روش استفاده و نگهداری تخت خواب بادی شاید به ظاهر ساده باشد اما از آن جا که این محصولات بادی است نیاز است تا از آن ها به خوبی مراقبت شود تا محصول بادی شما آسیب نبیند تا بتواند طول عمر مفید خود را داشته باشد . تخت خواب های بادی را می توان یکی از مدرن ترین تخت خواب ها دانست که در دسته تخت خواب های طبی قرار دارد . تخت خواب های بادی همانطور که از نام آن ها مشخص است ظاهری شبیه به تخت خواب های معمولی دارد اما از نظر ساختاری تفاوت دارند و بیشتر حجم آن ها را باد تشکیل داده است .

روش استفاده از تخت خواب های بادی ساده است و شما می توانید به سادگی آن ها را راه اندازی کنید ، اما برای اینکه آسیبی به تخت خواب بادی شما نرسد بهتر است که به بهترین شکل از تخت بادی خود استفاده کنید و همچنین در هنگام راه اندازی آن ها از محصول خود به خوبی مراقبت کنید . در وهله اول نیاز است تا محل قرار گیری تخت خواب بادی خود را به درستی انتخاب کنید و اگر قرار است تا از تخت خواب بادی خود در بیرون از خانه نیز استفاده کنید باید محلی مناسب را برای راه اندازی تخت خواب های خود انتخاب کنید .

روش استفاده و نگهداری تخت خواب بادی

تخت خواب های بادی دارای بدنه های مقاوم و با کیفیتی هستند که می توانند در برابر فشار های بسیار بالا و همچنین ضربه ها مقاوم باشند اما در برابر اجسام نوک تیز و برنده آسیب پذیر اند . یکی از اجناس بسیار مرغوب برای ساخت محصولات بادی به ویژه تخت خواب بادی pvc می باشد که در لایه های نازک برش داده شده و با طراحی های لازم اقدام به تولید تخت خواب های بادی می کنند . پی وی سی های فشرده اغلب دارای ضخامتی ما بین ۰٫۲۵ میلی متر تا ۰٫۴۰ میلی متر هستند که می توان گفت ضخامت استاندارد برای ساخت تخت خواب نیز همان است ، اما با این حال باز هم در برابر اجسام تیز و برنده آسیب پذیر خواهند بود .

سطوحی که در آن سنگ ریزه ، شن و ماسه ، شاخ و برگ درختان ، آسفالت و … می باشد می تواند به مرور به تخت خواب بادی شما آسیب برساند . اما زمین های سرامیکی ، و محیط های داخل منزل که اغلب کف زمین توسط موکت ، فرش و زیر انداز پوشیده شده است می تواند محل های بسیار خوبی برای راه اندازی تخت خواب بادی شما باشد . شما می توانید با استفاده از یک زیر انداز در محیط های بیرون نیز از تخت خواب بادی خود مراقبت کنید .

لازم به ذکر است که حرارت های بالا نیز می تواند به تخت خواب بادی شما آسیب برساند ، مخصوصا حرارت هایی که به صورت مستقیم با تخت خواب بادی برخورد داشته باشد . به عنوان مثال قرار دادن تخت خواب بادی در کنار وسایل گرمایشی چون شومینه و بخاری به تخت خواب بادی شما آسیب خواهد رساند . همانطور که اشاره شد تخت خواب بادی شما در صورتی آسیب خواهد دید که در مجاورت حرارت های بسیار بالا قرار گیرد . یکی از سوالات متداولی که پرسیده شده است این است که آیا نور و حرارت آفتاب نیز می تواند به تخت خواب بادی آسیب برساند یا خیر ؟

نور آفتاب هیچگونه آسیبی به تخت خواب بادی شما وارد نخواهد کرد مگر اینکه تخت خواب شما روز ها در زیر آفتاب قرار بگیرد . لازم به ذکر است که وارد شدن فشار به تخت خواب بادی در مواقعی که تخت در زیر نور آفتاب قرار دارد می تواند به آسیب ندیدن آن کمک کند ، این در حالی است که اگر تخت خواب بادی شما اگر در یک حالت زیر نور آفتاب ثابت بماند خاصیت کشسانی خود را از دست داده و در نتیجه ضعیف شده و پاره خواهد شد . 

از سوالات متداول دیگری که بار ها پرسیده شده است این است که آیا می توان از تخت خواب بادی به صورت دائمی استفاده کرد ؟ تخت خواب های بادی را با مراقبت می توان سال های سال استفاده کرد فلذا راه اندازی آن و خالی نکردن باد تخت خواب هیچگونه آسیبی را به محصول نخواهد رساند ، پس اگر تخت خواب بادی شما ماه ها نیز راه اندازی شده بود نگران آسیب دیدگی تخت نباشید چرا که دلایل آسیب دیدگی تخت خواب بادی اجسام تیز و برنده ، حرارت های بالا ، وارد شدن فشار زیاد از حد می باشد .


هر تخت خواب بادی دارای حداکثر تحمل وزن است که بر روی دفترچه راهنما و مشخصات محصول درج شده است . اغلب تخت خواب های بادی یک نفره دارای حداکثر تحمل ۱۲۰ الی ۱۴۰ کیلوگرم می باشند که به راحتی می تواند وزن یک فرد بالغ سنگین وزن را نیز تحمل کند . تحمل وزن تخت خواب های بادی دو نفره نیز به صورت میانگین چیزی در حدود ۲۵۰ کیلوگرم و حتی بیشتر است . شایع ترین نوع آسیب دیدگی تخت خواب های بادی نسبت به فشار وارده تخم مرغی شدن تخت خواب بادی می باشد . یکی از اتفاقاتی که می تواند منجر به ترکیدن تخت خواب بادی و یا تغییر شکل آن به حالت تخم مرعی ، پریدن از ارتفاع بر روی تخت خواب بادی می باشد ، پس هیچگاه سعی نکنید که بر روی تخت خواب بادی از ارتفاع بالا بپرید .

داخل تخت خواب های بادی از آن جا که از الیاف های ابری و … ساخته نشده و پرشده از هواست ، هیچگونه بوی بدی را به خود نمی گیرد . شستن تخت خواب های بادی توصیه نمی شود و چه بسا انداختن تخت خواب بادی در لباسشویی بدون شک منجر به پارگی و آسیب دیدگی تخت خواب خواهد شد . توصیه می شود در صورت کثیف شدن تخت خواب بادی از یک دستمال تمیز و نمناک برای تمیز کردن تخت استفاده کنید .

رویه و سطح بیشتر تخت خواب های بادی از یک لایه جیر پوشیده شده اند که استفاده از دستمال نمناک به تنهایی تاثیر چندانی بر پاک کردن آن ندارد . به همین دلیل توصیه می شود از شامپو فرش استفاده کنید . برای این کار دستمال نمناک خود را کمی به شامپو فرش آغشته کرده و سپس به آرامی بر روی محل کثیف شده تخت خواب بکشید تا پاک و تمیز شود .

برای پاک کردن لکه هایی چون لکه خون استفاده از آب سرد می تواند مفید باشد . برای لکه های رنگ نیاز است تا از موادی چون تینر برای پاک کردن رویه تخت خواب بادی استفاده کنید . برای کندن آدامس های چسبیده شده می توانید از یک تکه یخ برای جدا کردن آدامس از تخت خواب بادی خود استفاده کنید .

لازم به ذکر است که تخت خواب های بادی اگر آسیب ببینند قابل تعمیر هستند چرا که شرکت های سازنده این محصولات بادی برچسب های تعمیراتی را با عنوان بسته تعمیرات تخت خواب بادی عرضه کرده اند که می توانید با استفاده از لیبل ها و چسب مخصوص اقدام به ترمیم تخت خواب بادی خود کنید . روش تعمیر تخت خواب بادی در مقالات مرتبط در وبسایت فروشگاه تهران اینتکس آورده شده است که می توانید آن را مطالعه کنید .


شما می توانید برای خرید تخت خواب بادی خود نیز به فروشگاه اینتکس مراجعه کرده و انواع تخت خواب های بادی با کیفیت و درجه یک را با قیمت مناسب خریداری کنید . فروشگاه اینتکس علاوه بر فروش تخت خواب بادی تعمیرات تخصصی تخت خواب های بادی را نیز انجام می دهد که می توانید محصول خود را برای تعمیرات به این مرکز ارسال نمایید .

روش استفاده و نگهداری تخت خواب بادی