فواید و مضرات استفاده از تخت های بادی

حتما برای شما هم این سوال پیش امده که یک تخت بادی چه مزیت هایی می تواند داشته باشد؟ ایا تخت های بادی دارای معایب خاصی هم هستند که باعث شود تا خریداران از خرید این محصول دست بکشند؟ ایا تخت های بادی نسبت به تخت های معمولی موجود در خانه ها بهتر است؟ اگر شما هم از این قبلی سوال ها در ذهنتان وجود دارد و دوست دارید تا هر چه سریع تر به پاسخ ان ها برسید پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها دنبال کنید تا بهترین پاسخ را در این خصوص و در مورد خرید تخت بادی به شما بدهیم...

در ابتدا باید به مزیت های این محصولات اشاره کنیم و در انتها نیز سعی کنیم با مقایسه ای بین مزایا و معایب این دو به بهترین نتیجه برسیم. به همین دلیل با ما همراه باشید تا در ابتدا فواید تخت های بادی را مطرح کنیم:

پرتابل و قابل حمل : اولین مزیت این تخت خواب ها قابلیت حمل و جا به جایی ساده این محصولات می باشد که باعث شده تا بتوانید از این محصولات در هر مکانی استفاده کنید. در همین خصوص باید عنوان کرد که این کالا ها معمولا در داخل بسته بندی کوچکی به بازار عرضه می شوند و پس از باز کردن بسته بندی این محصولات می توانید مشاهده کنید که تخت خواب شما در کوچکترین حالت ممکن جمع شده است. این مزیت به این دلیل مناسب است که شما اگر بخواهید از این محصولات در داخل مسافرت استفاده کنید به راحتی می توانید این تخت خواب را در داخل صندوق عقب خودرو خود قرار داده و نگران اشغال جای زیاد نباشید اما تخت های قدیمی و یا دیگر تخت ها به راحتی جمع و تا نمی شوند و معمولا هم فضای زیادی را اشغال می کنند که این امر زیاد به مزاغ افراد خوش نمی اید به همین دلیل این مزیت بسیار حائز اهمیت است.

وزن کم : تخت خواب های بادی معمولا مزن بسیار کمی را هم دارا می باشند. گاها مشاهده شده که یک تخت خواب بادی 4 الی 6 کیلو گرم وزن دارد و شاید سنگین ترین تخت خواب بادی نیز حداکثر وزنی در حدود 9 الی 10 کیلو گرم داشته باشد که همین عامل هم سبب شده تا بتوانید از این تخت خواب ها در هر مکانی استفاده کنید. هم چنین پس از راه اندازی کامل این محصول هم می توانید به راحتی این محصول را تغییر مکان داده و از این کالا در جای دیگری استفاده نمایید که این مزیت نسبت به دیگر تخت خواب هایی که در منازل مسکونی وجود دارد بسیار مهم خواهد بود زیرا شما نمی توانید این دسته از تخت خواب ها را به سادگی جا به جا نمایید.

خاصیت طبی بودن : بسیاری از تخت خواب های بادی به صورت طبی طراحی و تولید شده اند. این بدین معناست که هر فردی می تواند با خیال راحت از ان استفاده نموده و نگران اسیب رسیدن به قسمت ستون فقرات ، کمر ، گردن و دیگر نقاط بدن خود نباشید. این محصولات معمولا با بهترین ارگونومی ممکن به بازار عرضه می شوند که افرادی که مشکلات عضلانی دارند هم بتوانند با خیال راحت بر روی این تخت خواب ها به استراحت پرداخته و از ان به نحو احسن استفاده نمایند.

جلوگیری از تعریق زیاد : یکی دیگر از خصوصیات خوب این تخت خواب های بادی این است که به دلیل ساختار فوق العاده رویه این محصولات شما در زمان هایی که بر روی این تخت خواب ها در حال استراحت هستید از تعریق شما جلوگیری می کند. اگر بخواهیم در این خصوص بیشتر صحبت کنیم باید به طراحی بدنه و رویه این محصولات بپردازیم. اکثر تخت خواب های بادی معمولا رویه ای کامفورت و دارای سطح شیار داری هستند که همین شیار ها باعث شده تا بتوانید به سادگی بر روی اینمحصولات به استراحت پرداخته و جریان هوا در زیر بدن شما نیز به حرکت در اید که همین عامل باعث می شود تا شما بیش از اندازه تعریق نداشته باشید.

راه اندازی و جمع اوری ساده : معمولا تخت خواب های بادی را شما در مدت زمان بین 3 تا 5 دقیقه به صورت کامل باد خواهید نمود. البته این زمان می تواند بسته به شرایط و نوع پمپ باد متفاوت باشد اما در مجموع وقت زیادی را نمی خواهد و همین عامل نیز یکی از مزیت های خوب این محصولات است. شما معمولا دیگر تخت خواب ها را نمی توانستید به راحتی راه اندازی کنید و معمولا بستن ستون ها و پایه های تخت خواب خود  زمان زیادی را می خواست. هم چنین اگر قصد جمع اوری و یا جا به جایی تخت خواب های قدیمی را داشتید می بایست سعی در باز کردن و جدا کردن ستون ها و پایه ها به صورت مجدد می کردید که باز بسته به نوع و جنس تخت این زمان متغیر بوده و سختی های خاص خود را داشت. در خصوص تخت خواب های بادی اما این مسئله صدق نمی کند و شما در زمان هایی که قصد استفاده از این محصولات را دارید می توانید به سادگی و در مدت زمان بسیار کمی ان را با پمپ باد راه اندازی کرده و از این محصولات استفاده کنید. هم چنین برای خالی کردن و جمع اوری این محصولات هم می توانید به سادگی دریچه باد را باز کرده و باد داخلی این محصولات را خالی کنید تا با خیال راحت بتوانید این تخت خواب را جمع کنید.

جنس بدنه : معمولا جنس بدنه هم یکی دیگر از مواردی است که خانواده ها با مشاهده و تحقیق در رابطه با ان اقدام به خرید تخت خواب بادی می کنند. در همین خصوص باید عنوان نمود که این کالاها اکثرا ساخته شده از نوع پارچه مخمل ، پارچه طرح چرم ، و یا وینیل و PVC هستند. هر یک از این جنس ها خود دارای مزایا و معایب خاصی می باشد که باعث می شود تا بتوانید با اطمینان خاطر محصول بادی را خریداری نمایید. برای مثال تخت خواب هایی که رویه مخملی دارند فوق العاده نرم و راحت هستند یا معمولا تخت خواب هایی که کناره های ان از نوع طرح چرم است زیبایی و کیفیت بالایی را در بر می گیرد. این نکته هم یکی از موارد مهم و خصوصیات خوب این محصولات است که در ارتباط با ان می بایست صحبت می کردیم.

ابعاد استاندارد : از دیگر خصوصیات این محصولات این است که دست شما در هنگام خرید باز خواهد بود و می توانید تخت خواب بادی یک نفره و یا دو نفره را با بهترین ابعاد خریداری کنید. برای مثال یک سری از تخت خواب ها دارای ارتفاع بزرگ تری نسبت به نمونه های دیگر هستند که این خاصیت می تواند برای افرادی که عادت ندارد بر روی ارتفاع کم بخوابند بسیار مهم است. هم چنین بعضی از تخت خواب ها دارای طول بزرگی هم هستند که این نکته برای افراد قد بلند و کسانی که همیشه در هنگام استفاده از تخت خواب و یا تشک مشکل دارند بسیار مهم خواهد بود.

تحمل وزن بالا : تخت خواب های بادی معمولا تحمل وزن بسیار بالایی هم دارند که و حتی در مورد تخت خواب های دو نفره می توان گفت که اکثرا قادرند تا 275 کیلو گرم وزن را هم بر روی خود تحمل کنند که قطعا مقدار قابل توجهی بوده و مناسب برای استفاده افراد سنگین وزن هم می باشد.

تا به این جای مقاله سعی کردیم تا مهم ترین فواید استفاده از تخت خواب های بادی را برای شما شرح دهیم که قطعا تا حدود زیادی فهمیدید که این محصولات چه مزایای مهم و خوبی را دارا هستند. در ادامه نیز سعی داریم تا به بررسی یک سری از معایب مهم این محصولات بپردازیم پس با ما همراه باشید...

امکان اسیب دیدن : یکی از مهم ترین معایب این محصولات این مورد است که تخت خواب های بادی به دلیل بادی بودن بسیار در معرض اسیب قرار دارند. این بدین معناست که اگر کودک و یا خردسال در منزل دارید باید بهترین مراقبت را از این محصولات داشته باشید زیرا ممکن است با وارد کردن اشیا نوک تیز به داخل بدنه این محصولات به راحتی اسیب ببینند. حال اگر این اسیب به صورت جزئی باشد می توان ان را به روش های مختلف و رایجی هم چون استفاده از برچسب تعمیرات ترمیم نمود اما اگر این اسیب بزرگ باشد ممکن است دیگر استفاده از این تخت خواب بادی برای شما امکان پذیر نشود. هم چنین وارد کردن فشار زیاد و بیش از اندازه هم بر روی این محصولات می تواند باعث ترکیدن و یا اسیب های جبران نا پذیر به این محصولات شود که این عامل را می توان مهم ترین معایب تخت های بادی بر شمرد.

خرابی پمپ باد سر خود یا دریچه باد : اگر این محصولات خود دارای پمپ باد باشند و این پمپ باد به هر دلیل خراب شود تا تعمیر پمپ باد معمولا نمی توانید از این محصولات استفاده کنید. برای مثال این محصولات چون دارای دریچه باد مجزا نیستند و خود به وسیله این پمپ باد می شوند باید حتما این پمپ را ترمیم کنید تا بتوانید از این محصولات استفاده کنید. هم چنین محصولاتی که دارای دریچه باد هستند و بر روی خود پمپ باد ندارند هم اگر بخواهید از ان ها استفاده کنید و در صورتی که این دریچه ها باد را خارج کنند و یا دارای سوراخ باشند نیز امکان استفاده از ان ها سخت بوده و می بایست حتما این اسیب را هم درست کنید تا بتوانید به نحو احسن از این محصولات استفاده نمایید.

خصوصیت تکان خوردن زیاد : تخت های بادی چون با استفاده از باد شکل گرفته اند معمولا در زمان هایی که بر روی ان می خوابید و مخصوصا در زمان هایی که قصد تغییر جهت خواب و یا غلط زدن را دارید به گونه ای طراحی شده اند که تکان زیادی خورده و در واقع باعث جهش کم شما خواهند شد که شاید این عامل برای هر کسی مناسب نباشد. برای مثال افرادی که بر روی تشک های معمولی و یا تخت خواب های خوش خواب عادت به خوابیدن دارند شاید در اوایل استفاده از این تخت خواب ها خیلی راحت نباشند که این عامل هم یکی دیگر از معایب این محصولات به شمار می رود.

احتیاج به پمپ باد برای راه اندازی : تخت خواب های دیگر معمولا به صورت اماده به شما تحویل داده می شوند و دیگر نیازی به راه اندازی ان نخواهید داشت اما تخت خواب های بادی به گونه ای طراحی شده اند که می بایست برای استفاده از این محصول حتما ان را باد کنید. معمولا هم باد کردن این محصولات به وسیله پمپ باد صورت می گیرد که خب در صورت نداشتن پمپ کار شما لنگ مانده و نمی توانید این محصولات را راه اندازی کنید که این عامل هم یکی دیگر از معایب این محصولات به شمار می رود.

در این مقاله سعی کردیم به صورت کامل فواید استفاده از تخت خواب های بادی و مزیت های ان را شرح دهیم و سپس با مقایسه ای ساده معایب ان را هم برای شما شرح دهیم تا برای خرید تخت خواب بادی بهترین تصمیم را بگیرید. حال اگر قصد خرید یک تخت خواب بادی را از سایت نمایندگی اینتکس دارید پیشنهاد می کنیم برای راهنمایی بیشتر مقالات زیر را هم مطالعه کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید: