آیا از تشک بادی در بیرون از خانه می توان استفاده کرد ؟ یکی از سوالاتی که بسیاری از مشتریان تشک های بادی پرسیده شده است این است که آیا از تشک بادی در بیرون از خانه می توان استفاده کرد ؟ تشک های بادی از نمونه محصولات بادی پر فروش و محبوب خانواده محصولات بادی می باشد که در سراسر دنیا از آن استقبال بسیار زیادی شده است . تشک های بادی به واسطه ویژگی هایی که دارند به این محبوبیت رسیده اند که در ادامه به بسیاری از ویژگی های تشک های بادی  خانگی و استفاده و عدم استفاده از تشک های بادی در بیرون از خانه را مورد بررسی قرار می دهیم .

تشک های بادی قابلیت تورم دارند و پس از باد شدن و راه اندازی قابل استفاده می شوند . تشک های بادی از نظر ظاهری شباهت زیادی به تشک های ابری و پشمی دارند اما ساختار آن ها کاملا متمایز است . از آن جا که تشک های بادی وزن بسیار سبکی دارند حمل و نقل آن ها به سادگی امکان پذیر است . همین موضوع نیز باعث شده است تا بسیاری از افراد به فکر بردن تشک های بادی خود به سفر بیوفتند . علت وزن بسیار سبک تشک های بادی نیز به دلیل این است که بیشتر حجم تشک بادی را هوا تشکیل داده است که هوا نیز وزن بسیار سبکی دارد .

جنس استفاده شده در ساخت تشک های بادی اغلب از pvc می باشد ، این جنس ساختار بسیار مقاومی دارد و به همین واسطه کیفیت ساخت تشک های بادی افزایش یافته است . قدرت کشسانی بالای پی وی سی باعث شده است که تشک های بادی از خاصیت فنری و انعطاف پذیری بالایی برخوردار باشند . هر چه تشک های بادی از انعطاف بالایی برخوردار باشند فرد در هنگام استفاده حس بهتری را خواهد داشت که تشک های بادی به واسطه بدنه ای که دارند سطحی بسیار نرم و طبی را در اختیار افراد قرار می دهد .

pvc همانطور که گفته شد با کیفیت است و می تواند در برابر وزن و فشار های بالا مقاومت کند اما یکی از مشکلاتی که نه تنها این جنس بلکه تمامی اجناس محصولات بادی دارند ، آسیب پذیری آن ها در برابر اجسام تیز و برنده و همچنین حرارت های بسیار بالا می باشد ، به همین دلیل باید در حفظ آن کوشا باشید . اگر از تشک بادی خود در فضای بیرون از خانه استفاده می کنید باید به این نکته توجه داشته باشید و از تشک های بادی خود به خوبی مراقبت کنید . 

یکی از شایع ترین نوع آسیب دیدگی تشک های بادی ، آسیب دیدن کف تشک بادی به واسطه عدم دقت به محل قرار گیری تشک بادی و راه اندازی آن روی اشیاء تیز می باشد . استفاده از یک زیر انداز می تواند تا حد بسیار زیادی از آسیب دیدن تشک بادی شما از قسمت کف تشک بادی جلوگیری کند . راه اندازی تشک بادی بر روی سنگ ، آسفالت ، شاخ و برگ درختان ، شن و ماسه و … می تواند باعث سوراخ شدن و ساییدگی تشک بادی شود که با رعایت نکات ساده اما مهم از آسیب دیدن تشک های بادی خود حتی در محیط های بیرون از خانه شوید .

تشک های بادی را بر خلاف تخت خواب بادی دارای پمپ باد سرخود برقی نیستند و همین ویژگی باعث شده است تا بتوانید از تشک های بادی خانگی خود در سفر ها و فضای بیرون از خانه نیز استفاده کنید . تشک های بادی تنها دارای دریچه وروی هوا به منظور راه اندازی می باشند که می توانید با استفاده از انواع پمپ های باد اقدام به راه اندازی تشک بادی خود کنید . شما می توانید با استفاده از پمپ های باد غیر برقی چون پمپ باد دستی و پدالی تشک بادی خود را به راحتی حتی در بیرون از خانه باد کنید .

تخت خواب های بادی به دلیل اینکه تنها با استفاده از پمپ های باد برقی سرخود راه اندازی می شوند در محیط های بیرون از خانه که دسترسی به برق وجود ندارد ، قابل استفاده نیستند ، اما تشک های بادی همانطور که گفته شد محدودیتی برای استفاده در فضای بیرون ندارند . شما می توانید انواع پمپ های باد دستی ، پدالی ، شارژی و فندکی که قابل استفاده در جافندکی ماشین می باشد را از فروشگاه اینتکس خریداری کرده و از آن ها برای باد کردن تشک های بادی خود در محیط های بیرون از خانه استفاده کنید .

تشک های بادی همچنین ویژگی های دیگری چون حجم کم بسته بندی و وزن بسیار کم دارند که این ویژگی ها باعث شده است تا حمل آن ها ساده تر و راحت تر باشد تا شما بتوانید به همین واسطه تشک بادی خود را در سفر ها به همراه خود ببرید و در فضاهای بیرون از خانه از تشک بادی خود استفاده کنید . همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره شد حجم بیشتر تشک بادی را هوا تشکیل داده است که در صورت خالی کردن باد ، می توانید تشک بادی در ابعاد بسته بندی بسیار کوچکی جمع کنید . لازم به ذکر است که تشک های بادی ۲ نفره نیز ابعاد بسته بندی کوچکی دارند به طوریکه می توانید محصول را در کوله پشتی خود قرار دهید و به سفر ببرید .


اگر قصد استفاده از تشک بادی خود در بیرون از خانه دارید ، در هنگام خرید تشک بادی خود به حجم بسته بندی محصول دقت کنید چرا که حجم بسته بندی محصول بر روی کارتون و دفترچه راهنمای محصول درج شده است . از دیگر مشخصه هایی که در هنگام خرید تشک بادی بایستی به آن توجه داشته باشید وزن تشک بادی می باشد . همانطور که اشاره شد وزن تشک های بادی نیز بسیار کم است چرا که تنها بدنه تشک های بادی است که دارای جرم می باشد و از آن جا که این لایه ها نسبتا نازک است باعث شده است تا تشک های بادی سبک باشند . حدود وزنی تشک های بادی از ۱ کیلوگرم تا ۵ کیلوگرم است که عمدتا نمونه های یک نفره آن به طور میانگین ۱٫۵ کیلوگرم و نمونه های ۲ نفره آن ۳ کیلوگرم وزن دارند .

تشک های بادی خانگی به واسطه جنس و ساختاری که دارند حتی قابل استفاده بر روی آب می باشند . پس علاوه بر استفاده از تشک بادی خود در بیرون از خانه می توانید بر روی آب نیز از این محصولات استفاده کنید . فروشگاه اینترنتی اینتکس بزرگ ترین فروشگاه تشک بادی ایران است که سال های سال در زمینه فروش تشک بادی فعالیت می کند ، تمامی محصولات خود را با نازل ترین قیمت و با گارانتی اصالت و سلامت به فروش می رساند . شما می توانید با مراجعه به این فروشگاه مشخصات و تصاویر محصولات را مشاهده کرده و به نسبت نیاز خود تشک بادی مناسب را انتخاب کنید .