چادر های مسافرتی یکی از ابزار های بسیار جالب و کاربردی می باشد که با توجه به آرگونومی ساختی که دارد می تواند سقفی ایمن برای افراد در حال سفر باشد . این چادر ها همانطور که از اسم آن ها پیداست در سفر ها مورد استفاده قرار می گیرد . مطمعنا شما در سفر ها و هر جای دیگری نمونه ای از این چادر ها را دیده باشید . این چادر ها در ابعاد و رنگ های مختلفی تولید می شوند که می توانند به صورت فردی و یا خانوادگی مورد استفاده قرار گیرند ، پس هر کسی می تواند بنابه نیاز خود چادر مسافرتی خود را انتخاب کند . وقتی که از چادر های مسافرتی در سفر ها استفاده می کنید می توانید به صورت چشم گیری هزینه های سفر خود را کاهش دهید و بدین صورت در سفر خود صرفه جویی کنید . اگر شما چادری مقاوم و مرغوب را خریداری کنید ، حتی می توانید شب ها نیز درون آن اطراق کرده و شب را تا روز در آن سپری کنید ، بدون اینکه مشکلی برای شما پیش بیاید . چادر های مرغوب می توانند حتی در شرایط سخت نیز ایمنی شما را تضمین کنند . به طوری که از آن ها می توان در کوهنوردی ها و جنگل ها که رطوبت زیاد بوده و دمای هوا پایین است مورد استفاده قرار گیرد . اما یکی از ویژگی هایی که در اغلب چادر های مسافرتی مشابه هست ، بدنه میله ای آن ها می باشد . چرا که چادر و بدنه به تنهایی نمی تواند موقعیت ایده آلی را برای راه اندازی و برپا شدن چادر فراهم کند و راه اندازی چادر به میله ها و پایه های چادر مسافرتی نیاز مبرمی دارد . 

یکی از دلایلی که مردم در هنگام خرید چادر مسافرتی دچار تردید می شوند این است که نحوه باز و بستن چادر های مسافرتی را امری دشوار می دانند ، اما اینگونه نیست و این کار کاری بسیار راحت و پیش پا افتاده است که هر کسی می تواند به خوبی از پس آن بر بیاید . به احتمال خیلی زیاد در سفر های خود و یا در پارک ها دیده باشید که افرادی در تلاش هستند تا چادر مسافرتی خود را راه اندازی کنند یا آن را ببندند و در این امر دچار مشکل شوند . این مسائل بخاطر این است که آموزش های لازم را در این امر ندیده اند و بدین صورت با مشکل مواجه شده اند ، پس شما با دیدن آموزش های اولیه می توانید هر چادری را ببندید . یکی از چادر هایی که تفاوت هایی در نحوه بستن آن ها وجود دارد ، چادر مسافرتی میله ای می باشد . این چادر های مسافرتی از بدنه میله ای تشکیل شده اند و با استفاده از آن ها راه اندازی می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند . لازم به ذکر است که وجود میله ها در همه چادر هایی مسافرتی وجود دارد ، اما بنا به نوع و آرگونومی ساخت آن چادر ممکن است تفاوت هایی داشته باشد . پس در ادامه همراه ما باشید تا نحوه بستن چادر مسافرتی میله ای را به شما عزیزان آموزش دهیم تا دیگر در بستن و یا راه اندازی آن ها دچار مشکل نشوید و به چادر خود آسیبی نرسانید .

چادر های مسافرتی دارای چند نوع ساختار در پایه ها هستند که همه آن ها از میله برای برپا کردن چادر استفاده می کنند . یکی از آن ها چادر های مسافرتی فنری می باشد که میله های استفاده شده در آن توکار بوده و نیازی نیست آن ها را به صورت دستی سر هم کنید . میله های این چادر که اغلب از جنس فایبرگلاس می باشند دارای خاصیتی فنری بوده و به سرعت می توان آن ها را باز و بسته کرد . اگر شما می خواهید در زمان باز کردن یا بستن چادر مسافرتی خود صرفه جویی کنید ، پیشنهاد ما بر این است که چادر های مسافرتی فنری را خریداری کنید چون دیگر وقتی را در بابت سر هم کردن میله ها از شما نمی گیرد . در رابطه با راه اندازی و نحوه بستن چادر مسافرتی فنری در مطالب و مقالات دیگر توضیحاتی به صورت جداگانه ارائه شده است که شما عزیزان می توانید با مراجعه به آن ها آموزش های لازم را در آن زمینه فراگیرید و به راحتی از پس این کار بر بیایید  

موضوعی که در این مطلب مطرح می باشد این است که چادر های مسافرتی میله ای که دارای ساختار عصایی و یا اتوماتیک هستند را چگونه ببندید . همانطور که گفته شد ، چادر های مسافرتی دارای ساختار بدن متفاوتی از هم هستند و می توان آن ها را به صورت کلی به سه دسته اصلی تقسیم کرد . یکی از این دسته ها که در بالا نیز به آن اشاره شد ، چادر مسافرتی فنری می باشد که موضوع آن جدا می باشد و به این مقاله مرتبط نیست ، دو دسته دیگر یعنی چادر مسافرتی عصایی و چادر مسافرتی اتوماتیک موضوع اصلی این مقاله است تا آموزش های لازم و نحوه بستن این دو چادر مسافرتی را به شما عزیزان شرح دهیم تا به درستی این کار را انجام دهید و دیگر دغدغه ای برای شما ایجاد نکند .

 

چادر مسافرتی میله ای همانطور که از اسم آن نیز پیداست ، دارای بدنه میله ای می باشد ولی این میله ها ممکن است به صورت عصایی و یا اتوماتیک به هم متصل شوند تا بتوانند چادر و بدنه اصلی را برپا کنند .چادر های مسافرتی عصایی بسیار شبیه به عصای نابینایان می باشد و به همان شکل سر هم شده و تکمیل می شوند . اغلب جنس هایی که در این میله ها استفاده می شود ، از فایبرگلاس یا آلومینیوم می باشد . آلومینیومی که در این چادر ها استفاده می شود دارای خاصیت ضد زنگ می باشد و فایبرگلاس نیز با توجه به ساختارش به هیچ وجه زنگ نمی زند ، چرا که بسیار به پلاستیک شباهت دارد . ویژگی این دو جنس میله ها که در بین هر دو مشترک است این است که هر دوی آن ها بسیار سبک هستند و وجود آن ها در بدنه باعث شده تا وزن کلی چادر ها بسیار سبک تر شود و به همین خاطر جابجایی و حمل آن نیز به سهولت امکان پذیر باشد . حال می خواهیم در ابتدا نحوه بستن چادر مسافرتی عصایی را به شما عزیزان بگوییم .

 

این چادر ها از میله های عصایی تشکیل شده اند که به صورت جداگانه از بدنه اصلی قرار دارند و با سر هم کردن میله ها آن را به داخل بدنه اصلی وارد کرده و آن را راه اندازی می کنید . ساختار میله ها به صورتی است که داخل میله ها خالی بوده و یک کش قوی در هنگامی که میله ها در هم فرو می رود آن را به خوبی نگه می دارد و اجازه نمی دهد که دیگر میله ها از هم جدا شود مگر اینکه خود فرد با نیرویی که دارد عمل باز کردن میله ها از هم را انجام دهد . سپس بعد از سر هم کردن میله ها میبایست آن ها را از داخل بدنه و گوشه های آن که کاملا مشخص است وارد کنید . اغلب چادر های مسافرتی عصایی بدنه ای به صورت ایکس X دارند و میله ها به صورت ضربدری درون بدنه جا می گیرند و بدین شکل راه اندازی می شوند . پس از ورود میله به بدنه لبه های کناری را با میله چفت کنید تا دیگر میله ها خارج نشود . برای جدا کردن و نحوه بستن این چادر همین عمل را به صورت عکس انجام دهید تا چادر بسته شود . ابتدا گیره و چفت های چهار گوشه چادر را باز کنید و میله را از داخل بدنه خارج کنید ، پس از آن بدنه را به صورت جدا تا کرده و داخل ساک قرار دهید و در ادامه میله های عصایی را از داخل هم در آورده و تا کنید تا در ابعاد کوچکتر در آمده و در داخل ساک حمل خود قرار دهید ، به همین راحتی می توانید چادر میله ای خود را از هم باز کنید . برای آموزش های بیشتر می توانید به ویدیو های موجود در فروشگاه intex مراجعه کنید و آن ها را ببینید ، همچنین می توانید به صورت حضوری آمده و در هنگام خرید نحوه بستن چادر مسافرتی میله ای را از کارشناسان فرا گیرید . 

 

مدل دیگری از چادر های مسافرتی میله ای ، چادر مسافرتی اتوماتیک می باشد ، این نوع چادر ها دارای میله های اتوماتیک می باشد که با استفاده از دکمه در داخل هم فرو می روند و در ابعاد کوچکتری در می آیند . روش راه اندازی این میله ها و تشکیل میله بلند تر در این مدل چادر مسافرتی بسیار راحت تر بوده و کافی است با فشار دادن دکمه های مربوطه میله های فرعی را از داخل میله های اصلی خارج کنید و برای بستن نیز عکس همین کار را انجام دهید . اگر شما می خواهید که چادر خود را به سرعت باز کنید یا ببندید بهتر است چادر های مسافرتی میله ای اتوماتیک را انتخاب کنید تا با دردسر کمتر آن را راه اندازی کنید .  

شما عزیزان می توانید به راحتی با فروشگاه اینترنتی اینتکس در تماس باشید و برای یادگیری از نحوه بستن چادر مسافرتی میله ای با کارشناسان ما صحبت کنید و یا به صورت حضوری به فروشگاه مرکزی واقع در تهران مراجعه کنید تا هم بتوانید این چادر ها را از نزدیک ببینید و مورد ارزیابی قرار دهید و هم اگر قصد خرید دارید ، به راحتی آن ها را تهیه کنید . همچنین می توانید از ویدیو های مربوطه در وب سایت برای آموزش استفاده کنید . این فروشگاه یکی از مراکز اصلی در امر فروش چادر مسافرتی میله ای در ایران است که انواع متنوع و مختلفی را از نظر طراحی ، رنگ ، ابعاد و ... را با کیفیت بسیار بالا و قیمتی ارزان تر در اختیار مشتریان عزیز قرار داده است .