راهنمای خرید چادر مسافرتی عصایی

چادر مسافرتی یکی از بهترین محصولاتی می باشد که برای سفر ها می توان از آن ها استفاده کرد ، چادر های مسافرتی همانطور که از اسم آن ها پیداست در سفر ها بسیار کاربرد دارند ، وجود این چادر ها در سفر ها می تواند حریم خصوصی را برای شما در طول سفر فراهم کند ، این محصولات به دلیل حجم کم به راحتی قابل حمل شده اند و از این رو محبوبیت زیادی را کسب کرده اند . چادر های مسافرتی در انواع مختلفی تولید شده اند که یکی از آن ها چادر مسافرتی عصایی می باشد . این چادر ها دارای ساختار بدنه متفاوتی به نسبت دیگر چادر ها می باشد ، این چادر ویژگی های بسیاری را داشته که در ادامه به هر یک  از آن ها به صورت جداگانه خواهیم پرداخت . 

چادر مسافرتی عصایی به دلیل نوع میله های استفاده شده  نحوه راه اندازی به این اسم شناخته شده اند ، چرا که میله های آن به صورت عصایی به هم متصل شده و راه اندازی می شوند . این چادر ها از بدنه مقاومی ساخته شده اند و می توانند به بهترین شکل در شرایط مختلف آب و هوایی دوام بیاورند . این چادر ها به تنهایی در طرح ها و رنگ های مختلف تولید شده اند که هر شخص با هر سلیقه ای می تواند از این استخر ها استفاده کنند . 

طراحی چادر مسافرتی عصایی

طراحی چادر مسافرتی عصایی همانطور که گفته شد در طرح ها و رنگ های مختلف وجود دارند . این چادر ها ممکن است دارای تعداد زیادی درب و پنجره داشته باشند . همه چادر ها برای اینکه افراد بتوانند به داخل چادر مسافرتی ورود کنند نیاز است که دربی برای آن ها طراحی شود ، پس این ویژگی در همه آن ها یکسان است ، اما در برخی از چادر ها ممکن است در هر دو طرف چادر درب وجود داشته باشد ، ما می توانید بنا به نیاز خود چادر مسافرتی عصایی یک درب  یا دو درب را خریداری کنید . همچنین این چادر ها می توانند دارای تعداد زیادی پنجره باشند ، چادر های مسافرتی که تعداد پنجره های زیادی دارند می توانند میدان دید وسیع تری را به افراد داخل چادر بدهند تا به بیرون دید کافی داشته باشند ، همچنین وجود پنجره می تواند در امر تهویه هوای داخل چادر تاثیر بسزایی داشته باشد پس اگر می خواهید که در فصل گرما از چادر خود استفاده کنید ، سعی کنید چادر مسافرتی با تعداد پنجره های بیشتری را انتخاب کنید تا با باز کردن آن ها جریان هوا را به خوبی در چادر خود داشته باشید . برخی از مدل های این چادر ها پشه بند یا توری دارد که می توان با بستن آن ها از ورود پشه و یا حشرات به داخل چادر جلوگیری کرد . این پنجره و درب ها به صورت زیپی باز و بسته می شوند و شما می توانید به راحتی اقدام به باز و بسته کردن آن ها کنید . در برخی از این محصولات هواکش هایی وجود دارد که وجود آن ها دیگر می تواند روند تهویه هوا را به راحتی انجام دهند و در نبود پنجره های زیاد می تواند به خوبی کارایی داشته باشد . چادر های مسافرتی که اغلب به صورت تک نفره و در شرایط سخت استفاده می شوند دارای پنجره های کمتری هستند چرا که وجود پنجره های کمتر به منزله آب بندی بهتر چادر می باشد که به همین دلیل چادر می تواند به خوبی در شرایط بد جوی دوام بیاورد . 


جنس بدنه و پایه چادر مسافرتی عصایی

از مهم ترین نکاتی که در هنگام خرید چادر مسافرتی بایستی به آن توجه کرد جنس بدنه آن هاست ، جنس بدنه می تواند بیانگر کیفیت چادر باشد چرا که مرغوب بودن چادر مسافرتی به چند عامل بستگی دارد که یکی از آن ها جنس بدنه است . بدنه این چادر ها از جنس پارچه شمعی یا پلی استر می باشد که به دلیل نوع الیافی که دارد برای تولید چادر مسافرتی چادر مسافرتی مناسب شده است و از خصوصیات این جنس می توان به ضد آب و ضد اشعه بودن آن اشاره کرد . بدنه پلی استر می تواند به بهترین شکل از ورود آب به داخل چادر جلوگیری کند ، به همین خاطر می توان این چادر ها را در شرایط سخت آب و هوایی مانند جنگل و یا کوهستان مورد استفاده قرار دهید . در برخی از چادر های مسافرتی عصایی برای بالا تر رفتن مقاومت چادر در شرایط بد ، روکشی از جنس پلی اورتان قرار داده شده است که در صورت لزوم می توان آن را بر روی چادر کشید و مقاومت بدنه را افزایش داد . دیگر مسئله مهم در هنگام خرید چادر مسافرتی عصایی ، دقت کردن به جنس پایه های چادر می باشد . پایه های این چادر ها اغلب از جنس فایبرگلاس یا آلومینیوم می باشند که به بهترین شکل می توانند در برابر فشار های وارده ( بر اثر وزش باد یا عوامل دیگر ) و نیز ضربه می تواند به خوبی دوام بی آورد . جنس آلومینیوم ها ضد زنگ بوده و به بهترین شکل می تواند در برخورد با آب مقاوم باشد .

ابعاد چادر مسافرتی عصایی

این محصولات در ابعاد مختلفی تولید شده و و در بازار ها موجود می باشد ، افراد می توانند بنا به سلیقه شخصی خود یکی از آن ها را خریداری کند . به صورت کلی این چادر ها از نظر تعداد نفرات به 1 ، 2 ، 4 ، 6 ، 8 ، 10 و 12 نفره تقسیم بندی می شود . برای خرید این محصولات بایستی ببینید که چه تعداد نفراتی می خواهند از چادر استفاده کنند . اگر شما می خواهید از چادرتان در سفر های ماجراجویانه و ورزشی مانند کوهنوردی ، بیابانگردی یا جنگل نوردی استفاده کنید بهتر است چادر هایی با ابعاد و وزن کوچکتر را انتخاب کنید تا در سفر با مشکل موجه نشوید . یکی از ویژگی ها و مزیت بسیار خوب چادر مسافرتی عصایی به نسبت چادر های مسافرتی دیگر ، حجم و وزن بسته بندی بسیار پایین آن ها می باشد ، این موضوع باعث شده تا خریداران نگاه ویژه ای به این نوع چادر مسافرتی داشته باشند .

وزن چادر مسافرتی عصایی

همانطور که در بالا اشاره شد ، وزن این چادر ها نیز به نسبت دیگر چادر ها کم تر است ، علت آن هم وجود بدنه آلومینیومی یا فایبرگلاسی این چادر ها می باشد . اگر شما فردی هستید که وزن چادر برایتان اهمیت دارد و می خواهید در حمل و نقل آن راحت باشید ، پیشنهاد می کنیم که چادر عصایی را خریداری کنید .  وزن چادر های مسافرتی عصایی ممکن است در محدوده 1 تا 5 کیلوگرم باشد که وزن های بالا به مراتب دارای ابعاد بیشتری نیز هستند . 


نحوه راه اندازی چادر مسافرتی عصایی

راه اندازی این چادر ها راحت بوده و کافی است آموزش های لازم جهت راه اندازی آن را فراگیرید . به دلیل اینکه میله های این چادر ها مجزا می باشد نیاز است که به صورت دستی پایه ها را به یکدیگر متصل کنید ، برای اتصال این پایه ها فقط کافی است که میله های تا شده را که با کش به یکدیگر اتصال داده شده اند را به هم وصل کنید ، این میله ها دارای یک سر پهن و یک سر باریک هستند ، که سر باریک آن ها به داخل سر پهن میله وارد شده و بدین ترتیب به یکدیگر متصل شده و تشکیل یک میله واحد را می دهند . تعداد میله ها در چادر های مسافرتی عصایی متفاوت است و ممکن است دو یا چند میله پایه های چادر را تشکیل دهد . وجود میله های بیشتر می تواند باعث شود ، چادر مسافرتی با دوام تر باشد . پس اگر مقاومت چادر برایتان اهمیت زیادی دارد به این نکته در هنگام خرید توجه داشته باشید . سپس این میله ها رابه صورت ضربدری داخل بدنه چادر کرده و چادر را راه اندازی کنید .

چادر های مسافرتی عصایی همانطور که گفته شد از نظر حجم و وزن بسته بندی بسیار سبک بوده و حمل آن نیز به مراتب به نسبت دیگر چادر های مسافرتی راحت تر است . همچنین ویژگی مهم این چادر ها این است که دارای پایه های قوی تر بوده و به همین علت می تواند به خوبی در برابر باد و دیگر عوامل مقاومت خوبی داشته باشد . جنس بدنه اغلب چادر های مسافرتی از الیاف شمعی به نام پلی استر ساخته شده اند ، این جس کاملا ضد آب بوده و به همین علت برای تولید چادر مسافرتی مناسب شده است . همچنین در بالا نیز گفته شد که ابعاد و طرح های این نوع از چادر ها در بازار موجود است و شما می توانید به دلخواه خود چادر مسافرتی محبوب و مد نظرتان را انتخاب کنید . نمایندگی اینتکس یکی از معتبر ترین نمایندگی ها در ایران است که در زمینه فروش چادر مسافرتی عصایی فعالیت می کند ، شما می توانید این محصولات را با قیمت بسیار ارزان از طریق این فروشگاه خریداری کنید . در فروشگاه اینتکس می توانید با مطالعه مشخصات هر یک از این چادر ها به صورت جداگانه ، به درستی چادر مسافرتی مد نظرتان را خریداری کنید .