استفاده از قایق ها از قدیم الایام رونق داشته و بهره گیری از آن دارای جنبه های زیادی بوده که یکی از آن ها جنبه تفریحی می باشد  . قایق ها در ابتدای پیدایش به صورت چوبی ساخته شده و به مرور زمان با به کار گیری اجناس بهتر از کیفیت بالاتری برخودار شدند و توانستند محصولی ایده آل برای ماهیگیران ، دریا نوردان و ... باشند . اما امروزه استفاده از قایق ها تنها به منظور ماهیگیری و یا کار نیست و چه بسا بسیاری از مردم دوست دارند تا با داشتن یک قایق به تفریحات آبی بپردازند و ساعات شاد و لذت بخشی را در کنار دوستان خود رقم بزنند . به طور معمول در سواحل دریا و دریاچه ها قایق هایی هستند که شما می توانید با اجاره کردن آن ها به تفریح بپردازید ، اما بابت اجاره کردن این وسیله ها ممکن است هزینه های زیادی را بپردازید و در عین حال زمان کمی را از قایق استفاده کنید ، این موضوع شاید شما را از استفاده قایق های کرایه ای منصرف کند . ولی با این وجود به این فکر کرده اید که یک قایق برای خود داشته باشید ؟ در تولیدات جدید قایق ها ، با بهره گیری از ساختار دیگر محصولات بادی ، بسیاری از شرکت ها اقدام به تولید قایق های بادی کردند تا بدین صورت وسیله تفریحات آبی مردم را فراهم کنند . قایق بادی محصولیست کاملا بادی که به مانند قایق های معمولی می تواند بر روی آب باقی بماند و وسیله ای ایمن برای تفریحات آبی عموم باشد .

قایق های بادی در ابتدا به صورت ساده طراحی شده و تنها ویژگی آن ها این بود که بر روی آب شناور بمانند و بتواند وزن دو یا سه نفر را تحمل کند ، اما در ادامه این تولیدات و کسب تجربه بیشتر ، قایق های بادی تولید شد که ویژگی های بسیار زیادی را داشته و می توانستند به بهترین شکل ممکن مورد استفاده قرار گیرند . برخی از دوست داران قایق ها و این محصولات بی نظیر با شنیدن نام بادی نگران می شوند که شاید آن محصول نتواند به خوبی کارایی داشته باشد و ممکن است در ذهن آن ها این سوال پیش بیاید که آیا قایق بادی خوب است ؟

قایق های بادی جدید از چنان ویژگی هایی برخوردار هستند که می توانند به خوبی قایق های غیر بادی عمل کنند . هدف از ارائه این مقاله نیز پاسخ دادن به همین سوال است و چه بسا قصد داریم با بررسی بیشتر این محصولات بادی ببینیم که قایق های بادی خوب است یا خیر . کسانی که قصد خرید قایق بادی دارند بهتر است تا در ادامه این مقاله همراه ما باشند تا با مطالعه بیشتر ، اطلاعاتی را در رابطه با این محصولات کسب کنند تا بتوانند در خرید خود موفق باشند . 

قایق های بادی یک وسیله کاملا مفرح و دوست داشتنی در میان محصولات بادی است که با توجه به طراحی عالی که دارند می توانند در آب های آزاد ، دریاچه ها ، رودخانه ها و برکه ها مورد استفاده قرار گیرند به طوری که می توانند جایگزین بسیار خوبی برای قایق های غیر بادی باشند . قایق های بادی از چند جنبه می تواند برتر از قایق های غیر بادی باشد ، یکی از این جنبه ها قابل حمل بودن این محصولات است ، شما می توانید با تهیه قایق های بادی ، محصول خود را به راحتی جابجا کرده و در هر جایی که دوست دارید از قایق بادی خود استفاده کنید .

این ویژگی در قایق های غیر بادی دیده نمی شود چرا که آن ها دارای حجم بسیار بالایی بوده و وزن آن ها به نسبت قایق های بادی بسیار سنگین تر است ، به همین دلیل استفاده از قایق های بادی می تواند مفید و بسیار کاربردی تر باشد . همچنین هزینه خرید قایق بادی به نسبت خرید قایق های غیر بادی بسیار مقرون به صرفه است ، همچنین شما می توانید با یک بار خرید قایق بادی سال ها از محصول خود در هر جایی که نیاز داشتید بهره مند شوید ، , و نیز دیگر نیازی نیست که قایق های غیر بادی را کرایه کنید و هزینه های زیادی برای آن ها بپردازید .

  

یکی دیگر از ویژگی های قایق های بادی نوع طراحی ، ساختار مقاوم و جنس بدنه با کیفیت آن است . طراحی های قایق های بادی از آن جا که قدرت مانور تولید کنندگان بر روی محصولات بادی زیاد است بسیار متنوع است و شما می توانید این محصولات بی نظیر را در هر طرح و رنگی خریداری کنید . آرگونومی ساخت این محصولات نیز به بهترین شکل صورت گرفته است تا هیچ خطری استفاده کننده ها را تهدید نکند . به عنوان مثال می توان به حفظ تعادل بسیار خوب قایق های بادی حرفه ای اشاره کرد ، این قایق دارای دیواره های بادی هستند و طراحی آن ها به گونه ای بوده در صورت استفاده در رودخانه های خروشان و نیز دریا های طوفانی بتواند به خوبی تعادل داشته باشد و اجازه ورود آب از دیواره های کناری را به داخل قایق ندهد . همچنین افراد نیز می توانند به راحتی در داخل قایق بنشینند به طوری که در مواقع  خروشان بودن آب نیز به بیرون پرت نشوند . بسیاری از قایق های بادی دارای صندلی های بادی نیز می باشند که قایق سواران می توانند بر روی آن ها بنشینند و به راحتی تفریح کنند .

 

جنس بدنه قایق های بادی نیز از مهم ترین نکات این محصولات است که با کسب اطلاع از آن ها دیگر نگران کیفیت محصول نخواهید بود . بیشتر قایق های بادی تولید شده توسط شرکت های معتبر از اجناس بسیار خوبی ساخته شده اند و می توانند به بهترین شکل ممکن در برابر ضربه و در مجاورت با آب مقاوم باشند . به عنوان مثال قایق بادی 6 نفره جیمینی که یکی از بهترین قایق های بادی می باشد دارای بدنه ای از جنس پارچه برزنت با لایه های داخلی pvc می باشد که هر دوی این لایه ها از ضخامت بسیار بالایی برخوردار هستند ، این دو جنس در کنار یکدیگر باعث شده است تا بدنه این قایق بادی به بهترین شکل ممکن مقاوم شود و در برابر ضربه های بسیار محکم نیز آسیب نبیند و ایمنی قایق را حفظ کند .

همچنین بسیاری از قایق های دیگر نیز از همین جنس ساخته شده اند چرا که آزمایش های انجام شده بر روی قایق های بادی که از این جنس ساخته شده رضایت بخش بودند . اما با این حال مدل های مختلفی از این محصولات ساخته شده اند که هر کدام ممکن است از جنس های دیگری ساخته شده باشد ، اما آن چیزی که برای تولید کنندگان مطرح است مقاومت بسیار بالای محصول است که در راستای رضایت مشتری به آن توجه بالایی داشته و محصولاتی کاملا با کیفیت را تولید می کنند . به همین دلیل نیز شما عزیزان می توانید با خیال راحت خرید خود را انجام دهید .


برخی از مدل های قایق های بادی دارای کف آلومینیومی یا فایبرگلاسی هستند تا در صورت برخورد کف قایق با سنگ های زیر آب یا صخره ها و حتی ماسه ها مقاومت باشند و آسیبی به بدنه بادی قایق نرسد . این دو جنس یعنی آلومینیوم و فایبرگلاس از مقاوم ترین اجناس در برابر ضربه ها می باشند که دارای وزن بسیار پایین هستند به همین دلیل استفاده از آن ها نه تنها باعث افزایش وزن قایق نمی شود بلکه مقاومت قایق بادی را به مراتب بالا تر می برد . همچنین برخی از مدل های قایق های بادی دارای بخش های پلاستیکی هستند که دور تا دور قایق بادی قرار گرفته و طراحی شده اند .

این میله های پلاستیکی که در اطراف قایق بادی قرار گرفته است می تواند مقاومت قایق را در صورت برخورد با صخره ها و کناره های رودخانه و هر چیز دیگر بالا تر ببرد و به عنوان یک محافظ عمل کند . پس میبینیم که با بهره گیری از اجناس دیگر در ساختار قایق های بادی ، بدنه این محصولات نیز به خوبی افزایش یافته اند و می توانند به خوبی یک قایق چوبی یا فایبرگلاسی مقاوم و کاملا مورد اطمینان باشند . پس با در نظر گرفتن این ویژگی ها دیگر نگران کیفیت قایق های بادی نباشید چرا که این محصولات می توانند حتی بهتر از قایق های غیر بادی عمل کنند و موجبات تفریحات آبی شما عزیزان را فراهم کنند .

 

اغلب قایق های بادی دارای پارو هستند که با استفاده از آن ها می توانید موجب پیش روی و هدایت قایق شوید ، هر یک از قایق ها با توجه به طراحی که دارد دارای پارو متناسب است که می توان از آن استفاده کرد . همچنین برخی از قایق های بادی به گونه ای طراحی شده اند که می توانید موتور قایق به آن متصل کنید و توسط موتور قایق را هدایت کنید . موتور هایی که می توانید از آن ها برای قایق های بادی استفاده کنید دو دسته هستند که با نام های بنزینی و شارژی آن ها را می شناسیم . که هر یک از آن ها ویژگی های خود را دارند و می توانند به خوبی به بدنه برخی از مدل های قایق های بادی متصل شوند . قیمت بادی این قایق ها نیز توسط پمپ باد که معمولا پمپ دستی می باشد راه اندازی و باد می شوند ، علت استفاده از پمپ باد دستی که در کنار تمامی قایق های بادی موجود است این است که در سواحل امکان دسترسی به برق وجود ندارد و بایستی به صورت دستی محصول را راه اندازی کنید .

  

انواع مختلفی از قایق های بادی در فروشگاه اینترنتی اینتکس موجود است که شما عزیزان می توانید با مراجعه به وبسایت این فروشگاه انواع مختلف قایق های بادی را مشاهده کنید و بنا به نیاز خود یکی از آن ها را پسندیده و خریداری کنید . هر یک از این محصولات دارای صفحه ای مجزا بوده که در آن اطلاعات کاملی از محصول درج شده است که شما می توانید با مراجعه به صفحه محصول مشخصات آن را مشاهده کنید و با دیگر محصولات مقایسه کنید ، همچنین شما می توانید قیمت قایق بادی را که در صفحه محصول درج شده است مشاهده کنید و یا برای کسب اطلاع از قیمت آن با فروشگاه تماس بگیرید . شما می توانید خرید خود را به سه روش حضوری ، تلفنی و اینترنتی انجام دهید و محصول خود را در مدت زمان بسیار کوتاه درب منزل تحویل بگیرید . خرید حضوری می تواند باعث برخورداری از تخفیفات ویژه این فروشگاه را برای شما مشتریان عزیز به همراه داشته باشد .