تشک های بادی مسافرتی مناسب ترین تشک ها برای مسافرت تشک هایی هستند که راحتی استفاده را در کنار وزن بسیار سبک داشته باشند به علاوه ابعاد فوق العاده ای داشته باشند که در زمان استراحت ناراحتی شخص را به خطر نندازد . برای چنین تشکی بدون شک ویژگی های بسیاری مورد نیاز است که بدون شک کیفیت اعلا یکی از آنهاست .

اما از چه تشک هایی می تواند به سادگی در مسافرت استفاده نمود؟ کدام تشک ها با کدام ابعاد می توانند در چادر مسافرتی قرار گیرند، کدام محصولات در سواحل دریا دوام می آورند به علاوه هزاران کدام که با خواندن این مقاله به آن دست خواهید یافت . با توجه به تنوع بالایی که در میان تشک های بادی وجود دارد شاید انتخاب یک تشک بادی مناسب مسافرتی برای شمایی که شاید اولین بار است که قصد خرید دارید ، کمی دشوار و سخت باشد ، از این رو در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین تشک های کاربردی برای مسافرت شما را در یک جا جمع کنیم تا انتخابی عالی در هنگام خرید داشته باشید ، به علاوه در صورتی که قصد خرید نداشته باشید اطلاعات خود را افزایش خواهید داد . در ابتدا نیاز است تا تشک های بادی را به شما عزیزان معرفی کنیم تا بتوانید بیشتر با این محصولات پر فروش و محبوب آشنا شوید و چرایی اینکه می توانید از آن در سفر ها استفاده کنید را نیز بدانید . یک تشک بادی همانطور که از نامش مشخص است ، دارای طراحی بادی بوده و بدنه آن از لایه های نسبتا نازک لاستیکی ساخته شده است که شما برای استفاده از تشک بادی نیاز دارید که آن را راه اندازی کنید و مخزن داخلی آن را با باد پر کنید تا قابل استفده شود . شاید بسیاری از افراد که نسبت به تشک های بادی آگاه نیستند و آن ها را نمیشناسند ، گمان کنند که این محصولات کیفیت ساخت بسیار خوبی را نداشته و ممکن است آسیب ببینند ، ولی اصلا اینچنین نبوده و برای ساخت و تولید تشک های بادی از اجناس بسیار خوبی استفاده شده است و همین مسئله باعث شده است تا بتوانید حتی از تشک های بادی در مسافرت ها نیز بهره مند شوید . لذا اگر یک محصول بادی کیفیت مطلوب را نداشته باشد ، چگونه می توان از آن در سفر ها استفاده کرد . تشک های بادی به طور کلی به دو دسته تشک بادی خانگی و تشک های بادی مسافرتی یا کمپینگ تقسیم می شوند که کارایی آن ها نیز کاملا مشخص است و از تشک های بادی خانگی در خانه و از تشک های بادی مسافرتی در سفر ها و کمپ های تفریحی استفاده می شود .

ولی چه تفاوتی میان این دو تشک وجود دارد ؟ چرا نمی توان از تشک های بادی خانگی در سفر ها استفاده نمود ؟ بنابراین هدف اصلی ما در این مقاله بررسی تفاوت ها میان تشک های بادی می باشد تا شما مناسب ترین تشک بادی را برای مسافرت انتخاب کنید و از استفاده محصول راضی باشید . در مرحله اول وزن و حجم بسته بندی تشک های بادی مسافرتی از اهمیت بالایی برخوردار می باشند ، زیرا یک تشک بادی که برای مسافرت طراحی شده است ، بایستی بسیار کم حجم باشد و وزن سبکی داشته باشد تا حمل و نقل با محصول بسیار ساده و آسان باشد ، بدین ترتیب شما در خرید تشک های بادی مسافرتی خود بایستی حتما به این نکته توجه داشته باشید . البته توجه کنید که تشک های بادی که ابعاد کوچکی در هنگام راه اندازی داشته باشند به مراتب حجم بسته بندی کوچک تری نیز خواهند داشت ، بنابراین بایستی علاوه بر حجم بسته بندی به ابعاد محصول نیز توجه داشته باشید . تشک های بادی مسافرتی به گونه ای طراحی شده اند که به سادگی می توانید آن ها را حمل کنید . توجه داشته باشید که یک تشک بادی کمپینگ و مسافرتی بایستی به گونه ای طراحی شده باشد که شما بتوانید آن را در صورت نیاز هم بتوانید با دست و یا به وسیله کوله پشتی حمل کنید . بنابراین اصل ماجرا همین بوده و تشک های بادی کمپینگ و مسافرتی تشک هایی خواهند بود که حتی بتوان آن را با کوله پشتی نیز حمل کرد ، بدون اینکه فضای خیلی زیادی را اشغال کند . توجه داشته باشید که وزن تشک بادی نیز بسیار مهم است ، زیرا در صورت سنگین بودن تشک بادی ، حمل آن نیز سخت تر بوده و در صورتی که قصد مسافرت به صورت پیاده را دارید که می توان به کوهنوردی ها و مسافرت در جنگل اشاره کرد ، به طور حتم در جابجایی محصول خسته خواهید شد .

 

لذا توصیه ما به شما این است که حتما به این دو مورد مهم توجه داشته باشید که دقیقا فاکتور های اصلی در پرتابل بودن و مسافرتی بودن یک محصول است . عمدتا حجم و وزن تشک بادی مسافرتی بر روی جعبه آن درج می شود که می توانید از آن مطلع و آگاه شوید ، بنابراین در خرید های حضوری خود از فروشنده بخواهید تا این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد ، ولی در صورت خرید اینترنتی تشک های بادی مسافرتی اطلاعات درج شده در صفحه توضیحات محصول را مطالعه کنید و یا در صورت ذکر نشدن این مسئله تماس گرفته و از آن مطلع شوید . البته توجه داشته باشید که اگر همواره با وسیله شخصی خود مسافرت می کنید ، شاید دیگر این موارد خیلی پر اهمیت نباشد و چه بسا انتخاب تشک های بادی با ابعاد بزرگ تر به مراتب برای شما بسیار مفید تر باشد . مهم ترین اصل در میان تشک بادی و تخت بادی نسبت طول و عرض در ارتفاع آنهاست به این صورت که در برخی محصولات ارتفاع به نسبت عرض تشک بیش از حد زیاد بوده و در برخی محصولات نیز عکس این موضوع صادق است . برای مثال ارتفاع بیش از 24 سانتی متر برای تشکی با طول و عرض 190 در 76 سانتی متر زیاد به نظر می رسد ، گرچه نوع طراحی و شرکت سازنده نیز در نتیجه حاصله دخیل هستند. در صورتی که یک تشک با این مشخصات تهیه کنید با تکان های آزار دهنده هنگام استفاده مواجه خواهید شد که خواب خوش را به ویژه در هنگام مسافرت از شما صلب می کند .

در خرید تشک بادی حتما بایستی به نوع طراحی آن و همچنین داشتن پمپ باد برقی سرخود و یا نداشتن آن توجه داشته باشید . بسیاری از تشک های بادی هستند که دارای ساختاری متفاوت بوده و در بدنه آن ها پمپ باد برقی سرخود قرار داده شده است ، توجه داشته باشید که اینگونه از تشک های بادی بیشتر برای مصارف خانگی ساخته شده اند و با توجه به اینکه دسترسی به برق در خانه وجود دارد ، به سادگی می توانید آن را راه اندازی کنید ، این در حالی است که تشک های بادی مسافرتی نباید پمپ باد برقی داشته باشند ، زیرا این نوع پمپ ها در سفر ها کارایی نداشته و همچنین می تواند حجم بسته بندی تشک بادی و وزن آن را نیز افزایش دهد . برای راه اندازی تشک های بادی مسافرتی بهترین نوع پمپ ، پمپ های باد دستی و پدالی می باشد که به صورت مکانیکی کار کرده و به سادگی می توانید از محصول استفاده کنید حتی اگر برقی وجود نداشته باشد . این دو مدل پمپ باد از سایز ها و مدل های مختلفی برخوردار هستند که شما می توانید به عنوان مثال پمپ های باد دستی سایز کوچک را انتخاب کنید که برای سفر نیز مناسب باشد . دو نوع پمپ باد شارژی و فندکی نیز وجود دارند و در فروشگاه اینتکس نیز موجود می باشد که آن ها نیز قابل استفاده در مسافرت ها بوده و می توانید به سادگی با استفاده از شارژ ذخیره شده در محصول و همچنین استفاده از جافندکی ماشین ، پمپ را راه اندازی کرده و از محصول استفاده کنید . داشتن یک جنس مناسب نیز از سایر فاکتور های مهم در خرید تشک های بادی مسافرتی می باشد ، لذا هر چه جنس استفاده شده در تولید تشک های بادی مسافرتی با کیفیت و درجه یک باشد ، می توان انتظار داشت تا چادر مسافرتی نیز طول عمر بالایی داشته باشد . لذا با توجه به اینکه تشک های بادی مسافرتی برای استفاده در سفر ها تولید شده اند ، به مراتب جنس بدنه آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است . با توجه به تحقیقاتی که فروشگاه تهران اینتکس در رابطه با جنس تشک های بادی انجام داده است ، به این نتیجه رسیده است که بدنه اصلی تشک های بادی از pvc تولید شده است . 

با توجه به اینکه ویژگی های پی وی سی بسیار عالی است ، برند های مطرح و بزرگ دنیا ، همواره برای تولیدات خود حتی در سایر محصولات بادی و تنوع بسیار بالای محصولات خود ، باز هم از پی وی سی استفاده کرده اند که یکی از بهترین اجناس است . این جنس از ویژگی های بسیار خوبی همچون ضد آب بودن برخوردار است که شاید یکی از بهترین ویژگی های این جنس به شمار بیاید ، بنابراین با ضد آب بودن تشک بادی می توانید با خیالی راحت از محصول در مسافرت ها استفاده کنید و نگران آسیب دیدن و کوتاه شدن عمر تشک بادی نباشید . پی وی سی ضد حساسیت پوستی بوده و سازگاری کامل با محیط زیست دارد ، زیرا این جنس اگرچه از خانواده پلاستیک ها می باشد ، ولی از مواد شیمیایی در درون آن استفاده نشده است . پی وی سی در برابر نور خورشید و اشعه های مضر فرابنفش مقاوم بوده و در مقابل نور آفتاب به خوبی می تواند مقاوم باشد و کیفیت خود را از دست نمی دهد . این شرایط بسیار عالی در کنار یک دیگر باعث شده است تا پی وی سی در برابر تمامی شرایط محیطی سازگار بوده و اینچنین طول عمر بالایی داشته باشد . هر چند برخی از تولید کنندگان تشک های بادی مسافرتی ، برای مقاوم ساختن بدنه تشک بادی و همچنین افزایش طول عمر آن ، از رویه های بیشتری استفاده کرده اند که می توان به رویه جیر و یا رویه های برزنتی اشاره نمود . رویه جیر علاوه بر اینکه می تواند باعث مقاوم سازی و چند لایه شدن تشک بادی شود ، می تواند به خوبی سطح تشک را نرم و لطیف تر کند تا در هنگام استفاده از محصول ، حس خوشایندی را داشته باشید . از سوی دیگر استفاده از این جنس بسیار عالی می تواند زیبایی خاصی را به تشک بادی ببخشد ، زیرا رویه های جیر به دلیل ظاهری مخملی ، تشک را بسیار شیک و زیبا کرده و حتی در برخی از مدل ها که تشک بادی دارای بدنه ای تماما جیر است ، اصلا شبیه به محصول بادی نبوده و بسیار لوکس و شیک می باشد . برخی تشک های بادی مسافرتی که دارای رویه برزنتی دارند ، به مراتب از سایر تشک های بادی مسافرتی مقاوم تر خواهند بود ، لذا این پارچه ها بسیار ضخیم و مقاوم بوده و از ویژگی های بسیار خوبی همچون دوام بالا در برابر ضربه و فشار ، ضد آب بودن و طول عمر زیاد برخوردار است که در کنار پی وی سی می تواند تشک های بادی مسافرتی را بسیار مقاوم سازد . بنابراین شما می توانید با خیالی راحت تر از تشک های بادی برزنتی خود در سفر ها استفاده کرده و نگران آسیب دیدن محصول بادی نباشید . البته در انتهای این مقاله توصیه هایی را در رابطه با نگهداری و مراقبت از تشک بادی را ارائه خواهیم کرد که توصیه می شود آن را مطالعه کنید تا مبادا تشک های بادی مسافرتی شما در سفر دچار آسیب بشود . 

مورد بعدی از ویژگی های یک تشک بادی مسافرتی می توان به ضد تعریق بودن آن ها اشاره نمود ، این ویژگی فوق العاده مهم است و آرامش شب تا روز شما را تامین خواهد کرد . به همین دلیل می بایست محصولاتی را که جنس جیر دارند و طرح روی بدنه آنها نیز استوانه ای یا شبکه ای است خریداری کنید.  این طراحی استوانه یا شبکه ای در واقع همان رویه مواج تشک های بادی می باشد که با توجه به برجستگی های موجود می تواند هوا را در میان خود عبور داده و با تهویه هوای عالی از تعریق بدن جلوگیری کند . استفاده از طراحی رویه مواج در تشک های بادی می تواند باعث انعطاف پذیری هر چه بهتر تشک بادی شود و یکی از مهم ترین دلایل طبی بودن در تشک های بادی نیز استفاده از رویه مواج در تولید محصولات می باشد ، لذا این برجستگی ها و برآمدگی هایی که عمدتا به صورت اشکال زیبا بر روی تشک پیاده سازی می شود ، می تواند فرم پذیری سطح تشک را به مراتب بهتر کند تا اینچنین فرد استفاده کننده احساس راحتی داشته باشد و خواب خوبی را برای خود رقم بزند . از سری تشک های بادی مسافرتی بسیار دوست داشتنی و پر فروش بازار می توان به تشک های بادی مسافرتی بالش دار اشاره کرد که از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند . این گونه از تشک های بادی عمدتا به دو مدل تقسیم می شوند که یکی از این مدل ها دارای بالش های بادی مجزا و مدل های دیگر دارای بالش بادی سرخود می باشد . در صورتی که شما تشک بادی را خریداری کردید که تشک بادی ندارد ، می توانید تشک های بادی را به صورت مجزا تهیه کرده و از آن استفاده کنید . این در حالی است که تشک های بادی که دارای بالش بادی سرخود هستند را می توانید تنها با راه اندازی بدنه تشک بادی ، شاهد راه اندازی بالش نیز باشید و از آن استفاده کنید . وجود تشک های بادی بالش دار در مسافرت ها می تواند برای شما بسیار کاربردی و مناسب باشد و دیگر شما را از به همراه داشتن یک بالش مجزا بی نیاز خواهد کرد . برخی از تشک های بادی نیز طراحی شده اند که دارای ارتفاع کمی هستند و ضخامت کمی دارند ، این نوع از تشک های بادی که برای مسافرت طراحی شده اند ، چند ویژگی بسیار خوب دارند که می توان به تحمل وزن بسیار بالا تر اشاره کرد . همچنین این نوع از تشک های بادی مسافرتی قابلیت استفاده بر روی سطوح ناهموار را نیز داشته و به شما اجازه خواهد داد تا بر روی زمین های شیب دار و ... نیز استفاده کنید . 

همچنین این نوع از تشک های بادی حجم بسته بندی کوچک و وزن کمتری را نیز خواهند داشت . در خرید تشک بادی مسافرتی حتما بایستی به برند تولیدی محصولات توجه داشته باشید ، زیرا تشک های بادی که توسط برند های شناخته شده تولید می شوند ، از کیفیت بالاتری برخوردار هستند ، چرا که این برند ها به دلیل تولیدات موفق خود مطرح شده اند و از این رو امتحان خود را به عبارتی پس داده اند و خرید مطمعن تری خواهند بود . از پر فروش ترین و محبوب ترین برند های تشک بادی مسافرتی می توان به برند های اینتکس ، بست وی  و کلمن اشاره کرد که هر سه از برند های آمریکایی به شمار می روند که تولیدات بسیار موفقی در این زمینه داشته اند . همچنین توصیه می شود که خرید های خود را از فروشگاه های معتبر نیز انجام دهید تا علاوه بر هزینه نکردن اضافی ؛ محصولات اصل و اورجینال را خریداری کنید . فروشگاه تهران اینتکس اولین فروشگاه اینترنتی و بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی محصولات بادی و تشک های بادی مسافرتی در ایران است که می توانید خرید های خود را با ضمانت اصالت با قیمت ارزان و مناسب خریداری کنید . شما می توانید به سادگی به صورت اینترنتی و یا حضوری خرید های خود را از فروشگاه انجام دهید . تنها ضعفی که در تشک های بادی می توان اشاره نمود ، آسیب پذیری آن ها در برابر اجسام تیز و برنده می باشد که با رعایت نکات مهم می توانید از بروز آسیب دیدگی جلوگیری کنید . با توجه به اینکه این تشک ها برای استفاده در خارج از خانه و در مسافرت ها طراحی شده اند ؛ بهتر است که از زیرانداز ها استفاده کنید تا صدمه ای به محصول بادی وارد نشود . همچنین توجه کنید که حرارت آتش می تواند به بدنه تشک بادی آسیب وارد کند و تشک را در کنار وسایل داغ و پر حرارت قرار ندهید . از نکات دیگر می توان به ساییدگی آن بر روی سطوح زبر و یا باقی ماندن سنگ ریزه ها و شاخ و برگ درختا در زیر تشک بادی اشاره کرد که می تواند منجر به آسیب دیدن تشک بادی شود . با این وجود تشک های بادی قابلیت تعمیر داشته و شما می توانید با استفاده از برچسب های تعمیراتی محل هایی که دچار پارگی شده اند را تعمیر کنید . با استفاده از برچسب های تعمیراتی می توانید انواع سوراخ ها و پارگی های ریز و کوچک را تعمیر کنید و مجدد از محصول استفاده کنید .

 

همچنین شما می توانید برای تعمیرات از فروشگاه تهران اینتکس نیز کمک بگیرید و محصول آسیب دیده خود را برای تعمیر به فروشگاه تحویل بدهید . بخش مهم دیگری که در انتخاب تشک بادی برای مسافرت از اهمیت بالایی برخوردار است ، ابعاد تشک است ، اگر به دنبال راحتی بیشتر خود هستید می توانید از تشک های بادی دو نفره به منظور استراحت استفاده کنید. در این حالت و در صورتی که در خواب غلط می زنید نیز می توانید به خوبی از ابعاد تشک بهره ببرید اما در صورتی که خوابی آسوده دارید و قصد استفاده دو نفره را دارید می توانید دو تشک یک نفره با عرض 99 تهیه کنید که راحتی به مراتب بیشتری به نسبت یک تشک دو نفره دارد. تشک های بادی عمدتا برای استفاده یک نفره و دو نفره طراحی شده است و همانطور که معقول است و می دانید ، تشک های بادی که برای استفاده دو نفره طراحی شده اند ، از عرض بیشتری نسبت به مدل های یک نفره برخوردار هستند . در هنگام خرید تشک بادی اورجینال و اصلی به هیچ عنوان نگران ابعاد تشک بادی نباشید ، زیرا ابعاد آن ها تماما استاندارد بوده و مدل های یک نفره آن مناسب برای استفاده یک نفره و تشک های بادی دو نفره نیز مناسب برای استفاده دو نفره می باشد ، بنابراین تنها تفاوت در آن ها می تواند تفاوت در نوع طراحی ظاهری آن هاست که انتخاب آن نیز کاملا سلیقه ای است .