بهترین مدل تشک بادی

تشک های بادی در انواع مختلفی موجود هستند که هر کس با توجه به سلیقه شخصی خود می تواند یکی از آن ها را انتخاب کند . این محصولات یکی از بهترین محصولاتی هستند که می توان از آن ها برای استراحت کردن استفاده کرد . همانطور که می دانید بدن نیاز به استراحت دارد ، این استراحت شامل دراز کشیدن موقت برای ریکاوری و یا نیز خواب های شبانه است ، لازمه داشتن داشتن استراحت و خواب خوب نیز وجود بستری نرم و راحت است ، یکی از این بستر ها که بسیار نیز مورد توجه عموم قرار گرفته است تشک های بادی می باشد ، تشک های بادی ویژگی های بسیاری دارند که باعث شده تا مردم نگاه ویژه تری به آن ها داشته باشند . این محصولات با نوع طراحی و روش ساختی که دارند می توانند تشکی بسیار نرم و راحتی را فراهم کنند تا با استفاده از آن بتوان به بهترین شکل به استراحت کردن بپردازند . تحقیقات نشان داده است که تشک های بادی از لحاظ نرمی و راحتی بهتر از تشک های ابری یا پشمی هستند و با استفاده از آن افراد می توانند خواب بهتری داشته باشند . خواب بهتر موجب می شود تا رشد افراد نیز بهتر باشد .

کودکان که در مرحله رشد هستند بایستی والدین به خواب صحیح و خوب آن ها دقت کنند و بستری بسیار خوب را فراهم کنند ، اینجاست که تشک های بادی می توانند گزینه خوبی برای استفاده آن ها باشند . گاه این سوال پیش می آید که چگونه ممکن است تشک بادی اینچنین طبی و خوب باشد به طوری که بتواند از تشک های فنری و پشمی نیز راحت تر باشند . در ابتدا بایستی گفت که تشک های بادی نیز خاصیت فنری دارند ، این خصوصیت را می توان به دلیل داشتن لایه های انعطاف پذیر تشک و نیز بادی بودن محصول دانست . جنسی که اغلب تشک های بادی از آن ساخته می شود pvc نام داشته و امروزه که تشک های جدید تری ارائه شده است ، عموما از این جنس ساخته می شوند چرا که وجود خاصیت کشسانی و نیز مقاومت بسیار بالا در برابر تحمل وزن موجب شده است تا تولید کنندگان اکثر  محصولات بادی به ویژه تشک بادی را از آن بسازند . ساختار و طراحی های تشک بادی نوع ساختار این تشک ها نیز ممکن است تفاوت هایی با یکدیگر داشته باشند ، برخی از این محصولات برای خاصیت بهتر فنری و نیز سفت تر شدن رویه تشک از مفتول های نازک که در کنار هم باعث می شوند تا علاوه بر مقاومت بیشتر تشک بادی ، محصول سفت تر شده و خاصیت فنری به خود بگیرد ، برخی نیز دارای سطح مواج بوده که وجود رویه مواج باعث می شود تا سطح تشک بسیار نرم و راحت باشد . وجود این رویه ها که عمدتا به دو شکل موازی و یا مشبک ساخته شده اند باعث می شود تا سطح تشک حالت گیری بهتری داشته باشد و با قرار گرفتن بدن فرم بدن را به خود بگیرد و موجب راحتی هرچه بهتر فرد شود . به همین دلیل شخص قرار گرفته می تواند به مدت طولانی تری بدون اینکه خسته شود بر روی تشک بادی خود به استراحت کردن بپردازد . 

برخی از تشک های بادی نیز طراحی شده اند که دارای رویه های مواجی به صورت ریز و تخم مرغی هستند که این طراحی ها موجب خاص تر شدن سطح تشک بادی گردیده اند که به خوبی نیز می تواند از ایجاد فشار به اندام ها جلوگیری کند . توجه داشته باشید که در صورت عدم فشار وارده از سوی کف تشک به بدن که دلیل آن نیز وزن خود فرد است ، می تواند موجب گرفتگی عظلا بشود ، این در حالی است که رویه های مواج می توانند فشار را بر روی تمام نقاط بدن پخش کنند و از ایجاد فشار به یک نقطه بکاهند تا در طول استراحت کردن احساس راحتی کاملی داشته باشید . در ادامه این مطلب قصد داریم تا چندی از بهترین مدل های تشک بادی را به شما عزیزان بگوییم تا راهنمایی برای خرید تشک بادی شما نیز باشیم  . تشک بادی بالش دار نکته دیگری که در رابطه با تشک های بادی و ساختار آن ها مطرح است ، این است که برخی از تشک های بادی دارای بالش بادی هستند که وجود این طراحی می تواند شما را از داشتن یک بالش بادی مجزا بی نیاز کند .

عمدتا بالش های تشک های بادی به دو صورت بالش بادی سرخود و بالش بادی مجزا می باشد که بالش های بادی مجزا قابل جابجایی هستند ولی بالش های بادی سرخود به صورت یک برجستگی در بخش بالایی تشک بادی می باشد که می تواند سر و گردن را بالا تر از بدن قرار داده و از ایجاد فشار در سر جلوگیری کند و خوابی راحت تر را برای شما به همراه داشته باشد تا در صورت نبود بالش دیگر از آن بهره مند شوید . البته این نوع از بالش ها دیگر قابل جدا شدن نبوده و برای افرادی که تنها به بالش های مخصوص دیگری عادت کرده اند شاید کارایی نداشته باشد . همچنین تشک های بادی بالش دار می توانند به عنوان یک ترمز نیز عمل کنند تا بالش های دیگری که از آن ها استفاده می کنید ، از پشت به پایین نیوفتند . تشک بادی با پمپ باد برقی سرخود در کنار اینکه تشک های بادی از نظر ظاهری و ساختاری متفاوت هستند ، در برخی از مدل ها نیز برای ساخت تشک بادی ، از پمپ های باد نیز استفاده شده است . معمولا این پمپ های باد به صورت برقی بوده و به گونه ای در بدنه تشک بادی تعبیه می شوند که همواره همراه با تشک بادی بوده و بدین ترتیب می توانید از آن برای راه اندازی محصولات بادی استفاده کنید . لازم به ذکر است که تشک های بادی با پمپ باد برقی سرخود ، عمدتا برای مصارف خانگی تولید می شوند ، زیرا برای راه اندازی پمپ باد نیاز به برق بوده و به همین دلیل شرکت های تولید کننده در بدنه تشک های بادی کمپینگ خود از پمپ های باد استفاده نکرده و تنها از این پمپ ها برای ساخت تشک بادی خانگی استفاده می کند . از این رو اگر قصد دارید که از تشک بادی خود در خانه استفاده کنید و همچنین دوست دارید که روند راه اندازی و جمع آوری محصولات بادی شما بسیار زیاد شود ، بهتر است که از تشک های بادی استفاده کنید که دارای پمپ باد سرخود هستند . عمدتا کارایی پمپ های باد برقی نه تنها برای راه اندازی ، بلکه برای تخلیه باد تشک نیز استفاده می شود ، زیرا این نوع از پمپ های باد دوکاره هستند و به خوبی می توانند عملیات وکیوم را نیز انجام دهند . البته وجود این پمپ می تواند وزن کلی تشک بادی را نیز افزایش دهد که به دلیل استفاده از محصول در خانه می توان از این عیب نیز چشم پوشی کرد . تشک بادی دو نفره کمپینگ و سفر این تشک بادی دو نفره یکی از بزرگترین مدل های تشک بادی می باشد که از آن در کمپینگ ها و سفر ها استفاده می شود چرا که وزن آن بسیار سبک بوده و به 3.7 کیلوگرم می رسد همچنین حجم بسته بندی آن بسیار کم بوده و می توان به راحتی آن را در داخل کوله و یا ماشین همراه خود برد . این تشک را می توان درون چادر مسافرتی نیز راه اندازی کرد و همواره بستری راحت را در کنار خود داشت . ابعاد این تشک بادی ( طول : 193سانتی متر ، عرض : 127 و ارتفاع : 24 سانتی متر ) است ، جنس بدنه آن از pvc ساخته شده و دارای رویه جیر می باشد ، رویه آن همچنین مواج بوده و وزنی معدل 240 کیلوگرم را می تواند به راحتی تحمل کند .

بالش سرخود تعبیه شده در این تشک همچنین باعث شده تا دیگر از همراه داشتن بالش جداگانه بی نیاز شوید . تشک بادی دونفره ( دو کاره ) این تشک بادی که به صورت گرد نیز تولید شده است یکی از بهترین محصولات کمپانی intex می باشد ، جنس بدنه آن از pvc فشرده شده و ضخیم می باشد که دارای رویه مخملی می باشد که این رویه باعث شده تا این مدل بسیار شیک و زیبا باشد ، همچنین نرمی و لطافت زیادی را به محصول بدهد . این محصول دارای آرگونومی مواج بوده و قابلیت طبی بودن را داراست ، چرا که رویه مواج کمک می کند تا سطح تشک طبی شود و وزن فرد به خوبی بر روی تشک پهن شده و کمترین فشار به بدن وارد شود . این تشک در ابعاد ( قطر : 203 سانتی متر ، ارتفاع : 23 سانتی متر ، ارتفاع تا بالای تکیه گاه : 53 سانتی متر )می باشد که ابعادی کاملا استاندارد را برای قرار گیری دو فرد بالغ می تواند فراهم کند ، ظرفیتی که این تشک می تواند تحمل کند به 250 کیلوگرم می رسد که نشان از مقاومت بالای بدنه دارد . تکیه گاه این تشک باعث شده تا در هنگام نشستن به آن تکیه داده و از وارد شدن فشار به کمر جلوگیری کنید ، این تکیه گاه قابلیت جدا شدن داشته و می توان در صورت عدم نیاز و بیشتر شدن مساحت رویه آن قسمت را جدا کنید . تشک بادی دو نفره طبی ساده بست وی این تشک بادی از لحاظ ظاهری ساده است اما در عین حال کاملا شیک و طبی می باشد ، این تشک به دلیل نوع طراحی و ساختاری که دارد خاصیت فنری خوبی داشته و می تواند برای کسانی که به دنبال بستری نرم و راحت هستند بسیار مناسب شده است . این محصول که توسط شرکت معروف بست وی تولید شده از جنس pvc بسیار مقاوم و ضخیم ساخته شده و دارای رویه مواج می باشد . رویه مواج و کامفورت این قابلیت را به تشک می دهد تا تشک بادی بسیار طبی شده و خاصیت ضد تعریق داشته باشد . وجود رویه مواج باعث می شود تا گردش خود نیز در بدن به بهترین حالت امکان پذیر باشد و فرد در طول استفاده خواب راحتی را تجربه کند .

ابعاد این تشک ( طول : 191 سانتی متر ، عرض : 137 سانتی متر و ارتفاع 22 سانتی متر ) بوده و وزنی را معادل 295 کیلوگرم می تواند تحمل کند ، پس با این اوصاف می توان نتیجه گرفت که این مدل می تواند به خوبی دو نفر را بر روی خود جای دهد بدون اینکه آسیبی نبیند . از مهم ترین خصوصیات این مدل داشتن پمپ باد می باشد که با استفاده از آن می توان تشک را در مدت زمان بسیار کمی باد  کنید . استفاده از این تشک برای بیماران بسیار توصیه می شود چرا که طبی بوده و خاصیت درمانی دارد . تشک بادی تعویض نوزاد اینتکس این مدل نیز یکی از محبوب ترین و بهترین مدل های تشک بادی می باشد که ساخته شده توسط کمپانی اینتکس است ، این تشک بادی که برای نوزادان طراحی شده است می تواند بستری بسیار نرم و ایمنی را برای کودک فراهم کند ، لبه های بادی و وجود سطح گود باعث می شود تا کودک در هنگام غلت خوردن و جابجا شدن به بیرون تشک نیوفتد ، همچنین رویه مواج ان باعث شده تا این مدل نیز برای استفاده کودکان بسیار نرم و راحت باشد . جنس بدنه این محصل از وینیل بوده که این جنس نیز خصوصیاتی به مانند pvc دارد و می توان گفت در یک سطح از هم هستند . ابعاد کلی این تشک بادی ( طول : 79 سانتی متر ، عرض : 58 سانتی متر و ارتفاع : 13 سانتی متر ) می باشد . این ابعاد می تواند محیطی استاندارد را برای کودک و نوزاد شما فراهم کند ، همچنین می توانید از این تشک برای تعویض کودک خود نیز کمک بگیرید و پس از آن تشک را بشویید چرا که این محصول کاملا ضد آب بوده و قابل شست و شو می باشد .

 

با توجه به روش تولید و ساخت این تشک بادی می توان آن را حتی بر آب های آرام و کم عمق مانند استخر راه اندازی کرد . وزنی که می تواند این تشک بادی تحمل کند به 50 کیلوگرم می رسد . همچنین وزنی که کل محصول در داخل بسته بندی خود دارد به 1 کیلوگرم می رسد ، به همین منظور والدین می توانند حتی این تشک بادی را در سفر ها نیز به همراه خود داشته باشند و همواره تشکی را برای قرار دادن فرزند خود فراهم کنند  . تشک بادی طبی مخصوص بیمار برخی از تشک های بادی نیز طراحی شده اند که ساختار متفاوت آن ها باعث شده است تا بیشتر برای بیماران مورد استفاده قرار بگیرد . تشک بادی طبی مخصوص بیمار بدین دلیل ساخته شده است تا از بروز بیماری زخم بستر و افرادی که ممکن است به آن دچار شوند ، جلوگیری کند . این نوع از تشک های بادی عمدتا دارای ارتفاع و ضخامت کمتری هستند ولی ساختار بدنه آن ها بسیار متفاوت با سایر تشک های بادی معمولی و حتی کمپینگ می باشد . این نوع از تشک های بادی دارای طراحی محفظه ها به صورت سلولی می باشد که در میان این سلول های هوا که عمدتا به صورت مشبک و یا ب صورت تخم مرغی ایجاد شده اند ، هوا به راحتی جریان داشته و در حال حرکت است ، از این رو با باد شدن برخی از سلول ها ، سلول های دیگر نیز تخلیه می شوند که در این حالت ، در یک زمان ، همواره به یک نقطه از بدن فشار وارد نمی شود و در این حالت فرد که توان حرکتی زیادی ندارد ، می تواند احساس راحتی بسیار خوبی را داشته باشد . تشک بادی قابل استفاده بر روی آب برخی از تشک های بادی نیز طراحی شده اند که با نام تشک بادی روی آب شناخته می شوند ، این نوع از تشک های بادی به دلیل اینکه بیشتر برای تفریحات آبی از آن ها استفاده می شود ، توسط فروشگاه تهران اینتکس در یک دسته بندی مجزا قرار گرفته است ، ولی در این بخش به معرفی آن می پردازیم . این تشک های بادی ، از بهترین مدل های تشک بادی برای استفاده بر روی آب هستند که به واسطه ساختار بادی خود به خوبی می توانند بر روی آب شناور بمانند و افراد را نیز بر روی خود نگه داشته و به بهترین شکل وزن آن ها را تحمل کنند . این محصولات برای استفاده موقتی ساخته شده و مناسب برای ریلکس کردن بر روی آب می باشند . بدنه این تشک ها برخلاف تشک های خانگی ، دارای رویه جیر یا مخملی نبوده و کاملا از پی وی سی ضد آب تشکیل شده اند که جنس پایه ساخت تمامی محصولات بادی و تشک های بادی در مدل های مختلف نیز پی وی سی می باشد .

بهترین برند های تولید کننده تشک بادی برای اینکه بهترین مدل های تشک بادی را بشناسید و آن ها را خریداری کنید ، بایستی بهترین برند های تولید کننده این محصولات را بشناسید تا از این طریق بسیاری از تشک های بادی موجود در بازار را که کیفیت پایین تری دارند ، فیلتر کنید و به سادگی به تشک بادی مد نظرتان دست یابید . توصیه ما به شما دوست داران تشک های بادی این است که محصولاتتان را از برند هایی همچون اینتکس ، بست وی ، ایزی کمپ ، کینگ کمپ ، کلمن ، اتک سیتی ، تکس اسپورت ، آیروبد خریداری کنید که از بهترین تولید کنندگان تشک بادی در دنیا هستند . ولی در راس تمامی آن ها دو برند اینتکس و بست وی قرار دارند که کیفیت ساخت آن ها بیشتر از سایر تشک های بادی می باشد . این دو برند هر دو آمریکایی هستند و تولیدات موفقی را در طی سال ها فعالیت خود داشته و از با سابقه ترین شرکت های فعال در این حوزه می باشند . بنابراین برند هایی که نام برده شد ، از برند های اورجینال هستند که می توانید با مراجعه به فروشگاه تهران اینتکس و وارد شدن به دسته بندی تشک بادی ، مدل های مختلفی از محصولات را مشاهده کرده و آن ها را خریداری کنید . فروشگاه اینتکس همواره محصولات بادی خود را از برند های معتبر تهیه کرده است ، به همین دلیل نیز با اطمینان می توانید خرید خود را انجام دهید .

 

ویژگی های بهترین تشک های بادی از ویژگی های مشترکی که می توان نسبت به تمامی تشک های بادی اشاره نمود ، سبک بودن و قابلیت حمل آسان آن ها می باشد ، زیرا بیشتر حجم آن ها را در هنگام باز شدن ، بدنه بادی تشکیل داده است ، به همین علت نیز به سادگی می توانید این محصولات را که زیر 6 کیلوگرم هستند را جابجا کنید . البته مدل های کمپینگ سبک تر نیز هستند که جابجایی ساده تری را دارند . از دیگر ویژگی های تشک های بادی می توان به حجم بسته بندی کوچک آن ها اشاره نمود که علت کوچک بودن آن ها نیز همان بدنه بادی است که در صورت تخلیه باد بدنه ، حجم بسیار کوچکی را خواهد داشت . از ویژگی های دیگر این محصولات نیز می توان به قابلیت تعمیر پذیری آن ها اشاره نمود که با توجه به اینکه از بهترین شرکت ها تولید شده اند ، شما می توانید با استفاده از برچسب های تعمیراتی که آن ها نیز توسط فروشگاه های سازنده تولید شده اند ، به بهترین شکل بدنه محصول بادی خود را تعمیر کرده و از محصولات استفاده کنید . توجه داشته باشید که این تعمیرات در تمامی مدل ها امکان پذیر بوده و در صورتی که بدنه خیلی آسیب ندیده و پارگی وسیعی نداشته باشد به بهترین شکل قابل تعمیر خواهند بود . سخن پایانی راه اندازی تمامی این محصولات بسیار ساده و راحت می باشد چرا که پمپ های بادی ساخته شده اند که با استفاده از برق و یا به صورت دستی کار می کنند ، افراد می توانند با استفاده از آن ها انواع تشک ها بادی را در هر ابعاد و طرحی به سرعت باد کنند و به استراحت کردن بپردازند . ممکن است بدنه این محصولات در اثر برخورد با وسایل تیز و اشیاء برنده پاره شوند ، به همین منطور لازم است در حفظ تشک بادی خود کوشا باشید . برای ترمیم این محصولات نیز تدبیری اندیشیده شده است و شما می توانید به راحتی و با استفاده از برچسب های تعمیراتی اقدام به رفع محل آسیب دیده بکنید . در هنگام خرید نیز به اصل بودن محصول دقت کنید ، برای خرید هرچه بهتر و بی دردسر می توانید با مراجعه به مراکز معتبر مانند نمایندگی اینتکس این محصولات بی نظیر بادی را با کیفیت بسیار بالا و قیمتی ارزان خریداری کنید . برای اطلاع از مشخصات و قیمت تشک بادی می توانید به وبسایت این فروشگاه مراجعه کنید .