با رونق پیدا کردن استخر های خانگی بسیاری از افراد درصدد ایجاد ، ساخت و طراحی یک جکوزی ارزان قیمت در کنار استخر ها بودند ، اما از آن جا که جکوزی های بتنی هزینه های سنگینی را به دنبال داشت ، بسیاری از آن ها به سمت جکوزی بادی خانگی ارزان روی آوردند ، تا با صرف هزینه کمتر بتوانند جکوزی ایده آل و با امکانات کامل داشته باشند .

شاید بسیاری از شما با جکوزی بادی خانگی آشنایی نداشته باشید و ندانید که این محصولات بادی دارای چه ویژگی هایی هستند ، این محصولات بادی از جدید ترین و مدرن ترین محصولاتی هستند که تولید کنندگان محصولات بادی بنا به نیاز و محبوبیت مشتری های خود اقدام به تولید کردند .

قدمت جکوزی بسیار زیاد است و از قدیم الایام از این بستر های آب گرم برای آب درمانی و … استفاده می کردند ، در قدیم جکوزی ها عمدتا به صورت سنگی و یا با کندن بستر رود های آب گرم و یا ایجاد حرفه در کنار چشمه های آب گرم پدیدار می شد چرا که آب گرم مخصوصا آب های گرم معدنی خاصیت های بسیاری برای برخی از بیماری ها مانند درد مفاصل ، درد کمر ، گردن و … دارد .


پس از گذشت سال ها جکوزی های آب گرمی با روش مصنوعی پدیدار آمدند که آن ها نیز برای ریلکس کردن ، آب درمانی و … مفید است ، جکوزی های امروزی با توجه به نوع ساختار و طراحی که دارند به دو دسته جکوزی بتنی و جکوزی بادی پیش ساخته تقسیم می شوند که هر یک از آن ها مزایا و معایبی را دارند که یکی از مهم ترین آن ها اختلاف قیمت می باشد .

 جکوزی های بتنی از پر رونق ترین جکوزی های مدرن و پیشرفته می باشد که در کنار استخر های شخصی و حتی استخر های عمومی با ابعاد بزرگ ساخته می شوند ، این نوع از جکوزی ها اغلب به صورت توکار یعنی در داخل زمین ساخته می شوند و نیازمند حفاری می باشند ، پس از آن نیاز است تا قسمت گود برداری شده را به خوبی آب بندی کنید .

آب بندی کردن جکوزی بتنی و حتی استخر های بتنی امری بسیار ضروری است که به صورت مهندسی شده بایستی انجام گیرد لذا در صورت نشتی کردن آب به داخل زمین می تواند پس از مدت ها استفاده باعث نشست زمین و آسیب دیدن جکوزی شود . برای آب بندی بتن ، چسب بتن و … لازم است و همچنین نیاز است پس از بتن ریزی و اب بندی کردن استخر نمای خارجی جکوزی را نیز با سرامیک یا کاشی ها مزین کنید .

لازم به ذکر است که اغلب جکوزی های بتنی دارای سیستم لوله کشی توکار و در داخل زمین هستند که بایستی در هنگام گود برداری مشخص و کنده شود ، به همین دلیل نیز عمدتا ساخت جکوزی بتنی می تواند از نظر زمانی طولانی تر و از نظر هزینه قیمت بالایی را داشته باشد . همچنین خرید گرمکن آب جکوزی و پمپ های تصفیه کن نیز از دیگر هزینه هایی است که می بایست پرداخت کنید .

اما با وجود تمامی این هزینه ها جکوزی های بتنی ماندگاری بسیار بالایی داشته و طول عمر آن ها بسیار بالاست ، همچنین می توانید ابعاد جکوزی خود را حتی در اندازه های بزرگتری بسازید . از دیگر معایب جکوزی بتنی ثابت بودن آن است چرا که نمی توان آن را جابجا کرد .

در نقطه مقابل آن جکوزی بادی خانگی ارزان تر و به صرفه تر از ساخت جکوزی بتنی است ، شما می توانید با مراجعه به نمایندگی فروش جکوزی بادی در کمترین زمان خرید خود را انجام داده و در مدت زمان بسیار کمی صاحب یک جکوزی ایده آل خانگی شوید بدون اینکه وقت زیادی را برای ساخت جکوزی بتنی صرف کنید .

جکوزی های بادی دارای تمامی ویژگی های یک جکوزی ایده آل را داراست چرا که در کنار خود دارای سه دستگاه ( بسته به نوع جکوزی بادی ) متناسب با ابعاد و نوع استخر می باشد که هر یک از آن ها وظایف خاصی را انجام می دهند ، یکی از این دستگاه ها گرمکن آب جکوزی می باشد که قادر است دمای آب را به دمای ایده ال شما برساند .


اغلب گرمکن های آب جکوزی که شرکت هایی چون بست وی و یا اینتکس تولید می کنند قادرند تا دمای آب را تا ۴۰ درجه سانتی گراد افزایش دهند به همین علت نیز می توان گفت که قدرت بسیار خوبی دارند ، بیشتر گرمکن هایی که برای جکوزی بادی خانگی در نظر گرفته می شود از نوع برقی می باشد زیرا می تواند ظرفیت اب موجود در جکوزی را در کمترین زمان به دمای ایده آل برساند .

اغلب این گرمکن ها دارای نمایشگر های دیجیتال هستند که می توانید با مشاهده آن از عملکرد گرمکن آگاه شوید و نسبت به تغییر پلن ها و کلید های کنترلی اقدام کنید . این دستگاه گرمکن آب جکوزی در کنار جکوزی بادی به صورت یک پکیج فروخته می شود به همین دلیل نیازی به خرید مجزا گرمکن یا همان هیتر آب نخواهد بود .

دستگاه های بعدی که همان پمپ های آب هستند دارای وظایف جداگانه می باشند ، یکی از این پمپ ها پمپ تصفیه آب جکوزی می باشد که با مکش آب به درون مخزن خود با استفاده از فیلتر های طراحی شده آب را تصفیه کرده و از لوله خروجی به جکوزی باز می گرداند ، قدرت و ظرفیت این پمپ های تصفیه کن بسته به نوع جکوزی و ابعاد آن ممکن است متغییر باشد .

وجود پمپ های تصفیه کن برای تمامی جکوزی ها از جمله جکوزی های بادی و بتنی ضروری است ، از این پمپ ها حتی در استخر ها نیز استفاده می شود چرا که راکد ماندن آب در یک محل و همچنین استفاده از آن آب باعث می شود تا باکتری ها در آن رشد کنند باعث کدر شدن آب شوند .

سومین دستگاه که پمپ آب برای جریان دادن به آب جکوزی می شود ممکن است در برخی از جکوزی ها وجود نداشته باشد و جریان آب با پمپ تصفیه اب اتفاق بیوفتد ، این نوع پمپ ها با برقراری جریان آب در جکوزی جلوه زیباتری به آب گرم داده و جکوزی را به یک چشمه شبیه می کند .

طراحی و ساختار بدنه جکوزی بادی ارزان همانطور که مشخص است به صورت بادی می باشد و با باد کردن بدنه اصلی جکوزی حالت و فرم اصلی را به خود می گیرد ، هزینه ساخت بدنه بادی بسیار ارزان تر از ساخت بدنه بتنی و سیمانی می باشد به همین علت نیز جکوزی بادی را جزء دسته جکوزی های ارزان قیمت قرار می دهند .


اغلب جکوزی های بادی را با بدنه ای از جنس pvc تولید می کنند ، پی وی سی از نمونه اجناس بسیار عالی و ایده آل هستند که به مانند وینیل برای ساخت تمامی محصولات بادی استفاده می شوند ، از آن جا که این جنس در برابر عواملی چون رطوبت ، دمای بسیار بالا و یا پایین آب و همچنین ضربه ، فشار و … مقاوم هستند از بهترین اجناس لایه ای هستند که می توان برای ساخت محصولات بادی به ویژه محصولات بادی که با آب سروکار دارند مورد استفاده قرار گیرند .

نوع طراحی کجوزی های بادی خانگی نیز بسیار متنوع است ، شما می توانید این تنوع زیاد را در فروشگاه تهران اینتکس به وفور مشاهده کنید و با مطالعه مشخصات هر کدام اقدام به خرید جکوزی بادی خانگی ارزان قیمت خود کنید . تمامی جکوزی های فروشگاه دارای ضخامت بوده و مشتری می تواند به راحتی محصول خود را به صورت اینترنتی و یا حضوری خریداری نماید .