چرا باید از پمپ تصفیه کن آب استخر استفاده کنیم ؟ استخر ها که از بهترین بستر ها برای تفریحات آبی هستند نیاز است که آب موجود در داخل آن ها را تمیر نگه داشت تا بستری برای رشد جلبک ها ، آلوده شدن و کدر شدن آب وجود نداشته باشد ، پمپ های تصفیه آب استخر از نمونه وسایل و دستگاه های مورد نیاز هر استخر است که مالکان استخر ها بایستی آن ها را تهیه کنند . اما هر پمپ تصفیه ای با توجه به طراحی خود نصب می شوند ، اما در این مطلب قصد داریم تا نحوه نصب پمپ تصفیه اینتکس را به شما عزیزان شرح دهیم .

همانطور که می دانید اینتکس یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده استخر های پیش ساخته در ابعاد کوچک ، متوسط و بزرگ می باشد ، به همین دلیل پمپ های تصفیه ای را برای هر یک از مدل استخر های خود طراحی و تولید کرده که می توانید آن ها را با عنوان پمپ تصفیه آب استخر اینتکس تهیه کنید . این پمپ ها به صورت مجزا از طریق نمایندگی اینتکس به فروش می رسد اما در صورت تهیه یک استخر پیش ساخته این محصولات به صورت اقلام همراه استخر وجود خواهند داشت .

همانطور که اشاره شد هر استخر پیش ساخته اینتکس در کنار خود یک دستگاه پمپ تصفیه دارد که قدرت آن متناسب با ابعاد و حجم آب استخر تولید شده است تا دیگر خریداران نیازی به خرید مجزا پمپ تصفیه آب نداشته باشند ، این پمپ های تصفیه از چندین بخش تشکیل شده اند که در هنگام خرید ممکن است از یکدیگر جدا باشند و نیاز باشد که شما آن را نصب کنید ، هدف اصلی ما از ارائه این مقاله نیز نحوه نصب پمپ تصفیه اینتکس می باشد که در کنار تمامی استخر های پیش ساخته اینتکس قرار دارند .


پمپ های تصفیه اینتکس اغلب از دو یا سه قسمت اصلی تشکیل شده اند که قسمت اول آن را پمپ مکنده آب تشکیل می دهد ، این قسمت وظیفه دارد تا آب داخل استخر را به به قسمت بعدی یعنی مخزن منتقل کند ، هر چه قدرت پمپ بیشتر باشد می تواند در ثانیه آب بیشتری را به داخل مخزن پمپاژ کند و روند تصفیه سازی به سرعت انجام گیرد ، لازم به ذکر است که توانایی فیلتر که بخش دیگری از پمپ تصفیه آب می باشد بایستی به گونه ای باشد که بتواند حجم ورودی آب را به سرعت تصفیه کند .

پس می توان گفت که قدرت پمپاژ پمپ تصفیه متناسب با ظرفیت مخزن و کیفیت فیلتر قرار گرفته در داخل مخزن می باشد . همانطور که مطالعه کردید پمپ های تصفیه آب استخر از سه بخش پمپ ، مخزن و فیلتر تشکیل شده اند که تمامی آن ها بر روی یک پایه فلزی با لژ های پلاستیکی قرار گرفته اند ، در صورت نصب نبودن پمپ و مخزن بر روی پایه بایستی در هنگام نصب اولین مرحله نصب آن ها بر روی پایه باشد .

پس از مرحله اول نیاز است تا درب مخزن را باز کنید ، در درون مخزن یک میله استوانه ای قرار دارد که محل قرار گیری فیلتر را مشخص می کند این میله استوانه ای نیز دارای یک پایه است که ممکت است ثابت باشد ، اما در صورت نصب نبودن در ابتدا بایستی آن را به کف مخزن نصب کنید تا پس از آن میله بر روی آن سوار شود ، فیلتر هایی که برای این نوع از پمپ های تصفیه آب استخر اینتکس در نظر گرفته شده است فیلتر های کاغذی می باشند ، این فیلتر ها که به صورت استوانه ای هستند از کاغذ های لایه لایه تشکیل شده اند و می توانند به بهترین شکل کثیف ترین و آلوده ترین آب ها را تصفیه کنند .

این نوع فیلتر ها قدرت جذب بسیار بالایی دارند و می توانند حتی جلبک ها را نیز به خود جذب کنند تا بدین صورت آب های کدر را به تمیز ترین آب تبدیل کنند ، همچنین پمپ های تصفیه آب اینتکس با فیلتر های شنی نیز موجود هستند که قدرت تصفیه آن ها نیز بسیار بالا بوده چرا که با استفاده از سیلیس های شنی می توانند کقیف ترین آب ها را به آب زلال و شفاف تبدیل نمایند .

. پس از قرار دادن فیلتر در داخل مخزن نیاز است که واشر لاستیکی درب مخزن را قرار دهید تا پس از آن درب مخزن بر روی آن قرار گیرد ، وجود این واشر های لاستیکی موجب می شود تا آب موجود در داخل مخزن که اغلب اوقات دارای فشار هستند به خارج از مخزن نریزد . پس از گذشاتن درب بر روی واشر آن را با بستی که در کنار پمپ قرار دارد محکم کنید .

بر روی درب مخزن دستگیره و درجه های پیچی قرار دارد که برای باز کردن درب و نیز تنظیم کردن فشار آب ورودی قرار گرفته است که در هنگام تهیه بر روی بدنه پمپ تصفیه متصل هستند و نیازی به نصب آن ها نیست .

قسمت پمپ این دستگاه نیز درجه ها و دکمه هایی به منظور تنظیم قدرت مکش پمپ و نیز کلید خاموش / روشن شدن و کلید اتوماتیک و … قرار گرفته است که این قسمت ها نیز از قبل بر روی پمپ نصب شده اند و نیازی به نصب آن ها نیست . اما پس از قرار دادن این قسمت ها نوبت می رسد به نحوه نصب پمپ تصفیه اینتکس به بدنه استخر ، این مراحل نصب در دفترچه راهنمای محصول قرار گرفته شده است اما در این مطلب به صورت مختصر و مفید به آن نیز خواهیم پرداخت .

پمپ های تصفیه آب استخر اینتکس در کنار خود دارای لوله های پلاستیکی و خرطومی های انعطاف پذیر قرار گرفته است که بایستی آن ها را به بدنه استخر پیش ساخته اینتکس مربوطه متصل کرد ، در بدنه استخر های پیش ساخته دریچه های ورود و خروج آب قرار دارد که از آن طریق می توان پمپ تصفیه اینتکس را متصل کرد . این لوله ها که عموما دو تکه هستند و هر تکه آن به ۲ متر می رسد به صورتی که در ادامه خواهیم گفت موجب اتصال پمپ تصفیه به بدنه استخر می شوند .

بهتر است تا پمپ تصفیه را در نزدیکی محل نصب و راه اندازی استخر قرار دهید به طوریکه این فاصله در حدود ۱ متر باشد ، همچنین پیشنهاد می شود تا آن را بر روی زمین قرار دهید و یا روی یک پالت از جنس پلاستیک یا چوب قرار دهید ( نبایستی پمپ تصفیه آب استخر در ارتفاع بسیار بالایی قرار گرفته باشد ) ، همچنین محل قرار گیری پمپ باید به گونه ای باشد که رفت و آمد در آن محل کم باشد و همچنین امکان خیس شدن آن وجود نداشته باشد . به عنوان مثال این پمپ ها نبایستی در کنار نردبان استخر که راه ورود و خروج افراد است و ممکن است خیس شود قرار دهید .

پس قرار دادن پمپ تصفیه آب در محل درست در ابتدا اولین لوله را برداشته و آن را به دریچه ورودی پمپ تصفیه آب که روی پمپ قرار گرفته است متصل کنید ، از سوی دیگر نیز این لوله را به دریچه خروجی آب که تقریبا در ارتفاع پایین تر از دریچه ورودی قرار دارد متصل کنید ، پس از آن با توجه به دفترچه راهنما لوله ها را با استفاده از بست های موجود در کنار محصول با استفاده از آچار پلاستیکی طراحی شده خود محصول دریچه ها محکم کرده و بست را به لوله ببندید تا در برابر فشار آب مقاومت کند و جدا نشود .

نحوه نصب پمپ تصفیه اینتکس

پس از این مرحله لوله دوم را برداشته و قسمت خروجی پمپ تصفیه آب که در کنار مخزن پمپ قرار گرفته است متصل کنید ، سر دیگر آن را نیز به دریچه ورودی استخر پیش ساخته اینتکس متصل کنید و به مانند مرحله قبل بست و دریچه ها را با استفاده از آچار و پیچ گوشتی محکم کنید . پس از این مرحله می توانید پمپ تصفیه آب را به جریان برق شهری متصل کنید و کلید را روشن کنید تا دستگاه شما شروع به کار کند . شما می توانید زمانبندی استفاده از پمپ تصفیه آب را بر اساس قدرت پمپ تصفیه و نیز حجم و ظرفیت آب استخر بسنجید . 

پیشنهاد می کنیم تا هر سال یک الی دو بار اقدام به تمیز کاری و سرویس کردن پمپ تصفیه بپردازید تا طول عمر پمپ بهتر شود ، ممکن است پمپ های تصفیه به دلیل تماس با رطوبت و اختلافات دمایی جرم بگیرد ، بنابراین جرم گیری و سرویس کردن چند باره پمپ تصفیه می تواند بر عملکرد و طول عمر محصول تاثیر بگذارد . 

لازم به ذکر است که این پمپ های تصفیه آب فیلتری اینتکس قابلیت تعویض فیلتر دارند ، این فیلتر ها سایز بندی بوده و به نسبت مخزن و نوع پمپ تصفیه با نام های فیلتر نوع A ( بزرگ ) ، فیلتر نوع B ( متوسط ) و فیلتر نوع C ( کوچک ) به فروش می رسند ، شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاع بیشتر از پمپ های تصفیه آب استخر با فروشگاه اینتکس تماس حاصل فرمایید . فروشگاه اینتکس همچنین نصاب های با تجربه ای را در جهت نصب استخر پیش ساخته و نصب پمپ تصفیه آب به کار گرفته است که می توانید از آن ها برای راه اندازی محصولات خود استفاده کنید ، امیدواریم که این مطلب راهنمای خوبی برای شما عزیزان بوده باشد .