استراحت کردن و خوابیدن یکی از مهم ترین رویداد هایی است که هر انسانی در طول شبانه روز به آن نیاز مبرمی دارد ، به طور معمول هر انسان بایستی از 24 ساعت شبانه روز 8 ساعت را به خوابیدن بپردازد تا بتواند قوای خود را باز پس گیرد تا بتواند در طول روز بعدی بدون اینکه کمبود خواب داشته باشد یا کسل باشد به کار های روزمره بپردازد . پس می بینیم که خوابیدن و استراحت کردن یک نیاز بسیار مهم است . لازمه داشتن یک خواب راحت این است که یک جای گرم و نرمی را برای خود داشته باشید . از همان ابتدای آفرینش انسان های اولیه نیز سعی داشتند تا با استفاده از پشم گوسفندان بستری نرم را برای استراحت کردن خود ایجاد کنند . اما در سال های بعد و با پیشرفت تکنولوژی بستر های استراحت کردن و خواب نیز مدرن تر شد تا به امروز که می توانیم انواع تشک های صنعتی و طبی که توسط ابر و فنر تولید می شوند اشاره کرد .

اما با این حال تکنولوژی پای خود را فراتر از این گذاشت و تشک هایی تولید شدند که به صورت بادی راه اندازی می شوند . تشک های بادی از جمله جدید ترین محصولات بادی هستند که باعث شده تا تحول بسیار بزرگی در تشک ها داشته باشیم . تشک های بادی به گونه ای تولید شده اند که می توان آن ها را به عنوان یک تشک طبی نامگذاری کرد . موضوع اصلی این مقاله نیز چگونگی تولید تشک بادی می باشد که در ادامه به صورت مختصر و مفید به آن خواهیم پرداخت تا بیش از پیش یا این محصولات بادی جدید آشنا شوید ، و راهنمایی باشیم برای خرید تشک بادی شما عزیزان . 

شرکت های بسیار زیادی در زمینه تولید و فروش تشک بادی فعالیت می کنند که می توان از مهم ترین آن ها به شرکت های اینتکس ، بست وی ، کلمن و ... اشاره کرد ، این شرکت های نام برده از برترین و شناخته شده ترین برند های دنیا هستند که دارای سابقه کاری بسیار بالایی هستند . روند تولید تشک های بادی این شرکت ها بهتر از شرکت دیگری بوده چرا که این کمپانی ها سع کرده اند تا با به کار گیری طراحان خلاق و با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات جدید و مدرن ، تشک های بسیار عالی را تولید کنند . همچنین استفاده از بهترین اجناس برای تولید تشک بادی نیز باعث شد تا تولیدات شرکت های نام برده از بهترین تولیدات باشد . پس میبینیم که عوامل بسیار مهم در تولید یک تشک بادی ایده آل مرتبط است با نحوه طراحی و آرگونومی ساخت ( که توسط طراحان و مهندسین طراحی می شود ) ، نحوه برش و پرسینگ ( که این قسمت نیز مرتبط است با به کار گیری دستگاه های پرسینگ ، برش و ماشین آلات صنعتی مدرن ) و در نهایت جنس بدنه است . در رابطه با این سه عامل مهم در تولید تشک بادی توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد تا شما عزیزان بتوانید با روند ساخت و تولید این محصولات بی نظیر آشنا شوید .

جنس بدنه استفاده شده در تولید تشک بادی

جنس بدنه از مهم ترین عوامل در تولید تشک بادی است که می تواند پایه و اساس تولید یک تشک بادی با کیفیت باشد . هر چه جنس بدنه تشک های بادی مرغوب تر باشد می توان انتظار بیشتری را از تشک بادی از نظر نرمی و راحتی و از نظر مقاومت و استحکام داشته باشیم . در ابتدا تولید کنندگان تشک های بادی با به کار گیری بیشتر اجناس برای تولید تشک های بادی توانستند به اجناس بسیار کاربردی و با کیفیت دست یابند تا بتوانند با کمک آن ها تشک های بادی ایده آل خود را تولید کنند . وینیل و pvc از جمله اجناس بسیار با کیفیت و کاربردی هستند که بسیاری از تولید کنندگان تشک های بادی از آن ها برای ساخت محصولات خود استفاده می کنند .

هر دو این اجناس دارای شباهت های بسیار زیادی هستند که به برخی از ویژگی ها و خصوصیات آن ها اشاره خواهیم کرد . این دو جنس یاد شده یعنی وینیل و pvc به صورت لایه لایه برش داده می شوند که ممکن است از نظر ضخامت متفاوت باشند ، شرکت های تولید کننده محصولات بادی با توجه به نیازی که دارند ممکن است در برش زنی و ضخامت لایه های مختلف محصولات خود ، برش های ضخیم یا نازکی را انجام دهند .

این دو جنس به صورت شفاف و کدر وجود دارند که حالت شفاف این اجناس را می توانید در تولید بیشتر در مدل های تشک های بادی روی آب و نیز تویوپ های بادی مشاهده کنید ، اما نوع کدر آن ها که از لایه های ضخیم تری نیز برخوردار اند بیشتر در تولید تشک بادی به کار گرفته می شوند . از آن جا که تشک های بادی بیشتر در معرض فشار و تحمل وزن افراد هستند لازم است تا لایه های بکار گرفته شده از آن ها برای تولید تشک بادی کمی ضخیم تر باشد . این اجناس همچنین دارای قدرت کشسانی و انعطاف پذیری بالایی هستند به طوری که می توانند با کش آمدن در برابر فشار ها مقاومت کنند ، این خصوصیت باعث شده است تا استفاده از آن ها برای تولید تشک بادی موجب شود تا تشک های بادی بسیار انعطاف پذیر و نرم باشند .

از دیگر ویژگی های این دو جنس می توان به عمر طولانی آن ها اشاره کرد ، بر خلاف انتظارات وینیل و پی وی سی دارای عمر بسیار طولانی هستند و می توانند سال ها در برابر فشار ها و نیز تغییرات دمایی مقاومت کنند و خاصیت خود را از دست ندهند ، همچنین این دو جنس کاملا ضد آب بوده و می توانند در برخورد با رطوبت نیز مقاوم باشند و پوسیده نشوند ( به دلیل همین خصوصیت از این دو جنس در تولیدات استخر های بادی ، تشک های بادی روی آب و قایق های بادی استفاده می شود ) .

طراحی و آرگونومی ساخت برای تولید تشک بادی

پس از انتخاب جنس بدنه و برش های لازم نوبت می رسد به طراحی و آرگونومی ساخت تشک بادی . تشک های بادی از آن جا که حس رقابت میان تولید کنندگان تشک های بادی افزایش یافته بسیار متنوع تر از سال های قبل می باشد ، به همین دلیل هر یک از آن ها سعی می کنند تا با طراحی ظاهری تشک های بسیار زیباتری را تولید کنند و از طرفی با تغییرات و تحولات در آرگونومی ساخت تشک های بادی سعی بر این دارند که تشک های بادی استاندارد تر و راحت تری را از هر نظر تولید کنند . با توجه به این رقابت تولید کنندگان سعی کردند تا با استفاده از پی وی سی ها یا وینیل های رنگی و طرحدار تشک های زیبا تری را ارائه دهند ، همچنین برخی از آنها با استفاده از لایه های دیگری مانند مخمل و یا جیر سعی کردند تا سطح تشک بادی را زیبا تر و در عین حال لطیف تر کنند . از دیگر اهداف استفاده از رویه های جیر و مخملی تشک های بادی توسط تولید کنندگان نیز خاصیت ضد تعریقی آن ها بود چرا که دیگر بدن تماس مستقیمی با لایه های لاستیکی تشک را نداشته و بدن کمتر عرق می کند . همچنین برخی از مدل های تشک های بادی دارای کناره هایی با روکش چرم تولید شده اند که می توان آن ها را از زیبا ترین تشک های بادی دانست .

آرگونومی ساخت تشک های بادی نیز بسیار متنوع است ، در جدید ترین طراحی ها شما می توانید حتی کاناپه های بادی چند کاره ای را مشاهده کنید که قابلیت تبدیل شدن به تشک بادی را دارند ، از آنجا که دست طراحان برای اعمال تغییرات و عملی کردن ایده ها باز است توانستند با اعمال تغییرات تشک های بادی دو قلو ، دو طبقه ، یک نفره ، دو نفره ، اضافه کردن بالش سرخود ، طراحی رویه آن ها به صورت مواج ، طراحی لبه های بادی برای محصول ، تشک های بادی تاشو ، تشک بادی کودک و ... را تولید کنند . از بزرگ ترین آرگونومی های ساختی که طراحان برای تولید تشک های بادی جدید خود استفاده کردند می توان به رویه مواج آن ها اشاره کرد .

رویه مواج کمک می کند تا سطح تشک بادی انعطاف پذیری بیشتری از حالت مسطح داشته باشد تا پس از وارد شدن فشار توسط اندام های فرد استفاده کنند با منعطف شدن حالت بهتری را به خود گرفته و باعث راحتی هر چه بیشتر افراد شود . همچنین این رویه خاصیت ضد تعریقی تشک را بهبود بخشیده و نیز باعث می شود تا گردش خود در بدن به بهترین شکل ممکن در جریان باشد ، گردش بهتر خون در بدن باعث می شود تا افراد خواب راحتی را داشته باشند و همچنین این خصوصیت باعث می شود تا رشد افراد به خصوص کودکان به بهترین نحو در طول شب انجام شود .

همانطور که گفته شد تشک های بادی با ساختار دو طبقه نیز تولید شده اند که این خصوصیت باعث شده تا ارتفاع تشک بیشتر شود و در نتیجه انعطاف پذیری آن بالا تر برود ، همچنین بیشتر این تشک های بادی دارای لایه های درونی هستند که به صورت استوانه ای یا مشبک در کنار هم قرار گرفته اند تا محصول بتواند به خوبی وزن افراد را تحمل کند . بالش های بادی سرخود نیز در طراحی های برخی از تشک ها کمک می کند تا دیگر از داشتن یک بالش مجزا بی نیاز شوید ، این بالش ها در ابعاد استانداردی تولید شده اند و می توانند سر و گردن شما را در بهترین حالت خود قرار دهند .

بیشتر تشک های بادی که تولید می شوند جنبه سفری نیز دارند به طوری که شما می توانید با جمع آوری آن ها و بسته بندی آن ها در حجم کم محصولتان را در سفر ها به همراه داشته باشید و آن ها حتی در داخل چادر مسافرتی نیز استفاده کنید . فروشگاه اینترنتی اینتکس از بزرگ ترین مراکز فروش محصولات بادی و تشک بادی است که انواع مختلی از این محصولات بی نظیر را با بالا ترین کیفیت به فروش می رساند ، شما عزیزان می توانید با مراجعه به وبسایت و یا دفتر اصلی از مشخصات و قیمت تشک بادی مد نظر خود مطلع شوید و اقدام به خرید کنید .