استخر ها یکی از بهترین و مناسب ترین بستر ها برای آب تنی و تفریحات آبی است که خطرات آب های آزاد و رودخانه ها را ندارد ، چرا که آب در آن ها ساکن بوده و موج و جریانی در آن ها وجود ندارد ، همچنین آب استفاده شده در آن ها خطر و بیماری هایی را برای افراد ندارد ، به همین دلیل نیز بسیاری از مردم سعی بر استفاده از استخر ها دارند . استخر ها در حالت کلی به دو دسته شخصی و عمومی تقسیم می شود ، استخر های عمومی همان استخر هایی هستند که در محله ها وجود داشته و افراد با مراجعه و پرداخت ورودی از استخر و دیگر امکانات مجموعه بهره مند می شوند ، اما استخر های شخصی بیشتر در محل زندگی افراد طراحی شده و همواره در دسترس است ، نحوه استفاده از آن نیز به صورت شخصی می باشد ، اما استخر های شخصی نیز به دو دسته استخر های سازه ای و پیش ساخته تقسیم بندی می شوند . بسیاری از افراد دوست دارند تا استخری را در زیر زمین خانه یا آپارتمان خود و حتی در صورت بزرگ بودن حیاط ، استخری زیبا و بزرگ را در حیاط خانه نیز داشته باشند ، اما از آنجا که استخر های شخصی به چند دسته تقسیم می شوند در انتخاب نوع استخر خود دچار تردید می شوند .

 

استخر های سازه ای متشکل از انواع استخر هایی هستند که به صورت صنعتی تولید نشده و بایستی آن ها با به شکل های مختلف مهندسی مانند استخر ها با دیواره های بتنی ، استخر ها با دیواره های فلزی و آهنی ... تولید کنند ، احداث و روند ساخت اینگونه استخر های سازه ای ممکن است زمان زیادی را نیاز داشته باشد ، همچنین هزینه های ساخت و مصالح و از این قبیل هزینه ها ممکن است برای برخی قابل تامین نباشد و از ساخت استخر سازه ای صرف نظر کنند ، اما در کنار آن استخر های پیش ساخته ای تولید شده اند که می توانند به خوبی استخر های سازه ای بستری را برای آب تنی و تفریحات آبی را برای ما ایجاد کنند ، این استخر های پیش ساخته که با نام های استخر آماده و استخر های صنعتی نیز به فروش می رسند دارای ویژگی های بسیار زیاد دیگری هستند که ممکن است بسیاری از دوست داران این محصولات را به سمت و سوی خود بکشاند . 

در برخی از پرسش ها و سوالات احتمالی ممکن است بسیاری از مشتریان استخر های پیش ساخته از خرید استخر پیش ساخته منصرف شوند چرا که فکر میکنند این استخر ها نمی توانند به مانند استخر های سازه ای کیفیت مطلوب را داشته باشند ، اما بسیاری از استخر های پیش ساخته که سازه آن ها نیز بسیار مقاوم است می توانند به مانند استخر های سازه ای کارایی لازم را داشته باشند ، به گونه ای که می توانید از استخر های پیش ساخته برای کار های صنعتی و کشاورزی مانند آبیاری مزارع و نیز پرورش ماهی استفاده کرد ، پس می بینیم که استخر های پیش ساخته هم کیفیتی برابر با استخر های سازه ای دارند و هم هزینه خرید و راه اندازی آن به مراتب پایین تر است . استخر های پیش ساخته همچنین در انواع بسیار متنوعی تولید شده اند و شرکت های تولید کننده این محصولات حتی استخر های پیش ساخته ای را با بدنه فلزی تولید کردند که بسیار مشابه استخر های سازه ای با بدنه فلزی و آهنی دارد .

 


یکی از بزرگ ترین ویژگی های استخر های پیش ساخته این است که راه اندازی آن ها در مدت زمان بسیار کمتری صورت می گیرد و شما می توانید به سرعت استخری ایده آل را با ابعاد بسیار بزرگ برای خود داشته باشید . مدت زمانی که برای نصب استخر پیش ساخته به صورت رو کار صرف می شود تنها 2 ساعت بوده و این زمان در ساخت چادر های بتنی ممکن است هفته ها و حتی ماه ها به طول انجامد . از مهم ترین ویژگی های استخر های پیش ساخته می توان به قابل حمل بودن آن ها اشاره کرد ، به طوری که شما می توانید استخر پیش ساخته خود را چندین مرتبه باز کرده و در محل جدیدی نصب کنید . بدین تریبت می توانید یک استخر بسیار بزرگ آب قابل حمل را داشته باشید و در صورت جابجایی محل سکونت استخر پیش ساخته خود را در خانه جدید نیز داشته باشید ، بدون اینکه بخواهید هزینه دوباره برای ساخت استخر بپردازید .

شرکت هایی چون بست وی و اینتکس که از بزرگترین مراکز تولید و فروش استخر پیش ساخته در جهان می باشند ، انواع استخر های پیش ساخته را با سازه های آلومینیومی ، فایبرگلاسی ، برزنتی و حتی فلزی که می توان به نوع استیلی شرکت بست وی اشاره کرد ، تولید می کنند که شما عزیزان می توانید انواع مختلف آن ها را از نظر جنس و همچنین ابعاد و طراحی های مد نظر از فروشگاه اینتکس خریداری کنید ، شما عزیزان می توانید با برقراری تماس ، با فروشندگان فروشگاه اینتکس صحبت کرده و سوالات پیش آمده خود را از این مرکز بپرسید .