تخت بادی ارزان

تخت های بادی در انواع مختلفی تولید می شوند و هر یک دارای ویژگی های منحصر به خود می باشند ، با توجه به نوع ساختار و بدنه تخت قیمت آن ها نیز متغییر است ، گاه تخت خواب ها ممکن است ارزان باشند و گاه گران . با خرید تخت بادی می توانید بستر و تخت بسیار نرم و راحتی را تهیه کنید که از نظر قیمت نیز ارزان تر از تخت های چوبی یا فلزی هستند . در حالت کلی تخت های بادی از نظر قیمت به سه دسته تقسیم می شوند که آن دسته ها به ترتیب ارزان قیمت ، متوسط قیمت و گران قیمت می باشند . بزرگترین شرکت هایی که در فروش تخت های بادی فعالیت می کنند و سال هاست این محصولات بادی را تولید می کنند شرکت اینتکس و بست وی می باشند . شرکت اینتکس یکی از معروف ترین کمپانی ها در تولید این محصولات است و اغلب مردم نام آن را شنیده اند چرا که بهترین محصولات بادی تولید شده توسط این شرکت هستند . در ادامه تولیدات شرکت بست وی نیز به جمع مدعیان اضافه شد و توانست پا به پای شرکت اینتکس تخت های بادی با کیفیت را تولید و روانه بازار کند . محصولات این شرکت ها از نظر قیمت کمی بیشتر از کمپانی های دیگر هستند ، این اختلاف قیمت نیز بی دلیل نیست چرا که کیفیت ساخت و استفاده از جنس های مرغوب در تخت خواب بادی باعث شده تا محصولات این شرکت یک سر و گردن بالا تر از دیگر شرکت های فعال در این زمینه هستند . تخت خواب های بادی که در کمپانی بست وی تولید می شوند کمی ارزان تر از اینتکس می باشد ، شاید این ارزانی یک سیاست در این شرکت باشد تا به فروش بالا تر دست یابد . از نظر کیفیت نیز این دو برند بسیار نزدیک به هم هستند و اختلاف چندانی میان این دو برند بسیار معتبر و معروف نیست . 


این دو کمپانی آمریکایی می باشند که بیشتر خط تولید آن ها در کشور های در حال توسعه مانند چین فعالیت می کنند . از آن جا که محصولات این شرکت ها بر سر زبان ها افتاد ، آن ها به این فکر افتادند که محصولاتشان را به دیگر کشور ها بفرستند . یکی از آن کشور ها که این محصولات را وارد می کند کشور ایران می باشد . یکی از وارد کنندگان مطرح در ایران فروشگاه اینترنتی اینتکس می باشد ، این فروشگاه که سالیان سال است در زمنیه فروش تخت بادی ارزان فعالیت دارد ، مشتریان زیادی را به سمت خود سوق داده است ، علت فروش بالای این فروشگاه نیز به دلایل بالا بودن کیفیت و نیز ارزان بودن محصولات موجود در آن است . این فروشگاه سعی کرده است تا با حذف واسطه ها ، تخت های بادی را مستقیما از شرکت تولید کننده تهیه کند تا با این عمل محصول خود را ارزان تر از دیگر فروشگاه ها و مراکز فروش به دست مشتری برساند . برخی شاید دچار تردید باشند که محصولات این فروشگاه به دلیل اینکه کیفیت محصولاتش پایین است ارزان تر هستند اما به این موضوع فکر نکرده اند که شاید حذف واسطه ها دچار این ارزانی شده است . حال جدا از این مسائل تخت های بادی موجود در این فروشگاه از نظر قیمت به چند دسته تقسیم می شوند که این اخلاف قیمت به چند عامل بستگی دارد ، در ادامه عامل اختلاف قیمت این محصولات را به صورت جداگانه بررسی می کنیم تا شما عزیزان نیز با مطالعه آن اطلاعاتی را کسب کنید تا برای خرید دچار مشکل و تردید نشوید . 


قیمت تخت بادی بر اساس شرکت تولید کننده

یکی از عواملی که باعث می شود تا قیمت تخت بادی متغییر باشد ، شرکت تولید کننده آن محصول می باشد ، همانطور که در بالا نیز اشاره شد شرکت اینتکس یکی از قدیمی ترین و بهترین شرکت ها در امر تولید محصولات بادی به ویژه تخت بادی می باشد ، از این رو با تولید محصولات با کیفیت خود ، محصولاتش نیز کمی گران تر از مابقی شرکت ها می باشد . به عنوان مثال بست وی که تولیدات آن کمی محدود است ، محصولاتش نیز از قیمت کمتری برخوردار است . البته موضوع اصلی این مقاله تنها در زمنیه تخت بادی ارزان می باشد و چه بسا برخی از محصولات شرکت بست وی گران تر از شرکت اینتکس می باشد . در حالت کلی کیفیت این دو برند بسیار به هم نزدیک است به طوری که هر دو به عنوان پیشگامان این صنعت هستند و همواره خریداران نیز نگاه ویژه ای به این دو برند دارند .

قیمت تخت بادی بر اساس طراحی و ساختار

یکی دیگر از مسائلی که در قیمت تخت بادی تاثیر گزار است ، اختلاف قیمت میان تخت های بادی از نظر ساختار و طراحی آن ها می باشد . نوع طراحی که در مدل های مختلف وجود دارد ممکن است بر قیمت محصول تاثیر بگذارد . به عنوان مثال تخت خواب های ساده که دارای ویژگی های چندانی نیستند قیمت آن ها ارزان تر است . ویژگی های ساختاری مانند رویه مواج ، بالش سرخود ، پمپ باد ، جنس رویه ، لایه های تخت و برخی عوامل دیگر ممکن است بر روی تخت بادی تاثیر گذار باشد . این ویژگی ها را مختصرا شرح می دهیم تا با آن ها بیشتر آشنا شوید . رویه مواج گفته شده در بالا یکی از ویژگی هایی می باشد که در قیمت تخت بادی تاثیر گذار باشد ، رویه مواج خاصیتی است که تخت بادی با داشتن آن خصوصیت طبی تر می شود یعنی بسیار نرم و راحت می شود . رویه مواج این اجازه را می دهد تا رویه تخت بادی به بهترین شکل انعطاف پذیر و فرم پذیر باشد ، به گونه ای که با قرار گرفتن فرد سطح تخت منعطف شده و فرم بدن را به خود می گیرد ، همچنین وزن او را به خوبی در سطح تخت پخش کرده تا کمترین فشار به فرد وارد شود . البته وجود رویه مواج کمک می کند تا جریان خون در بدن و نیز جریان هوا در بین بدن فرد و رویه تخت بهبود یابد تا با گردش خود بهتر و نیز بالا نرفتن دمای بدن فرد بتواند مدت طولانی تری را بدون اینکه خسته شود به استراحت کردن بپردازد . بالش سرخودی که هم که در بالا اشاره شد وجود بالشی در بدنه تخت بادی می باشد که می تواند به خوبی سر و گردن شما را در بهترین حالت قرار دهد .

 

وجود پمپ باد باعث شده است تا قیمت این محصول بادی به نسبت دیگر محصولات بادی مشابه مانند تشک بادی گران تر باشد . پمپ های باد استفاده شده در این تخت ها برقی هستند و دارای قدرت و توان بسیار زیاد بوده که می توانند تخت بادی را در حداکثر زمان 5 دقیقه باد کند . این پمپ های باد برقی با اتصال به برق شهری روشن می شوند . اغلب این پمپ ها چند کاره هستند یعنی قابلیت مکش را نیز انجام می دهند تا افراد در صورت عدم استفاده از تخت آن را در مدت زمان کمتری خالی و بسته بندی کنند . به همین دلیل است که تخت های بادی بسیار محبوب شده اند چرا که وزن بسیار سبکی دارند و می توان آن ها را به سرعت راه اندازی و بسته بندی کرد ، با این اوصاف جابجایی آن ها نیز راحت بوده و هر کسی می تواند تخت خود را جابجا کند و در جای دلخواه خود قرار دهد .

دیگر ویژگی تاثیر گذار در قیمت این تخت خواب ها جنس بدنه آن هاست . محصولات دو برند یاد شده در بالا اغلب از pvc می باشد ، که برخی از آن ها ممکن است رویه برزنتی نیز داشته باشند . لایه های این مواد ممکن است ضخیم و نازک باشند ، همانطور که مشخص است تخت های بادی که لایه های آن از ضخامت کمتری برخوردار باشند از نظر قیمت نیز ارزان تر خواهند بود ، اما تخت های بادی ضخیم تر گران تر بوده و می توانند بهتر از دیگر تخت ها وزن افراد را تحمل کند . هر یک از تخت های بادی دارای ماکسیمم تحمل وزن می باشند که در هنگام خرید بایستی به آن دقت کنید .

قیمت تخت بادی از نظر ابعاد 

از دیگر عوامل که ممکن است در ارزان تر بودن تخت بادی موثر باشد ابعاد تخت است . همانطور که مشخص است تخت های بادی که از ابعاد کوچک تری برخوردار هستند از مواد کمتری نیز تشکیل شده اند و پمپ باد قرار گرفته در آن ها ضعیف تر است ، بنابراین تخت ارزان تر خواهد بود . تخت های بادی نیز از نظر ابعاد به دو دسته یک نفره و دو نفره تقسیم می شوند که با تعاریف گفته شده می بینیم که تخت بادی یک نفره ارزان تر خواهد بود . همچنین مدل هایی از تخت های بادی که ارتفاع بیشتری دارند از قیمت بالا تری برخوردار هستند چرا که این تخت ها برای اینکه بتوانند وزن های بالا را تحمل کنند از لایه های درونی بیشتری استفاده شده است .