اطلاعات در خصوص استخر پیش ساخته قابل حمل اینتکس استخر های پیش ساخته بیش از دو دهه است که از محبوبیت بالایی نزد مشتریان برخوردار شده و به دلیل ویژگی های خاصی که دارد ، توانسته جای استخر های سنتی همچون استخر های سیمانی و بتنی را بگیرد . چرا که دردسر بسیار کمتری نسبت به آن ها داشته و شما می توانید به سادگی از آن ها برای تفریحات آبی خود و شنای خانواده در حیاط استفاده کنید . از خوبی های استخر پیش ساخته می توان به موارد استفاده از آن در خانه ، آپارتمان ، ویلا ، باغ و یا در طبقات یک آپارتمان نیز اشاره کرد . چرا که می توانید این استخر ها را به صورت روکار یا توکار راه اندازی کنید که در این رابطه در ادامه توضیحات بیشتری را به شما خواهیم گفت . دیگر ویژگی که باعث شده است تا استخر های پیش ساخته بسیار محبوب و پر فروش باشند ، پرتابل بودن آن ها می باشد . 

پرتابل بودن به معنی قابلیت جابجایی و حمل است که با توجه به تولیدات متفاوت این استخر ها ، شما می توانید آن را جابجا کنید . از نام استخر های پیش ساخته نیز معلوم است که آن ها از پیش ساخته و تولید شده اند و تنها نیاز است تا آن ها را راه اندازی کنید تا قابل استفاده شود . این در حالی است که برای احداث یک استخر بتنی نیاز به هفته ها زمان است و هزینه زیادی را در بر خواهد گرفت ، این در حالی است که شما تنها با یک هزینه ، استخر پیش ساخته خود را تمامی لوازم ضروری همراه خریداری خواهید کرد . استخرپیش ساخته به خودی خود ماهیت پرتابل و قابلیت حمل و نقل دارند  و می توان آنها را به سادگی و به واسطه آرگونومی بسیار خوبی که دارند حمل کرد ، اما برخی محصولات در این دسته بندی وجود دارند که سادگی حمل و نقل در آنها بسیار بیشتر است ، از این رو تصمیم گرفتیم تا در یک مقاله ای جداگانه به انتشار توضیحات کامل آن بپردازیم تا تمامی ابهامات موجود در ذهن شما به صورت کاملی برطرف شود.  از نظر ظاهر و کیفیت استخر هایی همانند مدل 28272 با محصولات گرانقیمتی مثل استخرپیش ساخته 10 متری تفاوت های چندانی ندارند و بیشتر در ابعاد و اقلام همراه تفاوت هایی با سایر محصولات دارد، به هر حال با هر مبلغی کیفیتی متفاوت نیز نصیبتان خواهد شد . استخر های قابل حمل نیز برزنتی می باشند و پایه های متسحکمی دارند که به خوبی و سال های سال می توانید از آنها استفاده کنید اما به واقع تفاوت آنها چیست ؟ اول اینکه شما نمی توانید در این دسته از استخر ها شنا کنید و فقط به عنوان ابزاری برای آبتنی تولید و عرضه شده اند . طول این دسته از استخر های پیش ساخته در حداکثر 4.5 متر می باشد و عرضی معادل 2.2 متر نیز دارند اما در ارتفاع کمی کوتاه به نظر می آیند که در هر صورت مهم ترین ملاک تفاوت میان استخر های قابل حمل و استخر های پیش ساخته معمولی می باشد .

در حالی که برای امکان حمل و نقل کردن استخر های بتنی وجود نداشته و استخر های پیش ساخته معمولی در ابعاد 5، 7 و 10 متری نیز کمی به سختی و به واسطه اتومبیل حمل می شوند این دسته از محصولات می توانند بسیاری از نیاز های شما را بر طرف کنند . برای مثال می توانید با خانواده خود و به صورت دسته جمعی از این ویژگی استفاده کنید تا علاوه بر منتقل شدن حس بسیار خوب و دوست داشتنی قرار گرفتن در آب پول کمتری نیز پرداخت کنید و یک خرید آسوده داشته باشید.  به طور کلی اگر بخواهیم که ابعاد استخر های پیش ساخته را مورد بررسی قرار بدهیم ، بایستی بگوییم که استخر های پیش ساخته از دو متر ساخته شده اند و بزرگ ترین آن ها نیز تقریبا 10 متر طول دارد . بنابراین دستان شما برای انتخاب استخر پیش ساخته بسیار باز بوده و می توانید با توجه به فضایی که در اختیار دارید ، استخر پیش ساخته را نصب و راه اندازی کنید . توجه داشته باشید که فروشگاه تهران اینتکس امکان خرید سفارشی استخر های پیش ساخته ایرانی ایرتکس را فراهم نموده است تا شما بتوانید در هر اندازه که دوست دارید استخر های پیش ساخته را خریداری کنید ، حتی در ابعاد مربعی نیز می توانید استخر های پیش ساخته را خریداری کنید . عمدتا از نظر ظاهری و هندسی استخر های پیش ساخته به سه دسته استخر پیش ساخته گرد ، مستطیلی و مربعی تقسیم می شوند که شما می توانید به دلخواه خود آن ها را خریداری کنید . استخر های پیش ساخته نیز دارای برند های متنوعی هستند که شاید برخی از آن ها از محبوبیت بالایی برخوردار باشند و خود را به عنوان یک برند سرشناس و یک مارک اورجینال معرفی شده باشند . از جمله این برند های معروف می توان به برند های اینتکس ، بست وی ، جیلانگ و ایرتکس اشاره کنیم . البته استخر های پیش ساخته جیلانگ عمدتا استخر هایی نسبتا ضعیف تر و با ابعاد کوچک تر هستند که می توانید خریداری کنید . دو برند اینتکس و بست وی که از رقبای یکیدگر نیز به شمار می روند ، از معروف ترین برند های بازار در تولید استخر پیش ساخته می باشند که تولیداتی موفق و بسیار عالی را داشته و توانسته اند در طی چند دهه فعالیت خود ، استخر هایی را با دوام بسیار بالا و با کیفیت عالی تولید کنند .

 

یک استخر پیش ساخته بزرگ حتی اگر هزاران لیتر آب را در داخل خود جای دهد ، باز هم به خوبی می تواند وزن های بالای آب را تحمل کند ، بدون اینکه به مشکل بر خورده و نتوانید از آن استفاده کنید . پر فروش ترین استخر پیش ساخته در دنیا نیز اینتکس و پس از آن بست وی می باشد . ما نیز به شما خرید از این دو برند را نیز پیشنهاد می کنیم . این دو برند استخر های پیش ساخته گرد را نیز تولید می کنند . این در حالی است که استخر پیش ساخته ایرتکس فریم گرد نداشته و تنها به دو صورت مستطیلی و مربعی ساخته شده اند . ولی از نظر تنوع ابعادی بسیار بیشتر از اینتکس و بست وی بوده و شما می توانید به سادگی استخر پیش ساخته خود را به بهترین شکل در ابعاد مورد نظرتان سفارش دهید . از نظر قیمت نیز استخر پیش ساخته ایرتکس ارزان بوده و شما می توانید با صرف هزینه بسیار کمتر استخر پیش ساخته با دوام را خریداری کنید . چرا که تولیدات این استخر در ایران بوده و همچنین به صورت انحصاری و بدون واسطه توسط فروشگاه اینتکس ارائه شده است . به همین جهت نیز قیمت آن کاهش یافته و البته می توانید لوازم جانبی آن را نیز بهتر و ساده تر تهیه کنید . تمامی استخر های پیش ساخته سایز بزرگ ایرانی و خارجی شامل نردبان بوده و با استفاده از نردبان مخصوص است که می توانید به داخل استخر رفته و یا از آن خارج شوید . همانطور که اشاره شد استخر های پیش ساخته را می توانید به دو صورت روکار یا توکار راه اندازی کنید . ماهیت استخر های پیش ساخته این است که آن ها را بر روی زمین راه اندازی کنید ، به همین دلیل نیازی به حفاری نبوده و می توانید در کمترین زمان راه اندازی را انجام دهید . این در حالی است که شما می توانید با حفر کردن چاله ای بر روی زمین ، استخر را در داخل آن دفن کنید تا مشابه به استخر های بتنی شود . با این حال که استخر های پیش ساخته را حتی اگر در داخل زمین قرار می دهید ، باز هم به صورت ایستاده وبا کمک پایه ها به آن شکل و شمایل راه اندازی خواهند شد . برای ساخت استخر پیش ساخته از فریم استفاده شده است که در واقع تعدادی پایه مقاوم است که به یکدیگر وصل شده اند و تشکیل فریم داده اند ، به همین جهت نیز می توانید بدون اینکه نیازی به کمکی دیگر باشد ، استخر بادی را بر روی زمین راه اندازی کنید . فریم می تواند بدنه استخر را به صورت ایستاده قرار بدهد و همچنین بتواند وزن بالای آب که بعضا به چند تن می رسد را نیز تحمل کند .عمدتا پایه استخر پیش ساخته از آلومینیوم ساخته شده است تا در عین حال که با دوام و با کیفیت است ، وزن کمتری را داشته باشد تا بتوانید برای جابجایی آن را به سادگی بلند کرده و جابجا کنید .

به همین جهت است که استخر هایی با ابعاد 10 متر حدودا 60 کیلوگرم یا یک مقدار بیشتر وزن دارند . به غیر از چهار پایه کناری استخر در بخش طولی حداکثر سه پایه دیگر نیز وجود دارد، پایه هایی که شمایلی همچون پلاستیک داشته اما بسیار قدرتمند بوده و از فایبر گلاس ساخته شده است. در قسمت بیرونی لوگو اینتکس به همراه بدنه آبی رنگ آن به چشم می خورد، بخش درونی نیز برای اینکه طبیعی تر باشد دارای طرحی همچون کاشی های ریز سفید و آبی رنگ استخر های بتنی می باشد. محصولات درون این گروه به دلیل ویژگی هایی که دارند نیاز به برخی اقلام اضافی ندارند . برای مثال در چنین محصولی نیاز به پمپ تصفیه کمتر احساس می شود و شاید استفاده از نردبان در استفاده از آنها نیز کمی غیر معمول به نظر می رسد . سری محصولات قابل حمل ساده تر از سایر استخر های پیش ساخته نصب می شوند و بر خلاف تمامی آنها شما خودتان توانایی نصب آن را خواهید داشت چراکه وزن کم و ساده بودن ابزار آلات شما را به سوی استخر نهایی راهنمایی خواهد کرد . برای نصب این محصول ابتدا پایه های بخش زیرین را بر روی زمین قرار داده و بدنه اصلی استخر را روی آن قرار دهید تا برای اولین بار از حجم کلی استخر با خبر شوید. سپس لوله های موجود را از دیواره بالایی استخر رد کنید و پایه های آن را که در ابعاد متفاوت تعدادشان کم یا زیاد می باشد را به این ستون ها در محل های مشخص شده نصب کنید. در مرحله بعدی می بایست از بسته بودن در پوش های استخر اطمینان حاصل کنید. در صورتی که نیاز به پمپ تصفیه داشته باشید ابتدا آن را نصب کنید . در مرحله بعدی با استفاده از شلنگ آب استخر را پر کنید تا برای اولین بار قابل استفاده شود . در صورتی که از پمپ تصفیه استفاده نمی کنید ابتدا بخش درونی استخر را شسته یا آب آن را پر و خالی کنید سپس استخر را مورد استفاده قرار دهید.  تا کنون در چند محصول دیده شده که در چهار گوشه استخر یک بخش مسطح و مستحکم قرار داده شده که به نوعی نشیمنگاه استخر جهت راحتی بیشتر می باشد. برای جمع کردن استخر و یا حمل و نقل آن انجام چند مرحله ضروری می باشد . ابتدا دریچه تخلیه را باز کرده تا تمامی آب موجود خالی شود ، در صورتی که تا زمان خشک شدن کف استخر صبر کنید نتیجه بسیار بهتری برای شما حاصل خواهد شد . پس از انجام این مراحل شما استخر را همانگونه که در ابتدا تا شده بود تا کنید و در بسته بندی آن قرار دهید ، البته قرار دادن آن در بسته بندی اصلی الزامی نبوده و در صورت مراقبت می توانید آن را به شیوه مد نظر خودتان حمل کنید . دقت داشته باشید که عدم استفاده از استخر در مدت زمان طولانی می تواند منجر به صدمه زدن به آن شود . در آینده سعی می کنیم مقاله ای با محتوای نکات نگهداری از استخر پیش ساخته را منتشر کنیم که این نوع استخر نیز در آن قرار می گیرد.  از بزرگ ترین مزیت های استخر پیش ساخته قابل حمل وزن بسیار کم آنهاست، در حالی که سایر محصولات فریمی در حدود 80 تا بیش از 100 کیلوگرم ( با تمامی وسایل همراه ) وزن دارند ، استخر های فریمی قابل حمل به طور میانگین وزنی در حدود 25 کیلو گرم دارند که به واقع فوق العاده و بی سابقه است .

استخر های پیش ساخته در برخی از موارد در صورت آسیب دیدن قابل تعمیر بوده و می توانید نسبت به تعمیرات آن اقدام کنید . همچنین این محصولات پیش ساخته در کنار خود پمپ تصفیه آب دارند و این پمپ باعث شده است تا استخر پیش ساخته کامل شده و دیگر نیازی به خرید پمپ تصفیه آب نداشته باشید . قدرتی که برای پمپ های تصفیه آب در نظر گرفته شده است ، بر اساس ظرفیت استخر بوده و دیگر نیازی نیست تا پمپ تصفیه آب دیگری را تهیه کنید . مخصوصا اگر استخر پیش ساخته شما از برند هایی باشد که پیش تر به ان ها اشاره کردیم . در انتها می توانیم نتیجه بگیرید که درست است ، استخر های قابل حمل محصولات بسیار خوب و فوق العاده با کیفیتی هستند اما اگر قصد دارید به همراه خانواده خود به شنا مشغول شوید می بایست از سری فول فریم استفاده کنید که هم ابعاد بزرگ تری داشته و هم عمق بیشتری برای استفاده چند نفر دارد که داشتن آن به طبع مبلغ بیشتری از پس انداز شما را کسر خواهد کرد . شما می توانید پس از خرید استخر پیش ساخته حتی نصب آن را نیز به نصاب های نمایندگی اینتکس بسپارید تا خود فروشگاه روند ارسال و نصب استخر پیش ساخته را در محل مورد نظرتان حتی در شهر های نزدیک و یا شهر ها و شهرستان های دیگر در سراسر کشور به بهترین شکل انجام دهد . نصب و راه اندازی استخر پیش ساخته از اهمیت بالایی برخوردار بوده و بهتر است که توسط افراد با تجربه انجام شود . شما با مشاهده راه اندازی استخر پیش ساخته توسط فروشگاه می توانید دفعات بعدی را خودتان انجام دهید .