کدام چادر مسافرتی بهتر است ؟

چادر های مسافرتی از سری محصولات بسیار دوست داشتنی و کاربردی در سفر ها می باشد که بیشتر مسافرین سعی دارند تا با استفاده از آن ها سفر خود را راحت تر و لذت بخش کنند . چادر های مسافرتی در انواع مختلفی تولید شده اند و تنوع در طراحی و آرگونومی های ساخت محصولات باعث شده است تا بسیاری از خریداران سردرگم شده و نتوانند به درستی چادر مسافرتی خود را انتخاب کنند . در ذهن بیشتر مشتریانی که قصد خرید چادر مسافرتی دارند این سوال پیش می آید که کدام چادر مسافرتی بهتر است ؟ و اما هدف از ارائه این مطلب نیز راهنمایی شما عزیزان در زمینه خرید چادر مسافرتی مرغوب ، ایده آل و مد نظرتان است که می توانید با مطالعه آن بهترین انتخاب را داشته باشید .


قبل از خرید چادر مسافرتی بایستی شرایط آب و هوایی منقطه ای که قصد عزیمت و سفر به آن را دارید در نظر بگیرید ، همچنین ابعاد چادر های مسافرتی بسیار متنوع است که بایستی چادر مسافرتی خود را مطابق با تعداد نفراتی که قرار است از محصول استفاده کنند را نیز در نظر داشته باشید . ابعاد چادر های مسافرتی ایرانی و خارجی که برای مصارف خانوادگی تولید شده اند دارای اندازه های 2 نفره تا 12 نفره می باشند ، به همین دلیل شما می توانید چادر مسافرتی خود را بر حسب اندازه خریداری کنید . لازم به ذکر است که شمارش تعداد اعضایی که به صورت نشسته می توانند از چادر مسافرتی خانوادگی استفاده کنند به صورت 4 نفره و ... نام گذاری شده اند ، ولی به صورت دراز کش و خوابیده این تعداد نفرات به نصف کاهش می باید ، به عنوان مثال چادر مسافرتی 8 نفره خانوادگی می تواند 4 نفر را به صورت دراز کش برو روی خود جای دهد و این مقدار یعنی 8 نفر به صورت نشسته می توانند از محصول استفاده کنند . همواره توصیه می شود تا چادر های مسافرتی را کمی بزرگ تر از نیاز خود خریداری کنید . 

و اما چادر های مسافرتی از نظر طراحی و آرگونومی ساخت متفاوت هستند و همچنین نوع سازه آن ها متفاوت است ، اما هر یک از این طراحی ها و نوع سازه استفاده شده در ساخت چادر مسافرتی ویژگی های خاص خود را دارند که بهتر است مطابق با نیازتان آن ها را خریداری کنید . اگر قرار است که چادر مسافرتی خود را بیشتر در آب و هوای مساعد و مناطق گرم تر استفاده کنید ، بهتر است چادر های مسافرتی را خریداری کنید که از سقف بلند تری برخوردار باشند و از درب و پنجره های بزرگ برخوردار باشند ، وجود درب بزرگ در چادر های مسافرتی خانوادگی باعث می شود تا ورود و خروج افراد بهتر و راحت تر شود ، همچنین وجود پنجره های متعدد و بزرگ باعث می شود تا گردش هوا در داخل چادر مسافرتی در آب و هوای مساعد و شرایط جوی پایدار به بهترین شکل خود صورت بگیرد . شاید برخی از وجود درب و پنجره های متعدد و بزرگ به دلیل ورود حشرات به داخل چادر مسافرتی احساس نارضایتی کنند ، اما لازم است بدانید که بیشتر تولید کنندگان مطرح چادر مسافرتی درب و پنجره های محصولات خود را مجهز به توری کرده اند تا علاوه بر گردش هوای بهتر و تهویه فضای داخلی چادر ، از ورود حشرات و حیوانات به داخل چادر مسافرتی ممانعت کند .

بهتر است تا چادر مسافرتی خود را از برترین برند ها و کمپانی های تولید کننده خریداری کنید ، چرا که هر چه شرکت تولید کننده معتبر و با تجربه تر باشد محصول خریداری شده نیز مطمعنا از کیفیت مطلوبی برخوردار خواهد بود . شرکت هایی چون کلمن ، کلمبوس ، اف آی تی ، هاسکی ، فرینو و ... از جمله شرکت های بسیار بزرگ و محبوب است که در سال های اخیر به علت داشتن کیفیت بالای محصولات به فروش بسیار بالایی دست یافتند  . محصولات تولید شده توسط این تولیدی ها از بهترین طراحی ها برخوردار هستند و جنس استفاده شده در آن ها بسیار مرغوب و درجه یک است ، همچنین نوع برش ، پرسینگ و دوخت لایه های مختلف چادر های تولید شده توسط این تولیدی ها نیز به بهترین شکل انجام شده است ، به همین دلیل کوچک ترین مشکلی در بدنه محصولات شرکت هایی چون هاسکی ، فرینو ، اف آی تی ، کلمبوس ، کلمن ، کینگ کمپ و ... دیده نمی شود ، بهتر است شما نیز چادر های مسافرتی خانوادگی و حتی حرفه ای خود را از این کمپانی ها خریداری کنید . 

بهتر است چادر مسافرتی که خریداری می کنید علاوه بر اینکه دارای بدنه ی مقاوم و با کیفیت است از وزن بسیار سبکی برخوردار باشد ، چرا که هر چه وزن چادر مسافرتی کمتر باشد به راحتی می توانید چادر مسافرتی خود را حمل کنید . همچنین حجم چادر مسافرتی نیز بهتر است کم باشد ، زیرا کم حجم بودن محصول باعث می شود به راحتی چادر را در هر جایی جاسازی کرده و آن را حمل کنید . کم حجم بودن و وزن کم چادر های مسافرتی بیش از هر مدل دیگری در چادر های کوهنوردی اهمیت دارند ، بنابراین بهتر است که در انتخاب خود دقت کنید . جنس بدنه و پایه های چادر مسافرتی از موثر ترین عوامل در کیفیت محصول دارند که بهتر است چادر هایی را انتخاب کنید که از جنس های پلی استر یا پلی اورتان برای بدنه و جنس های آلومینیوم یا فایبرگلاس برای پایه های چادر مسافرتی استفاده شده است . شما عزیزان می توانید با مطالعه مقالات مرتبط با راهنمای خرید چادر مسافرتی مانند انواع چادر های مسافرتی و ... خرید های بهتر و با کیفیت تری را انجام دهید . فروشگاه اینترنتی اینتکس بزرگ ترین مرجع و مرکز فروش چادر مسافرتی در ایران است که می تواند شما را در این امر یاری کند .