برای خرید تشک بادی کمپینگ بسیار باز است . اما یکی از نکاتی که حائز اهمیت است و خریداران را برای خرید مردد کرده است این سوال می اشد که تشک بادی کمپینگ خود را از کجا بخرند ؟ این سوال شاید سوالی پیش پا افتاده باشد اما باید حتما مدنظر داشته باشید که محصولات بادی خود را به خصوص تشک های بادی معمولی و کمپینگ خود را از کجا خریداری می کنید چرا که امروزه انواع مختلفی از تشک های بادی کمپینگ با بدنه ضعیف تر و بی کیفیت تولید شده اند و خریداران به دلیل اطلاعات کم به اشتباه جنس های درجه دو را خریداری می کنند . در همین راستا نیز قصد داریم تا تشک های بادی کمپینگ مرغوب و اصلی را به شما معرفی کنیم و ویژگی های هر یک مانند جنس بدنه ، آرگونومی ساخت ، ابعاد ، وزن ، تحمل وزن و ... را به شما عزیزان شرح دهیم تا بیشتر با آن ها آشنا شوید و به اشتباه جنس های نامرغوب را خریداری نکنید . پس از آن بستر ها و مراکز معتبر فروش تشک بادی کمپینگ را خواهیم گفت تا دیگر با خیالی راحت تر خرید خود را انجام داده و رضایت کامل را داشته باشید . 

تشک های بادی کمپینگ اصلی دارای جنس بدنه بسیار مقاومی هستند و از مواد درجه یک و با کیفیتی تولید می شوند اما تشک های بادی درجه دو و یا تقلبی این چنین نیستند و دارای بدنه بسیار ضعیف هستند و نمی توانند مدت طولانی دوام بیاورند و با مشکل مواجه می شوند . از بزرگترین برند ها و شرکت هایی که اقدام به تولید تشک بادی کمپینگ می کنند شرکت های intex و بست وی به چشم می خورد . این دو برند و برخی از برند های مطرح از بهترین و بزرگترین تولید کنندگان این محصولات بادی هستند که تولیداتی بسیار مرغوب و عالی را به بازار عرضه می کنند . به دلیل دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی بسیار مدرن این شرکت ها موجب شده تا تشک های بادی کمپینگ با کیفیت و مدرنی را تولید کنند . این شرکت ها که از قدیمی ترین شرکت های فعال در این زمینه می باشند در تولیدات جدید تر خود مدل های بسیار کاربردی را تولید کرده و با تغییراتی در ساختار آن ها باعث شده تا تشک های بادی کمپینگ چند کاره و با دوام بیشتری را اراِئه دهند . در ادامه به برخی از تغییرات بزرگ و اساسی محصولات جدید این تشک ها می پردازیم تا راهنمایی برای خرید و انتخاب شما نیز باشیم .

تشک های بادی کمپینگ جدید تر از جنس بدنه باکیفیت تری ساخته شده اند ، این تشک ها از بدنه pvc تولید شده اند و کیفیت بسیار بالایی داشته باشند . pvc فشرده شده که در این محصولات استفاده می شود می تواند وزن های بالا را به خوبی تحمل کند ، وزن هایی در حدود 200 تا 300 کیلوگرم را به صورت متغییر بر روی خود نگه دارند ، پس لازمه این قدرت و دوام بالا جنسی بسیار محکم مانند پی وی سی می باشد . برای اینکه برخی از تشک های کمپینگ بدنه مقاوم تری را داشته باشند ، بدنه را از ساختار چند لایه می سازند . قسمت کف اکثر محصولات جدید تر را دو یا چند لایه می سازند تا در برابر سایش نیز مقاوم باشند چرا که این قسمت برخورد بیشتری با سطح زمین داشته و مقاوم بودن آن نیاز مند لایه های قوی تر pvc می باشد . لازم به ذکر است که این جنس در برابر آب نیز مقاوم است ، به همین دلیل تولید کنندگان تشک های بادی کمپینگی و مسافرتی را عزضه کردند که می توان به راحتی و بدون هیچ مشکلی آن را بر روی آب نیز راه اندازی کرد . البته راه اندازی و استفاده از آن ها تنها بر روی آب های کم عمق و آرام مانند استخر امکان پذیر است و اگر این چنین نباشد ممکن است تعادلش بهم بریزد و نتواند به خوبی بر روی آب قرار بگیرد . تشک های بادی کمپینگ از نظر کیفیت بدنه به مراتب بسیار قوی تر از تشک های بادی روی آب هستند و چه بسا می توانند بهتر از آن ها را نیز عمل کنند . ( تشک های بادی روی آب به دلیل اینکه تماس زیادی با زمین سفت و خشک ندارند و بیشتر بر روی آب از آن ها استفاده می شود دارای بدنه ضعیف تری هستند و قابل قیاس با تشک بادی کمپینگ نیستند ) .

طراحی این تشک ها نیز در مقایسه با دیگر تشک های بادی که در منازل استفاده می شود و جز اقلام خانگی می باشد متفاوت است . تشک های بادی کمپینگ به دلیل اینکه بیشتر در سفر ها و کمپ های تفریحی از آن ها استفاده می شود دارای حجم و وزن بسیار کمتری هستند ، چرا که اگر این چنین نباشد جابجایی و حمل آن ها نیز دشوار تر بوده و مسلما برای افراد خوشایند نخواهد بود . به عنوان مثال کوهنوردی می خواهد در سفر پیاده خود تشک بادی را حمل کند تا در صورت احتیاج اُتراق کرده و استراحت کند ، حال آیا اگر تشک از ابعاد بسته بندی و وزن بالا برخوردار باشد کوهنورد می تواند به خوبی آن را حمل کند ؟ به طور حتم در مدت زمان طولانی می تواند این مشکل دردسر هایی برای وی داشته باشد به طوری که به سرعت خسته شده و به دلیل حجم بیشتر برای عبور از موانع به مشکل بر خواهد خورد . 

این تشک ها را اگر از جنس مرغوب تهیه شده باشند و شما با دانسته های خود اگر جنس اصلی را خریداری کنید می توانید انتظار آن ها را داشته باشید که تشک بادی کمپینگتان در هر شرایط آب و هوایی مانند سرمای کوهستان و برف ، در بیابان و هوای گرم و خشک ، در جنگل و رطوبت بالا و ... به خوبی عمل کند و آسیبی نبیند . پس لازمه داشتن چنین محصولی انتخاب تشک بادی مسافرتی و کمپینگی با کیفیت و مرغوب می باشد . در بالا نیز اشاره شد که بهترین مدل های تشک بادی کمپینگ چه مدل هایی هستند و اگر مطمعن باشید که این محصولات ساخته شده توسط آن کمپانی ها می باشد می توانید با خیال راحت خرید خود را انجام دهید و یا اینکه با داشتن اطلاعات کامل از جنس بدنه این محصولات و سایر ویژگی ها مانند آرگونومی ساخت ، وزن ، تحمل وزن ، دریچه های با کیفیت ، ساختار لایه های داخلی و ... می توانید به راحتی تشک بادی کمپینگ و مسافرتی خوبی را خریداری کنید .


تشک های جدید از خاصیت رویه مواج بهره مند هستند ، این رویه ها را ممکن است دیده باشید و فکر کنید که تنها برای زیبایی تشک بادی ایجاد شده اند اما این چنین نبوده و وجود رویه مواج به دلیل این است که تشک بادی بسیار نرم تر و راحت تر شود . وجود رویه های مواج موجب می شود گردش خود در بدن به بهترین شکل صورت پذیرد و نیز جریان هوا در بین بدن فرد و تشک وجود داشته باشد تا بدین ترتیب از بالا رفتن دما جلوگیری شده و در نهایت از تعریق بدن جلوگیری می کند . داشتن گردش خون مناسب در هنگام خواب نیز کمک می کند تا خواب لذت بخشی را تجربه کنید . رویه های مواج نیز ممکن است به شکل های گوناگون باشند ، به عنوان مثال رویه ها را مواج موازی ، مشبک و ... می سازند .

یکی دیگر از نکاتی که در این تشک ها حائز اهمیت است این است که به راحتی می توان آن ها را در مدت زمان بسیار کمی راه اندازی و جمع آوری کرد . در بدنه تشک های بادی کمپینگ دریچه هوایی به منظور پر کردن و تخلیه هوای داخل تشک وجود دارد که می توان از آن قسمت برای راه اندازی استفاده کرد . از آنجا که حجم داخلی تشک های کمپینگ از تشک های بادی خانگی کمتر است می توان سریع تر آن ها را باد کرد . همچین وجود انواع پمپ های باد باعث شده است تا به راحتی تشک بادی کمپینگ خود را در مدت زمان بسیار کم پر کنید . دریچه موجود در بدنه این تشک ها نیز قالبیت اتصال همه نوع پمپ ها را ممکن ساخته است اما پیشنهاد ما به خریدارن این است که پمپ های باد دستی را تهیه کنند چرا که به برق نیاز ندارند و در صورتی که برقی وجود نداشته باشد می توانید تشک خود را باد کنید . مراقبت از این محصولات نیز امری است ضروری . بدنه تشک های بادی در برابر اجسام تیز و برنده آسیب پذیر اند و هر چند که کف آن ها ساختار چند لایه دارد و می تواند به خوبی بر روی سنگ ریزه ها و یا شاخ و برگ قرار بگیرد ، اما بهتر است تشک بادی کمپینگ خود را در بهترین محل قرار دهید تا امکان آسیب دیدگی را به حداقل برسانید .

با توجه به تعاریفی که در بالا شد می بینید که با خرید تشک بادی کمپینگ چقدر راحت می توانید در سفر خود به خوبی استراحت کنید ، تنها با هزینه بسیار کم این محصولات را می توانید داشته باشید . در هنگام خرید نیز بایستی خرید خود را از مراکز معتبر انجام دهید . یکی از این مراکز معتبر نمایندگی اینتکس می باشد که انواع مختلف تشک های بادی کمپینگ را در ابعاد دو نفره و سه نفره در فروشگاه خود دارد . شما می توانید این محصولات را با قیمت ارزان از این فروشگاه خریداری کنید و در کمترین زمان درب منزل تحویل بگیرید . محصولاتی که در این فروشگاه به فروش می رسد اغلب از تولیدات کمپانی های مطرحی چون اینتکس و بست وی می باشد .