چادر مسافرتی با نصب راحت

چادر مسافرتی امروزه یکی از اصلی ترین اقلام و لوازمی است که می توان آن را در گوشه ای از اتومبیل خود جا سازی کنید و در تفریحات خود با بهره گیری از آن ، سفری بسیار راحت را پشت سر بگذارید . اگر شما قصد خرید چادر مسافرتی دارید بهتر است که به توصیه هایی که گفته می شود توجه کنید تا بتوانید محصولی بسیار ایمن و در عین حال راحتی را خریداری کنید . از ملزومات یک چادر مسافرتی خوب این است که دارای حریم خصوصی بسیار عالی و نیز ایمنی خوبی داشته باشد . همچنین از مهم ترین ویژگی هایی که یک چادر مسافرتی خوب دارد این است که بسیار راحت باشد ، این راحتی در چند زمینه مطرح است که در ادامه به برخی از ویژگی های یک چادر مسافرتی راحت را مورد بررسی قرار می دهیم . بسیاری از مشتریان در هنگام خرید دوست دارند که چادر مسافرتی را خریداری کنند که از نظر نصب بسیار راحت باشند ، همچنین جابجایی و حمل آن محصول راحت باشد . راحتی چادر ها بسته به نوع ساختار چادر مسافرتی و اجناس استفاده شده برای ساخت می تواند نقش بسزایی در راحت تر بودن چادر مسافرتی داشته باشد . برای اینکه در خرید چادر مسافرتی راحت خود موفق باشید بهتر است که در ادامه همراه ما باشید و اطلاعاتی که در این زمینه گفته می شود را به خاطر بسپارید .

چادر های مسافرتی در انواع بسیار مختلفی تولید شده اند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند ، اما چادر های مسافرتی را نباید صرفا به دلیل شکل ظاهری انتخاب نمود چرا که ایمنی محصول حرف اول را می زند . بعد از ایمنی مهم ترین فاکتور برای خرید این محصولات راحت بودن چادر در حمل و نقل و نیز راه اندازی است ، همانطور که در بالا نیز گفته شد این خصوصیات به چند عامل بستگی دارد که تولید کنندگان با توجه به نیاز مشتریان و نیز ارتقاء محصولات خود ، چادر های مسافرتی را تولید کردند که از هر نظر بتوانند نیاز مشتریان را بر آورده کنند . در مقالات مرتبط با چادر های مسافرتی ، در رابطه با ایمنی و مقاومت چادر ها گفته شده و عواملی که موجب ایمنی چادر مسافرتی می شود را مورد برررسی قرار دادیم ، اما در این مقاله قصد داریم موضوعات و ویژگی های چادر مسافرتی راحت با بگوییم تا با در نظر گرفتن خصوصیت چادر ها جنبه های دیگر محصول را از نظر راحتی بدانید .


چادر مسافرتی راحت در حمل و نقل

یکی از خصوصیاتی که چادر مسافرتی مطرح است این است که محصول کاملا پرتابل باشد تا بتوان آن را به راحتی جابجا کرد . حمل و نقل راحت فاکتور بسیار مهمی در چادر های مسافرتی بوده که بسیاری از خریداران به این موضوع توجه می کنند . به دلیل اینکه این محصولات را همواره در سفر ها استفاده می کنند و باید آن را حمل کرد باید دارای وزن بسیار سبک باشند و نیز ابعاد بسته بندی آن بسیار کوچک باشد تا بتوان آن ها را به راحتی جابجا کرده و در گوشه ای از اتومبیل قرار داد . این مسئله در چادر های مسافرتی کمپینگ و کوهنوردی که اغلب آن ها را با نام چادر مسافرتی حرفه ای می شناسند بایستی دارای وزن و ابعاد بسیار کمی باشند تا بتوان آن را به خوبی در یک کوله قرار داد و به صورت پیاده آن را حمل کرد ، اما چه چیز هایی باعث می شود تا وزن یک چادر مسافرتی کاهش یابد و نیز ابعاد بسته بندی آن کاسته شود تا حمل و نقل آن آسوده شود ؟

تولید کنندگان با در نظر گرفتن این مسئله چادر های مسافرتی جدید تری را تولید کردند که دارای وزن بسیار سبکی بودند ، علت سبک بودن وزن آن ها نیز بهره گیری از مواد و اجناس اولیه مقاوم و در عین حال سبک بود . همه چادر های مسافرتی به صورت کلی دارای دو بخش اصلی هستند که یکی از آن ها اسکلت نگهدارند که با نام های سازه ، فریم ، پایه و چهارچوب شناخته می شوند و بخش دیگر آن را نیز بدنه تشکیل داده است . تولید کنندگان با هدف کاهش وزن و ابعاد به دلیل راحت تر شدن حمل و نقل محصول از اجناس درجه یکی استفاده کردند که استفاده از آن ها تاثیر مثبتی داشته و توانست به صورت چشمگیری وزن چادر را کاهش دهد . تولید کنندگان برای ساخت اسکلت یا پایه های چادر مسافرتی از اجناسی مانند فلزات استفاده کرد .


در ابتدا تولیدات این پایه ها با استفاده از فلزات ضخیم آهن ساخته می شد اما تولید کنندگان با دیدن سختی حمل و نقل آن تصمیم گرفتند تا از فلزاتی چون آهن تو خالی آلیاژ شده ، آلومینیوم و فایبرگلاس چادر های مسافرتی بسیار سبک تری را بسازند . سازه هایی که از این اجناس ساخته شده اند دارای مقاومت بسیار زیادی در برابر فشار و ضربه دارد و می تواند به خوبی روکش یا بدنه ای که بر روی آن ها سوار است را در بهترین حالت خود قرار داده تا علاوه بر این خصوصیات وزن چادر بسیار سبک شود . لازم به ذکر است که فایبرگلاس نیز به دلیل ساختار و الیاف بسیار مقاومی که از ترکیب پشم شیشه و مواد نفتی به دست آمده است می تواند مقاومتی همچون فلزات داشته باشد ، با این حال وزنی بسیار سبک تر از آن ها دارد که موجب شده تا تولید کنندگان نیز از آن بیشتر برای ساخت چادر مسافرتی بهره ببرند . از فایبرگلاس ها بیشتر برای ساخت بدنه هواپیما ، ماشین های جدید خارجی ، قایق ها و ... استفاده شده است تا وزن آن ها به شدت کاهش یابد به طوری که مقاومت قبل خود را حفظ کنند . از فریم فایبرگلاسی بیشتر در چادر های مسافرتی فنری و عصایی استفاده می شود .موضوع دیگری که برای کاهش وزن چادر مسافرتی به سبب راحت تر شدن حمل و نقل آن مطرح است جنس بدنه چادر های مسافرتی می باشد ، تولید کنندگان همچنین سعی کردند با استفاده از پارچه های شمعی که نازک ترین لایه های آن هم می تواند در برابر نفوذ آب مقاوم باشد استفاده کردند تا از این طریق به سبب پایین بودن وزن آن ها ، وزن کلی چادر مسافرتی را کاهش دهند . پارچه های شمعی که معمولا در ساخت بدنه چادر های مسافرتی بکار گرفته می شود پارچه هایی مانند ، پلی استر ، پلی اورتان ، برزنت ، فلمنت و ... می باشد که علاوه بر سبکی می توانند در برابر نفوذ سرما ، گرد و خاک و رطوبت کارایی داشته باشند . لازم به ذکر است که پارچه هایی چون برزنت و فلمنت به نسبت پلی استر و پلی اورتان دارای وزنی بیشتر هستند چرا که لایه های آن کمی ضخیم تر است .


چادر مسافرتی راحت در راه اندازی

موضوع دیگری که در راحتی چادر مسافرتی نقش دارد ، نحوه نصب و بسته بندی چادر مسافرتی است ، این مسئله شاید در ابتدا موضوعی بی اهمیت باشد اما در هنگام نصب و راه اندازی مطمعنا از داشتن چادر مسافرتی که راه اندازی آن دشوار می باشد ، آزرده خاطر خواهید شد . شاید در اطراف خود و مسافرت های خود دیده باشید افرادی که در تلاش هستند تا چادر مسافرتی خود را راه اندازی کرده و یا آن را بسته بندی کنند ، به همین خاطر شما می توانید با انتخاب درست و آموزش نحوه راه اندازی چادر مسافرتی ، به آسانی چادرتان را در کمترین زمان و بدون نیاز به کمک برپا کنید . چادر های مسافرتی فنری که در بین ایرانیان بسیار محبوب است و دارای قیمت پایین تری به نسبت دیگر چادر ها می باشد ، یکی از راحت ترین چادر های مسافرتی می باشد که می توان آن را بدون هیچ مشکلی باز کرده و آن را ببندید . این چادر ها دارای فریمی تا شو و فنری دارند و نیازی نیست تا پایه ها را به صورت دستی به یکدیگر متصل کنید ، چرا که بدنه و پایه های این چادر مسافرتی از قبل آماده شده و با داشتن خصوصیت فنری می توان آن را به راحتی راه اندازی کرد ، راه اندازی این چادر مسافرتی ظرف چند ثانیه ، نهایتا 1 دقیقه وقت شما را خواهد گرفت ، بسته بندی آن نیز کمی نیاز به آموزش دارد اما با یاد گیری صحیح تا کردن ، می توانید آن را هم در کمترین زمان بسته بندی کنید . از عیب های این چادر های مسافرتی می توان به بالا بودن وزن آن ها به نسبت چادر عصایی و نیز حجم بسته بندی آن اشاره کرد .


نمونه دیگری از چادر های مسافرتی که راه اندازی آن ها راحت است ، چادر مسافرتی عصایی می باشد. این چادر ها به نسبت چادر های فنری کمی زمانبر تر است چرا که بدنه و از پایه ها جدا بوده و نیاز است که پایه ها را به صورت دستی به یکدیگر سوار شوند تا در نهایت با وارد شدن به بدنه باعث شکل گیری چادر مسافرتی شود . این نوع چادر مسافرتی شاید راحت تر از چادر مسافرتی فنری راه اندازی نشود اما حجم بسیار کم بسته بندی آن و نیز پایین بودن وزن چادر عصایی موجب شده تا حمل و نقل آن راحت باشد . چادر های مسافرتی دیگری نیز با عنوان چادر مسافرتی اتوماتیک طراحی شده اند که حجم بسته بندی آن نیز کم بوده ولی وزن آن به نسبت دو مدل قبل کمی سنگین تر است ، همچنین راه اندازی آن نیز به دلیل اتوماتیک بوده سازه راحت است .


توصیه : توصیه می شود که برای راحتی در حمل و نقل ، به خصوص در مسافرت های پیاده و ماجراجویانه چادر های مسافرتی کوچک تری را خریداری کنید تا جابجایی آن نیز راحت تر باشد ، به عنوان مثال اگر قرار است چهار نفر به کوهنوردی یا جنگل گردی بروند بهتر است است به جای تهیه یک چادر مسافرتی 4 نفره ، دو چادر مسافرتی دو نفره را تهیه کنند تا وزن چادر تقسیم شده و جابجایی ان به راحتی میسر شود . فروشگاه اینترنتی اینتکس ، سالیان سال است که انواع چادر مسافرتی را در فروشگاه خود به فروش می رساند که برخی از آن ها استفاده بسیار راحتی دارند ، شما عزیزان نیز برای کسب اطلاع از مشخصات این محصولات و قیمت چادر مسافرتی راحت می توانید به وبسایت رسمی فروشگاه intex مراجعه کنید و به صورت اینترنتی یا تلفنی و حتی حضوری خرید خود را انجام دهید .