جنس بهترین چادر های مسافرتی از چیست ؟ چادر های مسافرتی را می توان یکی از ضروری ترین لوازم و وسایل همراه در سفر ها دانست چرا که با وجود این محصولات سفری می توان سفری راحت و ساده تری را رقم زد . یکی از دغدغه افراد در هنگام خرید چادر مسافرتی این است که جنس بهترین چادر های مسافرتی از چیست ؟ جنسی که برای ساخت چادر های مسافرتی استفاده می شود می تواند بیانگر سطح کیفی و ایمنی چادر مسافرتی باشد که نیاز است تا بهترین اجناس را برای ساخت یک چادر مسافرتی ایده آل و استاندارد بدانید تا بتوانید در هنگام خرید چادر مسافرتی خود با اتکا به دانسته هایی که دارید بهترین و مناسب ترین چادر مسافرتی را خریداری نمایید .

هدف از ارائه این مطلب نیز بررسی بهترین چادر های مسافرتی و اجناس استفاده شده در ساخت آن ها می باشد تا کسانی که برای اولین بار قصد خرید چادر مسافرتی را دارند بتوانند مناسب ترین چادر را در میان تنوع بسیار زیاد چادر ها پیدا کرده و آن ها را خریداری کنند . به دلیل زیاد شدن چادر های مسافرتی درجه ۲ و تقلبی و همچنین استفاده از اجناس بی کیفیت در ساخت چادر های مسافرتی بهتر است که چادر های مسافرتی خود را از برند ها و فروشگاه های معتبر خریداری کنید .

اولین و بهترین گام همانطور که گفته شد خرید چادر مسافرتی خود از برند های بزرگ و معتبر خارجی و داخلی و همچنین مراجعه و خرید آن ها از فروشگاه های معتبر می باشد ، فلذا فروشگاه های کوچک و یا بساط های کنار جاده ای و برخی از تولیدی ها مراکز و محل های نامناسبی برای خرید چادر مسافرتی خواهند بود . از بهترین برند های چادر های مسافرتی می توان به هاسکی ، فرینو ، ایزی کمپ ، کینگ کمپ ، کلمن ، کلمبوس ، بست وی ، شنگیوآن و یاماها اشاره کرد که سطج کیفی ساخت آن ها بسیار بالاست .

از بزرگترین مراکز فروش چادر مسافرتی در ایران نیز می توان به فروشگاه اینترنتی اینتکس اشاره کرد . این فروشگاه با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه فروش چادر مسافرتی در ایران انواع چادر های مسافرتی اصل و با کیفیت خارجی و ایرانی را همراه به ضمانت به فروش می رساند که بهترین بستر برای خرید چادر مسافرتی شما خواهد بود .

جنس بهترین چادر های مسافرتی از چیست ؟ با بررسی بهترین و مناسب ترین چادر های مسافرتی از برند های نام برده شده در پاراگراف قبل مبینیم که تمامی چادر های مسافرتی از دو قسمت اصلی بدنه و پایه تشکیل شده اند که برای ساخت این دو قسمت از اجناس متنوع اما بسیار با کیفیت استفاده شده است که هر یک از آن ها را به صورت مجزا مورد بررسی قرار می دهیم .


جنس بهترین بدنه چادر های مسافرتی

بدنه یکی از مهم ترین قسمت های چادر مسافرتی است که شرکت های بزرگ و مطرح از مواد مختلفی برای ساخت آن ها استفاده کرده است . یکی از مهم ترین ویژگی هایی که یک چادر مسافرتی استاندارد بایستی آن را دارا باشد ، ضد آب بودن بدنه است به همین دلیل نیز شرکت های تولید کننده چادر های مسافرتی با در نظر گرفتن این استاندارد جهانی ، چادر های مسافرتی خود را تولید کردند .

این در حالی است که اجناس انتخاب شده بایستی به گونه ای باشند که علاوه بر  ضد آب بودن و کیفیت بسیار بالا ، وزن سبکی نیز داشته باشند تا وزن چادر های مسافرتی نیز افزایش نیابد چرا که استاندارد دیگری که باید در ساخت چادر مسافرتی رعایت شود ، وزن پایین چادر مسافرتی است تا بدین ترتیب بتوان به سهولت چادر مسافرتی را حمل کرد .

جنسی که اغلب توسط شرکت های بزرگ سازنده چادر های مسافرتی استفاده می شود بیشتر از جنس پارچه های شمعی می باشد ، به عنوان مثال پارچه های شمعی چون پلی استر و پلی اورتان از مرغوب ترین پارچه هایی می باشند که در حدود ۹۰ درصد چادر های مسافرتی حرفه ای و سبک از آن ها استفاده است .

جنس بهترین چادر های مسافرتی از چیست ؟

همچنین برخی از اجناس چون برزنت و pvc و نایلون نیز برای ساخت چادر های مسافرتی استفاده می شود که در بیشتر نمونه ها برای ساخت برخی از قسمت های چادر مسافرتی از نایلون و pvc استفاده می شود . تمامی اجناس نام برده شده کاملا ضد آب هستند و استفاده از آن ها در ساخت چادر مسافرتی بلامانع است .

برزنت نیز از جمله پارچه های بسیار مقاوم و ضخیم است که شاید وزن آن بیشتر از سایر پارچه ها باشد اما چادر مسافرتی که از برزنت ساخته شود بدون شک مقاومت بسیار بیشتری در برابر شرایط جوی خواهد داشت ، همچنین لایه های ضخیم آن باعث می شود تا سرما به داخل چادر مسافرتی ورود نکند ، همچنین از خروج گرمای ذخیره شده در داخل چادر محافظت می کند . از آن جا که استفاده از برزنت باعث می شود تا وزن چادر کمی بیشتر شود معمولا از این جنس برای ساخت چادر های مسافرتی بزرگ و گروهی که اسکان طولانی تری دارند استفاده می شود .

معمولا از نایلون برای ساختار دو لایه کف چادر مسافرتی استفاده می شود چرا که در صورت بارش باران زمین خیس شده و استفاده از نایلون می تواند باعث ضخیم شدن کف و ضد آب شدن آن شود . همچنین از نایلون و پی وی سی برای ساخت پنجره برخی از مدل های چادر مسافرتی استفاده می شود تا از آن طریق نورگیری چادر مسافرتی حتی در روز های بارانی به خوبی انجام شود .

در ساخت برخی چادر های مسافرتی که با عنوان چادر مسافرتی دوپوش ارائه شده اند به صورت همزمان از دو بدنه استفاده می کنند که معمولا بدنه اصلی آن از پارچه شمعی قابل تنفس و روکش دوم آن از پارچه شمعی ضد آب تشکیل شده است . منظور از پارچه قابل تنفس پارچه ای می باشد که می تواند رطوبت را از خود عبور دهد ، این نوع پارچه ها بدین دلیل استفاده می شود که چادر مسافرتی در آب و هوای گرم ، شرجی و بسیار سرد عرق نکند ، این نوع ساختار علاوه بر اینکه از عرق کردن چادر مسافرتی جلوگیری می کند از ورود رطوبت و آب باران و حتی سرما به داخل چادر مسافرتی نیز جلوگیری می کند .

جنس پایه چادر های مسافرتی

همانطور که در بخش های قبلی اشاره شد یک چادر مسافرتی از دو قسمت بدنه و پایه ها تشکیل شده است که پایه ها نیز به همان میزان که جنس بدنه مهم است ، جنس پایه ها نیز اهمیت دارد . وجود پایه های مقاوم و مستحکم بیانگر ثبات و ایمنی چادر مسافرتی در تمامی شرایط جوی خواهد بود ، پس در هنگام خرید چادر مسافرتی به جنس پایه های محصول نیز دقت فرمایید .

پایه ها نیز جرم زیادی را به خود اختصاص می دهند به همین دلیل شرکت های سازنده با در نظر گرفتن اجناس مقاوم و سبکی چون فایبرگلاس و آلومینیوم برای ساخت چادر های مسافرتی حرفه ای ، مقاوم و سبک استفاده کرده است .

در میان فلز های مقاوم ، آلومینیوم یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در چادر های مسافرتی می باشد چرا که علاوه بر مقاومت بسیار بالا وزن سبک تری دارد به همین دلیل ساخت چادر هایی که از آلومینیوم در آن ها استفاده شده است رونق گرفته است . در کنار آلومینیوم ، فایبرگلاس نیز از بهترین و برترین اجناس برای ساخت چادر مسافرتی است چرا که استحکامی به مانند فلزات دارد همچنین انعطاف بالای آن ها باعث شده است تا چادر مسافرتی در برابر ضربه و فشار های زیاد ناشی از باد مقاومت کند .


فایبرگلاس از مواد نفتی و پشم شیشه ساخته شده است به همین دلیل وزن بسیار سبکی دارد ، میزان ترکیبات فایبرگلاس می تواند شکنندگی و انعطاف پذیری فایبرگلاس را مشخص کند که شرکت ها به نسبت مدل هایی که طراحی می کنند از فایبرگلاس های مرتبط استفاده می کنند . برای ساخت بیشتر چادر های مسافرتی فنری از فایبرگلاس استفاده می کنند تا خاصیت فنری آن ها راه اندازی چادر مسافرتی را ساده تر کند .

اما در دو مدل چادر مسافرتی عصایی و اتوماتیک ممکن است از هر دو جنس نام برده شده استفاده شود . در برخی از چادر های مسافرتی بزرگ حتی از پایه های آهنی نیز استفاده می شود .