تعمیرات تشک بادی و نحوه تعمیر و چسباندن آن در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه تعمیر کردن تشک بادی آشنا کنیم اما قبل از آن این موضوع را بدانید که اگر احساس میکنید توانایی انجام این کار را ندارید میتوانید با شماره تلفن ۰۲۱۴۴۲۸۲۶۰۰ تماس حاصل نموده و این کار را به تعمیر کار ما بسپارید.  چرا که فروشگاه تهران اینتکس تعمیرات محصولات بادی را به بهترین شکل انجام داده و محصول را برای شما ارسال خواهد کرد . فروشگاه تهران اینتکس برای رضایت حال مشتری ، این خدمات پس از فروش را برای مشتریان خود ارائه کرده است تا بدون هیچگونه دردسری بتوانند محصولات بای خود را به فروشگاه سپرده تا تعمیر کاران با تجربه فروشگاه اینتکس ، بتوانند با بهترین ابزار ها و مواد ها ، بدنه محصول بادی شما را تعمیر کنند . و اما در صورتی که شما قصد دارید که خودتان تعمیرات محصولات بادی را انجام دهید ، می توانید با نکات و روش های گفته شده در ادامه ، محصول بادی خود را به بهترین شکل تعمیر کنید . توجه داشته باشید که برای پنچرگیری بهتر است که به توصیه های گفته شده در ادامه توجه داشته باشید تا در نهایت یک پنچرگیری خوبی را از خود شاهد باشید .

با تعمیر کردن محصولات بادی می توایند از آن ها مجددا استفاده کنید ، به طوریکه گویی اصلا ، محصول بادی شما دچار آسیب دیدگی نشده است و به بهترین شکل می توانید از آن استفاده نمایید . تعمیرات تشک بادی یا چسباندن تشک بادی یکی از مهمترین مواردی بوده که می بایست از روش های آن به طور کامل مطلع باشید تا محصولات بادی بخصوص تشک های بادی آسیب دیده خود را به راحتی تعمیر و پنچرگیری کنید . تشک های بادی یکی از پر کاربرد ترین محصولات بادی بوده که به دلیل ساخته شدن از جنس پلاستیک PVC مانند بسیاری از محصولات بادی همیشه در معرض خطر هایی همچون پارگی و یا سوراخ شدن می باشند به همین دلیل می بایست با روش های تعمیر تشک های بادی آشنا شوید تا در نهایت با ترمیم قسمت آسیب دیده تشک بادی مربوطه اقدام به استفاده مجدد از آنها کنید. در واقع قابلیت تعمیر تشک های بادی یکی از مزیت های مهم این نوع محصولات بر شمرده شده که باعث جلوگیری از یک بار مصرف بودن این نوع محصولات بادی خواهد شد. تعمیرات تشک های بادی تنها به یک شکل ممکن بوده و آن توسط بسته مخصوص تعمیرات محصولات بادی صورت می گیرد . بسته مخصوص تعمیرات محصولات بادی که رایج ترین آنها بسته تعمیرات شرکت اینتکس بوده شامل یک چسب مایع مخصوص پلاستیک PVC و یک رول PVC بوده که با ترکیب یکدیگر می توانند باعث تعمیر مطمئن یک تشک بادی شوند .

 توجه داشته باشید که پی وی سی یکی از مواد های بسیار خوب برای ساخت محصولات بادی می باشد که بسیاری از شرکت های بزرگ و فعال در زمینه تولید و فروش محصولات بادی از این جنس برای ساخت محصولات بادی خود استفاده می کنند . بنابراین نباید این جنس را عیب محصولات بادی دانست ، چه بسا محصولاتی که از این جنس ساخته شده اند به خوبی می توانند در برابر فشار و ضربه مقاوم باشند و همچنین به خوبی می توانند در برابر ضربه ها ، رطوبت ، نور افتاب ؛ شرایط مختلف جوی ، آب و هوای سرد یا گرم و ... مقاوم است ، بنابراین عوامل انسانی در آسیب هایی که ممکن است در بدنه محصولات بادی به وجود بیاید ، دخیل است . در انتهای این مطلب به موارد مهمی اشاره خواهیم کرد که با رعایت آن ها می توانید از بروز مشکلات و آسیب دیدگی ها در بدنه محصولات بادی جلوگیری کنید .  بنابراین نگهداری و مراقبت از محصول و پیشگیری از آسیب ها ، به مراتب می تواند مهم تر باشد و شما را از تعمیرات و دردسر های آن بی نیاز کند .  در ادامه می پردازیم به تعمیرات تشک بادی تا بیشتر و بهتر بتوانید در این امر موفق شوید . برای تعمیر تشکتان اولین مرحله را باید به این شکل انجام دهید  : فشار باد داخل تشک را تا حد استاندارد زیاد کنید . چرا که در ادامه با همان مقدار کمی که باد داخل تشک بادی محبوس شده است کار داریم ، تا با استفاده از آن بتوانیم محل آسیب دیدگی را پیدا کنیم . پس از فشار باد زیاد تشک را به حالت ایستاده قرار دهید صورت خود را نزدیک تشک قرار دهید و به دنبال صدا و هوایی که از روی تشک و در کناره ها هست بگردید تا سوراخ پیدا شود . برای اینکار تشک را فشار دهید و به دنبال محل آسیب دیده بگردید ، این در زمانی خواهد بود که شما نتوانسته اید ، بخش سوراخ شده را پیدا کنید . 

زمان هایی ممکن است که پارگی ها و سوراخ ها نسبتا بزرگ بوده و می توانید به سادگی آن را بیابید . توجه داشته باشید که حتما پس از پیدا کردن محل آسیب دیده حتما آن را علامت بزنید . نکته هایی در این میان مطرح است که طبق تجربه نشان داده شده است که اگر تشک های بادی خود را خیلی جمع کرده و دوباره راه اندازی می کنید ، در صورت آسیب دیدن در ابتدا به کف محصول سر بزنید ، زیرا ممکن است شئ یا جسم ریزی در زیر تشک قرارداشته که به محصول آسیب رسانده است . ولی اگر برای مدت طولانی است که از تشک استفاده می کنید و آن دچار مشکل شده است ، بخش های رویه و سطح تشک را مورد بررسی قرار دهید . اگر در شرایطی که سوراخ را نتوانستید پیدا کنید با استفاده از کف صابون جاهایی که ممکن است بیشتر آسیب پذیر باشد را با کف تست کنید تا حباب را ببینید . این روش یک روش سنتی و قدیمی اما بسیار کاربردی است که شاید بسیاری از شما با این روش آشنایی داشته باشید ، برای اینکار تنها کافیست که با استفاده از مقداری آب و صابون ، کف ایجاد کنید و آن را به بدنه و محل هایی که مشکوک به آسیب دیدگی است ، بزنید ، سپس بدنه را تحت فشار قرار بدهید و نظاره گر محل های مشکوک باشید ، چنانچه حبابی شکل بگیرد ، یعنی آن محل دچار آسیب دیدگی شده است که با تحت فشار قرار گرفتن بدنه ، هوا از آن طریق خارج شده و تشکیل حباب می دهد . شما یک راه دیگری نیز برای یافتن بخش آسیب دیده دارید که آن هم استفاده از یک تشت یا لگن آب می باشد که با فرو کردن بخش آسیب دیده تشک بادی ، آن را تحت فشار قرار دهید تا باد از محل سوراخ شده بیرون بزند و در داخل آب حباب تشکیل شود . پس از پیدا کردن سوراخ تشک آنرا با خودکار یا ماژیک علامت بزنید . زیرا اینکار باعث می شود که دوباره محل آسیب دیده را گم نکنید و بتوانید بدون نگرانی از گم شدن دوباره محل آسیب دیدگی تا خشک شدن آن صبر کنید . چرا که محل آسیب دیدگی که قصد تعمیرات آن را دارید ، نباید خیس باشد تا تعمیرات به بهترین شکل صورت گیرد . بعد از پیدا کردن سوراخ تشک بادی آنرا با برچسب و وصله بچسبانید و صبر کنید تا چسب وصله خشک شود . توجه داشته باشید که برای استفاده از برچسب یا همان وصله ، مقدار متناسبی را برش دهید  . اگر بخش آسیب دیده بدنه در حد یک سوراخ بود ، لیبل را به اندازه یک سکه و به صورت گرد برش دهید و از آن استفاده کنید . توجه داشته باشید که برش های گرد می تواند از بروز مشکل جلوگیری کند ، زیرا در این حالت گوشه ای در برچسب نبوده و به جایی گیر نمی کند . همچنین توصیه می شود از چسب مایع به اندازه کافی استفاده کنید تا شرّه نکند ، میزان چسب زیاد می تواند در بدنه برجستگی ایجاد کند .

به همین دلیل نیز ممکن است به جایی گیر کند . پس از تعمیر محصول بادی خود ، حتما آن را برای مدت طولانی ، معمولا تا 24 ساعت تحت فشار قرار بدهید  ، برای اینکار شما می توانید از وزنه و یا یک تخته سنگ استفاده کنید . توجه داشته باشید که نباید از سنگ های زبر استفاده کنید و برای پیشگیری از آسیب دوباره می توانید سنگ انتخاب شده را داخل یک پارچه بپیچید تا به بدنه محصول بادی آسیب وارد نکند . توجه داشته باشید که تعمیرات بخش هایی که پی وی سی است ، بسیار بهتر تعمیر خواهد شد تا بخش هایی که از جیر تولید شده اند . پس از گذشت 24 ساعت از تعمیر می توانید محصول آسیب دیده را بررسی کنید و در صورت سلامت بودن ، از تشک بادی خود به مانند روز اول می توانید استفاده کنید . امکان هر نوع آسیبی در تشک های بادی وجود داشته که در برخی مواقع این آسیب دیدگی های به نقطه ای رسیده که امکان تعمیر و پنچرگیری فراهم نبوده و در صورت تعمیر نیز پس از مدتی مجدد به حالت اولیه خود بر خواهد گشت بنابراین ارزش تعمیر نخواهند داشت. البته تعداد این نوع آسیب دیدگی های بسیار کم بوده به همین دلیل با یک تعمیر اساسی و ساده می تواند مجدد از تشک بادی آسیب دیده خود مانند روز اول استفاده نمایید. برای شروع تعمیر تشک بادی ابتدا می بایست باد آن ها را کاملا تخلیه نموده و سپس محل آسیب دیده را به صورت دقیق نشانه گذاری کنید. سپس باید به اندازه محل آسیب دیده رول PVC درون بسته تعمیرات را به شکل گرد برش داده و هم این رول و هم قسمت آسیب دیده را با چسب مایع درون بسته تعمیرات آغشته نموده و در نهایت رول آغشته به چسب را در این قسمت چسباند. در انتها باید یک شی سنگین و یا یک وزنه بالای 5 کیلوگرمی به مدت 12 ساعت در محل آسیب دیده قرار داده شود تا پس از گذشت مدت زمان ذکر شده محل پنچرگیری شده کاملا ترمیم شود. دو روش اصلی برای تعمیرات تشک های بادی وجود داشته که یکی تعمیر توسط مصرف کننده و دیگری تعمیرات تشک بادی توسط شرکت اینتکس و تعمیرکاران مجرب آنها می باشد. توصیه ما به مصرف کنندگان این است که محصولات بادی آسیب دیده از جمله تشک های بادی را برای تعمیر به شرکت اینتکس بسپارند تا با اطمینان بالا و تجربه بیشتر به بهترین شکل ممکن تعمیر شود. تعمیر کاران شرکت اینتکس محصولات بادی و تشک های بادی آسیب دیده با دستگاه مخصوص و با دقت بالا پنچرگیری و تعمیر کرده و پس از قرار دادن در اتاق تست به مشتری با ضمانت تحویل می دهند. در صورتی که از قسمت تعمیر شده بار دیگر به صورت خودکار آسیبی ببیند و حالت تعمیر از بین برود به دلیل داشت ضمانت بار دگیر به شکل رایگان توسط شرکت اینتکس تعمیر خواهد شد .

دقت داشته باشید که در زمان خرید بسته مخصوص تعمیرات تشک های بادی و محصولات بادی به شرکت تولید کننده و تاریخ تولید آن توجه کنید زیرا بسته های مخصوص تعمیرات دارای مدت زمان مخصوص مصرف می باشد و پس از آن چسب مایع داخل بسته تعمیرات خشک خواهد شد . در صورتی که برچسب تعمیرات در داخل محصول وجود ندارد و یا دچار آسیب شده و تاریخ مصرف آن گذشته است ، به راحتی و به آسانی می توانید برچسب های تعمیراتی بیشتر را به صورت جداگانه از فروشگاه تهران اینتکس تهیه کنید . شما عزیزان و همراهان گرامی فروشگاه تهران اینتکس می توانید با نکاتی که در ادامه خواهیم گفت ، از بروز مشکل در بدنه محصولات بادی جلوگیری خواهید کرد و بدین ترتیب دیگر نیازی به تعمیرات نخواهید داشت . برای اینکه تشک بادی شما دچار آسیب نشود حتما آن را بر روی فرش یا موکت استفاده کنید و یا در نبود آن ها از یک زیرانداز بهره مند شوید . نکته قابل توجه بعدی این است که برخورد اجسام تیز ، ساییدگی به سطوح زبر که ممکن است دیوار یا زمین و هر جسم دیگری باشد ، می تواند به بدنه آسیب وارد کند . تشک های بادی دارای آستانه تحمل وزن هستند که در صورتی که وزن زیاد به آن وارد شود می تواند موجب ترکیدن محصول شود . از این رو بر روی تشک بادی نپرید و یا آن را پرتاب نکنید و در صورتی که بدنه تشک بادی خیس شد ، آن را در فضای آزاد قرار دهید تا خشک شود . بهتر است که تشک بادی را نشویید و تنها برای تمیز کردن آن از دستمال نمناک یا شامپو فرش استفاده کنید .