راهنمای خرید استخر پیش ساخته easy set در این مطلب به صورت جامع بیان شده است که می توانید با مطالعه آن در خرید استخر پیش ساخته easy set موفق باشید و بهترین گزینه را پیدا کرده و آن را خریداری کنید . استفاده از استخر ها نه تنها برای کودکان بلکه برای تمامی سنین جواب و دوست داشتنی است به همین دلیل نیز بسیار پیش آمده است که به همراه خانواده و یا دوستان خود به استخر های عمومی رفته باشید .

امروزه با پیشرفت امکانات ، بسیاری از صاحبان ویلا ها و یا منازل بزرگ در داخل خانه خود استخر های کوچکی با عنوان استخر خانگی طراحی و ایجاد می کنند تا هر وقت که دوست داشتند بتوانند بلافاصله از استخر خانگی خود استفاده کرده و لذت ببرند . به همین علت شرکت های تولید کننده محصولات بادی چون اینتکس و بست وی با بررسی و تحقیق اقدام به تولید استخر های پیش ساخته بزرگی با عنوان استخر easy set کردند .

استخر های ایزی ست یا فست ست از جدید ترین استخر های نیمه بادی و نیمه پیش ساخته ای هستند که در مقایسه با استخر های بادی بسیار بزرگ تر بوده و ظرفیت بسیار زیادی را در بر می گیرند ، این استخر ها به دلیل راه اندازی سریع و بی دردسری که دارند با عنوان استخر ایزی ست شناخته می شوند و نام این محصولات به همین دلیل است که ایزی ست یا فست ست نام گذاری شده اند . در ادامه روند راه اندازی این محصولات را به صورت مختصر و مفید توضیح خواهیم داد .

این استخر ها یعنی استخر پیش ساخته easy set عمدتا به صورت دایره ای و گرد طراحی می شوند و بهترین نوع طراحی آن نیز همین است چرا که لبه های بادی محصول می بایست به گونه ای باشند تا باعث ثابت ماندن بدنه استخر شوند ، البته نمونه های بیضی این محصولات نیز طراحی شده اند که نمونه های بزرگ تر آن حتی دارای پایه های آلومینیومی جهت استحکام بیشتر دارند که بسیار می توان گفت ساختار پایه های آن مشابه استخر های پیش ساخته فریمی است .

لبه های باد شونده استخر های ایزی ست یا فست ست باعث می شود تا در هنگام پر شدن استخر از آب ، این لبه های بادی بر روی آب شناور باقی بمانند که در نتیجه باعث بلند شدن بدنه و فرم گرفتن محصول می شود . بر روی بدنه این استخر ها هیچگونه درزی وجود ندارد و تنها چندین دریچه ورود و خروج آب و همچنین دریچه اتصال پمپ تصفیه آب می باشد .

استخر های ایزی ست همانطور که اشاره شد از ابعاد بسیار بزرگی برخوردار هستند و بزرگترین استخر های ایزی ست گرد قطری بیش از ۵ متر داشته و نمونه های بیضی شکل آن طولی بیشتر از ۶ متر را دارند به همین دلیل آب بسیار زیادی را نیز در خود جای می دهند ، به طور میانگین ظرفیت استخر های ایزی ست بزرگ چیزی در حدود ۲۰ هزار لیتر خواهد بود .

با وجود ظرفیت بسیار زیاد استخر های ایزی ست می بینیم که وجود پمپ تصفیه آب بسیار ضروری و مهم است . با راکد ماندن آب در یک محل و جریان نداشتن آن ، بستر برای رشد جلبک ها ایجاد خواهد شد ، به همین دلیل با رشد میکروب ها آب آلوده تر شده و در نتیجه باعث کدر شدن آب و بد بو شدن آب خواهد شد ، در این صورت استفاده از آب کثیف نمی تواند خوشایند باشد . پس نیاز است تا آب را تعویض کنیم .

تعویض آب استخر های پیش ساخته بزرگ مانند استخر های ایزی ست با آب شهری نمی تواند کاری عقلانی باشد چرا که باعث هدر رفتن آب می شود ، همچنین این کار بسیار زمانبر خواهد بود و هزینه هایی را نیز در بر خواهد داشت ، اما در صورت نزدیکی به رودخانه و یا دسترسی به آب موتور خانه می توانید به راحتی آب استخر را تعویض کنید ، در صورت عدم تامین آب کشاورزی برای پر تعویض مداوم استخر خود ، نیاز به یک پمپ تصفیه آب دارید تا بدون هدر رفتن آب ، آب موجود در استخر را تصفیه کرده و به آب تمیز و شفاف تبدیل کنید .

تمامی استخر های خانگی و استخر های عمومی دارای پمپ های تصفیه آب استخر هستند که قدرت و ظرفیت پمپ های آن ها نسبت به حجم آب استخر انتخاب شده است . پمپ های تصفیه آب استخر های پیش ساخته easy set نیز به نسبت حجم استخر ها استفاده می شود .

شرکت های اینتکس و بست وی که اقدام به تولید و فروش استخر پیش ساخته easy set می کنند ، پمپ های تصفیه آب فیلتری را نیز تولید کرده و به نسبت حجم استخر های ایزی ست ، پمپ تصفیه مربوطه را در کنار محصول به صورت یک پکیج به فروش می رساند ، پس با خرید استخر پیش ساخته easy set یک پمپ تصفیه نیز برای شما ارسال خواهد شد و دیگر نیازی به خرید مجزا این محصولات نخواهید داشت .

اغلب پمپ های تصفیه آبی که برای استخر های ایزی ست استفاده می شود از نوع فیلتری می باشد ، این پمپ های تصفیه با استفاده از فیلتر های کاغذی ، آب موجود در استخر را تصفیه می کند ، این فیلتر ها قدرت جذب بسیار بالایی دارند و آلودگی های آب را به بهترین شکل در لایه های خود جذب می کنند ، ساختار این فیلتر ها نیز به صورت استوانه ای و به صورت لایه لایه است .

این فیلتر ها چند بار مصرف بوده و پس از مدتی بایستی آن را تعویص کنید و فیلتر جدیدی را در داخل پمپ تصفیه آب استخر قرار دهید . تعویض این فیلتر ها نیز کاری آسان است و تنها می بایست درب مخزن پمپ را باز کرده و فیلتر کهنه را خارج و فیلتر جدید را در جای مشخص خود قرار دهید و درب را محکم ببندید .

پمپ های تصفیه آب فیلتری نیز از سه نوع فیلتر A ، B و C استفاده می کند ، ابعاد این سه فیلتر با یکدیگر فرق می کند ، فیلتر نوع A بزرگ ترین و فیلتر نوع C کوچک ترین آن ها می باشد که به نسبت نوع پمپ تصفیه و حجم مخزن از آن ها استفاده می شود . به همین دلیل اگر استخر پیش ساخته ایزی ست شما بزرگ است به طور حتم در کنار آن پمپ تصفیه فیلتری نوع A قرار خواهد داشت . هر پمپ تصفیه آبی که توسط شرکت های سازنده در کنار استخر قرار می گیرند ، استاندارد خواهند بود .

همانطور که در ابتدای متن نیز اشاره شد راه اندازی این استخر ها ساده است به همین دلیل نیز با نام های ایزی ست یا فست ست نام گذاری و معروف شده اند ، برای راه اندازی این استخر ها در ابتدا می بایست  زیرانداز موجود در کارتون را خارج کرده و بر روی زمین پهن کنید ، محل قرار گیری استخر را به درستی انتخاب کنید ، پس از آن استخر را به طور کامل بر روی زیرانداز پهن کنید ، پس از این مرحله می بایست لبه بادی را باد کنید .

پس از باد کردن لبه بادی پمپ تصفیه را با توجه به درگاه ورود و خروج پمپ و نیز دریچه های ورود و خروج آب استخر را به یکدیگر متصل کنید و دریچه های دیگر را بپوشانید ، پس از آن استخر را از آب پر کنید تا به همین راحتی استخر شما راه اندازی و قابل استفاده شود . شما می توانید با مراجعه به فروشگاه اینتکس انواع این استخر ها را به همراه تصاویر و مشخصات مشاهده و مطالعه کنید .