آیا استخر ایزی ست نیاز به پمپ تصفیه آب دارد ؟ سوالی که ممکن است برای صاحبان استخر های پیش ساخته ایزی ست پیش بیاید یا ذهن خریداران استخر های ایزی ست را درگیر کند این است که آیا استخر ایزی ست نیاز به پمپ تصفیه آب دارد ؟ این استخر ها که در دسته استخر های پیش ساخته یا آماده شرکتی قرار دارند در ابعاد مختلفی تولید شده اند که نیاز است تا با استفاده از تصفیه آب ، آب موجود در استخر را تصفیه کرد .

استخر های پیش ساخته ایزی ست همانطور که اشاره شد در ابعاد مختلفی تولید شده اند و از نظر سایز نسبت به استخر های بادی بسیار بزرگ تر هستند به همین دلیل ظرفیت آن ها نیز بسیار بالاست ، اما در مقایسه با استخر های پیش ساخته فریمی سایز تقریبا کوچک تر و در برخی نمونه ها ظرفیت برابری با استخر های فریمی دارند ، به همین دلیل آب زیادی را می توانند در داخل خود نگه دارند . همانطور که مشخص است با راکد ماندن آب در یک محل ثابت مانند استخر و در جریان نبودن آن موجب می شود تا آب به مرور کدر شده و رشد جلبک ها و ایجاد لجن را مشاهده کنیم ، همچنین با هر بار استفاده از استخر ، آب می تواند آلوده و کثیف شود به همین منظور نیاز است تا هر چند وقت یکبار آب موجود در استخر را به طریقی تعویض کنید ، تعویض کلی آب استخر را آب تازه در صورت عدم دسترسی به موتور خانه و آب چاه و همچنین آب رودخانه می تواند کاری هزینه بر و زمانبر باشد .

چرا که در غیر این صورت از آب شرب می بایست استفاده کرد که استفاده از آب شهری می تواند هزینه های بعضا سنگینی را در بر داشته باشد ، همچنین موجب هدر رفتن آب خواهد ، البته زمان بر بودن این روش نیز باعث شده تا هیچ کس از این روش برای تعویض آب استخر خانگی خود استفاده نکند ، اینجاست که پمپ تصفیه آب می تواند بسیار مفید و مقرون به صرفه باشد . استخر های پیش ساخته ایزی ست شرکتی همچون استخر ایزی ست اینتکس و استخر ایزی ست بست وی در کنار خود پمپ تصفیه آب مخصوص دارند که می توان از آن ها بهره مند شد . اینتکس و بست وی علاوه بر تولید استخر های پیش ساخته ، پمپ های تصفیه آبی را متناسب با ظرفیت استخر ها طراحی کرده اند که به صورت یک پکیج کامل در کنار استخر های خود قرار داده و به فروش می رسانند .

به همین دلیل بر روی بدنه استخر های پیش ساخته ایزی ست نیز به مانند استخر های پیش ساخته فریمی دریچه هایی برای اتصال پمپ تصفیه تعبیه شده است که می توانید پمپ را از آن طریق به استخر متصل کنید . راه اندازی پمپ های تصفیه آب استخر های ایزی ست نیز بسیار ساده است و تنها با مراجعه به دفترچه راهنمای محصول می توانید پمپ را به استخر متصل کنید .

از آن جا که ظرفیت استخر های ایزی ست کمتر است از پمپ های تصفیه آب فیلتری برای تصفیه این نوع استخر ها استفاده می شود . این نوع از پمپ ها دارای قدرت های مختلفی هستند اما تمامی آن ها از فیلتر های کاغذی برای تصفیه آب استفاده می کنند ، این فیلتر ها قدرت جذب بالایی دارند و می توانند آلودگی ها و کثیفی ها را به خود جذب کنند . این فیلتر های کاغذی به صورت استوانه ای طراحی شده اند و دارای لایه های زیاد کاغذی می باشد که آب پس از عبور از این لایه های کاغذی فیلتر شده و در نهایت آب تمیز و شفاف از پمپ تصفیه آب خارج می شود . هر فیلتری می تواند چندین مرتبه مورد استفاده قرار گیرد ، اما پس از مدتی نیاز است تا فیلتر را تعویض کرده و از فیلتر نو استفاده کرد چرا که فیلتر جرم گرفته و نمی تواند مانند گذشته روند تصفیه را انجام دهد .

تعویض فیلتر این پمپ ها نیز بسیار ساده است و شما می تواند بدون هیچگونه تجربه ای فیلتر را تعویض کنید . محل قرار گیری فیلتر در داخل مخزن پمپ است که بر روی مخزن دربی قرار گرفته و با باز کردن آن می توانید فیلتر را مشاهده و برای خارج کردن آن اقدام کنید . پس از تعویض فیلتر از محکم بسته شدن درب اطمینان حاصل فرمایید .

همانطور که اشاره شد پمپ های تصفیه آب استخر ایزی ست در ظرفیت و قدرت های مختلفی تولید شده اند و ابعاد آن ها فرق دارد به همین دلیل فیلتری که برای آن ها استفاده می شود نیز دارای سایز های مختلفی می باشد ، این پمپ ها از نظر سایز فیلتری که استفاده می کنند به پمپ تصفیه آب استخر فیلتری نوع A ، فیلتری نوع B و فیلتری نوع C تقسیم می شوند . پمپ تصفیه آب فیلتری نوع A بزرگ ترین نوع پمپ ها می باشد که برای استخر های ایزی ست بزرگ تر مورد استفاده قرار می گیرد ، به ترتیب نیز پمپ تصفیه فیلتری نوع B کوچک تر و پمپ تصفیه آب فیلتری نوع C کوچکترین آن هاست که شرکت های اینتکس و بست وی به نسبت محصولات خود از این پمپ ها استفاده کرده است .

لازم به ذکر است که حتی از این نوع پمپ ها می توان برای استخر های بتنی خانگی با ابعاد کوچک نیز استفاده کرد . این نوع از پمپ ها حتی به صورت مجزا به فروش می رسد و شما می توانید آن ها را بدون خریداری استخر به صورت جداگانه خریداری کنید . فروشگاه تهران اینتکس بزرگترین نمایندگی فروش استخر ایزی ست و پمپ تصفیه آب استخر در ایران است که می توانید با مراجعه به وبسایت فروشگاه انواع استخر های پیش ساخته ایزی ست را مشاهده و مشخصات آن ها را مطالعه کنید . بسیاری از این استخر ها دارای پمپ تصفیه آب هستند .

برای خرید پمپ تصفیه آب استخر به صورت مجزا نیز با وارد شدن به وبسایت فروشگاه اینترنتی اینتکس وارد دسته بندی پمپ تصفیه آب استخر شده و انواع این پمپ ها را مشاهده و با مطالعه مشخصات و ویژگی آن ها اقدام به خرید کنید . نام دیگر استخر های ایزی ست ، استخر فست ست می باشد که علت نام گداری آن نیز به دلیل سادگی و راحتی راه اندازی و استفاده از استخر است . این نوع از استخر ها بر خلاف استخر های فریمی راه اندازی بسیار ساده ای دارند و تنها می بایست لبه بادی محصول را باد کرد ، پس از باد کردن لبه بادی استخر ایزی ست ، پمپ تصفیه را به استخر متصل کنید ، پس از آن می توانید استخر را با آب پر کرده و از آن استفاده کنید .