با پیدایش محصولات بادی چون تخت خواب بادی ، می توان گفت استفاده از تخت خواب های غیر بادی مانند تخت خواب چوبی و فلزی کمتر و کمتر شده است چرا که محصولات بادی ویژگی ها و خصوصیات بسیار عالی دارند که موجب برتری نسبی آن ها شده است . در این مطلب نیز قصد داریم تا با بررسی بیشتر تخت خواب های بادی و خصوصیات آن ها ، دانستنی های تخت خواب بادی بیشتری را در اختیار شما مشتریان و دوستداران محصولات بادی قرار دهیم تا بتوانید با کسب اطلاعات بیشتر اقدام به خرید تخت خواب بادی خود کنید .

دانستنی های تخت خواب بادی بسیار زیاد است اما ممکن است که از آن ها بی خبر باشید . یکی از نگرانی های خریداران تخت خواب های بادی این است که این محصولات بادی کیفیت و استحکام مطلوبی ندارند و نمی توانند گزینه خوبی برای خرید باشند اما در واقع کیفیت ساخت تخت خواب های بادی بسیار بالا بوده و یکی از مناسب ترین و طبی ترین تخت خواب ها می باشد به طوریکه این نوع از محصولات از نظر علم ارتوپدیک بسیار ایده آل و استاندارد است . برخی بر این عقیده اند که بدنه تخت خواب های بادی از مواد لاستیکی و پلاستکی ساخته شده اند اما در واقع تخت خواب های بادی از اجناسی چون pvc ساخته شده اند .

pvc ها یکی از مرغوب ترین اجناس برای تولید تخت خواب بادی هستند که شرکت های بسیار بزرگ تولید کننده تخت خواب های بادی از آن برای ساخت این محصولات بادی استفاده می کنند . استفاده از pvc نه تنها برای طراحی تخت خواب بادی استفاده می شود بلکه در دیگر محصولات بادی مانند استخر بادی ، مبل بادی ، تشک بادی ، جکوزی بادی ، قلعه بادی ، کاناپه بادی و … نیز استفاده می شود . یکی از ویژگی های بسیار خوب این جنس خاصیت ضد آبی آن می باشد که به همین خاطر برای ساخت محصولات بادی چون استخر بادی ، وان بادی و … نیز استفاده می شود . پس در صورت خیس شدن تخت خواب بادی نگران آسیب دیدن محصول نباشید .

شما می توانید با رعایت توصیه ها و مراقبت صحیح از تخت خواب بادی ، حتی آن ها را بر روی آب نیز استفاده کنید . توصیه مهمی که در هنگام استفاده از تخت خواب بادی بایستی رعایت کنید این است که به هیچ وجه نباید به پمپ باد تخت خواب بادی آب برخورد کند ، در صورت برخورد نیز بهتر است به خوبی آن را خشک کنید و سپس آن را روشن کنید چرا که پمپ های باد موجود در تخت خواب های بادی اغلب برقی هستند به همین دلیل ممکن است بر اثر خیس شدن اتصال کنند و حتی خطر ساز شوند . اما در صورتی که تخت خواب بادی شما پمپ باد برقی سرخود ندارد می توانید بدون هیچ مشکلی از تخت خواب بادی خود بر روی آب استفاده کنید .

پمپی که برای تخت خواب های بادی در نظر گرفته می شود اغلب به صورت برقی و سرخود است تا دیگر نیازی به تهیه و خریداری پمپ باد نباشد ، از آن جا که حجم تخت خواب های بادی نسبتا بزرگ است وجود پمپ باد در کنار آن ها ضروری خواهد بود . قدرت پمپ های بادی که برای تخت خواب ها در نظر گرفته می شود بسیار زیاد است به طوریکه نمونه های یک نفره در کمتر از ۳ دقیقه و نمونه های دو نفره آن در کمتر از ۵ دقیقه باد می شوند . از دانستنی های پمپ باد تخت خواب های بادی می توان به چند کاره بودن آن ها اشاره کرد . این پمپ های باد علاوه بر پمپاژ باد به داخل تخت خواب قادر به مکش باد نیز هستند تا در صورت نیاز بتواید عملیات تخلیه و وکیوم تخت خواب بادی خود را در همان سرعت های گفته شده انجام دهید .

این ویژگی به شما کمک می کند تا پس از هر بار استفاده از تخت خواب بادی بتوانید تخت را به سرعت جمع کرده و یا دو مرتبه آن را راه اندازی و استفاده کنید . با این کار می توانید فضای اشغال شده توسط تخت خواب بادی را به اتاق بازگردانید . همانطور که مشخص است بیشتر حجم تخت خواب های بادی را باد تشکیل داده است به همین دلیل با خالی کردن باد تخت خواب ، می توانید محصول را در ابعاد بسیار کوچکی بسته بندی کرد . این ویژگی هیچگاه در تخت خواب های ابری ، چوبی و فلزی وجود ندارد و شما نمی توانید فضای اشغال شده توسط تخت را به اتاق بازگردانید مگر اینکه دیگر از تخت خواب استفاده نکنید ، این مزیت یکی از مهم ترین مزیت ها و ویژگی تخت خواب های بادی می باشد که موجب برتری آن ها نیز شده است .


برخی از افراد همچنین بر این عقیده هستند که تخت خواب های بادی محصولاتی تو خالی هستند و به مانند بادکنک ممکن است هر لحظه ترکیده و آسیب ببینند ، اما این یک تفکر اشتباه است چرا که نه تنها داخل تخت خواب های بادی تو خالی نیستند بلکه دارای ساختار لایه بندی و شبکه بندی شده هستند که تخت خواب را از شکل بادکنکی خارج کرده است ، اگر تخت خوابی توخالی باشد در هنگام نشستن فردی در لبه تخت ، بدون شک شکل تخت خواب بادی تغییر خواهد یافت اما شما هیچگونه حالت تخم مرغی در تخت خواب های بادی نخواهید دید چرا که ساختار لایه بندی شده تخت خواب های بادی موجب می شود تا باد و فشار وارده به تمامی سطوح به صورت یکسان پخش شود .

از دیگر دانستنی های تخت خواب بادی می توان به رویه مواجی اشاره کرد که در بیشتر تخت خواب های بادی استفاده می شود . شاید بسیاری از شما با دیدن رویه های مواج تخت خواب بادی فکر کنید که استفاده از این نوع آرگونومی ساخت تنها برای زیبایی بوده و کارایی ندارد ، اما در واقع آرگونومی رویه مواج باعث می شود تا محصول طبی تر و نرم تر شود . چرا که انعطاف پذیری تخت خواب بادی بیشتر شده و می تواند فشار وارد شده به بدن را به نصف کاهش دهد چرا که تنها نصف و یا دو سوم بدن با سطوح برجسته برخورد دارد و دیگر قسمت های بدن فشاری را متحمل نمی شوند .

این نوع ساختار به دلیل اینکه فشار وارده به بدن را کاهش می دهد در همان راستا نیز موجب می شود تا گردش خود در بدن به حالت طبیعی خود ادامه دهد . هر چه گردش خون در بدن در هنگام خواب بهتر باشد رشد عضلانی بهتر خواهد شد و به همان میزان خوابی آرام تر را خواهید داشت . یکی از دلایلی که موجب گرفتگی عضلات در برخی از افراد می شود ، استفاده از بستر ها ، بالش و نشیمنگاه های نامناسب است . پس با خرید تخت خواب بادی می توانید بستری کاملا ایده آل را برای خود داشته باشید .

شما حتی می توانید تخت خواب های بادی خود را در هنگام مسافرت به همراه خود برده و در ویلا ها و منازل اجاره شده از تخت خواب بادی خود استفاده کنید ، چرا که حجم بسته بندی آن ها بسیار کم بوده و همچنین وزن سبکی دارند . به طور متوسط تخت خواب های بادی استاندارد وزنی ۲ الی ۶ کیلوگرمی دارند که به سهولت این وزن قابل حمل است .

شما می توانید انواع تخت خواب های بادی با کیفیت و اصلی را از برند های معتبری چون اینتکس ، بست وی ، کلمن ، ایر بد و … از فروشگاه اینترنتی اینتکس خریداری کنید ، این فروشگاه بزرگترین و معتبر ترین مرکز فروش تخت خواب بادی در ایران است که می توانید با خیال راحت محصول خود را خریداری کنید . . برای کسب اطلاعات بیشتر از تخت خواب بادی می توانید با شماره تلفن های فروشگاه اینترنتی تهران اینتکس تماس حاصل فرمایید .