استخر پیش ساخته برای شنا و تفرح در خانه

از رویاهای شیرین تابستانی برای هر کودک یا بزرگسالی شنا کردن و پریدن و در یک استخر پر از آب خنک و راحت است. البته که همه‌ی ما ویلا یا باغ‌های بزرگ استخردار نداریم. حتی اگر باغچه‌ای کوچک هم داشته باشیم به دلیل هزینه‌های گران طراحی و ساخت یک استخر به ابعاد بزرگ یا حتی کوچک و از طرفی جهت تسویه و تعویض آب برای هر بار استفاده ممکن است به زحمت بیافتیم و منصرف شویم. دنیای نوآورانه‌ ی کنونی پیشنهادی ویژه برای علاقه‌ مندان به استخر دارد. استخر های پیش ساخته یک گزینه عالی برای صاحب خانه‌هایی است که می‌خواهند ارزش دارایی داخل منزل خود را افزایش دهند .انواع گوناگونی از استخرهای پیش ساخته در بازار وجود دارند که می‌توانند حتی تا 40 سال برای شما دوام داشته باشد. استخر پیش ساخته اینتکس یک پیشنهاد ویژه برای کسانی است که از داشتن استخری از جنس بتن یا فایبرگلاس مطمئن نیستند. ما در اینتکس همراه شما هستیم تا شما را از دلایل مفیدی که خرید استخر پیش ساخته اینتکس را تبدیل به پیشنهادی جذاب تبدیل می‌کند باخبر کنیم. 

*سرعت مونتاژ و سهولت در نصب در مقایسه با مدت زمان ساخت و تأخیرهای طولانی در نصب و اجرای استخرهای سنتی که  به طور معمول ممکن است سه هفته طول بکشد، استخرهای پیش ساخته مدت زمان نصب بسیار کوتاهی دارند. برای نصب یک استخر پیش ساخته 9 متر در 4 متر با عمق 130 سانتی‌متر حدود 24 ساعت زمان لازم است. مونتاژ آسان این استخرها سبب شده تا پس از استفاده، مجدد قطعات نصب شده از هم جدا شده و به هر مکان دیگری قابل انتقال یابد. *استفاده از متریال مقاوم فایبرگلاس ماده‌ای فوق‌العاده مقاوم است که استخرهای پیش ساخته را به یکی از با دوام‌ترین نوع استخرهای موجود در بازار تبدیل کرده است. 

 

از آنجا که در زمان انتخاب متریال محصولات برای پروژه های ساخت خانه، کیفیت و دوام آن‌ها از مهمترین عواملی هستند که سازندگان به‌دنبال آن هستند پس استخرهای پیش ساخته فایبرگلاسی یکی از بهترین گزینه‌ها است. در مدل استخرهای پیش ساخته بر خلاف استخرهای سنتی که خاک  بر روی آستر می‌چسبید در امتداد لبه مهره‌ها قرار می‌گیرد. نکته قابل توجه در مورد این استخرها این است که هرگز به آستر یا جایگزینی رنگ در طول زمان احتیاج نخواهند داشت. * تمیزکردن و نگهداری آسان استخرهای پیش ساخته نسبت به استخرهای سنتی معمولی نیاز به تمیزکاری و نگهداری کمتری دارند. . وقتی کلر خالص به مدت 45 روز در استخرهای سنتی می‌ماند سبب تولید جرم در کف و جداره می‌شود که برای تمیزکردن و سمباده کشیدن آن باید هزینه زیادی پرداخت شود. مواد فایبرگلاس به کار رفته در بدنه‌ی این استخرها از چسبیدن خاک و جرم به کف یا دیواره‌ها جلوگیری کرده و احتمال تشکیل جلبک را در این مناطق به صفر می‌رساند. در نتیجه نیاز به تمیزکردن مداوم جداه های استخر از بین رفته و  نگهداری از آن آسان و سریعتر انجام می‌شود. همچنین نکته جالب اینجاست که می‌توانید تمامی آن هزینه‌های اضافی که صرف نگهداری و تمیزکاری استخرهای سنتی می‌کردید را به راحتی پس انداز کنید. *عایق گرمایشی و حفظ حرارت آب از مهمترین مزایای استخرهای پیش ساخته ظرفیت حفظ گرما است.

فایبرگلاس به کار رفته در استخر پیش ساخته 9 متر در 4 متر با عمق 130 سانتی‌ متر مانند یک عایق حرارتی باعث می‌شود آب درون آن تا 8 درجه سانتیگراد بالاتر از سطح متوسط باشد. این خاصیت برای استفاده از استخر در فصول سرد سال بسیار مفید و مقرون به صرفه است. *طراحی مدرن و رنگ آمیزی چشم نواز ظاهری تمیز و پوسته‌ مستطیل شکل رنگی، استخرهای پیش ساخته را تبدیل به یک المان طراحی فوق العاده مدرن در فضاسازی محیط کرده است. رنگبندی سفید ملایم، خاکستری، آبی تا سیاه درخشان برای پوسته این استخرها، دست معماران برای طراحی یک محیط منحصربه فرد و مدرن برای هر شخص را بازگذاشته است. 

همچنین امکان بستر محیط سازی اطراف این استخرها وجود دارد و می‌توان ازطاقچه، سایبان، نورهای ال ای دی و دیگر موارد هم استفاده کرد. *داشتن پلکان یورتان تقویت شده هر استخر پیش ساخته 9 متر در 4 متر با عمق 130 سانتی‌متر دارای یک ردیف پله با پوشش یورتان است که علاوه بر تقویت پوسته به طول عمر آن نیز می افزاید. یورتان یک ماده عایق صلب است که برای ایجاد سفتی بیشتر از آن استفاده می‌شود. *تقویت کننده‌های محیطی در حین فرآیند ساخت استخرهای پیش ساخته، تقویت کننده‌های عمودی به دو طرف پوسته اضافه می‌شود تا سختی و مقاومت آن بیشتر شود. درست است که فایبرگاس خود به تنهایی ماده مقاومی است اما برای دستیابی به سطح بالاتری از ثبات به خصوص در ابعاد  9 متر در 4 متر با عمق 130 سانتی‌متر از این میله‌های فولادی با دوام در دیواره‌های روی پوسته استفاده می‌شود. 

*تنوع در انتخاب شکل هندسی استخر : 

با انتخاب استخرهای پیش ساخته ایرتکس و اینتکس می‌توانید طیف گسترده‌ای از اشکال هندسی را انتخاب کنید. در طراحی استخرهای سنتی برای افراد با سلیقه خاص، به طور معمول استفاده از اشکال هندسی مختلف امری پر‌هزینه و سخت قابل اجرا به شمار می‌رفت. اما هنگامی که استخرهای پیش ساخته به بازار معرفی شدند، تولیدکنندگان آن اشکال هندسی گوناگونی متناسب با هر نوع سلیقه‌ای تولید و عرضه کردند. *راه رفتن در استخر بر سطحی صاف تا به حال تجربه راه رفتن در استخرهای بتنی را داشته‌اید تا متوجه شوید که سطح کف آن ناهموار و ناراحت کننده است. گاهی حتی اتفاق می‌افتد که سطح پوست پای کودکانتان در حین راه رفتن در استخرهای بتنی خانگی خراشیده شود. استخرهای پیش ساخته از جنس فایبرگلاس تا حد زیادی این مشکل را برای شما حل کرده است. به این معنا که می‌توانید بدون نگرانی بر روی کف پوشیده شده با یک لایه ژل و نرمه این استخرها پا بگذارید و تجربه یک راه رفتن آرامش بخش در آب را به دست آورید. 

*استفاده کمتر از مواد ضدعفونی کننده شیمیایی مواد فایبرگلاس به کار رفته در متریال استخرهای پیش ساخته بر روی سطح آب تاثیر نمی‌گذارند. پس می‌توانید برای پاکسازی آب داخل استخر از مواد شیمیایی کمتری استفاده کنید. همچنین در صورت تمایل برای استخرهای پیش ساخته از آب بر پایه آب شور به جای کلر استفاده کنید.