بهترین تشک طبی برای دیسک کمر کدام است ؟ امروزه یکی از معضل های بسیار بزرگی که همواره جامعه انسانی را تهدید می کند بیماری بیرون زدگی دیسک کمر ، فتق دیسک کمر و … می باشد که بیشتر آن ها با رفتار های نادرست و غلط انسان در نشست و برخاست ، و حتی انجام کار های روزانه به صورت اشتباه و غلط می باشد که بایستی از آن ها دوری کنیم . متاسفانه آمار مبتلایان به دیسک کمر و درد های کمری بسیار کاهش یافته است که میتوان علت عمده آن ها عادت های غلط دانست . برداشتن وسایل های سنگین و حتی نشستن و یا استراحت کردن در بستر های نامناسب می تواند به مرور زمان منجر به بیرون زدگی دیسک کمر و یا فتق در آن باشد .

نکته قابل توجهی که مطرح است این است که دیسک کمر به مرور زمان اتفاق می افتد و هیچگاه به یکباره شما دچار درد های مفصلی و دیسک کمر نخواهید شد مگر اینکه ضربه محکمی به کمر شما وارد شود که معمولا اینگونه از درد ها ناشی از تصادف و یا تمرینات خواهد بود . اما اگر به خودی خود دیسک کمر شما با درد مواجه شد بدانید که حرکات اشتباه شما در طول شبانه روز باعث بروز این اتفاق شده است . بیشتر افرادی که به دیسک کمر مبتلا می شوند نیازی به جراحی ندارند بلکه می توانند با ترک عادت های اشتباه ، استفاده از بستر های درست و همچنین ورزش کردن بهبود یابند .

همانطور که اشاره شد یکی از راه های بهبودی دیسک کمر استفاده از بستر های مناسب می باشد که باید به آن دقت زیادی داشته باشید . معمولا افراد در طول ۲۴ ساعت وقت زیادی را به نشستن و یا خوابیدن می گذرانند که انتخاب یک نشیمنگاه و یک بستر خواب مناسب می تواند تا حد زیادی به بهودی افراد کمک کند . یک فرد در طول شبانه روز به ۸ ساعت استراحت و خوابیدن نیاز دارد تا قوای از دست رفته خود را بازپس گیرد از این رو داشتن یک تخت و تشک طبی می تواند نقش بسیار زیادی برای فرد باشد .

لازم به ذکر است که انتخاب یک تشک طبی برای بیماران مبتلا به دیسک کمر برای بهتر شدن و بهبود یافتن بیمار از سوی محققان و علم پزشکی و ارتوپدیک تایید شده است به همین دلیل نیاز است تا به فکر تهیه یک تشک طبی برای خود باشید . تشک ها را می توان از نظر ساختاری به چند دسته تشک پشمی ، تشک ابری و تشک بادی تقسیم کرد که تشک های پشمی از قدیمی ترین نوع و تشک های ابری و تشک های بادی از جدید ترین و مدرن ترین تشک های بادی به حساب می آیند . تشک های پشمی به دلیل ساختاری که دارند به مرور سفت تر شده و خاصیت طبی و نرم بودن خود را از دست می دهند به همین دلیل بهتر است که انتخاب شما تشک های ابری و یا بادی باشد .

در این مطلب قصد داریم ویژگی های تشک های بادی را که شاید کمتر اسم آن را شنیده باشید بپردازیم و شما را با مزیت ها و موارد استفاده از تشک های بادی حتی برای بیماران دیسک کمر و زخم بستری بگوییم تا بیش از پیش با این محصولات طبی و کاربردی آشنا شویم . پس اگر به دنبال بهترین تشک طبی برای دیسک کمر هستید در ادامه همراه ما باشید .

بهترین تشک طبی برای دیسک کمر را می توان در محصولات بادی جست ، تشک های بادی یکی از بهترین و کاربردی ترین تشک های موجود در بازار هستند که می تواند برای بیماران دیسک کمر ، فتخ و بیرون زدگی دیسک ، آرتروز ، افراد معلول ، افراد تصادف کرده و … مناسب باشد . تشک های بادی از نظر ساختاری که دارند به چند دسته : تشک بادی طبی خانگی ، تشک بادی زخم بستر ، تشک بادی کمپینگ و سفری و تشک بادی روی آب تقسیم می شوند که تشک های بادی طبی خانگی و تشک بادی زخم بستر از بهترین بستر ها برای افراد مبتلا به دیسک کمر می باشد چرا که سطوح آن ها کاملا طبی بوده و می تواند سطح عالی را برای این نوع از بیماران داشته باشد .

تشک های بادی خانگی و زخم بستر تفاوت هایی را با یکدیگر دارند که موجب تمایز آن ها نسبت به یکدیگر شده است . تشک های بادی همانطور که از نام آن ها مشخص است دارای ساختار بادی هستند و پس از باد شدن قابل استفاده می شود . این محصولات وزن بسیار سبکی دارند و سطوج آن ها از مواد انعطاف پذیر و کشسانی ساخده شده است . بیشتر تشک های بادی از موادی چون pvc و vinyl ساخته شده است که بهترین ویژگی و خصوصیات آن ها طول عمر بالا و قدرت کشسانی بالا می باشد که به همین واسطه تشک های بادی با کیفیت و انعطاف پذیری تولید می شود .

و اما تشک های بادی طبی نسبتا با تشک های بادی معمولی تفاوت دارند که عمده ترین تفاوت آن ها نحوه آرگونومی ساخت تشک بادی طبی می باشد . بهترین تشک طبی برای دیسک کمر تشک های بادی می باشد که سطوح آن ها مواج باشد . رویه مواجی که برای ساخت تشک های بادی استفاده شده است باعث می شود که انعطاف تشک های بادی افزایش یابد ، این نوع ساختار به دلیل سطوح برآمده و فرو رفته ای که دارد موجب می شود تا در حالت دراز کش نیز خون موجود در بدن در حالت طبیعی خود جریان داشته باشد چرا که در حالت خوابیده ممکن است اندام های شما تخت فشار قرار بگیرد که در استفاده با تشک های طبی فشار وارده که توسط بدن افراد صورت می گیرد به نصف و حتی کمتر کاهش میابد .

با این ویژگی ها ، تشک های بادی طبی که رویه مواج دارند گزینه بسیار خوبی برای افرادی که در آستانه ابتلا به دیسک کمر هستند و یا با این بیماری دست و پنجه نرم می کند بسیار مناسب است . اما همانطور که گفته شد تشک های بادی نیز مخصوص بیماران زخم بستری طراحی شده است که شما می توانید از آن ها نیز استفاده کنید . این نوع از تشک های بادی به دلیل ساختاری که دارند می توانند برای کسانی که در معرض زخم بستر هستند و یا در حرکت دادن اندام های خود مشکل دارند مناسب است .

تشک های بادی مخصوص زخم بستر دارای ضخامت کمتری هستند و معمولا بر روی تخت ها و حتی بر روی زمین نیز استفاده می شوند ، این نوع از تشک های بادی دارای پمپ باد سرخودی هستند که همواره در حال پمپاژ کردن باد به تشک بادی می باشد . ساختار درونی تشک های بادی زخم بستر به صورت سلولی بوده که تمامی سلول های آن به صورت یک در میان به یکدیگر مرتبط هستند ، تا سول ها به صورت یک در میان به صورت مرتب پر یا خالی شود ، این ویژگی باعث می شود تا یک فشار در یک نقطه از بدن برای مدت زمان طولانی ثابت نماند .

این ویژگی کمک می کند تا افرادی که عمل دیسک کمر انجام دادند و نمی توانند برای مدت ها به خوبی تکان بخورند از خطر ابتلا به زخم بستر دور بمانند . شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از انواع تشک های بادی و بهترین تشک طبی برای دیسک کمر با شماره تلفن های فروشگاه تهران اینتکس تماس خاصل فرمایید . شما می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی اینتکس این محصولات را مشاهده و آن ها را خریداری کنید .