انتخاب بهترین چادر مسافرتی ایده آل 

با گسترش شهرنشینی و افزایش زمان کار افراد در کنار تغییر فرهنگ خانواده ها که موجب شده امروزه آقایان و بانوان همپای یکدیگر به فعالیت پرداخته ، سفر به یکی از ضروری ترین نیاز های افراد تبدیل شده که با استفاده از این موقعیت فرد می تواند از فشار محیط کار و محدود شهری دور نگه داشته شده و یک استراحت ایده آل را در این بین تجربه نماید. تمامی افراد می دانند که برای داشتن یک اقامت ایده ال و راحت در زمان سفر نیاز به تجهیزاتی داشته که چادر مسافرتی یکی از مهم ترین نوع این تجهیزات به شمار می رود. به دلیل هزینه های بالای اقامت در زمان سفر بوده که تمایل به خرید چادر مسافرتی روز به روز در حال افزایش می باشد. 

البته در نظر داشته باشید که در این پروسه انتخاب و خرید چادر مسافرتی نیاز به در نظر گرفتن برخی پارامتر های مهم از اهمیت بالایی برخوردار بوده و موجب شده تا شما یک تجربه منحصر به فرد و عالی را از سفر کسب نمایید. در واقع چادر مسافرتی یکی از پرفروش ترین انواع تجهیزات سفری به شمار رفته که به دلیل داشتن تنوع گسترده ، استحکام و دوام بالا و همچنین قیمت های متنوع افراد می توانند به راحتی نیاز خود را قبل از سفر تامین کنند. با در نظر گرفتن این موارد بوده که شما نیاز به یک راهنمای جامع در راستای انتخاب و خرید چادر مسافرتی داشته تا بتوانید متناسب با نیاز خود یک نمونه را در نظر گرفته تا یک استراحت آرامش بخش را در هنگام سفر تجربه کرده و لذت ببرید. در این بین اطلاعاتی نظیر شرایط اب و هوای محل سفر ، بهترین فضا برای راه اندازی چادر مسافرتی ، انواع چادر مسافرتی و نحوه راه اندازی آن ها و... از جمله اساسی ترین مواردی بوده که فرد نیاز به آشنایی با آن ها را دارد. در این مطلب شما می توانید با پارامتر های مهم و اساسی در این بین به طور کامل اشنا شوید. پس اگر قصد سفر و خرید چادر مسافرتی را دارید توصیه می کنیم تا انتهای این بخش همراه با ما شوید. راه اندازی اصولی چادر مسافرتی یکی از مهم ترین مواردی که در زمان سفر با چادر مسافرتی با آن درگیر بوده بدون شک مربوط به پروسه راه اندازی و همچنین جمع اوری چادر مسافرتی بوده که زمان زیادی را به خود اختصاص خواهد داد. برای راحتی در زمان سفر لازم بود تا با راه اندازی سریع و اصولی چادر مسافرتی خود اشنا شده و لازم به تاکید بوده که غالبا چادر های مسافرتی را به طور کلی با در نظر گرفتن نوع سازه های نگهدارنده ای که داشته طبقه بندی می کنند. پس برای راه اندازی سریع محصول نیاز بوده تا ابتدا با انواع سازه های این گروه از تجهیزات کمپینگ به طور کامل اشنا شوید. چادر های مسافرتی را به طور کلی به سه گروه عصایی ، فنری و اتومات طبقه بندی کرده که هریک از این گروه محصولات دارای دو بخش عمده رویه اصلی و سازه های نگهدارنده می باشند. سازه های تمامی انواع چادر مسافرتی باریک و مقاوم بوده و غالبا از وزن کمی بهره مند بوده تا شما بتوانید به راحتی آن ها را حمل و جا به جا کنید. 

نوع اول این محصولات مربوط به چادر مسافرتی فنری بوده و معمولا بیان می کنند که راه اندازی این نوع محصولات بدون دخالت دست و کاملا ساده و سریع انجام شده و پروسه جمع اوری آسانی دارند. در این چادر مسافرتی سازه های فنری شکل و باریک محصول در بخش داخلی در قسمت درزهای رویه اصلی به طور کامل به بدنه اصلی از طریق یک لایه باریک پارچه ابریشمی دوخته می شوند. این نوع طراحی بدنه موجب شده تا شما در زمان سفر ابتدا یک محل ایده آل و مقاوم برای راه اندازی چادر مسافرتی در نظر گرفته که عاری از اجسام نوک تیز بوده سپس چادر مسافرتی خود را از ساک حمل خود خارج کنید. خواهید دید که فرم اصلی بدنه این محصول به محض خارج شدن از ساک حمل شکل گرفته و شما می توانید به سادگی از آن استفاده نمایید. نوع دوم این محصولات مربوط به چادر مسافرتی اتومات بوده که یکی از ساده ترین و سریع ترین انواع سیستم راه اندازی و جمع اوری این نوع محصولات را شامل شده و معمولا چادر های مسافرتی حرفه ای و خارجی از این نوع سازه ها تولید می شوند. در طراحی این گروه چادر مسافرتی از سازه هایی باریک و مقاوم استفاده شده و وزن کمی داشته اما استحکام فوق العاده بالایی از خود نشان می دهند. 

این سازه ها که ستون های اصلی چادر مسافرتی را تشکیل داده به صورت رشته های موازی در کنار یکدیگر قرار داده و در نهایت به یک اهرم پلاستیکی در بخش مرکزی منتهی می شود. شما در زمان سفر بعد از یافتن محل مناسب جهت راه اندازی چادر مسافرتی خود ، ابتدا این سازه ها و سپس رویه اصلی محصول را از ساک حمل خود خارج کرده و در این بخش قرار دهید. سپس اهرم پلاستیکی مرکزی را مانند چتر و کاملا ساده و هیدرولیکی باز کرده تا فرم ستون های این محصول شکل گرفته و سپس رویه اصلی را به سازه های آن متصل کرده تا برای استفاده شما آماده شود. نوع سوم این گروه از محصولات مربوط به چادر مسافرتی عصایی بوده که در مقایسه با دو نوع قبلی نیاز به صرف زمان و انرژی بیشتری برای راه اندازی داشته اما در مقابل دوام و استحکام فوق العاده بالاتری نیز از خود نشان میدهد. در این نوع محصول از سازه هایی باریک و مقاوم با وزن کم استفاده شده که در بخش ابتدایی و انتهایی خود دارای آهنربا می باشند. برای تشکیل ستون های این محصول نیاز بوده تا این سازه های باریک را با استفاده از انرژی مغناطیسی ناشی از این آهنربا به یکدیگر متصل کنید تا برای استفاده آماده شوند. در نهایت این سازه ها را در بخش رویه اصلی و در محل هایی که به این منظور تعبیه شده فرو کرده تا فرم اصلی بدنه این نوع چادر مسافرتی نیز برای استفده مهیا گردد.

 

بعد از راه اندازی تمامی اتواع چادر مسافرتی نیاز بوده تا در صورت لزوم به جا به جایی از کشیدن آن ها بر روی سطح زمین خودداری کرده و حتما چادر مسافرتی خود را به طور کامل بلند کنید. همچنین در ابتدا یک محیط مسطح و عاری از اجسام نوک تیز نظیر سنگ ریزه را در نظر گرفته تا کف محصول شما دچار آسیب نشود. برای جلوگیری از هرگونه اسیب از فرو کردن اجسام نوک تیز نظیر چاقو به بدنه اصلی جدا بپرهیزید. سازه های تمامی انواع چادر مسافرتی استحکام بالایی داشته اما توصیه می کنیم هرگز ضربه و یا فشار بالا را به این بخش وارد نسازید. در نهایت به دلیل جنس رویه تمامی انواع چادر های مسافرتی که قابلیت اشتعال داشته تاکید می کنیم که هموار محصول خود را از حرارت بالا و آتش دور نگه دارید.

شرایط آب و هوایی برای انتخاب چادر مسافرتی شرایط اب و هوایی مقصد سفر شما در زمینه نوع طراحی و همچنین جنس بدنه چادر مسافرتی و میزان کیفیت آن موثر بوده و با در نظر گرفتن این موارد بوده که در این بخش به تحلیل این پارامتر مهم خواهیم پرداخت. به دلیل افزایش هزینه های سفر اغلب افراد تمایل به انتخاب محصولی داشته که بدون در نظر شرایط اب و هوایی مقصد و هرنوع محدودیت دیگر به راحتی بتوانند  از محصول خود استفاده کرده و لذت ببرند. اکثر چادر های مسافرتی دیواره هایی شیبدار داته که این نوع طراحی بدنه موجب شده تا شما ظاهری در مدل های کله قندی و گنبدی را مشاهده کنید. این نوع طراحی بدنه موجب شده تا در زمان بارش برف و باران قطرات اب به راحتی به سمت زمین سرازیر شده و در قسمت سقف تجمعی صورت نگیرد. از سوی دیگر این نوع شیب دیواره موجب شده تا به میزان چشمگیری در زمان وزن باد و یا تابش افتاب از قدرت و آسیب های ناشی از این موارد کاهشی صورت گیرد. 

 

این نوع طراحی بدنه همچنین موجب شده تا گرمای بالای خورشید به راحتی از بدنه اصلی محصول بازتاب شده و از گرمای شدید فضای داخلی در روز های تابستان اجتناب خواهد کرد. بر روی بدنه اکثر چادر های مسافرتی پنجره هایی تعبیه شده که معمولا دارای توری بوده تا از ورود حشراتی نظیر پشه به بخش داخلی محصول جلوگیری گردد. از سوی دیگر با استفاده از این پنجره ها بوده که شما می توانید در بخش داخلی محصول از نورکافی و طبیعی استفاده کرده و همچنین به دلیل امکان گردش ازدانه هوا از یک دمای مطبوع نیز لذت ببرید. از طرفی این پنجره های استاندارد موجب شده تا شما بتوانید از تماشای محیط طبیعت افراد خود نیز به آرامش دست یابید. در قسمت سقف چادر های مسافرتی حرفه ای و خارجی همچنین در نمونه های عصایی و اتوماتیک شما می توانید یک هواکش استاندارد را مشاهده کنید. این هواکش علاوه بر اینکه موجب شده در شب های تابستانی می توانید به تماشای ستارگان پرداخته ، در زمان بارش برف و باران و یا حتی کاهش دما موجب ایجاد قابلیت تنفس در بدنه چادر مسافرتی گردد. ممکن بوده تمامی ما مشاهده کرده باشیم که در زمان کاهش دما با اقامت در داخل چادر مسافرتی قطرات آب بر روی بدنه داخلی ایجاد شده که ناشی از باردم تنفس افراد می باشد. این هواکش ها دارای پوشش دوم بوده که با حفظ یک ارتفاع مشخص بر روی بخش سقف وصل می شود.

 

از این طریق اکسیژن به راحتی به بخش داخلی وارد شده و شما احساس راحتی خواهید داشت. برای انتخاب چادر مسافرتی با در نظر گرفتن شرایط اب و هوایی مقصد نیاز به توجه به جنس بدنه محصول در دو بخش رویه اصلی و سازه های نگهدارنده وجود دارد. سازه های محصول نیاز بوده تا وزنی کم داشته تا در نتیجه در زمان جابه جایی و حمل ان دچار مشکل نشوید. اما نیاز بوده تا استحکام فوق العاده بالایی داشته تا بتواند فرم استاندارد چادر مسافرتی را تشکیل دهند. به همین دلیل بوده که این بخش را معمولا در دو جنس آلومینیوم گالوانیزه و یا فایبرگلاس طراحی و تولید می کنند. جنس بدنه چادر مسافرتی انواع مختلفی داشته که در این بین می تواند به نمونه برزنتی ، شمعی برزنتی ، پلی استر ، آکسفورد و... اشاره کرد. تمامی این انواع مختلف جنس بدنه ضدآب بوده و طول عمر بالایی را از خود نشان می دهند. 

 

این نوع جنس بدنه عایق دما نیز به شما رفته به طوری که می تواند در زمان کاهش دمای محیطی گرمای فضای داخلی چادر مسافرتی را به طور کامل در خود حفظ کند. کف چادر های مسافرتی نیز معمولا از نوع دولایه و در جنس های مختلفی نظیر پلی استر و شمعی تولید می شود. این نوع طراحی موجب شده تا با در نظر گرفتن ضدآب بودن این نوع پارچه یک مانع مقاوم جهت جلوگیری از اب و رطوبت خاک در زمان بارش برف و باران به بخش داخلی محصول ایجاد شود. انتخاب و خرید چادر مسافرتی در این مطلب به موارد مهمی نظیر نوع چادر مسافرتی و سیستم راه اندازی آن ها به طور کامل آشنا شدید و تا حدودی دریافتید که هزینه مورد نیاز برای خرید این گروه از تجهیزات سفری آشنا شده تا خرید مناسبی را داشته باشید. فروشگاه اینتکسفروشگاه اینتکس تهران مرکز پخش چادر مسافرتی ایرانی و خارجی به شمار رفته و به همین دلیل یک محل مطمئن و مناسب برای خرید این گروه از تجهیرات سفری به شمار می رود.

شما می توانید برای خرید چادر مسافرتی مناسب خود به صورت حضوری به این مرکز مراجعه کرده و یا به صورت غیر حضوری با کاهش هزینه هایی نظیر حمل و نقل به صورت اینترنتی از منزل و یا محل کار خود به وب سایت فروشگاه اینتکس تهران مراجعه کرده تا خرید خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایید. لازم به ذکر بوده که شماره های درج شده داخل این وب سایت به صورت شبانه روزی پاسخگوی سوالات شما در زمینه انتخاب و خرید چادر مسافرتی بوده و همچنین می توانند سفارشات شما را به صورت تلفنی نیز ثبت کنید. بدیهی بوده که با خرید از مرکز پخش چادر مسافرتی محصولی دریافت خواهی کرد که کملا فابریک و اصل بوده و همچنین مناسب ترین کیفیت و قیمت را دارا می باشد. شما با خرید یکی از انبوه چادر های مسافرتی این مرکز پخش دیگر نگران افت کیفیت بدنه و بروز آسیب های احتمالی در این مورد محصولات نخواهید بود.