نصب چادر مسافرتی فنری

چادر مسافرتی فنری یکی از چادر های بسیار کاربردی می باشد که نزد ایرانیان نیز محبوب است . چادر های مسافرتی یکی از ابزار های پرکاربرد در طول سفر است که می تواند کمک زیادی به افراد کند . این چادر ها می توانند مانند خانه ای متحرک همواره با مردم باشند و در هر لحظه و شرایطی که هستند از آن ها استفاده کنند و یک سرپناه سیار داشته باشند . شما می توانید با داشتن چادر در سفر های خود هنگامی که نیاز به اطراق و استراحت داشتید این محصولات بی نظیر را باز کنید و به سادگی حریم خصوصی برای خود ایجاد کنید . این چادر های مسافرتی در ابعاد مختلف موجود می باشند و می توان از آن ها به صورت فردی یا جمعی استفاده کرد . شما می توانید بنا به خواسته و نیاز خود انواع مختلفی از این چادر ها را خریداری کنید . 

یکی از سوالاتی که همواره برای خریداران چادر مسافرتی مطرح است این است که چگونه می توانند چادر مسافرتی خود را راه اندازی کنند . یکی از چادر های مسافرتی که نزد ایرانیان محبوب است و اغلب به دلیل مردم برای راحت تر بودن برای نصب ، آن چادر ها را انتخاب می کنند ، چادر مسافرتی فنری است . این چادر ها دارای خاصیت فنری بوده و با تا شدن به حجم کوچکی تبدیل شده و در نهایت بسته بندی می شوند . نصب این چادر ها همانطور که گفته شد بسیار ساده است اما می بایست در ابتدا آموزش های کافی را برای نصب آن ها ببینید ، چرا که اگر به درستی نسبت به باز کردن و تا کردن چادر مسافرتی اقدام نکنید ممکن است که به پایه ها صدمه برسانید و اگر به پایه ها صدمه ای وارد شود ، مثل سابق کارایی نخواهد داشت و ایمنی و تعادل خود را از دست خواهد داد . جنس پایه های این چادر اغلب از پلاستیک فشرده و انعطاف پذیر ساخته می شود و یا نیز از جنس فایبرگلاس تولید می شود . هر دوی این اجناس دارای انعطاف پذیری زیادی هستند و به همان دلیل است که گفته می شود بدنه این چادر ها فنری است . این دو جنس در برابر فشار و ضربه دوام خوبی دارند و برای ساخت بدنه و پایه های اصلی چادر می توانند بسیار مفید باشند . هرچند که این پایه ها ممکن است مقاوم باشد ، اما اگر به صورت نادرست و بر خلاف حالت میله های فنری فشاری وارد شود ممکن است باعث آسیب دیدن و شکستن پایه ها شود . به همین منظور است که توصیه می کنیم نحوه صحیح نصب چادر مسافرتی فنری را فرا گیرید تا از آسیب رساندن احتمالی آن ها جلوگیری کنید . موضوع اصلی این مطلب نیز چگونگی نصب چادر مسافرتی فنری است ، تا شما عزیزان با مطلاعه آن بتوانید به درستی چادر خود را نصب و جمع آوری کنید . پس در ادامه همراه ما باشید .

به احتمال خیلی زیاد در طول سفر های خود یا در پارک ها دیده باشید که افرادی در حال تلاش برای نصب و یا جمع کردن چادر مسافرتی فنری خود هستند و گاه ممکن است این کار برایشان سخت باشد و موجب آزار آن ها شود ، در حالی که افرادی را نیز دیده اید که به کمک آن ها شتافته و یا چادر مسافرتی فنری خود را به راحتی جمع و یا نصب می کنند . شما نیز سعی کنید یکی از آن ها باشید و بتوانید حتی به تنهایی از پس جمع کردن و نصب چادر مسافرتی فنری خود بر بیایید . در ادامه آموزش مرحله به مرحله نصب این چادر ها را به شما عزیزان می گوییم و پس از آن نحوه جمع و بسته بندی چادر را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد .


قبل از هر چیزی مهم ترین کاری که باید برای نصب چادر مسافرتی فنری خود انجام دهید این است که محلی مناسب برای راه اندازی و نصب آن پیدا کنید . یافتن محل مناسب برای راه اندازی و نصب چادر مسافرتی کار دشواری نیست اما بهتر است که در انتخاب آن دقت کنید . به عنوان مثال محلی که دارای سطح هموار می باشد گزینه خوبی برای برپایی چادر است ، چرا که اگر زمین ناهموار را انتخاب کنید  ، پس از وارد شدن به داخل چادر حس خوبی نداشته و ممکن است ناهمواری زمین باعث اذیت شدن شما شود . همچنین در قرار دادن وسایل بر روی زمین با مشکل مواجه شوید چرا که به دلیل ناهمواری زمین تعادل نداشته و ممکن است به خوبی بر روی زمین قرار نگیرد . پس از این که سطح همواری را انتخاب کردید باید دید که سطح جایی که انتخاب کردید کثیف نباشد و یا شاخ و برگ و سنگ ریزه ای وجود نداشته باشد . وجود سنگ ریزه و یا شاخ و برگ درختان علاوه بر اینکه می تواند موجب اذیت و آزار شما هنگام نشستن و دراز کشیدن در چادر شود ، می تواند به بدنه و کف چادر نیز آسیب برساند ( برای جلوگیری و نرم تر شدن زمین می توانید از زیر انداز نیز استفاده کنید ). جنس بدنه ای اغلب چادر های مسافرتی فنری از الیاف پارچه های شمعی که پلی استر نام دارد ساخته شده است . این جنس قدرت بسیار خوبی در برابر فشار و ضربه های وارده دارد و به دلیل ضد آب بودن می تواند به خوبی از ورود آب و دیگر مایعات به داخل چادر جلوگیری کند . از مهم ترین ویژگی های پلی استر می توان به ضد آب و ضد اشعه بودن آن اشاره کرد . لازمه هر چادری این است که دارای بدنه مرغوبی باشد تا بتوان آن را با خیال راحت در هر شرایط آب و هوایی راه اندازی کرد . اگر چادر مسافرتی دارای بدنه مقاوم و ضد آب نباشد ، عملا خرید آن بیهوده بوده و کارایی و ایمنی مطلوب را نمی تواند برای سرنشینان و استفاده کنندگان فراهم کند . پس در هنگام خرید چادر مسافرتی فنری به این موضوع دقت کنید .

پس از اینکه محل مناسب و همواری که سطح آن عاری از هر گونه کثیفی و یا سنگ ریزه و شاخ برگ بود را انتخاب کردید ، چادر را از داخل ساک حمل خود خارج کنید و در محل مناسب قرار دهید . باز کردن و نصب کردن این چادر ها بسیار راحت است و عملا با دو حرکت می توان آن را راه اندازی و نصب کرد . اولین حرکت این است که چادر ( که در ابتدا به صورت گرد است ) را باز کنید تا به صورت فنری به شکل مثلث در بیاید ، پس از آن کافی است لایه ای که در لایه های کناری فرو رفته است را خارج کنید تا چادر شکل مربعی را به خود بگیرد . پس از آن که چادر شکل مربعی خود را گرفت یعنی اینکه چادر کاملا باز شده و آماده استفاده می باشد . برای استحکام بیشتر چادر مسافرتی و نیز حفظ تعادل بهتر آن در هنگام وزش باد می توانید چهار گوشه چادر که دارای گره می باشد را با استفاده از طناب و میخ به زمین وصل کنید . در برخی از محصولات و چادر های مسافرتی این اقلام ، همراه محصول موجود می باشند که می توانید از آن ها به نحو احسنت استفاده کنید . 


برای جمع کردن چادر مسافرتی فنری نیز می بایست به درستی اقدام کنید . جمع کردن و بسته بندی چادر های فنری از نصب آن سخت تر می باشد و نیاز است که روش صحیح آن را نیز بدانید . در ابتدای کار مطمعن شوید که داخل چادر را تخلیه کردید و چیزی در آن جا نمانده باشد . بهتر است پس از هر بار استفاده ، داخل آن را جارو بکشید . به دلیل اینکه فضای داخل چادر بسته است و بدنه به صورت سر هم می باشد ، می بایست درب و پنجره ها را تا 50 درصد باز بگذارید تا هوای داخل آن هنگام جمع کردن به خوبی تخلیه شود و شما را با مشکل مواجه نکند . پس از آن یکی از گوشه های چادر را به داخل دو لبه کناری فرو کنید تا حالت مثلثی قبل را بگیرد . چادر را به صورت ایستاده روبروی خود بگیرید و با دست چپ خود یک سوم بالایی بدنه را در دست بگیرید . با دست راست خود چادر را به سمت جلو و پایین حرکت دهید تا وقتی که نوک چادر مسافرتی به وسط و پایین چادر برسد ، حال میبینید که چادر فرم نیم دایره ای به خود گرفته است ، پس از آن دست راستتان را تا جایی که امکان دارد به سمت داخل و چپ ببرید و در همان حالت دست چپتان را به سمت بیرون هدایت کنید تا چادر حالت نیم دایره به خود بگیرد ، پس از آن که لایه های چادر به درستی بر روی هم خوابیده شد ، لایه آخر را نیز خم کنید تا در نهایت چادر به حالت گرد در بیاید ، بدنه اضافی چادر را در داخل لایه ها فرو کنید تا حجم آن کمتر شود ، پس از این کار می توانید به راحتی چادر مسافرتی فنری خود را به داخل ساک حمل باز گردانید . 

با رعایت نکات و انجام مرحله به مرحله مراحلی که در بالا به آن اشاره شد ، می توانید بدون اینکه آسیبی به چادر برسانید آن را نصب و یا جمع کنید . برای انجام این کار ها همواره با آرامش اقدام کنید چرا که با عجله ممکن است که به پایه ها آسیبی وارد شود . این چادر های مسافرتی که اغلب در داخل ایران تولید می شوند یکی از بهترین نوع چادر های مسافرتی می باشند که  در کمترین زمان می توان آن ها را نصب کرد و یا آن را جمع کرد . با آموزش هایی که در متن بالا گفته شد ، دیگر به راحتی می توانید چادر خود را به تنهایی نیز نصب کنید . این چادر های با کیفیت در ابعاد و رنگ های مختلفی تولید می شوند که این تنوع را تنها می توانید در فروشگاه اینتکس مشاهده کنید . این فروشگاه انواع مختلفی از این چادر ها را در رنگ و ابعاد مختلف و با کیفیت بسیار بالا در دسترس قرار داده است تا شما عزیزان به راحتی اقدام به خرید آن ها کنید . نمایندگی اینتکس یکی از معتبر ترین مراکز فروش چادر مسافرتی فنری در ایران می باشد که شما می توانید به صورت حضوری نیز اقدام به خرید کنید .