تشک های بادی یکی از برترین محصولات بادی می باشد که در کنار تخت خواب های بادی بیشترین فروش و استقبال را در میان محصولات بادی دارد . این محصولات برای استفاده تمامی سنین طراحی شده اند و با ساختار بسیار عالی که دارند می توانند بستری مناسب و ایده آل را برای خوابیدن افراد فراهم کنند . تشک های بادی دارای ویژگی ها و مزیت های بسیاری هستند که همین ویژگی ها حتی باعث برتری نسبی تشک های بادی نسبت به دیگر تشک ها شده است . در این مطلب قصد داریم تا ویژگی ها ، خصوصیات و دانستنی های تشک بادی را مورد بررسی قرار دهیم تا بیش از پیش با این محصولات بادی آشنا شوید .

دانستنی های تشک بادی بسیار زیاد بوده که می توانید با این دانستنی ها به ویژگی های تشک های بادی پی ببرید و با در نظر گرفتن آن ها اقدام به خرید تشک بادی محبوب خود کنید . تشک های بادی را می توان از جدید ترین تشک های بادی موجود در بازار ها دانست . در کنار تشک های بادی دیگر تشک های پشمی ، ابری و … نیز وجود دارد که استفاده از آن ها در خانه بسیاری از مردم وجود دارد . از مهم ترین خصوصیات و ویژگی های تشک بادی می توان به پرتابل بودن و قابلیت حمل آسان آن ها اشاره کرد . همانطور که از نام این محصولات مشخص است تشک های بادی دارای ساختار بادی هستند و بیشتر حجم آن ها را باد تشکیل داده است به همین دلیل وزن بسیار کمی را دارند .


وزن تشک های بادی به طور متوسط ۲ کیلوگرم است که در مقایسه با تشک های غیر بادی بسیار ناچیز است . البته وزن تشک های بادی بر اساس مدل و سایزی که دارند متفاوت است اما در مقایسه با تشک های دیگر بسیار سبک هستند ، چرا که تنها قسمتی دارای وزن در تشک های بادی ، بدنه آن هاست . بر روی تشک های بادی همچنین پمپ های باد سرخود وجود ندارد به همین دلیل وزن آن ها بسیار سبک تر از تخت خواب های بادی که دارای پمپ باد سرخود هستند می باشد . البته حجم بسته بندی بسیار کن تشک های بادی نیز دلیلی بر پرتابل بودن تشک های بادی می باشد .

در همین راستا می توان گفت که تشک های بادی علاوه بر اینکه محصولات خانگی هستند می توان در سفر ها نیز از آن ها استفاده کرد . ابعاد تشک های بادی به گونه ای است که حتی می توانید آن را در داخل کوله گذاشته و در سفر ها به همراه خود ببرید . تشک های بادی یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در داخل چادر مسافرتی در طول سفر است که می توانید با خرید تشک بادی یک نفره و یا دو نفره تمامی کف چادر مسافرتی خود را از تشک بادی بپوشانید و از داشتن بستر و سطح نرم ، در طول سفر لذت ببرید . 


یکی از ویژگی ها و برتری های تشک های بادی به نسبت تخت خواب بادی در طول سفر ، پمپ باد سرخود تخت خواب های بادی است چرا که این پمپ های باد برقی بوده و در صورت عدم دسترسی به برق و پریز نمی توانید تخت خواب بادی خود را در محیط ها و فضاهای بیرون استفاده کنید . این در حالی است که تشک های بادی فاقد پمپ باد سرخود هستند بنابراین شما می توانید با تهیه انواع پمپ های باد غیر برقی مانند پمپ باد دستی و پدالی و حتی پمپ های باد شارژی و … تشک های بادی خود را در محیط های بیرون از خانه مانند سفر ها بهره مند شوید .

همین ویژگی باعث شده است تا تشک های بادی را بتوانید بر روی آب نیز استفاده کنید چرا که دارای پمپ باد سرخود نبوده و احتمال خرابی و اتصالی در پمپ وجود نخواهد داشت . شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا می توان از تشک های بادی بر روی آب استفاده کرد ؟ از آن جا که تشک های بادی از بدنه pvc تشکیل شده اند کاملا ضد آب هستند و امکان استفاده از آن ها بر روی آب نیز وجود دارد به شرطی که قبل و بعد از استفاده از تشک بادی به توصیه های مهم و لازم دقت داشته باشید تا عمر تشک بادی شما کاهش نیابد .

شما باید قبل از استفاده تشک بادی خود بر روی آب از سالم بودن تشک بادی و همچنین دریچه های باد و تخلیه باد آن مطمعن باشید تا در هنگام استفاده بر روی آب دچار مشکل نشوید . پس از هر بار استفاده نیز بایستی تشک بادی خود را به خوبی خشک کنید . بیشتر تشک های بادی دارای رویه های جیر و مخملی هستند که ممکن است بر اثر خیس شدن زبر تر شده و یا لکه هایی بر روی آن ها ایجاد شود که شما می توانید با نگهداری و خشک کردن صحیح تشک بادی خود از آسیب دیدگی تشک و همچنین رشد قارچ و … بر روی آن جلوگیری کنید .

تنها با هر بار خشک کردن تشک بادی پس از استفاده آن بر روی آب می توانید از بروز آسیب دیدن تشک بادی و کوتاه تر شدن عمر محصول خود جلوگیری کنید . بهترین روش برای خشک کردن تشک بادی نیز قرار دادن آن به مدت یک روز در زیر نور افتاب است . علت ضد آب بودن تشک بادی نیز همانطور که اشاره شد بدنه pvc تشک های بادی است . pvc ها از جمله اجناس بسیار مرغوب و با کیفیتی هستند که با قدرت کشسانی بسیار بالای خود ، موادی بسیار عالی برای ساخت تشک بادی می باشد .

اغلب شرکت های تولید کننده مطرح تشک های بادی مانند اینتکس ، بست وی ، کلمن و … سطوح تشک های بادی خود را به صورت موج دار طراحی می کنند ، این نوع طراحی موجب می شود که تشک بادی انعطاف بیشتری داشته باشد و همچنین فشار وارده به اندام ها را کاهش می دهد . آرگونومی ساخت رویه مواج به دلیل موج های ایجاد شده و قسمت های فرو رفته و برآمده آن باعث می شود تا تمامی نقاط بدن تحت فشار قرار نگیرند ، بدین ترتیب نیز جریان خون موجود در رگ ها به بهترین شکل حتی در صورت خوابیده نیز روند عادی خود را خواهد داشت به همین دلیل نیز هیچگاه شاهد گرفتگی عضلات نخواهید بود .

امروزه از آرگونومی مواج علاوه بر تشک ها و تخت خواب های بادی ، بلکه در مبل های بادی و حتی محصولات نشیمنگاه و استراحتی غیر بادی نیز استفاده می شود چرا که سطوحی طبی تر و آرگونومیک تری را در اختیار افراد قرار می دهد . لازم به ذکر است که استفاده از بستر مناسب برای کودکان می تواند باعث رشد بهتر آنان در سنین رشد گردد . 

لازم به ذکر است که قسمت های داخلی تشک های بادی نیز از ساختار لایه بندی شده برخوردار است تا محصول از حالت تو خالی بودن در بیاید ، در غیر اینصورت تشک بادی تعادل خوبی را نخواهد داشت و در صورت استفاده مدوام شکل تخم مرغی پیدا خواهد کرد . تنوع در تشک های بادی بسیار زیاد است که شما می توانید نمونه های ساده ، مواج ، با پمپ و بدون پمپ ، با بالشت سرخود و … را در فروشگاه اینترنتی اینتکس مشاهده و آن ها را با قیمت های استثنایی و ارزان خریداری کنید . فروشگاه اینتکس بزرگترین فروشگاه محصولات بادی در ایران است که اقدام به فروش تشک بادی مختلف و متنوع از برند های مطرح می کند .