تخت بادی مرغوب کدام است ؟

تخت های بادی امروزه به محبوبیت بسیار بالایی دست یافته اند و بسیاری از مردم در اتاق های خواب خود از تخت های بادی به منظور استراحت کردن استفاده می کنند . این محصولات از جدید ترین محصولات بادی طراحی شده هستند که دارای ویژگی های بسیار زیادی بوده و می توانند یک بستر ایده آل را برای استراحت کردن و خوابیدن شما فراهم کنند . با پیدایش این تخت ها دیگر استفاده از تخت خواب های چوبی و فلزی کمرنگ تر شد و مردم سعی کردند تا با به کار گیری تخت خواب های بادی از مزیت های آن بهره مند شوند . از مهم ترین مزیت های این تخت خواب های بادی می توان به نرمی و راحتی ، آرگونومی ساخت بی نظیر ، سهولت در راه اندازی ، سهولت در نگهداری و تمیز کاری ، سهولت در جابجایی و ... استفاده کرد . شاید در ابتدا با شنیدن بادی بودن این محصول نگران این موضوع باشید که تخت بادی نمی تواند در تحمل وزن افراد و نیز نرمی و راحتی به مانند دیگر تخت های چوبی یا فلزی باشند ، اما این باور اشتباه است و با کمی مطالعه از نحوه ساخت این محصولات و طراحی آن ها می توانید به کیفیت بالای این محصولات پی ببرید . همچنین شما عزیزان می توانید تنها با یک بار استفاده از این محصولات راحتی بی وصف آن را حس کنید و ترغیب به خرید تخت بادی  شوید .

تخت خواب های بادی امروزه در تنوع بسیار زیادی تولید می شوند و هر یک از آن ها دارای ویژگی های متفاوتی هستند ، اما استاندارد هایی برای ساخت این محصولات بادی وجود دارد که با در نظر گرفتن آن ها در تولید این محصولات می توانید تختی کاملا ایده آل و با کیفیت را داشته باشید . در میان این تنوع بسیار زیاد تخت خواب های بادی بی کیفیتی نیز پیدا می شوند که بایستی از خرید آن ها صرف نظر کنید چرا که این تخت خواب ها نمی توانند محیط و بستری ایده آل را برای شما فراهم کنند فلذا به مرور زمان دچار مشکلاتی خواهند شد که شما را از خرید آن محصول پشیمان می کند . اما با در نظر داشتن برخی از ویژگی های یک تخت بادی مرغوب می توانید تختی کاملا با کیفیت و پر کاربرد را تهیه کنید و از داشتن آن سال ها لذت ببرید . هدف از ارائه این مقاله نیز آشنایی شما با این محصولات بادی می باشد تا با مطالعه آن بتوانید تخت های بادی مرغوب را از تخت های نامناسب تشخیص دهید تا در خرید خود موفق شوید . با خرید تخت بادی مرغوب شما می توانید سال های سال بستری ایده آل و بسیار نرم را داشته باشید و از داشتن یک خواب راحت لذت ببرید .

تخت خواب بادی مرغوب است که آرگونومی ساخت آن به بهترین شکل ممکن طراحی شده باشد تا بتواند بستری کاملا ایده آل را فراهم کند . به عنوان مثال شرکت های تولید کننده تخت خواب های بادی مانند bestway و intex که بهترین تخت خواب ها و مرغوب ترین محصولات بادی را تولید می کنند در طراحی این تخت های بادی دقت به خرج داده و در طی سال ها تلاش و کسب تجربه توانستند محصولاتی را تولید کنند که آرگونومی ساخت آن ها بسیار عالی باشد . از مهم ترین آرگونومی ساخت بکار گرفته شده در ساخت تخت بادی می توان به ساختار طبقه ای و لایه لایه ای آن ها اشاره کرد ، این ساختار لایه لایه ای و طبقه ای باعث شده است تا در هنگام باد شدن تخت خواب و استفاده از آن فشاری که توسط افراد به محصول وارد می شود به صورت منظم و مساوی بین دیواره ها و بدنه تخت بادی وارد شود تا به دنبال آن تخت پاره نشده و آسیب نبیند .

اگر تخت خواب بادی دارای ساختار طبقه ای و لایه لایه نباشد به مانند یک بادکنک تو خالی عمل کرده و پس از وارد شدن فشار بیش از حد ممکن است بترکد ، پس یکی از مهم ترین نکته هایی که برای ساخت تخت های بادی مرغوب توسط شرکت های تولید کننده صورت می گیرد نوع طراحی و آرگونومی ساخت محصول است .

البته مقاومت بدنه و لایه های تخت های بادی در وهله اول به جنس بدنه محصول باز میگردد فلذا این جنس بدنه است که می تواند گویای مقاومت بالای تخت بادی باشد ، همانطور که در بالا گفته شد اگر تخت خواب بادی دارای ساختار طبقه ای و لایه ای باشد اما لایه های آن از جنس خوبی برخوردار نباشد مسلما نمی تواند دوام خوبی را از خود نشان دهد پس مطمعنا دچار مشکل خواهند شد و در استفاده مکرر و با وارد کردن فشار های ناگهانی به راحتی ممکن است آسیب ببیند . از این رو شرکت های تولید کننده با در نظر گرفتن این موضوع سعی کردند تا با استفاده از اجناس با کیفیت و مقاوم محصولاتی با دوام و محکمی را تولید کنند .

یکی از این اجناس به کار گرفته شده pvc می باشد که ساختاری تقریبا لاستیکی دارد و می تواند به خوبی منعطف شود . pvc را می توان در لایه های نازک و یا ضخیم برش داد ، از آن ها هم که تخت های بادی همواره تحت فشار هستند تولید کنندگان از لایه های ضخیم تر و فشرده تر پی وی سی برای ساخت محصولات خود استفاده می کنند . همچنین عملیات پرسینگ و محکم کاری این جنس نیز توسط بهترین دستگاه های پرس و دستگاه های حرارتی صورت میگیرد تا هیچگونه روزنه و درزی در لایه های مختلف محصول دیده نشود . بیشتر تخت خواب های بادی مرغوب دارای لایه های زیرین مقاوم تر و ضخیم تری هستند چرا که قسمت کف تخت تماس بیشتری را با سطح زمین دارد و فشار بیشتری را نیز متحمل می شود ، از طرفی سایش این قسمت بسیار بالا بوده و بیشتر از هر قسمت دیگری ساییده می شود به همین دلیل تولید کنندگان بیشتر تخت های بادی را دولایه ساختند . 

تخت خواب های بادی مرغوب هیچگاه دارای سطحی صاف و مسطح نیستند چرا که این سطح صاف ممکن است باعث گرفتگی عضلات شود ، به همین دلیل تخت های بادی خود را با سطوح مواج طراحی کردند . سطوح مواج ممکن است به صورت موازی افقی ، موازی عمودی ، مشبک ، زیگزاگی و ... طراحی شوند اما این طراحی مواج می تواند باعث بهتر شدن سطح تخت بادی شود . وجود سطح مواج از چند نظر می تواند مفید باشد که برخی از آن ها را به صورت مختصر توضیح می دهیم . از مهم ترین مزایای وجود سطح مواج در تخت های بادی مرغوب می توان به انعطاف پذیری بالای سطح تخت اشاره کرد ، رویه مواج کمک می کند تا تخت خواب بتواند به نسبت آناتومی و نحوه قرار گیری فرد منعطف شود و سطحی ایده آل را برای فرد ایجاد کند ، به همین دلیل با قرار گیری بر روی تخت بادی مواج می توانید انعطاف پذیری بالای آن را به وضوح حس کنید . همچنین وجود رویه مواج باعث می شود تا گردش خون در بدن به بهترین شکل ممکن در جریان باشد ، گردش بهتر خون مخصوصا در هنگام خواب که فشار بر روی اندام ها زیاد است موجب می شود تا خوابی بسیار لذت بخش و راحتی را داشته باشید . تحقیقات نشان داده است که جریان بهتر خون در هنگام خواب می تواند به رشد افراد به خصوص کودکان کمک کند .

اگر گردش خون در بدن به بهترین شکل ممکن صورت نگیرد می تواند باعث گرفتگی عضلات شما پس از خواب و بی خوابی شما در طول شب شود ، پس وقتی کسی می گوید که عضلاتش گرفته است به دلیل سفت بودن تخت و بستر وی و همچنین نبود گردش خون بوده است . از دیگر فواید رویه مواج این است که سطح تماس بدن فرد با رویه تخت بادی کمتر شده و محفظه ها و چاله هایی در بین بدن و سطح تخت ایجاد می شود که این ناهمواری باعث می شود تا جریان هوا نیز در بین بدن فرد و سطح تشک شکل بگیرد که همین عمل موجب می شود تا تماس بدن فرد با روی تخت کم تر شود و در نتیجه از بالا رفتن دمای بدن و تعرق آن جلوگیری کند .

پس با این تفاسیر میبینیم که تخت بادی مرغوب است که دارای سطحی مواج باشد تا بتواند مزایایی که در بالا گفته شد را از خود به نمایش بگذارد و بتواند بستری ایده آل و راحتی را برای شما در طول شبانه روز به جهت استراحت کردن فراهم کند . ابعاد تخت های بادی مرغوب و اصلی نیز کاملا استاندارد بوده و طول ، عرض و ارتفاع آن ها از نظر تعداد نفرات قرار گیری به صورت دقیق محاسبه شده و می تواند مساحتی ایده آل را به شما بدهد .

تخت خواب های بادی مرغوب و اصلی همچنین دارای پمپ های باد  هستند که معمولا در داخل و در بدنه محصول قرار گرفته اند . این پمپ های باد که بیشتر برقی هستند با اتصال به برق شهری کار کرده و می توانند در کمترین زمان تخت بادی شما را باد کنند و یا باد آن را خالی کنند ، به همین جهت راه اندازی آن ها نیز بسیار راحت تر شده است . شما عزیزان می توانید با مراجعه به وبسایت فروشگاه اینترنتی اینتکس انواع تخت های بادی مرغوب را مشاهده کنید و با مطالعه مشخصات و اطلاع از قیمت تخت بادی مد نظر خود خرید راحتی را انجام دهید . شما می توانید با مقایسه کردن انواع محصولات با یکدیگر محصول ایده آل خود را انتخاب کنید و به سه روش اینترنتی ، تلفنی و حضوری آن را خریداری کنید .