تخت خواب بادی چیست؟

آرامش، راحتی و داشتن خواب لذت بخش دیگر برای شما یک آرزو نخواهد بود. شما با استفاده از تخت خواب های بادی می توانید یک استراحت و خواب عمیق در کمال لذت را تجربه کنید. برای آشنایی شما مقاله ای را گردآوری کردیم تا بتوانیم به دغدغه های شما نسبت به این محصولات را پاسخ دهیم پس با ما همراه باشید..

تخت خواب بادی چیست و چگونه مورد استفاده قرار می گیرند؟
شاید شما نیز جمله "دوست دارم روی هوا بخوابم" را شنیده  باشید. شاید این جمله الهام بخش طراحان این محصولات باشند. اما مطمعنا شما نیز وقتی این جمله را شنیده باشید دوست داشتید شما نیز آن را تجربه کنید و راحتی مضاعفی داشته باشید. این محصولات کاملا ساده هستند بصورتی که کافی است شما در یک جای مسطح با اسفاده از پمپ های دستی و الکتریکی محصول را باد کرده و روی آن بخوابید. به صورت تئوری می توان گفت که شما روی هوا دراز کشیده اید اما در تجربه خواهید دید که آرامش بیشتر و بهتری را خواهید داشت.

مواد اولیه ی تخت خواب های بادی چیست؟
این نوع محصولات معمولا با استفاده از وینیل ساخته می شوند که نوعی PVC به حساب می آیند. جای هیچ نگرانی نیست این نوع PVC ها بسیار نرم هستند و آرامش را برای شما به ارمغان می آورند. اخیرا برای نوعی از این محصولات از رویه های فوم و نوعی پلاستیک استفاده شده است که باعث شده دوام و قدرت کشسانی بیشتری را داشته باشند. 

داخل این تخت خواب ها از چه نوع هوایی پر می شود؟
شاید باورتان نشود اما برای پر کردن این تخت خواب ها از همان هوایی استفاده می شود که شما در حال استشمام هستید و آن را تنفس می کنید. پس هیچ نوع تهدیدی برای دستگاه تنفس شما وجود ندارد. فقط نوع پر کردن این تخت خواب ها متفاوت است. برای راحتی شما کنار این محصولات یک پمپ مخصوصی به شما هدیه می شود تا به راحتی آن را پر کنید و قبل از خواب برای پر کردن کالا انرژی صرف نکرده و خسته نشوید.

تخت خواب های بادی چگونه آماده استفاده می شوند؟

از یک پمپ هوای مخصوص که برقی هستند استفاده کنید. شلنگ مخصوص پمپ هوا را به محفظه ی موجود در کناره های تخت خواب متصل کرده و پمپ را روشن کنید و منتظر بمانید تا تخت خواب پر شود. همچنین می توانید از کمپرسورهای هوا نیز استفاده کنید. مشکل اصلی کمپرسورها تولید صدای زیاد است که خیلی از مردم و حتی خود شما نیز دوست ندارید در کنار صدای این دستگاه باشید.

اگر تخت خوابی بدون پمپ خریده اید و دوست ندارید برای خرید یک پمپ الکتریکی هزینه ی زیادی را صرف کنید باید از پمپ های دستی موجود استفاده کنید. این پمپ ها مستلزم صرف وقت زیاد و انرژی مضاعفی هستند و ممکن است شما را دچار اذیت کنند پس توصیه ما این است که تخت خوابی خریداری نماید که خود دارای یک پمپ الکتریکی باشد.

برای راه اندازی این تخت خواب ها راه های مختلفی نیز وجود دارند. مثلا شما می توانید از یک سشوار استفاده کنید و یا از محفظه ی خروج جاروبرقی استفاده کرده و محصول را باد کنید. می توانید به سایت های آپلود ویدیو مراجعه کرده و ترفندهای مختلفی را مشاهده کنید.

تخت بادی محصول بسیار کاربردی می باشد که طی زمان های طولانی نیاز های کاربران را به طور گسترده ای بر طرف کرده است، اکثر مردم برای استراحت در محل های مختلف دچار مشکلات انبوهی برای رفع نیاز های رفاهی خود هستند که در این میان برای خوابیدن شبانه می بایست ابزار های سنگینی را همراه خود داشته باشند که هرکدام از آنها فضای بسیاری را اشغال میکند.، برای مثال برای اشغال کمترین فضا در صندوق اتومبیل از پتو استفاده میکنند، پتو به هیچ عنوان راحتی یک تشک را نخواهد داشت و تنها فضای کمتری را اشغال میکند، اما یک تخت بادی با داشتن فضایی در حد پتوی مسافرتی می تواند راحتی در حد یک تخت کامل چوبی یا فلزی را به همراه داشته باشد، در حالت کلی تخت خواب بادی فوق العاده است، چه از منظر کاربرد، چه از نظر راحت بودن و چه از نظر حجم و ابعاد. بگذارید برای کاربرد آن یک مسافرت را با هم مرور میکنیم.

وسایل خود را به صورت کامل در صندوق اتومبیل قرار می دهید و برای حرکت از تهران به سمت شمال کشور آماده می شوید. پس از رسیدن به مقصد دو راه پیش رو دارید، یا برای کرایه منزل یا هتل اقدام میکنید یا می خواهید در طبیعت کمپ بزنید. در دو مورد از این سه مورد تخت خواب بادی نیاز شما را برطرف خواهد کرد، در منزلی که در اختیار میگیرید ممکن است ابزار های راحتی اعم از تخت و تشک به اندازه وجود نداشته باشد و یا در صورت موجود بودن یا ممکن است تعداد آن کم باشد یا عدم پاکیزگی آنها و وسواس شخص آن را در استفاده از تخت منع کند.

در این حالت شما یک یا چند تخت بادی یک یا دو نفره همراه خود دارید که می توانند نیاز های شما را برای هر مقدار زمانی که نیاز دارید برطرف کند. برای راه اندازی تخت خواب بادیتان در منزل باید آن را پیش از استفاده به یکی از دو روش برقی یا دستی باد کنید، برای باد کردن برقی دو حالت وجود دارد، یا تخت بادی شما دارای پمپ سرخود است یا با استفاده از پمپ برقی خارجی باید ان را باد کنید، نوع اول به ساده ترین شکل ممکن صورت می پذیرد و در کمترین زمان ممکن می توانید تخت را آماده استفاده کنید. 

پمپ باد تخت های بادی حال حاضر دارای یک درجه گرد می باشند و در کنار آنها نیز یک دریچه وجود دارد که با باز کردن آن می توانید سیم و دوشاخه آن را مشاهده کنید. در صورت عدم فاصله نزدیک با پریز برق تخت را به نزدیکی آن منتقل کرده و دو شاخه آن را به برق 220 ولت شهر متصل کنید. سپس کلید 0/1 را به حالت 1 تغییر دهید تا روشن شود. در صورتی که درجه آن به سمت راست چرخیده باشد در مدت زمان متنوعی بسته به سایز و ابعاد آن شروع به بادشدن می کند. در صورتی که پک پمپ باد برقی نداشته باشید 

روش باد کردن با و بدون برق ، تفاوت با تشک

تخت خواب های بادی چند نوع هستند؟
این محصولات همانند تخت خواب های سنتی به بازار عرضه میشوند و در مدل های یک نفره، دونفره ، کلاسیک و رویال تولید می شوند. بنا به شرکت سازنده این نوع از کالاهابرای سلیقه های مختلف و مصارف گوناگونی استفاده می شوند. به عنوان مثال یک سری از این تخت خواب ها دارای ارتفاع 63.5 سانتی متر از کف هستند و اگر شما از حشراتی که روی زمین در حرکت هستند هراس دارید می توانید از این نوع محصولات استفاده کنید. گونه ی دیگری از این تخت خواب ها دارای تکنولوژی سیستم گردش هوای داخلی هستند و شما می توانید با فشار دادن یک دکمه به سلیقه ی خود یک قسمت از محصول را سفت تر از بخش های دیگر آن بکنید این دکمه باعث می شود که تراکم هوا در بخص مورد نیاز شما زیاد یا کم شود. برخی از این تخت خواب ها دارای کوسن هستند که می توانند بادی یا ساده باشند و شما بتوانید بیشترین لذت را از استراحت در طول شب یا روز داشته باشید.

می توان این تخت خواب ها را با خود به سفر برد؟
به دلیل راه اندازی سریع و اسان این محصولات می توانید در هر کجا که اراده کنید از این تخت خواب ها استفاده کنید.در هنگام سفر می توانید روی این محصولات دراز کشیده و در طول شب ستارگان زیبا را در اسمان مشاهده کرده و از مناظر لذت ببرید. طراحی این سری از کالاها در ابعاد مختلف باعث شده برخی از این تخت خواب ها داخل چادرهای مسافرتی نیز جا بشوند و شما به جای خوابیدن روی زمین از این محصولات استفاده کنید. 

تعمیر تخت خواب بادی

ایا تخت خواب های بادی قابل تعمیر هستند؟
تخت خواب های بادی به دلیل مواد مورد استفاده در بدنه ی خود که مهمترین عامل راحتی شما هستند ممکن است سوراخ شده و پاره بشوند. این عامل سبب می شود که هوای موجود در داخل محصول به بیرون نشت کرده و کالا قابلیت خود را از دست بدهد. در این هنگام شما مجبورید محصول را تعمیر کنید. برای این کار بسته های مختلفی در بازار موجود است و حتی در کنار بعضی از این محصولات نیز بسته ی تعمیر به شما هدیه داده خواهد شد. شما با استفاده از این بسته ها به اسانی تخت خواب اسیب دیده را ترمیم کرده و دوباره از ان استفاده کنید به شکلی که اصلا احساس نخواهید کرد که این محصول اسیب دیده است. حتی اگر اسیب رسیده به محصول خیلی جدی نیست می توانید از چسب های ساده ی موجود در بازار نیز استفاده کنید.

قیمت تخت خواب های بادی موجود در بازار چقدر است؟
با توجه به مواد اولیه استفاده شده در تولید محصول، ابعاد، شرکت سازنده،  پمپ باد مخصوص، اقلام همراه و... این محصولات دارای قیمت های مختلفی هستند. که از هشتصد صد هزار تومان شروع شده و با توجه به خصوصیات آن بالاتر می رود.  این نکته را در نظر داشته باشید که در کنار همه این تخت خواب ها پمپ باد  مخصوص عرضه نمی شود. اگر نیاز به خرید پمپ باد داشته باشید با توجه به مقدار تولید هوا، سرعت و سایر ویژگی های ان باید ملغی بین پنجاه تا دویست هزار تومان هزینه کنید. همچنین می توانید از پمپ های دستی نیز استفاده کند و همان طور که در بالا اشاره شد دارای قیمت پایین تری نسبت به پمپ باد الکتریکی هستند.

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات جامع و کامل تری راجع به تخت خواب های بادی به شما عزیزان ارائه کنیم. اگر شما قصد خرید تخت خواب بادی هستید می توانید هم اکنون ان را از نمایندگی محصولات بادی در ایران با قیمت سفارش دهید و از محصول خریداری شده لذت ببرید.

تخت بادی چیست

تخت خواب های بادی امروزه در میان بسیاری از مردم و به ویژه در محیط های خانگی توانسته اند جای خود را باز کنند . این محصولات در دسته پر طرفدارترین محصولات بادی می باشند که توسط برند های بسیاری در سطح جهانی تولید و روانه بازار می شوند ، مردم ایران نیز از جمله طرفداران این محصولات در سال های گذشته محسوب می شوند و بخشی از فروش برند های اینتکس و بست وی را که از تولید کنندگان عمده این محصولات به شمار می آیند به خود اختصاص داده اند . تخت های بادی تفاوت های بسیاری با تخت خواب های چوبی دارند که در ادامه این مقاله قصد داریم تا به بررسی این محصولات بپردازیم و پیش از خرید تخت خواب بادی اطلاعات مفیدی را در اختیار شما بگذاریم . تخت بادی یا تخت خواب بادی تختی هست که برای استراحت و خوابیدن استفاده میشود ، تخت خواب های بادی به تختی گفته می شود که قابلیت باز شدن و جمع شدن را دارند ، تخت های بادی در ظاهر ، تفاوتی با تخت های چوبی یا فلزی ندارند تفاوت آنها در لایه های داخلی آن است که به جای فلز یا ستون ، پل های نخی یا ابریشمی وجود دارد و در لابلای آن هوا جریان دارد.

تخت خواب های بادی سایزی نزدیک به تختهای  معمولی دارند اما به جای فنر در آنها هوا به کار می‌رود . تخت خواب های بادی بسیار کوچک و کم حجم هستند و با تمام کوچکی خود در هنگام باد شدن  سایز یک تخت معمولی را شکل می‌دهند . برای بسیاری از مشتریان و مخاطبان این مجموعه شاید کلمه تخته بادی کمی نا مفهوم باشد ، تخت بادی چیست و به چه معناست؟ تخت خواب بادی میتوانند بهترین جایگزین تختهای معمولی باشد؟ تخت خواب بادی همان تختی است که برای استفاده در اتاق خواب از آن به عنوان تخت خواب می شود استفاده کرد . تنها تفاوت تخت بادی با تخته چوبی فقط و فقط هوای داخل تخت هست که با فشار دادن یک دکمه روی پمپ باد ، آن کمتر  از چند دقیقه نصب و راه اندازی میشود . تخت خواب های بادی دارای ابعاد متنوعی می باشند و در ظرفیت های یک نفره و دو نفره تولید شده اند . این محصولات با توجه به ارتفاع استانداردی که دارند به راحتی قابل استفاده برای بزرگسالان می باشد . البته شایان ذکر است که برند اینتکس و بست وی در سال های گذشته اقدام به تولید تخت خواب های بادی کودک نیز کرده اند که بسیار جای خود را توانسته است در میان کودکان باز کند .

 طول تقریبی این محصولات برابر با دو متر می باشد که برای مصرف کنندگانی با قد بلند نیز کارایی ایده آلی دارد و بهترین گزینه به شمار می آید . به طور خلاصه باید بگوییم که در خصوص ابعاد تخت های بادی با خیالی راحت تصمیم بگیرید زیرا این محصولات هم اندازه همان تخت های سنتی می باشند و حتی در ابعاد متنوع نیز عرضه شده اند که دست شما را در هنگام خرید نیز به طور کلی باز می گذارند و نمی توانید دغدغه ای به خود راه دهید . بحث بعدی که در زمینه خرید تخت های بادی مطرح است ، قابلیت تحمل وزن این محصولات می باشد . تخت های بادی بسته به ظرفیت یک نفره و دو نفره ای که دارند دارای قابلیت های تحمل وزن استاندارد و متفاوتی می باشند . این محصولات در ظرفیت های یک نفره بزرگسال قابلیت تحمل وزنی بالغ بر صد کیلوگرم و در حالت دو نفره قابلیت تحمل وزن آن ها تا دویست کیلوگرم نیز افزایش پیدا می کند که حتی می توان آن ها را فراتر از استانداردهای جهانی دانست . 

باید توجه داشته باشید که به شیوه ها درستی از تخت های بادی خود استفاده کنید تا طور عمر بالاتری را از آن ها شاهد باشید . این محصولات با توجه به کیفیت ساخت بالا و همچنین متریالی که در آن ها استفاده می شود از مقاومت و استحکام بسیار ایده آلی برخوردار هستند اما استفاده درست و اوصولی از آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد . برای استفاده صحیح از محصولات بادی باید توجه داشته باشید که از برخورد اجسام تیز به آن ها جلوگیری به عمل آورید زیرا محصولات بادی در برابر اجسام تیز و یا حرارت زیاد بی دفاع می باشند . اما اگر تخت خواب های بادی شما نیز به هر دلیلی آسیب دید نگران نباشید زیرا تعمییر آن ها توسط برچسب تعمییرات به راحتی امکان پذیر می باشد . همچنین از پریدن و جامپینگ بر روی تخت های بادی خودداری کنید زیرا این اعمال طول عمر محصولات به کاهش می دهد و سبب آسیب رسیدن به بافت این محصولات در طولانی مدت می شود . 

در هنگامی که نام تخت بادی به میان می‌آید هر شخصی با دیدن این کلمه در این فکر می افتد که آیا تخت بادی می تواند جای تخته خواب شبانه را بگیرند ممکن است بدنه آن ضعیف باشد و زود سوراخ شود در جواب این سوال باید گفت هر کالایی عمر مفید خود را دارد در خصوص تخت بادی هم این مسئله صدق می‌کنند و ممکن است با وارد شدن فشار بیش از حد  و ضربه خوردن اشیاء نوک تیز به بدنه آن دچار سوراخ شدگی شود و این جای نگرانی نیست و به راحتی می‌توان آن را ترمیم کرد. ابتدا باید گفت که اگر تخت خواب بادی خود را از فروشگاه تهران اینتکس که نمایندگی رسمی برند اینتکس و بست وی در ایران می باشد خریداری کرده اید ، اصلا نگرانی به خود راه ندهید زیرا تمامی تخت های بادی این فروشگاه دارای ضمانت اورجینال بودن و همچنین خدمات پس از فروش حرفه ای می باشند که در صورت بروز هر گونه آسیب دیدگی در تخت های بادی می توانید آن ها را به نمایندگی سپرده و به صورت تعمییر شده دریافت کنید و بدون دغدغه از آن ها استفاده لذت بخشی داشته باشید . اما برای اینکه خودتان اقدام به رفع بخش آسیب دیده کنید باید ابتدا از نمایندگی تهران اینتکس ، پکیج برچسب تعمییرات را تهیه کنید . سپس به راحتی و بدون داشتن دانش قبلی به راحتی می توانید اقدام به ترمیم بخش آسیب دیده کنید . 

این پکیج دارای برچسب و همچنین چسب مخصوص محصولات بادی می باشد طریقه استفاده از آن ها نیاز به دانش خاصی ندارد و باید ابتدا بخش آسیب دیده را که شاید یک سوراخ کوچک در بدنه باشد گیر آورده و سپس بر روی سطحی کاملا صاف قرار دهید . مایع چسب را بر روی برچسب قرار داده و سپس به صورت دقیق بر روی بخش آسیب دیده بچسبانید . حال در مرحله بعد باید یک جسم تقریبا سنگین به وزن پنج الی ده کیلو گرمی را بر روی برچسب قرار داده تا محل تعمییر شده تحت فشار باشد و سپس به مدت دوازده ساعت در همین حالت بماند . روکش تخت خواب های بادی از جنس جیر یا همان مخملی می باشد که لذت خواب را دو چندان می سازد ، تخت خواب های بادی حجم بسیار کوچکی دارند و به راحتی در ساک و چمدان جای می گیرند . تخت بادی برای استفاده‌های دائمی و خوابهای طولانی مدت استفاده میشوند شاید به نظر بیاید که آیا تخت خواب بادی میتواند جای تخت های ساده خانگی را بگیرد و محصول کاربردی باشد ؟ در جواب این سوال باید گفت که شاید بهترین جایگزین و انتخاب برای استفاده از تخت برای استراحت تخت های بادی اینتکس باشد زیرا از هر سو تایید شده هست .

تخت بادی وسیله ای است در بسته بندی بسیار کوچک و کم وزن که با فشار دادن کلید پمپ آن به یک تخته خواب بزرگ همانند تخت های چوبی تبدیل می شود و به همان میزان کاربرد دارد و برای افرادی که در منزل یا مسافرت نیاز به تخت بادی دارند می توانند وسیله‌ای عالی باشد. تخت بادی ساخته شده از جنس پلاستیک بر روی کش مخملی است ابتدا به شکل پتو و یا تشک معمولی هستند اما با باد شدن آن به آرامی شکل یک تخت خواب جهت استراحت را به خود میگیرد . تخت بادی اینتکس میتواند بهترین انتخاب باشد برای کسانی که نیاز به یک تخت برای خواب و استراحت در محل کار و یا منزل در اتاق خواب و یا ویلاهای شخصی و خوابگاههای دانشجویی باشند. تخت های بادی بست وی نیز از این قائله مستثنی نیستند و کیفیت های بسیار خوبی دارند اما بهترین آن مارک اینتکس یا همان برند اینتکس می باشد. تخت های بادی در انواع یک نفره و دو نفره تولید شده اند و خواب راحت و آرام بخشی را برای خریداران خود به ارمغان می آورند. 

تخت های بادی برای اکثر بزرگسالان بسیار مناسب و راه اندازی آن ها آسان است و کم هزینه تر از ملافه های کینگ هستند که ممکن است برای خواب روزانه برای یک زن و شوهر بسیار ایده آل باشد . برای این تخت خواب از ملافه مناسب استفاده کنید تا ماندگاری آن بیشتر شود و همچنین عایقی باشد برای جلوگیری از آسیب دیدن تخت خواب. اگر به طور کلی بخواهیم شرح بدهیم تخت های بادی دارای رویه های نرم و می باشند که اغلب برندهای تولید کننده از متریال وینیل و پی وی سی استفاده می کنند . این نوع رویه از پرکاربردترین و محبوب ترین رویه های استفاده شده در تخت خواب های بادی می باشند که کیفیت و اتحکام بسیار بالایی در برابر فشار و ضربه دارند . باید توجه داشته باشید که رویه وینیل دارای حالت های مختلفی می باشد که میتوان به رویه وینیل چرم ، وینیل مخمل یا همان جیر اشاره داشت . در بخش های مختلف تخت های بادی از مدل های مختلف وینیل استفاده می شود تا کارایی مطلوب تری را برای مصرف کنندگان داشته باشند . به عنوان مثال یکی از پرکاربردتریت نوع رویه که در بخش رویه تخت های بادی نیز مورد استفاده قرار می گیرد ، رویه جیر یا همان مخمل می باشد که از جمله مزیت های آن می توان به نرم و لطافت و همچنین قابلیت ضد سایش بودن اشاره داشت . 

این نوع رویه علاوه بر دوام و استحکامی که دارد و در برابر فشار و ضربه بسیار مقاوم است ، دارای نرمی خاصی می باشد که به هنگام کشیده شدن پوست بدن بر روی آن هیچ گونه خراش و یا آسیب دیدگی در بدن شما ایجاد نمی کند از همین رو بهترین گزینه برای استفاده بیماران پوستی و همچنین سالمندان نیز می تواند باشد . اما در بخش های زیرین تخت خواب های بادی به ویژه در بخش کف آن ها از وینیل چرم دو لایه استفاده می شود که استحکام فوق العاده را برای تحمل وزن بالای افراد استفاده کننده فراهم می آورد .

به طور کلی اگر به استفاده صحیح از تخت های بادی بپردازید و توصیه ها گفته را جدی بگیرید و در عمل رعایت بکنید این محصولات می توانند بهترین جایگزین برای استفاده در محیط های خانگی و مسافرت های شما عزیزان باشند . فروشگاه تهران اینتکس به عنوان نمایندگی رسمی برند اینتکس و بست وی در ایران اقدام به عرضه محصولات بادی با تنوع گسترده و همچنین خدمات پس از فروش حرفه ای و ضمانت اصل بودن محصولات کرده است که از جمله مزیت های آن محسوب می شود . همچنین قابلیت تحویل حضوری محصولات در دفتر نمایندگی و خرید اینترنتی با قابلیت ارسال سفارشات به سراسر کشور در کوتاه ترین زمان ممکن وجود دارد . در پایان امیدواریم اطلاعات جامعی را قبل از خرید تخت خواب بادی در اختیار شما قرار داده باشیم تا با آگاهی کامل اقدام به انتخاب و خرید محصول بای مورد نظرتان کنید .