استخر ها از بهترین بستر ها برای تفریحات آبی و شنا می باشند که حتی از آن برای امورات کشاورزی همچون آبیاری مزارع و همچنین پرورش ماهی استفاده می شود . اما به دلیل ایمن بودن این بستر های آبی بسیاری از افراد اقدام به ساخت آن در درون ویلا و منازل شخصی خود می کنند تا با استفاده از آن ها به تفریح و بازی های شاد و مفرح آبی بپردازند . و اما سوال این است که استخر مناسب برای ویلا چه استخری خواهد بود ؟ آیا می توان با هزینه کم استخری ایده آل و مناسب برای ویلا ایجاد کرد ؟

در این مطلب قصد داریم تا شما را با نمونه استخر های آماده شرکتی آشنا کنیم که می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای داشتن یک استخر شخصی و زیبا برای ویلای شما باشد . ساخت استخر های بتنی و سیمانی از سال های پیش بسیار مرسوم بوده و بسیاری از علاقه مندان به استخر های شخصی و مناسب برای منازل و ویلاهای خود از این نوع استخر ها یعنی استخر های بتنی و سیمانی استفاده می کردند ، اما در سال های گذشته شرکت های بزرگی اقدام به تولید استخر های آماده و به اصلاح استخر های پیش ساخته کردند که تمامی ویژگی های یک استخر را دارد .

شاید نخستین بار است که نام استخر های پیش ساخته را می شنوید اما در حال حاظر شرکت هایی اقدام به تولید استخر های بزرگ کردند که قابلیت حمل داشته و به راحتی می توان آن ها را خریداری و در کمترین زمان راه اندازی کرد . استخر های پیش ساخته در تنوع بالایی ساخته شده و دارای ابعاد مختلفی است ، این تنوع باعث شده است تا خریدار بتواند به نسبت فضای قابل دسترس در حیاط ویلا و همچنین به دلخواه خود استخر پیش ساخته بزرگ و یا کوچکی را خریداری کند . استخر های پیش ساخته عمدتا به صورت مستطیلی و دایره ای شکل طراحی شده اند .

البته این نوع استخر ها نیز از نظر نوع طراحی و آرگونومی ساخت به دو دسته فریمی و ایزی ست تقسیم می شوند که نوع فریمی آن متشکل از بدنه و پایه ها می باشد ، اما نمونه ایزی ست استخر های پیش ساخته از لبه های بادی تشکیل شده اند . در مقایسه بین این دو استخر های پیش ساخته می توان گفت که استخر های فریمی کیفیت بالا تر و به مراتب طول عمر بیشتری دارند ، به همین دلیل استخر های پیش ساخته فریمی استخر مناسب برای ویلا خواهد بود .


استخر های پیش ساخته دارای تمامی لوازم همراه می باشد و به عبارتی پکیج کاملی از یک استخر است . در کنار استخر این استخر ها لوازمی چون درپوش ، زیر انداز ، نردبان و از همه مهم تر پمپ تصفیه آب استخر وجود دارد که دیگر نیازی به خرید مجزا آن نمی باشد . برای هر استخر خانگی و یا عمومی نیاز است تا پمپ های تصفیه آبی را در جهت تمیز نگه داشتن آب تهیه کرد که دیگر با خرید استخر پیش ساخته نیازی به خرید مجزای این پمپ ها نخواهید داشت . 

شرکت های تولید کننده این محصولات با در نظر گرفتن حجم و ظرفیت آب استخر های خود از پمپ تصفیه آب مخصوص با قدرت مناسب استفاده کرده اند تا بتواند حجم کل استخر را به بهترین شکل تصفیه کند . اغلب پمپ های تصفیه ای که در کنار این استخر ها وجود دارد پمپ های تصفیه شنی و پمپ های تصفیه فیلتری هستند که قدرت جذب بالایی داشته و می توانند کل حجم آب استخر را به خوبی تصفیه کنند .

لازم به ذکر است که استخر های پیش ساخته را می توانید به صورت توکار و یا روکار راه اندازی کرد ، به همین دلیل در صورت اگر علاقه به راه اندازی استخر خود به صورت توکار هستید می توانید با حفاری زمین استخر پیش ساخته را در داخل زمین راه اندازی کنید . از مزیت های این نوع از استخر ها می توان به عایق بودن آن و نیاز نداشتن به عایق بندی دیواره های زمین حفاری شده اشاره کرد . در یک حساب سر انگشتی می توان به این موضوع پی برد که ساخت استخر های بتنی و سیمانی می تواند هزینه بر باشد که استخر های پیش ساخته به مراتب مقرون به صرفه تر خواهند بود . برای ساخت یک استخر بتنی نیاز به مصالحی چون سیمان ، ماسه ، چسب بتن ، سنگ ، کاشی ( برای نمای استخر ) ، لوازم تاسیسات لوله ، پمپ تصفیه آب استخر و … خواهید داشت که می تواند هزینه های زیاد تری را بر دوش صاحب استخر بگذارد . اما با هزینه بسیار کمتر شما می توانید با خرید استخر پیش ساخته خود در هر ابعادی آن را در کمترین زمان نبر راه اندازی و استفاده کنید .

راه اندازی این استخر ها سریع است به طوریکه شما می توانید حتی روند راه اندازی استخر خود را به نصاب های حرفه ای واگذار کنید تا محصول را در کمتر از ۱ ساعت نصب و راه اندازی کنند . این زمان در برابر ساخت یک استخر بتنی بسیار ناچیز است چرا که روند حفاری ، عایق سازی و آب بندی ، لوله کشی ، کاشی کاری و زیبا سازی استخر می تواند روز ها به طول انجامد . جنس بدنه استخر های پیش ساخته از برزنت می باشد ، برزنت یکی از مقاوم ترین پارچه ها می باشد که در برابر رطوبت مقاوم است . به همین دلیل از این نوع پارچه برای ساخت بسیاری از محصولات که نیاز است ضدآب باشند استفاده می شود . همچنین این جنس در برابر ضربه و یا فشار های زیاد نیز مقاوم است به همین دلیل نیز شرکت های سازنده استخر های پیش ساخته با در نظر گرفتن ویژگی های برزنت از آن برای ساخت استخر های خود استفاده کردند . و اما جنس فریم استخر های پیش ساخته نیز عمدتا از آلومینیوم است ، آلومینیوم آبکاری شده ضد زنگ بوده و در برابر رطوبت مقاوم است به همین دلیل پوسیده نمی شود ، همچنین این فلز یکی از مقاوم ترین فلزاتی است که علاوه بر آن وزن سبک تری دارد ، به همین علت استفاده از آلومینیوم علاوه بر بالا بردن کیفیت و مقاومت استخر ها موجب شده تا محصول وزن کمتری داشته باشد . پس در نتیجه کاهش وزن باعث می شود تا محصول جابجایی ساده تر و راحت تری را داشته باشد .


برای نصب این استخر ها شما می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای محصول و یا مراجعه به فروشگاه اینتکس و مطالعه مقالات مرتبط با نحوه راه اندازی استخر پیش ساخته آشنا شوید . همچنین ویدیو آموزشی نیز در کنار محصول وجود دارد که با استفاده از آن نیز می توانید استخر خود را در درست ترین حالت راه اندازی کنید . استفاده از زیرانداز می تواند آسیب دیدگی احتمالی از سمت کف استخر را تا حد زیادی کم کند . با راه اندازی این استخر ها در حیاط ویلا خود می توانید بستر مناسب ، زیبا و دوست داشتنی را برای تفریحات آبی ایجاد کنید . استفاده از این نوع استخر ها هیچگونه خطری ندارد و ارتفاع استاندارد آن ها باعث شده تا تمامی سنین بتوانند از محصول استفاده کنند . البته کودکان نیز می توانند با داشتن تجهیزات ایمنی از این استخر ها بهره مند شوند . هر چند وقت یکبار نیز می توانید با روشن کردن پمپ تصفیه ، آب استخر خود را تصفیه کنید . برای مشاهده این استخر های زیبا و مناسب برای ویلا وارد فروشگاه اینترنتی اینتکس شوید و این محصولات را با گارانتی خریداری نمایید .