استخر بادی و کاربرد های دیگر آن مطمعنا بسیاری از شما مشتریان عزیز و همراهان فروشگاه تهران اینتکس با استخر های بادی آشنایی دارید و حتی شاید یک آشنایی مختصر داشته باشید ، ولی این استخر ها تنها برای اب تنی طراحی نشده اند و کاربرد های دیگری نیز دارند که شاید از ان ها بی اطلاع باشید . استخر های بادی می توانند یک محیط ایمن و بسیار خوبی را برای آب تنی و آب بازی داشته باشند ، به همین دلیل است که بسیاری از افراد به خصوص والدین آن ها را برای بازی های شاد و مفرح آبی خریداری می کنند تا کودکان در حیاط خانه و ... با استفاده از این محصولات بادی بی نظیر مشغول بازی شده و لحظات شادی را رقم بزنند . این در حالی است که استخر های بادی نه تنها برای استفاده کودکان ، بلکه برای استفاده بزرگسالان نیز طراحی شده است و می تواند برای آن ها نیز یک بستر آبی بسیار عالی را برای بازی و یا استراحت کردن و ریلکس کردن ایجاد کند . توجه داشته باشید که استخر های بادی بزرگسال بیشتر برای ریلکس کردن در داخل آب ساخته شده است و حتی برخی از افراد از آن برای آب درمانی استفاده می کنند . توجه داشته باشید که مدل های بزرگ استخر بادی ، باز هم برای راه رفتن مناسب نیستند ، ولی با توجه به اینکه می توانید داخل آن را با آب گرم پر کنید ، برای ماساژ و کاهش درد های مفصلی می توانید از این استخر ها استفاده کنید . توجه داشته باشید که اغلب استخر های بادی قابلیت پر شدن با آب گرم را دارند ، ولی بهتر است که برای پر کردن استخر با آب گرم به جهت آب درمانی و ... از آب هایی زیر 40 درجه سانتی گراد استفاده کنید ، چرا که دمای بیشتر استفاده از آب را آزار دهنده خواهد کرد و همچنین درجات بالاتر می تواند باعث کوتاه شدن طول عمر استخر بادی شود . زیرا حرارت های زیاد برای بدنه استخر بادی خوب نیست . 

همچنین بهتر است که برای گرم کردن آب استخر بادی ، از هیتر استفاده نکنید و سعی کنید که آن را با آب گرمی که از آبگرمکن های خانگی تهیه می شود استفاده کرده و با استفاده از یک شلنگ آب ، آن را از شیر آب به سمت استخر بادی هدایت کنید تا داخل آن آن پر شود . در نظر داشته باشید که ممکن است پس از مدتی استفاده ، آب استخر دوباره کمی سرد تر شود که برای جبران آن نیاز است تا آب گرم تازه را دوباره به داخل استخر هدایت کنید . این اولین ویژگی و کاربرد های دیگر استخر بادی می باشد که در مقاله استخر بادی و کاربرد های دیگر آن اشاره شد . حال در ادامه مطلب به سایر ویژگی های استخر بادی و کاربرد های دیگر آن خواهیم پرداخت ، پس در ادامه همراه ما باشید . برخلاف استخر های بزرگسالان که دارای ابعاد بسیار بزرگی می باشند ، برخی دیگر از استخرهای بادی ابعاد بسیار کوچک تری را داشته و برای استفاده نوزادان و یا کودکان ساخته شده اند ، این نوع استخر ها بیشتر دارای طول کمتر از 1 متر هستند و از این جهت به راحتی در هر جایی راه اندازی می شوند . با توجه به این موضوع شرکت های سازنده معتبر استخر هایی را ایجاد کرده اند تا از آن بتوان در داخل محیط های کوچک تر به مانند حمام نیز استفاده کرد ، بنابراین شما می توانید استخر های بادی را برای کودکان خود خریداری کنید که قابل استفاده در حمام باشند . این نوع از استخر های بادی کاربرد دیگری نیز دارد که در واقع استفاده به صورت وان بادی به جهت استحمام کودکان خواهد بود . استفاده از استخر بادی به عنوان وان بادی برای کودکان بسیار عالی بوده و می تواند در یک محیط لغزنده همانند حمام ، یک محیط ایمن تری را برای آن ها ایجاد کند تا والدین بتوانند با ایمنی و اعتماد بیشتری به استخر بادی ، کودکان را به حمام برده و آن ها را بشویند . اگر توجه داشته باشید ، محصولا بادی نظیر استخر بادی به دلیل اینکه دارای بدنه ای باد شونده و نرم هستند ، می توانند از آسیب دیدن کودکان نیز جلوگیری کنند ، این در حالی است که بسیاری از افراد به دلیل اینکه استخر های بادی نرم هستند و دیواره های ایمنی دارند ، برای استحمام کودکان از این محصولات بادی استفاده می کنند . البته در نظر داشته باشید که برخی از استخر های بادی برای اینکه ایمنی بیشتری را برای کودکان ایجاد کند ، دارای کف بادی هستند ، این طراحی بیشتر در استخر بادی کودک وجود داشته و سعی شده است تا با طراحی های مشبک مانند و زنبوری ، برجستگی هایی را در کف استخر به صورت بادی ایجاد کنند تا در صورت برخورد کودکان با کف استخر ، صدمه ای به آن ها وارد نشود . 

عمدتا همان استخر های بادی که ابعادی زیر 1 متر را دارند از این طراحی برخوردار هستند . برند های بزرگ دنیا همچون اینتکس و بست وی در میان محصولات بادی خود و استخر بادی کودک ، این نوع از استخر ها را نیز طراحی کرده اند . با توجه به این موارد با استخر بادی و کاربرد های دیگر آن نیز آشنا شدید که همان استفاده استخر به مانند وان بادی می باشد . در این استخر ها نیز به مانند استخر بادی بزرگسال می توانید از آب های گرم نیز استفاده کنید . استخر بادی به خصوص استخر های بادی کودک و خردسال به دلیل ظاهر جذابی که دارند می تواند برای استفاده کودکان بسیار مناسب باشد ، چرا که آن ها تشویق کرده و کودکان می توانند جذب زیبایی و طراحی استخر های بادی شوند و حتی اگر از آب می ترسند یا فراری هستند ، اینگونه تشویق به حمام رفتن شده و در هنگام حمام گرفتن بازی خواهند کرد . از کاربرد های دیگر استخر بادی می توان به امکان استفاده از آن ها به عنوان استخر توپ بادی اشاره کرد . همانطور که می دانید استخر های بادی کودک و نوجوان عمدتا بزرگ تر از 1 متر هستند و برای رده های سنی 4 سال به بالا مورد استفاده قرار می گیرند ، این استخر ها دیگر قابل استفاده در داخل حمام نبوده و نیازمند فضای بزرگتری به مانند حیاط هستند ، از این رو بایستی آن را در یک فضای روباز مانند حیاط یا پشت بام ، پارکینگ و ... راه اندازی کنید . اما توجه داشته باشید که همواره در طی یک سال ، هوا برای آب بازی و آب تنی خوب نبوده و در فصول سرد سال دیگر نمی توان از استخر بادی استفاده کرد . برای همین موضوع ما قصد داریم که در مقاله استخر بادی و کاربرد های دیگر آن ، به کاربرد دیگر استخر بادی اشاره کنیم که آن هم استفاده از این محصول بادی به عنوان استخر توپ بادی می باشد . این بدان معناست که شما می توانید به جای پر کردن استخر بادی با آب گرم یا سرد ، از توپ های رنگی استفاده کنید . در این حالت حتی می توان استخر بادی را در اتاق خواب یا پذیرایی یا هر جای دیگری راه اندازی کنید ، زیرا داخل آن از آب پر نشده و مشکلی را به وجود نخواهد آورد . چه بسا بسیاری از افراد که آپارتمان نشین هستند استخر های بادی را برای استفاده کودکان خود به عنوان استخر توپ بادی خریداری می کنند .

البته برای استفاده از این استخر های بادی به عنوان استخر توپ نیاز به توپ های رنگی می باشد . بهترین نوع توپ برای پر کردن استخر بادی ، استفاده از توپ های رنگی بدون پلیسه است که بدنه ای نرم داشته و نه به کودکان آسیب وارد خواهد کرد و نه به بدنه استخر بادی . این توپ های بدون پلیسه که مخصوص استخر توپ بادی هستند را می توانید از فروشگاه تهران اینتکس نیز خریداری کنید ، چرا که فروشگاه تهران اینتکس برخی از استخر های بادی را با هدف اینکه مشتریان به قصد استفاده به عنوان استخر توپ خریداری می کنند ، موجود کرده تا مشتریان نیز بتوانند در کنار استخر بادی ، این اقلام را نیز با قیمت بسیار ارزانی خریداری کرده و از آن استفاده کنند تا در خانه یک محیط بسیار شاد و مفرح را برای بازی های کودکان ایجاد کنند . این نوع از بازی ها به دلیل تحرک بالایی که کودکان خواهند داشت ، می تواند در سلامت جسمی و روانی آن ها بسیار تاثیر مثبتی بگذارد .