همانطور که از اسم آن نیز مشخص است طبی بوده و ساختار بهتری به نسبت دیگر تخت خواب های معمولی و بادی دارد . تخت ها ممکن است حالت معمولی و یا طبی داشته باشند ، که علت طبی تر بودن برخی از این تخت ها نحوه طراحی و آرگونومی ساخت آن هاست . همواره پیشنهاد ما به کسانی که دارای مشکلاتی در مفاصل و یا کمر هستند استفاده از تخت های طبی می باشد ، اما شاید افرادی هنوز از این تخت های بادی که از نظر آرگونومیک بودن خیلی بهتر هستند ، اطلاعاتی نداشته باشند و ندانند که به چه علت این تخت ها را طبی می خوانند ، در ادامه این مقاله می خواهیم ویژگی های تخت های بادی طبی را به شما عزیزان بگوییم تا شما با ساختار آن ها آشنا شوید و در هنگام خرید انواع تخت طبی بتوانید با اطلاعات کامل تر بهترین آن ها را انتخاب کنید تا بستری فوق العاده برای خود فراهم کنید . پس در ادامه همراه ما باشید .

تخت خواب های بادی یکی از بهترین بستر ها برای استراحت افراد می باشد که در طراحی های متنوع و مختلف موجود می باشند و می توانند تمامی سلایق را از نظر ابعاد و شکل در بر گیرند . گاهی ممکن است این سوال پیش بیاید که این تخت ها چگونه می توانند بسیار نرم و راحت باشند و اگر اسم طبی بودن را یدک می کشند ، آیا می توانند واقعا طبی باشند یا خیر ؟ تخت های معمولی اغلب از ابر و فنر تشکیل شده اند که خاصیت فنری آن موجب شده تا بدین شکل نرم و راحت باشد ، اما تخت های بادی نیز می توانند به همان شکل نرم و راحت باشند . تخت خواب های بادی همانطور که از اسم آن ها پیداست از طریق باد راه اندازی می شوند و بستر را برای استفاده افراد فراهم می کند . تخت های طبی برای اینکه دارای رویه مواج هستند طبی خوانده می شوند و دارای سطح بسیار نرمی می باشند .

 


جنسی که برای تولید رویه تخت خواب ها استفاده می شود ، اغلب از PVC فشرده می باشد که بسیار مقاوم  و ضخیم هستند و برای تولید تخت خواب یکی از بهترین مواد می باشند . این جنس خاصیت کشسانی دارد و دارای انعطاف پذیری زیادی می باشد ، به همین علت با وارد کردن فشار به آن به سختی آسیب می بیند و قدرت بسیار بالایی دارد ، وقتی که تخت پر شده و راه اندازی می شود ، در هنگام قرار گیری باد فشرده تر شده و مانع منسجم شدن بیش از حد تخت می شود ، از طرفی نیز رویه پی وی سی تخت کش آمده و منعطف می شود ، به همین دلیل خاصیت فنری به تخت دست داده و به مانند تخت های فنر دار عمل می کند . این ویژگی یکی از ویژگی های تخت خواب های بادی می باشد که ساختار آن می تواند نشان دهنده کیفیت بالای آن باشد . به منظور اینکه بیشتر حجم آن را باد تشکیل داده ، جابجایی تخت نیز به راحتی امکان پذیر شده و به همین دلیل می توان در هر لحظه ای که می خواهید آن را در جای دیگری راه اندازی کرده و مورد استفاده قرار دهید . لازم به ذکر است که یکی از مزیت های تخت خواب های بادی همین موضوع است و مزیت های دیگر آن را در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد .

اما برای شناخت تخت طبی راه هایی وجود دارد ، چرا که برخی از تخت ها طبی نمی باشند و شاید فروشندگان تخت های معمولی را به جای تخت طبی به خریدارن بفروشند ، به همین جهت است که می گوییم بهتر است خریداران قبل از خرید این تخت ها را بیشتر بشناسند و با اطلاعات قبلی و کافی برای خرید کردن اقدام کنند . رویه تخت ملاک است  که می تواند بیانگر طبی بودن تخت باشد . در ادامه می خواهیم بگوییم که تخت های طبی با چه رویه ای طراحی می شوند و چرا این طراحی باعث شده تا تخت ، طبی باشد . اصولا تخت هایی را که به صورت طبی و آرگونومیک می سازند دارای رویه مواج هستند ، شاید اولین بار باشد که اسم رویه مواج را می شنوید و برایتان جالب باشد که رویه مواج چه کمکی می تواند در طبی بودن این محصولات بکند . رویه مواج با چشم کاملا قابل رویت است و مطمعنا شما نیز این رویه ها را دیده اید ولی گمان کردید که این رویه ها چیزی جزء برای زیبایی طراحی نشده اند ، اما باید بگوییم که این چنین نیست این رویه ها باعث می شود تا سطح تخت نرم تر شود و این ناهمواری ها موجب می شود تا انعطاف پذیری محصول بیشتر شود . رویه مواج باعث میشود با قرار گیری بدن فرد بر روی تخت ، فرم بدن را به خود بگیرد و به همان شکل منعطف شود ، بدین ترتیب فرد با قرار گیری بر روی تخت می تواند حس بهتری داشته باشد و در موقعیت ایده آل تری قرار بگیرد . پس یشنهاد ما به افرادی که دارای درد هایی در کمر ، نخاع و یا مفاصل های دیگر بدن دارند این است که به جای تهیه تخت ها و تشک های سفت این تخت های طبی را خریداری کنند تا با کمترین فشار بتوانند به استراحت کردن بپردازند . همین موضوع باعث شده است افراد بتوانند به صورت طولانی تری بر روی آن قرار بگیرند بدون اینکه دردی در بدن خود حس کنند . پس اگر نیازمند استراحت طولانی در شبانه هستید و یا پزشکتان به شما استراحت طولانی تجویز کرده ، مطمعنا این تخت ها می تواند انتخاب خوبی برایتان باشد . 

  

از مزیت های دیگری که در رابطه با این تخت های طبی می توان گفت این است حجم بسته بندی این محصولات بسیار کم است و در صورت عدم نیاز به آن می توانید تخت را در ابعاد بسیار کوچکی بسته بندی کنید . بدین صورت می توانید وقت هایی که نیاز به استراحت ندارید ، تخت را جمع کرده و از اشغال شدن فضا جلوگیری کنید و دوباره آن را در کمترین زمان راه اندازی کنید . راه اندازی این تخت ها نیز بسیار راحت و بی دردسر است . برای راه اندازی باید ببینید که تخت شما دارای پمپ باد سرخود و همراه می باشد یا خیر . در صورت عدم داشتن پمپ باد می بایست اقدام به خرید آن کنید . با داشتن پمپ باد برقی می توان این تخت ها به سرعت و در زمان بسیار کمی باد کرد ، همچنین این پمپ ها دارای قابلیت وکیوم و تخلیه نیز می باشد که بدین شکل می توان به سرعت نیز باد آن را خالی کرد . با توجه به این خصوصیت ، می توان فقط در مواقعی که به خواب نیاز دارید این محصول را راه اندازی کنید . با توجه به حجم کم حتی می توان این تخت ها را سفر ها استفاه کرد و داخل چادر های مسافرتی نیز راه اندازی کرد . تخت های طبی در ابعاد متنوعی تولید می شوند و در ابعاد تک نفره و دو نفره موجود هستند . ممکن است از لحاظ رنگ بندی نیز متفاوت باشند و شما عزیزان می توانید هر یک را بنا به نظر و سلیقه شخصی خود خریداری کنید . 

جمع بندی 

تخت طبی یک نوع تخت خواب است که تفاوت هایی در ساختار خود دارد که باعث شده طبی تر و راحت تر باشد . این تخت ها در ابعاد مختلفی تولید می شوند که از این نظر می توان ،یک نفره و دو نفره باشند ، برخی از آن ها دارای ارتفاع بیشتری از سطح زمین هستند که مشتری می تواند به نسبت نیاز خود تخت خود را خریداری کند . رویه تخت های طبی همانطور که گفته شد مواج می باشد ، رویه مواج نیز به دو دسته موازی یا مشبک تقسیم می شود رویه مشبک باعث می شود تا انعطاف پذیری و نرمی آن بیش از تخت های معمولی باشد . علت آن هم این است که با قرار گیری بدن ، تخت طبی فرم بدن را به خود می گیرد و همین امر باعث می شود تا تخت حالت ایده آل تری را برای فرد ایجاد کند . جنس بدنه این تخت ها اغلب از pvc باشد که این جنس یکی از مرغوب ترین اجناس برای تولید تخت طبی می باشد ، چرا که به بهترین شکل منعطف می شوند و حالت بهتری را برای فرد فراهم می کند . شما می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی اینتکس انواع مختلف این تخت های طبی را مشاهده کنید و با اطلاعات کامل و کافی اقدام به خرید این محصولات بکنید . فروشگاه اینتکس یکی از نمایندگان برتر در ایران می باشد که در زمینه فروش تخت طبی فعالیت می کند .