چادر های بازی از سری وسایل و ابزار های بازی کودکان هستند که نمونه های بسیار زیادی از آن ها توسط شرکت های تولید کننده طراحی شده است که می توانید آن ها را از مراکز فروش و فروشگاه های اینترنتی به مانند فروشگاه اینتکس چادر بازی کودک خریداری کنید . استفاده از چادر های بازی توسط کودکان می تواند بسیار جذاب و دوست داشتنی باشد . در دوران کودکی نیز بسیاری از کودکان برای بازی های خود که به خاله بازی نیز معروف بود از چادر ها برای ساخت خانه بازی استفاده می کردند و این نشان از علاقه کودکان به این نوع بازی های شاد و جذاب دارد . اما بزرگتر ها می توانند با استفاده از چند وسایل و مواد اولیه چادر های بازی را به بهترین شکل طراحی کرده و بسازند . هدف از ارائه این مطلب نیز ارائه بهترین آموزش ساخت چادر بازی کودکان می باشد .

کودکان با کمک والدین و بزرگ تر ها می توانند با استفاده از این آموزش بهترین و مناسب ترین چادر های بازی را با مقاومت بالا و کیفیت عالی بسازند تا کودکان از داشتن یک چادر بازی مقاوم و بسیار زیبا بهره مند شوند . نکته اول در ساخت چادر بازی این است که شما می توانید به نسبت سلیقه و دلخواه خود چادر بازی بزرگ تر و یا کوچکی را طراحی کنید ، اما نیاز است تا تمامی اندازه ها و سایز پایه ها و وسایل مورد نیاز برای ساخت چادر بازی بایستی دقیق و مساوی انتخاب شود تا محصول نهایی ایده آل را داشته باشید .

از نمونه وسایل و تجهیزات همراهی که برای ساخت چادر بازی نیاز است می توان به میخ ، طناب ، نخ ، سوزن ، قیچی ، چرخ خیاطی ( در صورت نیاز به طراحی متفاوت ) ، اره و چکش اشاره کرد ، همچنین مقداری تخته و پارچه نیز برای ساخت چادر بازی نیاز است که در ادامه به طور کامل تجهیزات و ابعاد مورد نیاز وسایل اشاره خواهیم کرد . چادر بازی که قرار است نحوه ساخت آن را آموزش دهیم از بدنه پارچه ای و از پایه های چوبی تشکیل شده است که به سادگی می توانید مواد اولیه آن را تهیه کنید  . در متن پایین مواد لازم برای ساخت چادر بازی کودک آورده شده است .

 • انتخاب پارچه با طراحی و رنگ دلخواه ( در حدود ۲٫۵ متر)
 • ۷ قطعه چوب با ارتفاع و ابعاد یکسان
 • طناب به مقدار لازم

ابزار و وسایل لازم برای ساخت چادر بازی

 • چکش
 • میخ
 • اره
 • متر
 • نخ و سوزن
 • بست کمربندی

مراحل ایجاد و ساخت چادر بازی کودک

در ادامه مطلب نحوه ساخت چادر بازی کودکان به صورت مرحله به مرحله آموزش داده شده است که بهتر است به آن دقت کنید .

ساخت چارچوب

چارچوب چادر بازی اولین مرحله ای است که باید آن را ایجاد کنید تا قدم اول را برای ساخت چادر بازی بردارید . ابتدا ۴ قطعه چوب را از ۷ قطعه موجود برداشته و دو به دو در یک خط موازی به صورت ایستاده به یکدیگر تکیه دهید ، سپس با استفاده از بست و یا طناب آن را به یکدیگر متصل کنید تا همانطور ایستاده بماند . پس از آن هر دو پایه را با استفاده از دو قطعه چوب به یکدیگر متصل کنید تا پایه ها محکم و ثابت شوند ، شما می توانید برای اتصال از طناب ، بست ، چسب چوب و یا میخ استفاده کنید . پس از آن یک تکه چوب را به صورت افقی بر روی سقف چارچوب مطابق تصویر زیر قرار دهید تا در نهایت چارچوب چادر مسافرتی شما به مانند تصویر زیر شود .

نصب بدنه چادر بازی

پس از این مرحله به نسبت ابعادی که چادر بازی شما دارد پارچه ای را برش داده و به در قالب بدنه آن را برش داده و بدوزید . انتخاب جنس و طراحی پارچه به صورت سلیقه ای می باشد . اگر قصد دارید تا چادر بازی خود را در محیط بیرون از خانه مانند حیاط و … استفاده کنید بهتر است تا پارچه هایی مقاوم تر و با کیفیت تری را انتخاب کنید . پارچه های پلی استری و برزنتی از بهترین گزینه برای چادر های بازی می باشد که در محیط های بیرون از آن استفاده می شود چرا که این نوع از پارچه ها ضد آب می باشند و در برابر پوسیدگی و … مقاوم هستند . اما در صورتی که از چادر بازی در خانه استفاده می شود فرقی نمی کند که جنس پارچه و بدنه چادر از چه چیزی باشد . قسمت جلویی چادر بازی نیاز است که دربی را به منظور رفت و آمد در نظر بگیرید . ایجاد پنجره نیز به صورت دلخواه می باشد . و در آخر با پهن کردن پارچه و محکم کردن آن با استفاده از دوخت و ذوز به پایه ها چادر بازی کودک شما پایان می یابد . تصویر زیر چادر بازی ساخته شده از روش گفته شده را مشاهده می کنید .

چادر بازی سرخپوستی

چادر بازی سرخپوستی نیز از سری چادر های بازی دست ساز است که به مراتب ساخت آن بسیار ساده و راحت خواهد بود . شما می توانید با استفاده از چند مواد اولیه به سادگی چادر بازی سرخپوستی را ایجاد کرده و بستری ایده آل برای کودکان خود جهت بازی و سرگرمی ایجاد کنید .

وسایل مورد نیاز ساخت چادر بازی سرخپوستی

 • ۴ تا ۸ قطعه چوب تخته ای یا میله ای با طول یکسان
 • طناب به مقدار لازم
 • پارچه دلخواه به مقدار لازم

در مرحله اول قطعات چوب را به صورت ایستاده در کنار یکدیگر قرار دهید و با استفاده از طناب آن ها را به یکدیگر متصل کنید . شما می توانید با سوراخ کردن قسمت بالایی تخته های چوبی طناب را از بین آن ها عبور دهید ، در غیر این صورت بایستی طناب را لابه لای تخته ها مطابق شکل زیر بچرخانید تا در نهایت پایه ها محکم شود . پس از اتصال چوب ها قسمت پایین آن ها را از یکدیگر باز کرده تا چارچوب و پایه های چادر بازی شکل بگیرد .


پس از آن پارچه انتخاب شده را دور تا دور پایه ها پهن کنید و اضافی آن ها را برش داده و در نهایت به مانند تصویر زیر به پایه ها متصل کنید . شما می توانید با دوخت و دوز بدنه را به صورت کامل بر روی پایه ها پهن کنید . در نهایت می توانید با نخ و یا منگنه و حتی میخ بدنه را به پایه های چوبی متصل کنید تا محصول نهایی شما به مانند تصویر زیر ایجاد شود . نیاز است تا در قسمت جلویی چادر بازی دربی را به منظور رفت و آمد کودک به داخل چادر ایجاد کنید .