ساخت استخر کشاورزی و پیش ساخته یکی از انواع استخر هایی می باشد که برای مصارف تفریحات آبی ، کشاورزی و حتی پرورش ماهی مورد استفاده قرار می گیرند ، حال سوالی که برای مشتریان پیش می آید این است که این استخر پیش ساخته کشاورزی چگونه ساخته شده اند و چگونه می توانند برای مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار گیرند . حال ما در این مقاله قصد داریم ویژگی های استخر های پیش ساخته را بگوییم و طریقه استفاده از آن را برای مصارف کشاورزی بازگو کنیم تا شما عزیزان با اطلاعات کافی اقدام به خرید استخر پیش ساخته مد نظر خود کنید . پس در ادامه همراه ما باشید .

استخر های پیش ساخته استخر هایی هستند که از قبل ساخته و تولید شده اند و به صورت تکه های مجزا وجود دارند که با اتصال بدنه به یکدیگر راه اندازی شده و مورد استفاده قرار می گیرد . طراحی در این استخر ها متفاوت است به گونه ای که از لحاظ شکل هندسی می توانند مستطیلی ، دایره ای و حتی شش ظلعی باشند . خریداران می توانند بنا به سلیقه خود هر شکلی از این استخر های پیش ساخته را که می خواهند خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهند . از لحاظ ابعاد نیز این استخر های پیش ساخته متفاوت هستند و  اگر برای استفاده در زمینه کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد ، کشاورز با در نظر گرفتن مساحت مزرعه و زمین زراعی خود می تواند استخر پیش ساخته خود را انتخاب کند . استخر ها با طول های 5 متری ، 7 متری ، 10 متری  و ... وجود دارند و می توانند حجم بسیار زیادی آب را در خود نگه دارند . عمق این استخر ها بسیار مهم است که خریداران همواره باید به آن توجه داشته باشند ، هر چه عمق استخر بیشتر باشد حجم آبی که در خود نگه می دارد نیز بالا تر خواهد بود و اگر کشاورز نیاز به ذخیره آب بیشتری می باشد ، می بایست استخری را خریداری کند که دارای ابعاد و عمق بیشتری باشد . 


استخر های پیش ساخته یکی از مهم ترین ویژگی هایی که دارند ، قابل جابجا بودن می باشند و می توان آن ها را در کمترین زمان باز کرده و به محل جدید برد . البته راه اندازی این استخر ها کار ساده ای نیست و نیاز به افراد مجرب می باشد تا به خوبی آن ها را نصب کند . اگر نصب استخر پیش ساخته به خوبی انجام نشود ممکن است که به مرور دچار مشکل شود و به بدنه آسیب برسد . اگر استخر بر روی سطح همواری راه اندازی نشود ، آب به قسمت سراشیبی جمع شده و در نهایت ممکن است به پایه ها فشار وارد شود و به آن آسیب برساند و در نهایت کل استخر را به مشکل بیاندازد . همچنین آب بندی این استخر ها نیز نیازمند افراد با تجربه می باشد و اگر توسط افراد بی تجربه آب بندی شود ممکن است نشتی هایی از خود بدهد و افراد را دچار مشکل کنند . استخر های پیش ساخته بزرگ دارای چندین دریچه خروج آب می باشند که به این دریچه ها می توان شلنگ های آب را متصل کرده و از آن طریق زمین های کشاورزی را آبیاری کنید . بسیاری از کشاورزان به دلیل کارایی خوب این استخر ها دیگر سراغ استخر های بتنی نرفته و با خرید تعدادی استخر پیش ساخته کل زمین زراعی خود را پوشش داده اند .


از این استخر ها بیشتر برای ذخیره آب استفاده می شود که در صورت قطعی و یا کمبود آب بتوانند نیاز آبی زمین خود را تامین کنند . برای روند پر شدن و یا تخیله آب می توان حتی به این استخر ها پمپ های آب متصل کرد تا به سرعت استخر را پر و یا تخلیه کند . یکی دیگر از ویژگی های استخر های پیش ساخته این است که می توان به آن ها پمپ های تصفیه کن نیز وصل کرد . این پمپ ها همانطور که از اسم آن ها پیداست برای تصفیه کردن آب استخرهای پیش ساخته مورد استفاده قرار می گیرد . پمپ ها نیز با قدرت های متنوع تولید شده اند که می توان آن ها را به نسبت ابعاد استخر مورد استفاده قرار داد . ممکن است این پمپ های آبی با فیلتر های کاغذی و یا شنی روند تصفیه را انجام دهند ، شما می توانید به نسبت نیاز خود پمپ دلخواه خود را تهیه کنید . اما اغلب استخر های پیش ساخته که در فروشگاه اینترنتی اینتکس به فروش می رسد دارای پمپ تصفیه آب در کنار خود می باشد . استخر های پیش ساخته بزرگ تر برای اینکه حجم زیادی آب را در خود جای می دهند دارای پمپ تصفیه آب شنی می باشند ولی اقلام کوچک تر از پمپ های تصفیه کن کاغذی استفاده می کنند . فیلتر های شنی از قدرت و سرعت بالاتری به نسبت پمپ های کاغذی دارند و بدین ترتیب می توانند به راحتی حجم های زیاد آب را در مدت زمان بسیار کم تصفیه کنند . فیلتر های این پمپ ها قابلیت تعویض دارند و به راحتی می توان پس از کثیف شدن آن ها را دور انداخت . این فیلتر ها دارای قابلیت چند بار مصرفی دارند و بدین گونه نیست که فقط بتوان برای یک بار تصفیه از آن ها استفاده کرد . 

جنس بدنه این استخر ها اغلب از فایبرگلاس می باشد ، فایبرگلاس یکی از بهترین و سبک ترین اجناس می باشد که برای تولید استخر مناسب می باشد . این جنس در برابر فشار آب تحمل خوبی دارد و در برخورد اجسام تیز و ضربه های ناگهانی می تواند به خوبی واکنش نشان دهد . فایبرگلاس همانطور که گفته شد یکی از سبک ترین پلاستیک ها می باشد که به اندازه یک فلز مقاوم است ، همین جریان باعث شده است تا تولید کنندگان برای سهولت در جابجایی ، از این جنس در تولیدات خود استفاده کنند . پایه های استفاده شده در این استخر ها نیز اغلب آلومینیومی می باشد . آلومینیوم نیز همانطور که می دانید بسیار سبک است و با ترکیب فایبرگلاسی باعث شده تا وزن کلی استخر پیش ساخته کشاورزی به مراتب کاهش یابد . لازم به ذکر است که بدنه این استخر ها کاملا ضد زنگ بوده و در برخورد و مجاورت با آب هیچگاه پوسیده نمی شود و زنگ نمی زند .  

در برخی موارد که زمین های کشاورزی در دامنه های کوه و تپه ها قرار دارند ،لازم است تا برای راه اندازی این استخر های پیش ساخته زمین را هموار و یک دست کنند تا استخر دارای تعادل خوبی باشد و همانگونه که در بالا نیز به آن اشاره می تواند این امر به پایه های استخر آسیب برساند و ان را با مشکل مواجه کنند . استخر های بتنی قابل جایجایی نیستند و از نظر ساخت ، هزینه های بیشتری را به نسبت استخر های پیش ساخته صرف می کنند  ، چرا که مصالح استفاده شده در آن زیاد است و آب بندی دیواره های آن نیز هزینه بر است ، پس شما می توانید با هزینه بسیار کمتر ، استخر های پیش ساخته را به جای استخر های بتنی استفاده کنید .جمع بندی

همانطور که در مطلب بالا گفته شد ، استخر های پیش ساخته یکی از برترین استخر ها برای استفاده در مصارف و صنعت کشاورزی است که می تواند به خوبی جایگزین استخر های بتنی شود . این استخر ها دارای ویژگی هایی می باشد که موجب برتری آن ها شده است . یکی از این ویژگی ها قابلیت جابجایی استخر های پیش ساخته می باشد که به همین دلیل می توان آن ها را در کمترین زمان جابجا کرد . این محصولات را می توان در بازه زمانی 1 تا 2 ساعت راه اندازی کرد . لازم به ذکر است که برپا کردن آن ها کار هر کسی نیست و نیازمند افراد مجرب می باشد ، پس به هیچ وجه خودتان آن را باز و یا راه اندازی نکنید ، چون پس از پر شدن ، استخر می تواند مشکل ساز شود و به بدنه و پایه ها آسیب برسد . دومین خصوصیت این است که تهیه استخر های پیش ساخته از لحاظ هزینه نیز مقرون به صرفه است و می توان با صرف یک پنجم هزینه های استخر بتنی ، آن ها تهیه و مورد استفاده قرار داد . فروشگاه intex انواع متنوع از این استخر ها را در لیست فروش خود قرار داده است تا شما عزیزان با مراجعه به وب سایت و یا به صورت حضوری ، اطلاعات آن ها را مطالعه کنید و سپس اقدام به خرید آن ها کنید . این فروشگاه از معتبر ترین نمایندگی ها در امر فروش استخر پیش ساخته می باشد . 

شرکت اینتکس یکی از بزرگترین تولید کنندگان استخر های پیش ساخته می باشد که در سالهای اخیر توانسته است با تولید محصولات با کیفیت طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کند و محبوبیت بسیاری را کسب کند . استخر های پیش ساخته شرکت اینتکس کاربرد های بسیاری دارند که می توان به استفاده به عنوان استخر پرورش ماهی ، استخر شنا و تفریح و همچنین استخر های صنعنتی و کشاورزی اشاره نمود . در این بررسی به توضیح درباره نحوه استفاده از این استخر ها به عنوان استخر های کشاورزی خواهیم پرداخت .

 

بدنه این استخر های پیش ساخته اینتکس دارای کیفیت بالایی بوده و می توان به راحتی از آن ها در هر نوع فضا و شرایط جوی مختلف استفاده نمود و نیاز به نگرانی از نظر بروز مشکل برای بدنه محصول وجود ندارد . بدنه این محصولات از برزنت شمعی می باشند که در داخل از الیاف ابریشم استفاده شده است تا مقاومت آن در برابر فشار و ضربه نیز بالا برود و مشکلی برای بدنه این محصول رخ ندهد . از دیگز ویژگی های این استخر ها که به استحکام آن کمک بسزایی نموده است پایه های آلومینیومی مقاوم آن می باشد که در برابر باران و آب و رطوبیت به طور کامل مقاوم بوده و می توان از آن در هر شرایط آب و هوایی استفاده نمود و مشکلی برای آن ها پیش نخواهد آمد . 

اقلام اضافی همراه این استخرها از ویژگی و برتری های این استخر ها نسبت به استخر های بتنی می باشند که می توان به درپوش مخصوص برای جلوگیری از کثیف شدن آب در مواقعی که استخر استفاده نمی کنید ، زیرانداز مخصوص برای جلوگیری از بروز مشکل برای بخش کف این محصول ، نردبان مخصوص برای سهولیت در ورود و خروج به داخل استخر و همچنین پمپ تصفیه آب می باشد که به کمک این پمپ تصفیه می توانید آبی زلال و تمیز داشته باشید و نیاز به تعویض آب نداشته باشید . 

از دیگر برتری های این استخر ها نسبت به استخر های بتنی می توان به هزینه بسیار کمتر این محصولات نسبت به استخر های بتنی اشاره نمود که شما برای ساخت یک استخر در ابعاد استخر های پیش ساخته می بایست تا 5 برابر هزینه کنید . البته قیمت اقلام اضافی که بر روی استخر های پیش ساخته وجود دارد را نیز باید درنظر گرفت . از دیگز برتری های استخر های پیش ساخته نسبت به استخر های بتنی می توان به سادگی در راه اندازی آن ها اشاره نمود که به کمک این ویژگی شما می توانید در کمتر از یک ساعت این محصول را راه اندازی کرده و آماده استفاده کنید . البته برای راه اندازی می توانید درخواست اعزام متخصص کنید تا همکاران ما در کمترین زمان در محل حاضر شوند و استخر را برای شما نصب کنند . راه اندازی این استخر کمتر از یک ساعت زمان می برد و پس از آن می توانید به راحتی استخر را پر از آب کرده و از آن استفاده کنید . 

راه اندازی یک استخر بتنی نیاز به حفاری و انجام عملیات های زیادی دارد که از خاکبرداری تا سرامیک کاری و تمیز کاری را می توان اشاره نمود . همچنین زمان بر بودن این کار نیز از ویژگی های منفی این استخر ها نسبت به استخر های پیش ساخته می باشد . استخر های پیش ساخته برای تمام نیاز ها ساخته شده است و دارای ابعاد متنوعی می باشد که می توانید بسته به نیاز خود ابعاد مورد نیاز خود را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید . این استخر ها به گونه ای طراحی شده اند تا بتوان از آن ها حتی در داخل زمین نیز استفاده نمود . این کار را همکاران ما به راحتی برای شما انجام می دهند و نیاز به نگرانی در این باره نیست . 

استفاده از استخر های پیش ساخته به عنوان استخر کشاورزی بسیار مرسوم می باشد . بسیاری از افراد این استخر ها رابرای ذخیره آب در باغ های خود استفاده می کنند و از این آب ذخیره شده برای آبیباری درختان و گیاهان خود استفاده می کنند که این کار بسیار کم دردسر تر و همچنین کم هزینه تر نسبت به ساخت یک استخر بتنی می باشد . برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این محصول و یا محصولات دیگر می توانید با همکاران ما در شرکت تهران اینتکس تماس برقرار کنید و سوالات خود را با همکاران ما این شرکت در میان بگذارید.

استخر پیش ساخته کشاورزی آب مهم ترین بخش برای کشاورزی است و تامین آب مورد نیاز برای پرورش محصولات کشاورزی یکی از با اهمیت ترین مسائلی می باشد که همواره کشاورزان در هر محلی را مشغول خود کرده است. در زمین های کشاورزی با ابعاد بزرگ افراد می توانند بسیاری از محصولات را پرورش دهند اما به طور کلی با نبود آب هیچ یک از این اقدامات صورت نمی گیرد و نمی توان به محصولاتی با کیفیت بالا دست پیدا کرد. استخر پیش ساخته کشاورزی یکی از نمونه های مناسب برای تامین آب مورد نیاز زمین های کشاورزی بزرگ می باشد و می تواند محلی برای ذخیره آب مورد نیاز آن ها باشد.

در نتیجه کسانی که به دنبال راه حل برای زمین هایی می باشند که فاقد لوله کشی آب می باشد و آبیاری ان ها دشوار است می توانند از استخر پیش ساخته کشاورزی بهره مند شوند تا در نهایت میزان آب مد نظر برای پرورش گیاهان را به دست آورند. محصول مورد نظر از کیفیت بالایی برخوردار می باشد و همچنین می تواند با طول عمر بالا برای سال های زیاد در زمین های کشاورزی و یا محلی در نزدیکی زمین کشاورزی قرار بگیرد و در نهایت پرورش بسیاری از محصولات کشاورزی را راحت تر سازد. در فصولی از سال که آب کم است می توان از این طریق به ذخیره سازی نیز کمک کرد و برای خود یک منبع محکم برای داشتن آب زیاد ایجاد نمود. محصول مورد نظر از ابعاد مختلفی تشکیل شده است که می تواند گنجایش لازم را برای میزان آب های مد نظر داشته باشد. همچنین می تواند بهترین و با کیفیت ترین وسیله برای علاقه مندانی باشد که تمایل به داشتن یک زمین کشاورزی بزرگ با انواع محصولات دارند. فضا های بزرگ نیاز به آب زیاد تری دارند و به علاوه برخی محصولات کشاورزی برای پرورش بهتر نیاز به آب بسیار بیش تری نسبت به محصولات دیگر دارند تا به راحتی بتوانند محصول خوب و با کیفیتی را ایجاد سازند.

در ادامه به بررسی ویژگی های این محصول می پردازیم. کاربرد استخر پیش ساخته کشاورزی استخر پیش ساخته کشاورزی را می توان به عنوان بخشی دائمی برای استفاده در زمین های کشاورزی در نظر گرفت که کشاورزی را آسان تر می سازد و می تواند یکی از مزیت های مهم در داشتن آب کافی باشد. در ابتدا باید به بررسی نصب این محصول رسیدگی کرد تا توانست که بدون ایجاد مشکل و با آگاهی زیاد محصول را در محلی مناسب نصب نمود. استخر پیش ساخته یکی از محصولاتی است که دارای اجزای از قبل ساخته شده می باشد و می تواند در محل های مختلف در کنار هم قرار گرفته و یک استخر بزرگ و جادار را ایجاد ساخت. به همین خاطر است که با ابعاد مختلف طراحی و تولید شده است و قادر می باشد که به راحتی برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار گیرد. یکی از کاربرد هایی که این محصول را منحصر به فرد کرده است کاربرد کشاورزی می باشد که قادر به حفظ آب معنی می باشد. بنابراین می توان گفت که استخر پیش ساخته گنجایش خاصی دارد و نمی توان میزان بیش تری آب را در داخل آن پر کرد. استخر پیش ساخته را در فضایی نزدیک به زمین کشاورزی و یا در زمین کشاورزی می توان نصب کرد و به این صورت به راحتی از بروز خرابی و آسیب رسیدن به آن جلوگیری کرد. این محصول بی نظیر دارای دوام بالایی می باشد و به همین خاطر بدنه در برابر برخی عوامل مقاومت دارد و قادر است که در طول سال های زیاد بدون ایجاد خرابی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در زمین های بزرگ کشاورزی همواره آبیاری مسئله مهمی است که می توان به آن فکر کرد. این محصول می تواند آب مورد نیاز برای آبیاری را تامین کند و از این رو از بدنه محصول لوله کشی می شود. 

لوله ها به زمین کشاورزی وارد خواهند شد و آبیاری را انجام خواهند داد. با این وجود است که به کار گیری استخر پیش ساخته در کشاورزی بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه کرد تا بتوان زمین های بزرگ را آبیاری نمود  و دچار کم آبی نشد. محل ذخیره آب برای آبیاری نیز می تواند استخر پیش ساخته باشد. در نتیجه محل هایی که با کمبود آب مواجع می باشند نیز قادر هستند از استخر پیش ساخته کشاورزی استفاده کرده و آب مورد نظر برای آبیاری در هر زمانی را تامین می کند. ذخیره آب برای مدت زمان طولانی به خاطر این که بدنه دارای گنجایش لازم می باشد و می تواند مقدار معینی آب را در داخل خود جای دهد فضایی مناسب برای ذخیره سازی آب است و آب برای آبیاری را تامین می کند. این محصول برای مدت زمان طولانی قادر به داشتن آب در داخل خود می باشد و برای این کار سازگاری پیدا کرده است. میزان آب مورد نظر زمانی که در داخل بدنه قرار می گیرد آن را پر می کند و می تواند در داخل آن قرار بگیرد. 

از آن جایی که بدنه غیر قابل نشت می باشد می توان میزان آب را یکسان نگه داشت. نشت نشدن آب به بیرون از بدنه قادر خواهد بود که به سرعت آب کم نشود اما یک عامل دیگر برای کمبود آب وجود دارد و این باید جلوگیری شود. به خاطر این که اغلب این محصولات در محل هایی با آب کم احداث می شوند در واقع محل هایی هستند که خشک است و آفتاب نیز به بیش ترین حد خود می رسد. در نتیجه این آفتاب و تابش زیاد آن سبب می شود تا آب داخل استخر پیش ساخته کشاورزی بخار شود و کم شود برای جلوگیری از بروز این اتفاقات بدنه دارای یک درپوش می باشد که دهانه محصول را به صورت کامل فراگرفته است. این درپوش از بروز بخار شدن آب و کم شدن تدریجی آن جلوگیری می کند و یا در زمان بخار کردن تبخیر به درپوش برخورد کرده و به صورت مایع در می آید. در نتیجه آب کم نخواهد شد و به یک میزان برای مدت زمان طولانی باقی خواهد ماند.

با این وجود است که می توان گفت استخر پیش ساخته برای نگه داری آب به میزان طولانی سازگاری دارد و می تواند یکی از منحصر به فرد ترین و پر کاربرد ترین وسیله برای کشاورزی آسان باشد. استحکام بدنه محصول برای حفظ آب مورد نیاز برای مدت زمان طولانی بدنه سازگاری دارد. این سازگاری در واقع مقاومت در برابر خرابی و شکستگی و آسیب به بدنه می باشد. با این وجود است که در واقع استحکام بدنه را می توان بالا در نظر داشت و از آن نهایت استفاده را به عمل اورد. استحکام بدنه به دلیل وجود سازه ها و پایه های مقاومی است که بدنه را احاطه کرده است و ستون اصلی این محصول می باشد. این سازه ها از جنس آلومینیوم می باشد که ضد زنگ بوده و در طولانی مدت دچار پوسیدگی نخواهد شد. مورد بعدی که نقش مهمی در ایجاد استحکام بالا در استخر پیش ساخته کشاورزی دارد بدنه ضخیم آن می باشد که می تواند ضخامت بسیار زیادی را در برابر قرار گیری در محیط های مختلف داشته باشد.

در نتیجه زمانی که محصول با این بدنه بر روی سطوح ناهموار و یا تیز قرار می گیرد دچار مشکل نمی شود و آسیب نیز برای آن رخ نخواهد داد. به همین خاطر است که عنوان شد استخر پیش ساخته کشاورزی دارای سازگاری های لازم با تمامی مناطق است و امکانات مد نظر را دارد. زیر انداز محصول جهت نصب این محصول در داخل زمین کشاورزی و محیط های نزدیک این زمین ها به دلیل امکان وجود اجزای نوک تیز یک عدد زیر انداز در کنار بدنه به خریداران داده می شود که می تواند جهت حفظ سلامت محصول به کار بیاید. این زیر انداز امکان آن را دارد که بخش کف بدنه که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است را مقاوم تر سازد و درواقع ضخامت آن را افزایش دهد. در نتیجه دچار مشکلاتی مانند خرابی و سوراخ شدن نمی شود و می تواند دوام بالایی داشته باشد. این زیر انداز عمر بدنه را افزایش می دهد اما ممکن است در صورت استفاده مداوم از بین برود. زمانی که این محصول خراب شد می توان از طریق مراجعه به فروشگاه های مختلف زیر انداز مد نظر برای نصب استخر پیش ساخته کشاورزی را خریداری کرد و به این صورت دوام بالای بخش کف بدنه را تضمین نمود.

تمامی مقاومت بدنه در برابر  عوامل گوناگون ناشی از بخش کف است و کیفیت را تضمین می کند. در نتیجه برای داشتن یک محصول با طول عمر بالا که در طول سال های زیاد قادر به مورد استفاده قرار گرفتن است می توانید اجزای مد نظر را در کنار آن استفاده کنید تا دچار مشکل نشده و سلامت آن را نیز حفظ نمایید. خرید استخر پیش ساخته کشاورزی کسانی که به دنبال به دست آوردن محصولات با کیفیت در نتیجه آبیاری مناسب می باشند و یا برای تامین آب مورد نیاز زمین کشاورزی خود به دنبال محلی برای ذخیره آب می گردند قادر می باشند که استخر پیش ساخته کشاورزی را با قیمت مناسب از فروشگاه اینتکس خریداری کنند و از داشتن آن نهایت استفاده را به عمل آورند..