تعمیر وان بادی

موضوع مقاله : تعمیر وان بادی محصولات بادی امروزه به عنوان پایه ثابت بسیاری از تفریحات آبی در نظر گرفته می شوند و با توجه به تنوع بالایی که دارند به خوبی توانسته اند جای خود را در میان مردم باز کنند . از جمله محصولات بادی محبوب در میان مردم در حوزه تفریحات آبی می توان به استخرهای بادی ، استخر پی ساخته ، تشک های بادی روی آب و به خصوص وان های بادی اشاره کرد . وان های بادی به گونه ای می باشند که در محیط های خانگی و همچنین محیط های باز بیرونی به دلیل ابعادی که دارند می توان از آنها استفاده کرد از این رو به هنگام دوش گرفتن نیز به راحتی می توانید از این محصولات استفاده نمایید . وان های بادی و اگر به طور دقیق تر بخواهیم بگوییم تمامی محصولات بادی به دلیل متریالی که درون آن ها استفاده شده است و همینطور ماهیت ساختی که دارند در برابر اشیاء تیز و برنده آسیب پذیر هستند که البته اجسام تیز می تواند برای سایر لوازم خانگی نیز مشکل ساز باشد و این آسیب پذیری را صرفا نمی توان به محصولات بادی نسبت داد .

در ادامه این مقاله قصد داریم تا ابتدا شما را با بدنه تشکیل دهنده وان های بادی آشنا کنیم و سپس در زمینه تعمیر وان بادی به شما اطلاعات جامعی را منتقل بکنیم تا در صورت نیاز به خوبی بتوانید از پس تعمیر این محصولات بر بیایید پس در ادامه این راه همراه ما باشید . بدنه وان های بادی از یک جنس مشترک با سایر محصولات بادی استفاده می کند و آن هم چیزی نیست جز متریال پی وی سی که به دلیل محبوبیت بالایی که در میان مصرف کنندگان دارد ، توسط کمپانی های تولید کننده مورد استفاده قرار می گیرد . دلیل استفاده از جنس پی وی سی یا همان وینیل در ساخت محصولات بادی مقاومت فوق العاده در برابر فشار و ضربه می باشد . این الیاف دارای قابلیت کشسانی فوق العاده می باشد و از این رو با توجه به آبکاری های ایده آلی که در بخش درزهای وان بادی صورت می گیرد به خوبی می تواند در برابر فشار آب از خود مقاومت نشان دهد و مانع از نفوذ آب به بخش های بیرونی وان شود . همچنین مقاومت بالایی این محصولات در برابر فشار وارده و همچنین در هنگام برخورد اجسام باعث شده است که این محصول جزو پایه های ثابت تولید محصولات بادی به حساب بیاید . حال ممکن است به هر دلیلی اعم از برخورد اجسام تیز و یا همچنین اجسام داغ و قرار گرفتن محصولات در معرض حرارت بالا از جمله آتش دچار سوراخ شدگی و یا پارگی شود که در این صورت باید اقدام به تعمیر آن ها شود تا قابلیت استفاده مجدد فراهم بشود . آسیب دیدگی وان های بادی و به طور کلی محصولات بادی که در ارتباط با آب هستند همانند استخرهای بادی را می توان به دو دسته سوراخ شدگی و پارگی در حد بزرگ دسته بندی کرد که در هنگام تعمیر باید اقدام متفاوتی صورت بگیرد . اگر وان بادی مورد نظرتان دچار سوراخ شدگی جزعی شده باشد به راحتی می توانید توسط برچسب تعمیرات اقدام به رفع آسیب دیدگی وان بادی کنید . 

بدین صورت که آب داخلی وان بادی را به طور کلی خالی می کنید به گونه ای که خیسی بر روی سطح وان باقی نماند ، سپس اقدام به خالی کردن باد می کنید به گونه ای که کمی باد درون محصول باقی بماند تا به روش های مختلف بتوانید سوراخ ایجاد شده را پیدا کنید ، توجه داشته باشید که به طور کامل باید محصول را بررسی کنید تا تمامی سوراخ شدگی های احتمالی پدیدار شود . سپس باید بخش آسیب دیده را بر روی سطحی صاف و مستحکم قرار دهید و کمی بدنه وان را بکشید و با استفاده از پکیج تعمیرات محصولات بادی که شامل چسب قطره ای مخصوص و لیبل تعمیر است اقدام به تعمیر بخش آسیب دیده نمایید ، به گونه ای که ابتدا چسب را به طور کامل بر روی بخش آسیب دیده میریزید و پس از صرف مدت زمان چند ثانیه ، لیبل مخصوص را بر روی آن قرار می دهد و در چند دقیقه ابتدایی فشار بر روی لیبل می گذارید تا به خوبی بر روی محل آسیب دیدگی بچسبد . سپس بهتر است به مدت پنج الی هفت ساعت جسمی سنگین به اندازه تقریبی زیر پنج کیلو گرم را بر روی لیبل قرار دهید تا محل آسیب دیده کمی تحت فشار باشد و این امر در جهت بهتر چسبیدن لیبل بر روی محل آسیب دیدگی کمک شایانی می کند .

پس از چند ساعت که مراحل بالا را به دقت انجام دادید می توانید با استفاده از پمپ های بادی دستی و یا برقی اقدام به راه اندازی مجدد وان بادی و سپس پر کردن آن از آب کنید و حال وان بادی قابل استفاده می باشد ، فقط بهتر است برای اطمینان هر چه بیشتر ، مقداری کف درست کرده و بر روی محل ترمیم شده بگذارید تا از عدم بیرون زدن باد از محل تعمیری اطمینان حاصل کنید . پکیج تعمیرات مخصوص محصولات بادی که در بخش بالایی از آن اسم بردیم به طور کلی توسط دو برند اینتکس و بست وی تولید و در بازارهای جهانی عرضه می شوند که فرق چندانی با یکدیگر از نظر کیفیت ندارند و برای وان های بادی که فشار بالایی به محل های آسیب دیده وارد نمی آید ، از هر دوی این برند های می توانید استفاده کنید ، فقط باید مراحل ذکر شده را به دقت و با کیفیت بالا انجام دهید . اما اگر وان بادی شما دچار آسیب دیدگی حاد تر شده است و به طور عمیانه تر سوراخ شدگی محصول شما بزرگ می باشد بهتر است که به عبارتی کار را به کاردان بسپارید و خودتان دست به تعمیر نزنید زیرا محصولات بادی که در ارتباط با تفریحات آبی هستند از جمله وان های بادی ، اگر درست تعمیر نشوند می توانند مشکل ساز شوند ، زیرا این محصولات به هنگام استفاده در محیط های خانگی به دلیل برطرف نشدن کامل آسیب دیدگی به دلیل فشار آب داخلی که درون آن ها وجود دارد ، ممکن است دچار ترکیدگی شوند و آب در محیط های خانگی جاری شود . فروشگاه مرکزی اینتکس تهران با سابقه پانزده ساله در زمینه عرضه متنوع ترین محصولات بادی در این به عنوان اولین فروشگاه تخصصی محصولات بادی اینتکس و بست وی اقدام به ارائه خدمات تعمیر وان بادی و سایر محصولات بادی از جمله استخر بادی و پیش ساخته کرده است که می توانید شما نیز از این خدمات بهره مند شوید .

 

فرآیند تعمیر محصولات بادی توسط کارشناسان برجسته و کارآزموده با استفاده از مرغوب ترین و با کیفیت ترین متریال ها صورت می گیرد تا به بهترین شیوه وان بادی شما آماده برای ادامه استفاده شود . برای سپردن محصول بادی تعمیری شما به فروشگاه مرکزی اینتکس میبایست از طریق راه های ارتباطی با مشاورین ما در دفتر نمایندگی تماس گرفته و اقدام به ارسال محصولات خود نمایید ، همچنین این فروشگاه دارای نمایندگی های حضوری در تهران می باشد که می توانید به صورت حضوری نیز اقدام به تحویل محصول تعمیری کنید فقط باید توجه داشته باشید که این امر باید با هماهنگی قبلی صورت بگیرد . در انتها امیدواریم اطلاعات جامع و کاربردی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم تا به راحتی در شرایط وارد شدن آسیب به محصول بادی تان بتوانید تصمیم درست را اتخاذ کنید .