تعمیرات استخر پیش ساخته با توجه به فروش خوبی که استخر های پیش ساخته در این سال ها به دست آورده اند و با توجه به این مسئله که این محصولات قابلیت استفاده در شرایط آب و هوایی گوناگون را دارند ، خیلی از افراد دیگر از استخر های بتنی و چوبی و یا دیگر نمونه های استخر در داخل ویلا ، منزل ، باغ و یا دیگر مکان ها استفاده نمی کنند و سعی می کنند تا با بهره گیری و استفاده از این دسته از استخر های پیش ساخته ، در اختیار داشتن یک استخر با امکانات کامل را به بهترین شکل ممکن تجربه کنند. در همین راستا باید به این نکته اشاره کنیم که این محصولات همان قدر که ویژگی های خوبی را دارا هستند ، به همان قدر هم ممکن است در معرض خطر باشند. در واقع شما باید به گونه ای از این استخر ها استفاده کنید که دچار آسیب نشود. حال اگر به هر دلیلی محصول مورد نظر شما آسیب دید و این آسیب به گونه ای بود که شما نتوانستید از استخر پیش ساخته به راحتی استفاده کنید ، باید به این مسئله اشاره کنیم که شیوه های تعمیر و ترمیم بدنه اصلی استخر پیش ساخته و تجهیزات همراه آن را باید به بهترین شکل فرا بگیرید تا با علم به این موضوع بتوانید خرید هوشمندانه ای را تجربه نمایید.

در همین راستا در این مقاله سعی داریم تا شما را با روش های تعمیر استخر پیش ساخته و هم چنین دیگر وسایل مربوط به این استخر ها آشنا کنیم تا با آگاهی از شراط ترمیم و تعمیر این محصولات بتوانید به بهترین شکل همواره از یک استخر سالم و زیبا استفاده کرده و لذت ببرید. دلایل آسیب دیدن استخر پیش ساخته در ابتدا باید به بررسی یک سری دلایل آسیب دیدگی این دسته از محصولات بپردازیم. در واقع خیلی از افراد آگاهی کامل در خصوص شیوه های صحیح مراقبت از این محصولات را ندارند و سعی می کنند تا تنها پس از نصب به هر شکل و شمایلی از این استخر ها استفاده کرده و به تفریح بپردازند. در همین راستا شما باید به یک سری مسائل مهم پس از خرید این محصول دقت کنید تا بتوانید از این دسته استخر ها به بهترین شکل ممکن سالیان سال استفاده نموده و به تفریح و یا حتی ورزش در داخل آن بپردازید. مهم ترین دلیلی که باعث می شود تا یک استخر پیش ساخته دچار آسیب شود بحث عدم مراقبت از بدنه این محصولات می باشد. 

در بسیاری از موارد این مسئله مشاهده شده است که فرد پس از راه اندازی استخر پیش ساخته بی توجه به مراقبت از بدنه از ان استفاده می کند. حال در این شرایط ممکن است که شخص بزرگسال و یا کودکان که بیشتر هم همین سنین کودک ممکن است به بدنه استخر آسیب وارد کنند ، با وارد کردن اشیا نوک تیز به بدنه این محصول باعث سوراخ شدن این بدنه و ساختار می شوند. هم چنین ممکن است که بدون قصد و غرض شما وسایل نوک تیز و یا شی دیگری که امکان آسیب رساندن به این محصولات را دارا می باشد را در دست داشته باشید و به هر دلیلی این موارد به بدنه اصلی این استخر ورود پیدا کند. این امر باعث می شود تا این استخر ها دچار سوراخ بر روی بدنه خود شوند که آسیبی مهم به این محصولات بوده و باید به سرعت ترمیم و تعمیر شود. مسئله دیگری که خیلی از افراد آن را رعایت نمی کنند و عدم رعایت این مسئله باعث وارد شدن هزینه ها و آسیب های گاها غیر قابل جبرانی هم می شود بحث نزدیک کردن وسایل داغ و سوزان نظیر آتش به بدنه این استخر ها می باشد. در واقع شما می توانید مشاهده کنید که خیلی از افراد اقدام به نصب و راه اندازی این استخر ها در داخل ویلا و یا باغ شخصی خود میکنند.

حال در کنار این موارد ممکن است که قصد روشن کردن آتش در کنار استخر را داشته باشند که پس از استفاده از این محصول خصوصا در فضای سر باز بتوانند از مزایای آتش نیز در کنار آبتنی به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. در این شرایط نیز حتما باید به این مسئله دقت داشته باشند که آتش از بدنه اصلی این استخر ها فاصله داشته باشد و این فاصله به قدری باشد که به هیچ عنوان گرمای مستقیم آتش بر روی استخر شما اثرگذار نباشد. دور کردن و عدم نزدیک بودن آتش از بدنه استخر نیز یکی دیگر از مواردی است که باید در جهت حفظ سلامت محصول به بهترین شکل ممکن رعایت شود. در کنار این موارد ممکن است که خیلی از افراد سعی کنند تا به بدنه این محصولات به هر دلیلی فشار وارد کنند. این مسائل نیز سبب می شود تا استخر شما همواره در معرض آسیب و خطر باشد. در واقع وارد کردن فشار به بدنه اصلی این محصولات باید به گونه ای نباشد که محصول دچار آسیب جدی شود. در واقع این محصولات با توجه به ضخامت و نوع و شیوه طراحی که دارند باید به ان ها به هیچ عنوان فشار وارد نشود و اگر این مورد هم به درستی رعایت شود ، نود درصد راه اصلی سلامت و استفاده درست از این محصول را شما طی نموده اید. حال اگر باز هم با توجه به این موارد استخر پیش ساخته شما دچار آسیب شد ، می توانید با مطالعه شیوه و روش صحیح ترمیم و تعمیر این محصولات در ادامه این مطلب به راحتی محصول را مثل روز اول صحیح و سالم استفاده کنید. 

تعمیر بدنه استخر پیش ساخته مهم ترین بخش این مقاله صحبت در خصوص چگونگی تعمیر بدنه استخر های پیش ساخته می باشد. در واقع شما با مطالعه این مقاله به بهترین شکل ممکن این مزیت را در اختیار خواهید داشت که خود به سادگی اقدام به تعمیر و ترمیم بدنه اصلی یک استخر پیش ساخته کنید که این امر به شما کمک خواهد کرد که در مواقعی که استخر شما به هر دلیل دچار آسیب های جزئی نظیر سوراخ شدن بدنه شد ، این مزیت را در اختیار داشته باشید که به سادگی خودتان این محصولات را تعمیر کنید و مجدد به صورت صحیح و سالم از این محصولات استفاده کنید. در همین راستا پیش از هر چیز باید به این مسئله اشاره کنیم که اگر به هر دلیلی استخر پیش ساخته شما از نظر بدنه دچار آسیب شد ، به هیچ عنوان محصول خود را به هر شخصی جهت تعمیر نسپارید. تعمیر این محصولات با توجه به نوع و جنس بدنه ای که دارند مستلزم رعایت یک سری نکات است و همانند تعمیرات آپاراتی ها و در واقع پنچرگیری چرخ و یا لاستیک و نمونه های دیگر نمی باشد و تفاوت بسیار زیادی دارد. در همین راستا باید به این مسئله توجه داشته باشید که به هیچ عنوان این دسته از محصولات را به هر شخص و یا شرکتی نسپارید زیرا این مسئله یک کار کاملا تخصصی بوده و نیازمند ترمیم به روش اختصاصی و با استفاده از وسایل مورد نیاز این کار می باشید. حال اگر بخواهیم به صورت دقیق به توضیح در خصوص تعمیر بدنه استخر پیش ساخته بپردازیم باید در ابتدا عنوان کنیم که شما نیاز دارید تا فضایی که دچار آسیب دیدگی و یا سوراخ ریز شده است را شناسایی کنید. در واقع باید به این مسئله توجه داشته باشید که مهم ترین نکته و گام نخست در تعمیر این محصولات شناسایی نقاط آسیب دیده می باشد. حال اگر این نقطه را به دقت پیدا کردید باید در ان ناحیه علامتی را بگذارید تا این محل به دقت مورد تعمیر قرار گیرد.

در همین راستا نیز شما نیاز خواهید داشت تا برای تعمیر این استخر های پیش ساخته پیش از هر چیز آب داخل این محصولات را تخلیه کنید. در واقع تخلیه آب داخلی این استخر ها در مواقعی انجام می شود که سوراخ ایجاد شده دارای ابعاد بزرگی باشد و یا ناحیه آسیب دیده در بخش های پایینی استخر باشد که در صورت قطعا نیاز خواهید داشت تا آب داخلی استخر را به دقت و به صورت کامل تخلیه نمایید. حال پس از تخلیه کامل آب داخلی استخر شما نیاز خواهید داشت که با استفاده از یک عدد برچسب تعمیرات به راحتی محل مورد نظر را ترمیم کنید. در همین راستا باید در ابتدا دور تا دور ناحیه ای که سوراخ شده است را آغشته به چسب اصلی کنید. پیشنهاد می شود که این کار را هم به صورت گرد انجام دهید تا پس از چسباندن چسب اصلی لبه های اضافی بر روی محصول شما وجود نداشته باشد. حال پس از آغشته کردن چسب دور تا دور محل مورد نظر شما می توانید به راحتی برچسب اصلی تعمیرات را بر روی این ناحیه بچسبانید تا این بدنه به بهترین شکل ممکن ترمیم شود. حال پیشنهاد می کنیم که اگر آب داخلی استخر را به صورت کامل تخلیه کرده اید ، بهتر است یک عدد وسیله سنگین را هم بر روی این ناحیه آسیب دیده قرار دهید تا چسب به بهترین شکل ممکن به بدنه چسبیده و باعث شود تا فضای آسیب دیده به صورت کامل پر گردد. پس از انجام این کار بهتر است حداقل چهار ساعت محصول را دور از آب نگه دارید تا چسب خود را گرفته و ناحیه مورد نظر به بهترین شکل ممکن پوشش داده شود. البته پیشنهاد این است که این محصول را حداقل یک روز دور از آب نگه دارید تا با اطمینان خاطر بتوانید از استخر خود در حالت سالم و نو استفاده کنید. 

این روش تنها راه قطعا ترمیم و تعمیر استخر های پیش ساخته می باشد و شرکت اینتکس نیز سعی کرده تا برچسب های تعمیرات را هم به صورت جداگانه به فروش برساند تا با خیالی راحت از این برچسب های مطمئن استفاده نموده و مجدد سلامت محصول خود را در اختیار داشته باشید. تعمیر پایه های استخر پیش ساخته معمولا پایه های استخر پیش ساخته با توجه به نوع سازه هایی که دارند امکان تعمیر خاصی را برای افراد مختلف فراهم نمی کنند. در واقع باید به این مسئله اشاره داشته باشیم که استخر پیش ساخته عموما دارای ستون ها و پایه هایی فلزی می باشد که این امر باعث شده تا افراد مختلف در هنگام استفاده از این محصولات بتوانند مقاومت بالایی را در اختیار داشته باشند. در واقع شما می توانید مشاهده کنید که اکثر استخر های پیش ساخته در برند های ایرانی ایرتکس و همین طور برند های معتبر خارجی نظیر اینتکس و بست وی نیز همگی سعی می کنند تا پایه های فولای و یا آلومینیومی و ضد زنگ را بر روی محصولات خود قرار دهند تا هم استخر بتواند استقامت بالایی داشته باشد و هم این که در شرایط مختلف آب و هوایی به هیچ عنوان دچار آسیب نشود. حال با توجه به این نکته اگر به هر دلیلی در هنگام نصب این محصولات و یا پس از نصب این پایه ها دچار آسیب شد ، شما باید سعی کنید تا اقدام به تعمیر ان ها کرده و یا یک پایه نو را خریداری کرده و نصب کنید. در واقع با توجه به جنس های عنوان شده در خصوص این پایه ها عموما تعمیر این محصولات تنها با استفاده از جوشکاری و یا تغییر شکل آن ها امکان پذیر می شود و شیوه تعمیر خاصی ندارد. با توجه به این نکته پیشنهاد داریم تا همیشه در بهترین حالت ممکن محصول را نصب و راه اندازی کرده و سعی کنید تا از وارد شدن آسیب حداقل به بخش پایه های این استخر های پیش ساخته جلوگیری کنید تا با آسودگی خاطر محصول مورد نظر شما سالم و سلامت در اختیارتان قرار بگیرد.

 تعمیر دیگر اقلام استخر پیش ساخته در کنار استخر پیش ساخته به جز بدنه اصلی این استخر ها و هم چنین پایه ها و ستون های این محصول که سعی کردیم تا به این جای مقاله در مورد این موارد به بهترین و کامل ترین شکل ممکن توضیح دهیم ، باید به این مسئله هم اشاره کنیم که وجود نردبان پیش ساخته ، زیرانداز ، درپوش و پمپ تصفیه آب نیز از دیگر موارد و اقلامی است که ضروری بوده و عموما تمامی استخر های پیش ساخته این موارد را هم در کنار خود ارائه می دهند. در همین راستا شما باید سعی کنید تا به بهترین شکل ممکن از این موارد هم مراقبت کنید تا به هیچ عنوان نیاز به تعمیر خاصی نداشته باشید و بتوانید از تمامی امکانات استخر پیش ساخته خود به نحو احسن استفاده کرده و لذت ببرید. حال اگر به هر دلیلی هر یک از این موارد آسیب دید باید چه کاری انجام داد؟ اگر نردبان استخر پیش ساخته شما دچار آسیب شد باید دقت داشته باشید که این آسیب از کدام ناحیه است؟ در واقع با توجه به این که این نردبان ها نیز همواره دارای جنس های بدنه ای همانند پایه های اصلی استخر های پیش ساخته هستند ، به همین منظور شما باید سعی کنید تا با استفاده از همان جوشکاری این پایه ها را ترمیم نمایید.

البته اگر محصول شما از نواحی دیگری آسیب دیده باشد ممکن است که احتمال ترمیم و تعمیر آن بسیار کم باشد. هم چنین در خصوص پمپ تصفیه آب این استخر های پیش ساخته نیز باید عنوان کنیم که با توجه به نوع کارکرد این محصولات در صورتی که به هر دلیل دچار آسیب شوند نیاز است که ارور مربوطه را یافته و تعمیر آن را به تعمیرکاران حرفه ای بسپارید زیرا این کار قطعا تخصصی بوده و همانند ترمیم بدنه اصلی این استخر ها ساده و آسان نخواهد بود. هم چنین زیرانداز و در پوش استخر های پیش ساخته هم با توجه به جنسی که دارا هستند به گونه ای شکل گرفته اند که برای تعمیر ان ها بیشتر نیاز به حرفه خیاطی خواهید داشت زیرا این محصولات ساختار قالبا برزنتی را دارا هستند و این امر باعث خواهد شد که برای تعمیر ان ها در صورتی که به هر دلیلی پاره شده و یا آسیب دیده باشند با استفاده از دوخت اقدام به تعمیر کنید. جمع بندی با توجه به این موارد سعی کردیم تا به صورت کامل تمامی راهکار های تعمیرات بخش های مختلف استخر های پیش ساخته را برای شما شرح دهیم. حال با توجه به این موارد اگر به هر دلیل استخر پیش ساخته شما آسیب دید می توانید با مشاورین شرکت تهران اینتکس نیز تماس بگیرید تا در صورتی که خودتان قادر به تعمیر محصول نبودید متخصصین مجرب این شرکت در سریع ترین زمان ممکن اقدام به تعمیر محصول شما کرده و مجدد یک استخر پیش ساخته با اقلام همراه سالم و در حد نو را در اختیار شما قرار دهند.