آیا می توان از تشک بادی خانگی بر روی آب استفاده کرد ؟ یکی از سوالات متداولی که بسیاری از خریداران و مشتریان تشک های بادی از فروشگاه اینترنتی اینتکس می پرسند این است که آیا می توان از تشک بادی خانگی بر روی آب استفاده کرد ؟ و آیا محدودیتی برای استفاده تشک های بادی وجود دارد ؟ به همین منظور قصد داریم تا با ارائه مطلبی جامع مرتبط با تشک های بادی خانگی در رابطه با جنس این محصولات و همچنین قابلیت استفاده از آن ها بر روی آب ارائه کردیم تا شما دوستداران تشک های بادی به پاسخ سوال های خود برسید .

تشک های بادی به دلیل اینکه ساختاری مسطح دارند و داخل آن ها نیز از باد پر شده است می تواند بر روی آب قرار بگیرد ، از آن جا هم که تشک های بادی ابعاد نسبتا بزرگی را دارند به راحتی می توانند افراد را بر روی خود قرار دهند و آن ها را بر روی آب شناور کنند .

لازم به ذکر است که شرکت های تولید کننده تشک های بادی چون اینتکس و بست وی علاوه بر تشک های بادی خود اقدام به تولید تشک های بادی روی آب که مرتبط با آب هستند و برای همین موضوع نیز طراحی شده اند استفاده کنید . اما برخی از خریداران تشک های بادی قصد دارند تا از تشک های بادی خانگی خود علاوه بر داشتن بستری برای خواب ، بتوانند بر روی آب ها نیز از آن ها استفاده کنند . لازم به ذکر است که جنس استفاده شده در ساخت تشک های بادی به گونه ای است که شما می توانید از تشک های بادی خود بر روی آب نیز استفاده کنید .

اما نکته قابل توجه در تشک های بادی خانگی این است که بیشتر این تشک ها دارای رویه های جیر هستند که ممکن است استفاده بیش از حد تشک در آب به محصول آسیب وارد کند . برای ساخت تشک های بادی چه تشک های بادی خانگی و چه تشک های بادی روی آب از pvc استفاده شده است ( که البته از وینیل نیز برای ساخت بسیاری از تشک های بادی روی آب نیز استفاده شده است که کاملا سازگار با آب می باشند ) که در مجاورت با آب آسیب ندیده و پوسیده نمی شود . استفاده از این جنس نه تنها در تشک های بادی بلکه در بسیاری از محصولات بادی چون استخر بادی ، وان بادی ، جکوزی بادی ، قایق بادی و … استفاده شده است .

این در حالی است که برای ساخت تشک های بادی از pvc ضخیم تر و مقاوم تر استفاده شده است چرا که تشک ها بیشتر در معرض فشار و ضربه های نسبتا شدید قرار دارد به همین علت از پی وی سی های ضخیم تر برای ساخت تشک بادی و همچنین تخت خواب های بادی استفاده شده است . پس همانطور که اشاره شد می توانید از تشک بادی خانگی حتی بر روی آب استفاده کنید .

لازم به ذکر است که برخی از تشک های بادی به مانند تخت خواب های بادی دارای پمپ باد برقی سرخود هستند که اینگونه از تشک های بادی را نمی توانید بر روی آب استفاده کنید ، چرا که برخورد پمپ باد برقی تشک های بادی با آب می تواند باعث خراب شدن و کوتاه شدن طول عمر پمپ باد شود . همچنین در صورت خشک نکردن خوب پمپ باد تشک می تواند خطر آفرین نیز باشد ، پس توصیه می کنیم از تشک های بادی خانگی که دارای پمپ باد سرخود هستند بر روی آب استفاده نکنید . اما استفاده از تشک های بادی دیگر بلامانع است .

رویه جیر و مخملی تشک بادی شما ممکن است بر اثر برخورد با آب و مراقبت پس از استفاده از تشک می تواند منجر به زبر شدن تشک بادی شما شود ، همچنین ممکن است به مرور زمان این لایه از لایه زیرین که از جنس پی وی سی می باشد جدا شود . اما شما می توانید با خشک کردن تشک بادی خود از آسیب دیدن تشک بادی و همچنین جدا شدن رویه جیر آن جلوگیری کنید . برای اینکه تشک بادی شما پس از استفاده در آب آسیب نبیند پیشنهاد می کنیم که پس از هر بار استفاده تشک بادی خود را در زیر نور خورشید قرار دهید تا کاملا خشک شود .

زمان مناسب برای خشک شدن تشک های بادی ۱ الی ۲ روز می باشد و اگر این زمان طولانی باشد ممکن است تشک بادی شما بر اثر تابش طولانی مدت نور خوشید آسیب ببیند . ممکن است بر رویه تشک بادی شما که از جنس پارچه جیر می باشد لکه هایی به وجود آید که بهتر است پس از استفاده تشک بادی بر روی آب ، آن را با آب تمیز شسته و سپس اقدام به خشک کردن آن کنید تا از ایجاد لکه بر روی تشک بادی خود جلوگیری کنید .

البته در صورتی که قصد دارید همواره از تشک بادی خانگی خود بر روی آب را دارید دیگر نیازی به مراقبت جدی از محصول نیست و تنها پس از هر بار استفاده بهتر است تشک را خشک کرده و سپس بسته بندی کنید .

در مواقع نادری خیس ماندن طولانی مدت رویه تشک بادی که حتی ممکن است بر اثر عرق کردن بدن نیز نمدار باقی بماند می تواند باعث ایجاد قارچ بر روی تشک بادی شما شود که علت آن نیز مراقبت نکردن از تشک بادی و خشک نکردن آن بعد از هر بار استفاده خواهد بود . هر چند اگر بر روی تشک بادی شما این مشکل به وجود آمد نگران نباشید ، شما می توانید با قرار دادن تشک بادی خود زیر نور آفتاب نم آن را گرفته و قارچ های زده شده بر روی تشک بادی خود را بزدایید . پس از آن می توانید با استفاده از یک دستمال نمناک آغشته به شامپو فرش ، تشک بادی خود را تمیز کرده و مجددا در زیر نور آفتاب قرار داده تا کاملا خشک شود .

شما می توانید پس از هر بار استفاده از تشک بادی خود با انواع ضد عفونی کننده ها سطح تشک بادی خود را ضد عفونی کنید تا در هنگام استفاده از تشک بادی خود در خانه دچار حساسیت های پوستی نشوید . لازم به ذکر است که در هنگام استفاده از تشک بادی خانگی خود بر روی آب مراقب باشید که دریچه تخلیه هوا تشک بادی به خوبی بسته شده باشد .


با این تعاریف می توان گفت که استفاده از تشک بادی خانگی بر روی آب بلامانع است اما سعی کنید که از تشک های بادی بر روی آب های کم عمق و آرام مانند استخر ها ، برکه ها و دریاچه های کوچک استفاده کنید چرا که این نوع از محصولات تعادل خوبی در آب های آزاد مانند دریا و رودخانه ها ندارند و ممکن است در حفظ تعادل خود دچار مشکل شوند .