بهترین نوع تخت خواب

بهترین نوع تخت خواب کدام است ؟ امروزه انتخاب یک تخت خواب مناسب برای خواب راحت می تواند یکی از مهمترین مسائل باشد . در فروشگاه های موجود در سطح شهر و یا اینترنت تخت خواب های بسیاری وجود دارد که قدرت انتخاب شما را بالا می برد . اما در هنگام خرید تخت خواب باید به موقعیت خود نیز توجه نمایید . امروزه تخت خواب ها دارای انوع مختلفی نظیر تخت خواب های بادی ، تخت خواب های متحرک ، تخت خواب های چند طبقه و تخت خواب های فلزی و تخت های چوبی ام دی اف با قاب های چوبی می باشند که بسته به شرایط خود می توانید از آن ها استفاده نمایید . در ادامه این مطلب قصد داریم تا اقدام به تحلیل این مسئله نماییم و شما را در خرید تخت خواب بادی مورد نظرتان راهنمایی کنیم پس در ادامه این راه همراه ما باشید . 

تخت خواب بادی :

تخت خواب های بادی دارای انواع مختلفی می باشند که بسته به شرایط محیطی و وزن خود می توانید از آن استفاده نمایید . یکی از مهمترین قابلیت هایی که شاید در تخت خواب های دیگر مهم نباشد اما در هنگام خرید تخت خواب های بادی باید به آن توجه نمایید قابلیت تحمل وزن است که تاثیر بسزایی در برآورده کردن نیازهای شما عزیزان دارد . تخت خواب های بادی دارای ظرفیت های یک نفره و دو نفره می باشند که بسته به جنس بدنه و ظرفیتی که شامل می شوند دارای قابلیت های تحمل وزن کتنوعی هستند . بنا بر تجربه شخصی در فروشگاه اینتکس ، تخت خواب های بادی یک نفره دارای قابلیت تحمل وزن از 120 تا 140 کیلو گرم می باشند که برای نگهداری وزن یک نفر ایده آل به حساب می آید . همچنین تخت خواب بادی دو نفره بسته به جنس بدنه ای که دارند دارای قابلیت تحمل وزن از 250 کیلو گرم تا 276 کیلو گرم می باشند که مطابق با استانداردهای جهانی عمل می کنند و به راحتی می توانند وزن دو نفر بالغ را بر روی خود مهار نمایند .

جنس بدنه تخت خواب های بادی :

محصولات بادی به طور کلی از جنس پی وی سی و یا وینیل ساخته می شوند . تخت خواب های بادی نیز از قاعده مستثنی نمی باشند و دارای بدنه ای از جنس پی وی سی هستند . پلاستیک مقاوم پی وی سی دارای جنس های مختلفی می باشد و با توجه به نقطه ای از محصول که به کار گرفته می شود از بهترین نوع این پلاستیک استفاده می شود تا بهترین حالت را برای بدن فراهم آورد . در بخش رویه تخت خواب های بادی از پی وی سی جیر یا همان مخمل استفاده می شود که از کیفیت و مقاومت بالا در کنار نرمی و انعطاف پذیری ایده آل برخوردار است . پی وی سی جیر دارای انعطاف پذیری مهندسی شده است و بهترین حالت را برای بدن شما فراهم می آورد تا به هنگام استفاده در مدت زمان زیاد ،راحتی ایده آلی را به شما بدهد ، از همین رو ، رویه جیر را می توان بهترین نوع پی وی سی دانست که به خوبی می تواند برای شما تداعی کننده تخت خواب های سنتی و راحت نیز باشد . به منظور بالا بردن استحکام تخت خواب های بادی در بخش کف آن ها از پی وی سی چرم دولایه استفاده می شود که مقاومت و قابلیت مهار وزن بسیار بالاتری دارد .

طریقه راه اندازی تخت خواب بادی :

تخت خواب های بادی با استفاده از روش های متنوعی قابل راه اندازی می باشند . برخی از تخت خواب های بادی شامل پمپ باد سرخود نیز هستند که بر روی آن یک اهرم دایره ای مانند به همراه یک کلید خاموش و روشن کردن پمپ باد وجود دارد . برای راه اندازی این تخت خواب های بادی کافیست با استفاده از کلید تعبیه شده در محصول ، پمپ باد را روشن کرده تا تخت خواب شروع به باد شدن کند . لازم به ذکر است که برخی از پمپ های باد ، دوکاره می باشند و با علاوه بر باد کردن محصول می توانید از آن ها در جهت خالی کردن باد تخت خواب نیز استفاده نمایید . اما در مواقعی که تخت خواب فاقد پمپ باد سرخود باشد می توانید به صورت جداگانه اقدام به خرید پمپ ها بادی دستی و یا برقی نمایید . این پمپ های باد توسط خروجی بادی که دارند به محفظه باد تخت خواب متصل می شوند و به راحتی و در مت زمان 3 الی 4 دقیقه می توانید اقدام به راه اندازی محصول نمایید .

مراقبت و نگهداری از تخت خواب های بادی  :

به طور کلی محصولات بادی بسته به ماهیت ساختی که دارند دارای بدنه ای آسیب پذیر در برابر اشیاء تیز می باشند از همین رو در هنگام استفاده از تخت خواب های بادی باید آن ها را از اشیاء تیز و داغ همانند بخاری به دور نگه دارید . همچنین در هنگام باد کردن این محصولات به اندازه استاندارد درج شده بر روی بسته بندی آن توجه نمایید . باد کردن این محصولات باید به گونه ای باشد که با فشار دست بر روی بدنه تخت خواب بادی بدنه آن کمی به داخل مایل شود . لازم به ذکر است که از زیاد یا کم باد کردن تخت خواب بادی خودداری نمایید زیرا در این صورت کارایی لازم را از آن نمی توانید مشاهده کنید . همچنین از جامپینگ بر روی تخت خواب بادی تا حد ممکن خودداری نمایید زیرا در صورت تداوم این عمل تخت خواب های بادی کیفیت و کارایی خود را از دست می دهند .

یکی از مزیت های تخت خواب های بادی نسبت به تخت خواب های دیگروزن آن ها می باشد .وزن تخت خواب های بادی از 5 تا 10 کیلو گرم می باشد که بسته به ظرفیت و اندازه ای که دارد متغیر است . این امر نشان از سبک بودن تخت خواب های بادی دارد و از همین رو می تواند بهترین گزینه برای استفاده در مسافرت ها باشد . اغلب تخت خواب های بادی تولید شده توسط برند های مطرح جهانی همانند اینتکس ، بست وی و کینگ کمپ دارای ساک حمل می باشد و از همین رو به راحتی میتوانید آن را حتی در مسافت های طولانی نیز به همراه داشته باشید . 

 تخت خواب های طبقاتی :

این نوع تخت خواب ها امروزه بسیار محبوب شده اند و در اتاق های خوابی که دارای فضای کم می باشند به صورت متداول مورد استفاده قرار می گیرند . از مهمترین مزیت های تخت های طبقاتی می توان به اشغال فضای بسیار کم اشاره کرد ، همچنین این نوع محصولات زیبایی بسیار وصف نشدنی را به اتاق کودک و یا اتاق خواب می دهد . با خرید این تخت خواب شما در آن واحد دارای دو یا سه تخت خواب می توانید باشید و از همین رو می تواند بهترین گزینه برای استفاده در اتاق کودک های دو قلو ویا برادر و خواهر های هم سن و سال باشد . توصیه می شود در ساخت بدنه این نوع تخت خواب ها از جنس چوبی استفاده نمایید و حدا امکان از تخت خواب های فلزی استفاده نکنید زیرا تخت خواب های چوبی دارای وزن سبک تر و زیبایی منحصربفرد تری می باشند که جلوه ویژه ای را اتاق کودک می بخشد .

تخت خواب متحرک

اگر با مشکل کمبود فضا مواجه هستید این نوع تخت خواب می تواند یکی از برترین گزینه ها برای استفاده در اتاق های خواب و یا اتاق میهمان باشد . این نوع تخت خواب امروزه در اتاق های کودک و یا اتاق های میهمن مورد استفاده قرار می گیرد و به خوبی توانسته است جای خود را در میان هواداران تخت خواب های شیک و لوکس باز کند . امروزه تمرکز بسیاری از طراحان خانه های مدرن بر روی این نوع تخت خواب ها می باشد .

 کاناپه تخت خواب شو :

این نوع تخت خواب ها نیز از محبوب ترین و پر طرفدارترین تخت خواب های موجود در بازار می باشند که در مدل های کاناپه تخت خواب شو چوبی و کاناپه تخت خواب شو بادی وجود دارد . در واقع با خرید این نوع محصولات با یک تیز دو نشان می زنید و علاوه بر داشتن یک کاناپه برای پذیرایی از میهمانان ، صاحب یک تخت خواب نیز هستید . شما عزیزان می توانید کاناپه های تخت خواب شو بسیاری را در نمایندگی اینتکس مشاهده و در صورت نیاز اقدام به خرید آن نمایید .