استخر آماده برای ویلا یکی از بهترین استخر های موجود در بازار است که می توانید با خرید آن ها بدون اینکه زمان زیادی را برای ساخت و احداث استخر سپری کنید ، تهیه و استفاده کنید ، استخر های آماده که با نام استخر های پیش ساخته نیز به فروش می رسند توسط شرکت هایی تولید شده و به صورت یک پکیج کامل به فروش می رسند تا خریداران با صرف هزینه کمتر صاحب یک استخر ایده آل و زیبا برای ویلا خود شوند .

همانطور که اشاره شد استخر های آماده شرکتی از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه تر از استخر های بتنی و یا سیمانی است به همین دلیل خرید استخر آماده بسیار رونق پیدا کرده است . با یک حساب سر انگشتی می توان برآورد کرد که ساخت یک استخر بتنی می تواند گران تر باشد . با کار گیری کارگر و پیمانکار ، خرید مصالحی چون سیمان ، ماسه ، چسب بتن و … ، زیبا سازی استخر و خرید کاشی و سرامیک ، حفاری و عایق بندی ، سیستم لوله کشی و خرید پمپ تصفیه آب و … می تواند هزینه هایی را در بر داشته باشد که در مقایسه با استخر های آماده چندین برابر است .

استخر آماده برای ویلا نیز کیفیت بسیار مناسبی داشته و طول عمر آن بالاست به همین علت جایگزین مناسبی برای استخر های بتنی خواهد بود . یک استخر آماده یا پیش ساخته دارای تمامی لوازم همراه و جانبی می باشد به همین دلیل نیازی به صرف هزینه های دیگر نخواهد بود . از نمونه این لوازم جانبی می توان به زیر انداز ، درپوش ، نردبان و پمپ تصفیه آب استخر اشاره کرد .

زیر انداز موجود در کنار استخر های آماده را می توان قبل از راه اندازی استخر استفاده کرد تا زیرانداز کف نرم تری را ایجاد کند تا کف بدنه استخر آسیب نبیند . حتی شما می توانید با خرید تاتمی و ابر های مناسب ، زیر انداز ضخیم تر و نرم تری را برای استخر آماده خود ایجاد کنید .

درپوش استخر های آماده نیز از این جهت مورد استفاده قرار می گیرد که آشغال و شاخ و برگ درختان درون آب استخر نریزد ، این درپوش ها به نسبت ابعاد استخر های آماده طراحی شده و تنها مناسب برای همان استخر خواهد بود . این درپوش ها کاملا ضد آب هستند و عمدتا از پارچه های برزنتی و pvc ساخته شده اند ، همچنین در برابر نور آفتاب نیز مقاوم هستند و اشعه های آسیب رسان خورشیدی تاثیری بر پوسیده شدن و یا ضعیف شدن درپوش نخواهد داشت .

وجود نردبان در استخر های آماده نیز این امکان را می دهد که افراد بتوانند از استخر استفاده کنند و ورود و خروج آسانی داشته باشند . اغلب استخر های آماده شرکتی را به صورت روکار استفاده می کنند ، یعنی می توان استخر را بر روی زمین راه اندازی کرد ، این نوع استفاده دیگر نیازی به حفاری زمین نداشته و شما می توانید استخر خود را بر روی زمین قرار داده و با استفاده از نردبان مخصوص وارد استخر شوید ، این نردبان به صورت دو پایه بوده و امکان بالا رفتن و پایین آمدن از دو طرف را فراهم می کند .

البته شما می توانید استخر های آماده را به صورت توکار نیز استفاده کنید ؛ برای اینکار نیاز است که قبل از راه اندازی گود برداری زمین را انجام دهید و استخر را در داخل گودال قرار دهید ، در این حالت نیز نیازی به عایق بندی گودال نخواهد بود چرا که دیواره های استخر با دیواره های گودال تماسی نداشته ندارد و بدنه استخر به خودی خود عایق بوده و اجازه خروج آب را جز دریچه هایی که بر روی آن وجود دارد نخواهد داد .

در کنار تمامی استخر های آماده شرکتی پمپ تصفیه آب استخر قرار دارد ، وجود این پمپ های تصفیه برای تمامی استخر ها چه استخر های بتنی ، چه استخر های عمومی بزرگ و چه استخر های پیش ساخته نیاز است چرا که در صورت نبود این پمپ ها آب موجود در استخر پس از مدت ها استفاده به دلیل اینکه جریان ندارد و در یک جا راکد است کثیف شده و به مرور کدر می شود ، در صورت عدم رسیدگی به آب و تصفیه نکردن آن باعث می شود تا حتی در داخل استخر جلبک رشد کرده و در نهایت آب آلوده و بدبو شود .

استخر آماده برای ویلا به دو دسته پیش ساخته فریمی و پیش ساخته ایزی ست تقسیم می شود که هر یک از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند .

استخر پیش ساخته فریمی همانطور از نامش مشخص است دارای فریم و پایه می باشد ، این نوع از استخر های پیش ساخته قوی ترین نوع می باشند و به واسطه ی پایه ای که دارند از ابعاد بزرگتری نیز برخوردار هستند ، شما می توانید استخر های پیش ساخته را با طول بیش از ۱۰ متر نیز خریداری کنید ، این استخر ها بسیار مناسب برای ویلا و منازل بزرگ است که در آن ها فضای کافی برای استفاده از استخر پیش ساخته وجود دارد .

برخی از استخر های پیش ساخته فریمی دارای دیواره های فایبرگلاسی می باشند که این نوع از استخر های پیش ساخته از نظر استحکام بسیار عالی هستند و در برابر ضربه و فشار تحمل بالایی دارند ، از این نوع استخر ها حتی می توان در پرورش ماهی و نیز آبیاری مزارع و باغبانی استفاده کرد . از این نمونه استخر های پیش ساخته نیز می توانید در ویلا استفاده کنید ، این استخر های پیش ساخته از مناسب ترین استخر های آماده برای استفاده به صورت توکار می باشد .


استخر های پیش ساخته ایزی ست نیز از نمونه های دیگر استخر های آماده شرکتی می باشند که می توان از آن ها در حیاط ویلا استفاده کرد ، این استخر های پیش ساخته قیمتی بسیار ارزان تر داشته و راه اندازی آن بسیار ساده است ، علت نام گذاری استخر های ایزی ست این است که به سادگی می توانید آن ها را راه اندازی کنید . به همین دلیل نیازی به نصاب نخواهد بود .

این نوع از محصولات دارای لبه های بادی هستند که با باد کردن آن دیگر نیازی به نصب پایه نخواهد بود ، بلکه تنها باید استخر را از آب پر کنید تا به دنبال آن استخر قابل استفاده شود . شکل ظاهری استخر های ایزی ست به صورت گرد است اما نمونه های بیضی آن نیز وجود دارد که بسته به نیاز خود می توانید آن ها را خریداری کنید . ارتفاع استخر های آماده ایزی ست کمتر از استخر های پیش ساخته فریمی می باشد ، این در حالی است که استخر های فریمی ارتفاعی بیش از ۱ متر ۳۰ سانتی متر دارند .

شما عزیزان می توانید با مراجعه به نمایندگی تهران اینتکس انواع استخر آماده برای ویلا را مشاهده و نمونه های مختلف استخر های پیش ساخته فریمی و ایزی ست را همراه با تصاویر و مشخصات مشاهده و مطالعه کنید ، تمامی این محصولات با گارانتی معتبر به فروش می رسد . فروشگاه اینتکس بزرگترین مرکز فروش استخر آماده برای ویلا در ایران می باشد که خدمات پس از فروش خود را مانند ارسال ، نصب و راه اندازی استخر و پمپ تصفیه آب شما را به صورت توکار و روکار انجام می دهد .