شرکت اینتکس یکی از بزرگترین تولید کنندگان استخر های پیش ساخته می باشد که از بسیاری از تولید کنندگان این محصولات قدمت بیشتری دارد . استخر های پیش ساخته یکی از بزرگ ترین استخر هایی می باشد که قابل جابجایی می باشد . شاید برای اولین بار است که اسم این استخر ها به گوشتان می رسد ، و تعجب کنید که چطور می توان استخری با این ابعاد را به راحتی و بدون استفاده از سیمان و سنگ راه اندازی کرده و مورد استفاده قرار داد . این استخر ها به صورت مجزا تولید می شوند و با استفده از نقاط اتصال ، به یک دیگر وصل شده و سپس در نهایت با استفاده از ابزار و وسایل دیگر به خوبی آب بندی می شوند . این محصولات در ابعاد و وسعت های متنوعی تولید می شود که شما عزیزان می توانید بنا به نیاز خود اقدام به خرید استخر پیش ساخته کنید .

یکی از بزرگترین استخر های پیش ساخته ، استخر پیش ساخته 10 متری 2021 اینتکس می باشد که به نسبت سایز استخر های 5 یا 7 متری بسیار بزرگ تر است . از لحاظ قیمتی این استخر گران تر بوده و دارای پمپ قوی تری می باشد . علت بالا بودن قیمت این محصول به نسبت استخر های دیگر علاوه بر قوی تر بودن پمپ آب ، وجود ابعاد وسیع تر آن است . این استخر در حد و اندازه های یک استخر بتنی کوچک و آپارتمانی می باشد که برای استفاده خانوادگی بسیار مناسب است . این استخر ها را می توان در حیاط و محیط باز بیرون از خانه راه اندازی کرد . اگر ویلای شما از حیاط بزرگی برخوردار است ، می توانید به راحتی این ستخر پیش ساخته را در آن جا قرار دهید و یک استخر سر باز بسیار زیبا داشته باشید . استخر ها را کمتر کسی است که دوست نداشته باشد و از استفاده آن لذت نبرد ، همه افراد از کوچک گرفته تا بزرگ ، عاشق این استخر ها می باشند . 

حال در ادامه مطلب ویژگی های این استخر پیش ساخته را شرح خواهیم داد تا راهنمایی باشد برای خرید استخر پیش ساخته 10 متری 2021 اینتکس از بزرگترین استخر های پیش ساخته تولید شده توسط کمپانی intex .

این استخر در مقایسه با مدل های قبلی خود از کیفیت ساخت بسیار بالایی بهره مند است و بدنه ی مقاوم تری دارد . اغلب این استخر ها در دو شکل هندسی دایره ای و مستطیلی تولید می شوند که این استخر به شکل مستطیلی می باشد . بدنه آن ضخیم تر بوده و به همین دلیل می تواند به بهترین شکل فشار آب را تحمل کند و بدون هیچ مشکلی استخری ایمن را داشته باشید . لوازم آن نیز بسیار کامل تر از مدل های قدیمی تر می باشد . از بزرگترین مزیت های این استخر پیش ساخته به نسبت دیگر مدل ها ، ابعاد بزرگ آن می باشد ، این استخر با طول 975 سانتی متر و عرض : 488 سانتی متر یکی از بزرگ ترین استخر های تولید شده توسط شرکت اینتکس است . به خاطر همین موضوع است که اغلب خریداران این استخر را ترجیح می دهد . هنگامی که شما می خواهید مبلغی را برای خرید استخر پیش ساخته هزینه کنید ، می توانید با خرج کردن مقدار کمی بیشتر از مقدار اولیه پول شما ، به راحتی استخری با ابعاد بزرگ تری داشته باشید . اما اگر بستری به این ابعاد برای راه اندازی نداشته باشید دیگر موضوع فرق خواهد کرد و دیگر بهتر است استخری با اندازه های مطلوب را خریداری کنید . 

از این استخر پیش ساخته علاوه بر مصارف خانگی و راه اندازی در منزل یا ویلا ، می توان به عنوان استخر های صنعتی استفاده کرد و یا با بهره بردن از آن برای پرورش ماهی نیز استفاده کرد . پس میبینید که این استخر همانند استخر های بتنی و سنگی می باشد  و چه بسا این مدل ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند . این استخر همچنین دارای ارتفاع 132 سانتی متری می باشد که در حد و اندازه های استاندارد برای استفاده اغلب سنین می باشد ، استخر های پیش ساخته با عمق بیشتر نیز وجود دارد ولی یکی از استاندارد های ارتفاع برای استخر همین مقدار است تا بانوان نیز به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند، البته عمق مفید این استخر 122 سانتی متر می باشد و حدود 90 درصد حجم بدنه را شامل می شوذ . برای ورود و خروج بهتر از استخر ، نردبانی تعبیه شده است . این نردبان را می توان بنا به دلخواه مشتری در جاهای مختلف قرار داد . جنس این نردبان از ترکیب آلومینیوم و فایبرگلاس می باشد که هم استقامت بسیار زیادی داشته و نیز در برخورد با آب و رطوبت ، پوسیده نشده و زنگ نمی زند . فریم های این مدل عمودی بوده و در موازات هم قرار دارند تا به بهترین شکل بتواند فشار های آب را تحمل کند . این لوازم همراه یکی از مهم ترین ابزار هایی می باشد که می بایست همراه استخر وجود داشته باشد . یکی دیگر از این ابزار ها دستگاه تصفیه کن همراه است که می بایست در هر استخری وجود داشته باشد . همچنین برای دور کردن خطرات احتمالی از درپوش و زیر انداز هایی که مخصوص استخر های پیش ساخته طراحی شده است که بهتر است از آن ها کمک گرفته شود . این محصولات نام برده جزء اقلام و لوازم همراه استخر می باشد .


جنس بدنه یکی از مهم ترین فاکتور ها در هنگام خرید می باشد و هر فردی می بایست در هنگام خرید به این موضوع توجه کند . چرا که بابت خرید محصول هزینه ای صرف می کنید ، پس باید اطلاعات کافی را در هنگام خرید کسب کنید و سپس اقدام به خرید کنید تا بعد ها با مشکل بی کیفیتی محصول روبرو نشوید . پایه ها و فریم های این استخر پیش ساخته از آلومینیوم ضد زنگ ساخته شده است ، بخاطر همین جنس است که وزن استخر پایین بوده و قابل جابجایی می باشد و هچنین در مقابله با رطوبت بسیار مقاوم بوده و پوسیده نمی شود . آلومینیوم یکی از مقاوم ترین فلز ها در برابر ضربه و فشار می باشد و به همین جهت است که مهندسان برای تولید استخر های پیش ساخته این فلز را انتخاب کرده اند . جنس بدنه آن نیز که پوششی بر رور فریم می باشد از جنس الیاف شمعی برزنتی می باشد که به بهترین شکل میتواند از عبور آب جلوگیری کند و در مجاورت آب پوسیده نشود . برزنت یکی از ضد آب ترین اجناس است که هیچ درزی را برای عبور آب نمی گذارد و به سختی آسیب می بیند.

به دلیل اینکه این استخر از ابعاد بزرگی برخوردار است ، حجم آب زیادی را نیز برای پر شدن نیاز دارد ، پس از اولین بار پر کردن آن ، دیگر به صرفه نیست تا با کثیف شدن دوباره استخر آب آن را عوض کنید ، چرا که هم در وقت ، و هم در مصرف آب صرفه جویی نمی شود و باعث می شود تا هزینه ها نیز افزایش یابد ، پس بهتر است که از پمپ آب تصفیه کن آب استخر استفاده شود . این استخر پیش ساخته خود دارای پمپ تصفیه کن فیلتری و شنی می باشد که می تواند به بهترین شکل روند تصفیه سازی آب را انجام دهد قدرت این پمپ پس از هر بار شارژ شدن فیلتر شنی اش می تواند حجمی معادل 10.5 متر مکعب را تصفه کند . وجود این پمپ ها کاملا ضروری است و نبود آن ها باعث می شود به مرور زمان آب استخر کدر شده و به مرور بستری برای رشد جلبک ها و میکروب ها شود . این پمپ ها می توانند به بهترین شکل آب کثیف و آلوده را به آب زلال و تمیز تبدیل کند . روند سرعت این پاک سازی می تواند به همان مقدار پر کردن خود استخر باشد ، چرا که همزمان عملیات مکش و تصفیه را انجام می دهد و دیگر لازم نیست آب استخر را خالی کرده و سپس تصفیه را انجام دهید . پس با مطالبی که گفته شد می بایست از این پمپ های آب تصفیه کن در هر بازه زمانی که احساس کردید آب استخر کیفیت مطلوب را ندارد استفاده کنید . فیلتر این پمپ ها نیز به راحتی قابل تعویض است .

ظرفیتی که این استخر می تواند درون خود جای دهد به 54368 لیتر است که این ارقام نشان از حجم و ابعاد بزرگ این استخر دارد . به همین علت می توان گفت که می توان از این استخر هم برای پرورش ماهی استفاده کرد و یا در مصارف صنعتی و کشاورزی استفاده کرد . این استخر پیش ساخته می تواند به خوبی مخزنی برای ذخیره آب زمین های کشاورزی باشد و کشاورزان با بهره گرفتن از آن در مواقع احتیاج از آب آن برای آبیاری مزارع خود کمک بگیرند . همچنین وزن کلی این استخر با لوازم همراه و دیگر چیز ها که اغلب وزن آن را همان بدنه اصلی و فریم ها تشکیل می دهد به 248.2 کیلوگرم می رسد . همانطور که در بالا نیز گفتیم این استخر به راحتی و برخلاف استخر های بتنی و سنگی قابلیت جدا شدن دارد ، بدین صورت که فریم ها و بدنه از هم جدا شده و به صورت جداگانه آن را حمل کرده و در محل جدیدی راه اندازی می شود . برای این جابجایی و راه اندازی نیاز است افراد مجرب و کارکشته ای که توسط نمایندگی فروش استخر پیش ساخته برای این کار آموزش دیده اند وارد عمل شوند و به راحتی ان ها در مدت زمان 1 ساعت آن را بر پا کنند . هیچگاه برای نصب این استخر های پیش ساخته به صورت شخصی وارد عمل نشوید چرا که ممکن است پس از راه اندازی و پر کردن آن دچار آسیب شود و به استخر صدمه ای وارد شود . 

جمع بندی

برای زیبا تر شدن این استخر قسمت های داخلی و دیواره های کناری آن را با طراحی کاشی وار و سرامیکی آبی رنگ ساخته است تا پس از پر شدن آن جلوه بسیار زیبا تری به استخر بدهد و آب را آبی تر نشان دهد . بدین صورت این رنگ روحیه بخش می تواند استفاده شما عزیزان را از این استخر لذت بخش تر کند . این استخر پیش ساخته 10 متری 2021 اینتکس با بالاترین کیفیت و ساختار بدنه مقاوم در فروشگاه اینترنتی اینتکس قرار دارد تا شما عزیزان به راحتی و صرف هزینه کمتر آن را خریداری کرده و سپس نصّاب ها این استخر را در موقعیت و محل قرار گیری آورده و آن را به بهترین شکل راه اندازی و آب بندی کنند .