خرید قایق بادی تفریحی شخصی

قایق های بادی یکی از پر طرفدار ترین محصولات بادی تفریحی برای استفاده در آب های آزاد و کم عمق بوده که از نظر طراحی و ساخت، جنس بدنه ، ظرفیت و نوع کاربری در انواع مختلفی تولید شده اند. برای خرید قایق تفریحی شخصی می بایست به بسیاری از نکات مهمی که قبل از خرید قایق بادی در نظر گرفته می شود توجه کرد تا در نهایت باعث خرید مطمئن و با کیفیت و همچنین متناسب با نوع کاربری مصرف کننده باشد. برای خرید این نوع قایق های بادی باید به نکاتی از جمله نوع و جنس ساخت بدنه ، ظرفیت و تحمل وزن ، قابلیت استفاده در آب های مختلف و ... توجه نمود. زیرا در نظر گرفتن چنین مواردی می تواند خریدی مطمئن برای مصرف کننده به همراه داشته باشد.

در ابتدا باید از آیتم جنس بدنه آغاز کرد. زیرا این آیتم از مهمترین مواردی بوده که می تواند در کیفیت محصول مورد نظر تاثیر مستقیم بگذارد. جنس بدنه در یک قایق هر چقدر انعطاف پذیر و ضخیم و در عین حال دارای وزن مناسبی باشد امکان استفاده در آب های خروشان و مواج مانند رودخانه ها را نیز فراهم خواهد کرد. معمولا در تمام قایق های بادی از پلاستیک PVC ضخیم استفاده می شود که در برخی از آنها برای مقاومت و ضخامت بالاتر از الیاف شمعی برزنتی نیز به کار برده شده است. البته این مسئله با نوع و ظرفیت قایق رابطبه مستقیمی خواهد داشت. قایق های بادی شخصی وجود دارند که جنس بدنه دو و یا سه لایه داشته که نشان دهنده مقدار کیفیت بدنه آنها خواهد بود.

آیتم بعدی برای خرید قایق های بادی تفریحی شخصی طراحی بدنه این محصولات بادی می باشد. آیتمی که امکان افزایش کاربرد های این قایق را فراهم خواهد کرد. بسیاری از قایق های بادی شخصی دارای طراحی بدنه بیضی بوده و در برخی نیز به شکل کایاک تولید شده است تا کاربرد ورزشی نیز داشته باشند. قایق های بادی شخصی برای داشتن تعادل بیشتر روی آب به گونه ای طراحی شده اند که در صورت سنگینی از یک سو احتمال واژگون شدن آن کمتر خواهد بود مگر در صورت فشار بیش از حد به آن که برای واژگونی قایق امری طبیعی خواهد بود. در برخی آنها نیز از کف فایبرگلاس استفاده شده تا استحکام بیشتری روی آب داشته باشد.

ابعاد و ظرفیت قایق های بادی تفریحی شخصی نیز از دیگر آیتم هایی بوده که در زمان خرید توجه زیادی به آن می شود. قایق های بادی تفریحی در ظرفیت های 1 نفره تا 6 نفره تولید شده که هر کدام با توجه به نوع طراحی بدنه از ابعاد مختلفی برخوردار می باشد. این ابعاد گاهی به گونه در یک قایق بادی پیاده سازی می شود که امکان افزایش ظرفیت را به همراه خواهد داشت. به همین دلیل امکان استفاده از قایق های بادی 4 نفره به عنوان قایق بادی 5 نفره وجود خواهد داشت. از دیگر ویژگی های بسیار مهم قایق های بادی تفریحی شخصی می توان به تحمل وزن آن اشاره نمود. این قابلیت با جنس بدنه و همچنین نوع طراحی رابطه مستقیمی داشته بنابراین هر چقدر قایق مربوطه از نظر ساخت کیفیت بالایی داشته باشد مسلما مقاومت وزن بالاتری نیز خواهد داشت.

قایق های بادی تفریحی شخصی تنوع بسیاری زیادی دارند و برای خرید این نوع قایق ها می بایست تمام ویژگی ها و آیتم توضیح داده شده در فوق را در نظر گرفت. خرید قایق های بادی تفریحی شخصی بستگی به قیمت آنها نیز خواهد داشت. هر چقدر یک قایق بادی نسبت به کیفیت خود قیمت مقرون به صرفه تری داشته باشد معمولا از طرفداران و خریداران بیشتری نیز بهره مند خواهد بود. اما دقت داشته باشید که گران و یا ارزان بودن هر نوع قایق بادی ارتباط چندانی با کیفیت آن نخواهد داشت به همین دلیل مهم تر از قیمت باید ویژگی های توضیح داده شده در فوق را بیشتر در نظر گرفت تا به گزینه مناسب و مد نظر خود در شرکت محصولات بادی اینتکس دست پیدا کنید.