قایق بادی چلنجر 2 اینتکس قایق های بادی میان رده به دلیل قیمت به نسبت مناسبی که دارند می توانند پاسخگوی بسیاری از نیاز های شما باشند تا متحمل هزینه های بیش از حد برای گردش های تفریحی یک یا دو نفره در آبهای کم عمق نباشید . از این رو ما قایق چلنجر 2 را به افرادی که قصد ماهیگیری و یا گردش در آب با شخص دیگری را دارند پیشنهاد می کنیم. قایق چلنجر2 اینتکس محصولی شیک و با دوام است که قیمتی کاملا معقول تر از سایر قایق های بادی دارد . این محصول فوق العاده زیباست و مشخصات خوب با کاربردی مناسب دارد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. قایق بادی چلنجر 2 درجدید ترین مدل خود دارای رنگ زرد با خطوط آبی می باشد که ترکیب رنگی مناسبی به شمار می رود. به علاوه برخی بخش های قایق مثل دیواره درونی کاملا آبی رنگ بوده اما در حالت کلی و در نگاه اول بدون اختیار رنگ زرد را به آن نسبت می دهید چرا که اغلب بخش بدنه قایق را به خود اختصاص داده است.  البته این رنگ نیز بسیار شیک و دوست داشتنی بوده و باعث شده است تا قایق بادی چلنجر بسیار شیک و دوست داشتنی شود . 

 

یکی از موارد مهمی که در خرید قایق بادی پر اهمیت نبوده و بهتر است که شما نیز به آن توجه نداشته باشید ، شکل ظاهری و زیبایی قایق ها می باشد . ظاهر قایق کاملا ساده ، شیک و کلاسیک می باشد به این صورت که در هر محلی می توان از آن استفاده نمود . بدنه آن در قسمت جلو بیضی شکل و در قسمت پشتی مستطیلی است . طراحی بیضی یکی از کاربردی ترین طراحی ها در ساخت قایق های بادی می باشد و در مقایسه با دیگر قایق ها مشاهده خواهید کرد که بیشتر قایق های بادی از این ویژگی عالی برخوردار بوده دلیل آن نیز حرکت کردن راحت تر و بهتر قایق بادی بر روی آب می باشد . طراحی بیضی باعث می شود که در هنگام حرکت ، قایق آب را به کناره ها برده و به خوبی راه را برای عبور سریع تر فراهم کند . البته ایمنی قایق بادی چلنجر 2 اینتکس تنها به همین موضوع ختم نمی شود و چه بسا طراحی بی نظیر دو محفظه ای آن ، ایمنی را دوچندان کرده است . در رابطه با این موضوع توضیحات بیشتر را خدمت شما ارائه می کنیم . این بدنه از دو محفظه باد تشکیل شده است تا امنیت شما را ضمانت کند . در این حالت با سوراخ شدن قسمت بیرونی قایق بادی به هر نحوی بخش درونی به علاوه کف باد شونده مسئولیت مسون نگه داشتن شما از خطرات و غرق شدن را بر عهده دارد که خود یک مزیت بزرگ بوده و در هر محصولی مشاهده نمی شود.  بنابراین شما از این فرصت می توانید استفاده کنید و خود را به خشکی برسانید . این نوع طراحی باعث شده است تا قایق بادی چلنجر 2 اینتکس یکی از استاندارد ترین و ایمن ترین قایق های بادی باشد که شما می توانید از آن استفاده کنید و به همین دلیل نیز استفاده از آن در دریا ها با جلیقه نجات ممکن است . دور تا دور این قایق حلقه هایی برای نصب طناب نجات که در بسته بندی  قایق وجود دارد قرار داده شده است . این طناب از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بوده و به مرور زمان پوسیده و یا نازک نخواهد شد ، از این رو یکی از بهترین طناب ها برای بسته شدن به کناره قایق بادی چلنجر 2 اینتکس خواهد بود . علت قرار گیری این طناب در کنار محصول ، بدین خاطر است که شما بتوانید آن را دور تا دور قایق متصل کنید تا بدین ترتیب بتوانید قایق های بادی خود را در صورت نیاز به جایی وصل کنید . همچنین شاید دوست داشته باشید از چند قایق به صورت همزمان استفاده کنید .

با وجود طناب ها شما می توانید دو قایق را به یکدیگر وصل کنید تا از هم دور نشوند . و یا اگر استرس آن را دارید که زمانی که از قایق بادی استفاده نمی کنید ، آن را بر روی آب رها نکرده باشید و با کمک طناب آن را به جایی وصل کنید تا آب آن را از ساحل دو نکند . به علاوه بخش جلو و عقب دارای یکی دستگیره برای حمل قایق و یا بکسل کردن آن در زمان های مورد نیاز می باشد . این حلقه ها عمدتا در بیشتر قایق های بادی وجود داشته و بودن آن بسیار کاربردی است تا برای جابجایی راه ساده ای را در پیش داشته باشید و همچنین با وجود این دستگیره ها در هنگام جابجایی ، قایق دچار مشکل نخواهد شد . نکته قابل توجه این دستگیره ها این است که برای به آب انداختن قایق بادی دیگر نیازی به کشیدن کف قایق بر روی زمین نباشد و شما بتوانید به سادگی آن را برداشته و بلند کنید و سپس به داخل آب بیاندازید . در کنار این موارد دو حلقه نیز به عنوان اهرمی برای قرار دادن پارو بر روی آن قرار داده شده است تا پارو زدن را ساده تر کرده و استفاده از دو پارو را برای یک نفر میسر کند . در صورت عدم وجود این دو حلقه می بایست یک دست را برای نگه داری پارو و دست دیگر را برای تکان دادن آن استفاده کنید.  توجه داشته باشید که ماهیت قایق بادی چلنجر 2 اینتکس پارویی بوده و شما برای حرکت کردن بر روی آب و هدایت قایق بادی از پارو استفاده خواهید نمود . لذا وجود این اهرم ها بسیار کاربردی بوده و می تواند به شما تسلط بسیار خوبی برای پارو زدن بدهد . توجه داشته باشید که در صورت عدم وجود اهرم ها ، حرکت پارو ها می تواند برای شمایی که تنها قرار است از قایق بادی استفاده کنید و آن را به حرکت در بیاورید کمی سخت تر خواهد شد . علاوه بر موارد ذکر شده دو حلقه دیگر نیز بر روی بخش کناری بدنه قرار داده شده است. این دو حلقه تنها مسئولیت نگه داری پارو را در زمان هایی که به آن ها نیاز ندارید به عهده دارند تا از گم شدن آنها و یا افتادن  پارو ها به داخل آب جلوگیری شود. بنابراین در هر زمان که قصد دارید در یک جا ساکن شوید ، پارو ها را بدون اینکه فضای داخلی قایق بادی شلوغ شود ، به این حلقه ها متصل کنید . در بدنه قایق بادی چلنجر به صورت لاتین نام محصول توسط شرکت درج شده است که عدد 2 قرار گرفته و چاپ شده بر روی بدنه نیز نشان دهنده تعداد نفراتی می باشد که می توانند از قایق بادی استفاده کنند . در خرید قایق های بادی بایستی به یک سری از موارد مهم توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین آن ها را خریداری و استفاده کنید .

یکی از این موارد تحمل وزنی است که قایق بادی می تواند حداکثر آن را تحمل کند . در کنار این موضوع قایق بایستی بتواند ابعاد مناسب را نیز داشته باشد تا بتوانید وارد قایق شده و از آن استفاده کنید . چیزی که در این میان اهمیت دارد این است که شرکت سازنده قایق بادی چلنجر 2 برند بزرگ اینتکس می باشد . شرکت اینتکس قدیمی ترین و با تجربه ترین تولید کننده قایق بادی در دنیا می باشد که محصولات بادی خود را با طراحی های استاندارد و به صورت کارشناسی شده تولید می کند . در رابطه با پارو های قایق بادی چلنجر 2 اینتکس بایستی به این نکته اشاره کنیم که در واقع در کنار محصول دو عدد پارو یک طرفه قرار داده شده است که مجزا از هم می باشند . ولی شما می توانید به دلخواه خود از پارو های دو طرفه که عمدتا برای قایق های کایاک ساخته شده اند نیز استفاده کنید . ولی بهترین مدل برای استفاده در قایق بادی چلنجر 2 اینتکس همان پارو های تکی می باشد . این پارو ها از پلاستیک سخت ساخته شده اند و به خوبی می توانند در برابر ضربه و فشار مقاوم باشند . وزن پارو ها بسیار سبک است و در صورت استفاده از آن اصلا خسته نخواهید شد ، بدین ترتیب با پارو زدن با استفاده از این پارو های مخصوص نه تنها خسته نخواهید شد ، بلکه احساس خوشایندی را نیز خواهید نمود . ابعاد این قایق برابر است با طول 236 سانتی متری عرض 114 سانتی متری و ارتفاع 41 سانتی متری که به نسبت قسمت و مشخصات آن متناسب ارزیابی می شود . از مزیت های این قایق حمل فوق العاده ساده آن است که با استفاده از وزن 8.5 کیلوگرمی که دارد میسر می شود . این وزن نه تنها برای قایقی با ابعاد فوق زیاد نبوده و چه بسا بسیار سبک خوانده می شود ، به همین علت شما به سادگی و در کمترین زمان می توانید قایق بادی خود را برداشته و با خود به مسافرت ببرید . حجم بسته بندی قایق های بادی به دلیل اینکه طراحی بادی دارند بسیار کوچک و سبک است ، به همین علت شما می توانید به سادگی قایق را برداشته و با خود به همراه ببرید . آن را در صندوق عقب قرار دهید بدون اینکه فضای زیادی اشغال شود . ابعاد بسته بندی و جعبه محصول نیز x38x2051 سانتی متر است این ویژگی یکی از بزرگترین ویژگی هایی است که قایق های بادی آن را دارا هستند و یکی از دلایل مهم مشتریان برای خرید و استفاده از قایق بادی همچون قایق بادی چلنجر 2 اینتکس نیز دارا بودن وزن پایین و حجم بسته بندی کوچک است که باعث پرتابل شدن و قابل حمل بودن محصول شده است .

توجه داشته باشید که این قایق بادی به خوبی می تواند وزن افراد را را تحمل کند که در این رابطه در بخش های بعدی به صورت کامل اشاره خواهیم نمود . تحمل وزن قایق نیز برای دو نفر در مجموع 170 کیلو گرم است . این وزن ، یک آستانه تحمل وزن عالی برای قایق بادی چلنجر دو نفره می باشد ، زیرا به صورت میانگین وزن هر فرد را 60 تا 70 کیلوگرم در نظر بگیرم ، این تحمل وزن چیزی بیشتر از وزن دو فرد بالغ و بزرگسال خواهد بود . همچنین از سوی داشتن ابعاد بزرگ به خوبی می تواند به شما اجازه دهد تا در کنار خود ، وسایل و لوازم را نیز به همراه داشته باشید و با خود به داخل قایق ببرید . از ویژگی های بسیار خوبی که محصول فوق یعنی قایق بادی چلنجر 2 اینتکس دارد ، می توان به ضمانت و گارانتی تعمیر اشاره کرد تا در صورت بروز مشکل تا 48 ساعت شما بتوانید به صورت رایگان قایق بادی خود را توسط فروشگاه تهران اینتکس به صورت تخصصی تعمیر کنید . لذا این خدمات تعمیراتی ، خدمات پس از فروش قایق بادی بوده و شما مشتریان عزیز در هر زمان که قایق بادی دچار مشکل شده باشد می توانید برای تعمیرات به فروشگاه تهران اینتکس بسپارید تا نمایندگی به صورت تخصصی به آپارات کردن قایق بادی شما بپردازد . هر چند این قایق های بادی دوام بسیار خوبی را داشته و بدنه آن ها از لایه های ضخیم ساخته شده است . به همین علت نیز به خوبی می تواند در برابر ضربه و فشار ها مقاوم باشد .

متاسفانه پارو های همراه این قایق کاملا پلاستیکی هستند و از پارو های آلومینیومی که در محصولات به نسبت گران قیمتی همچون مارینر وجود دارد خبری نیست . البته پارو های پلاستیکی موجود نیز مقاومت خوبی داشته و پاسخگوی تمامی نیاز های شما خواهد بود . نکته قابل توجه دیگر قیمت مناسب قایق بادی چلنجر نسبت به سایر قایق های بادی می باشد ، زیرا این محصول یک قایق میان رده به شمار می رود و همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد ، کاملا مناسب برای استفاده برای گردش و تفریح بر روی آب ، ماهیگیری و ... می باشد . اما بر خلاف قایق های بادی همچون مارینر یا جیمینی قابلیت نصب موتور را نداشته و بهتر است که به صورت پارویی از آن استفاده شود . لازم به ذکر است که قایق های بادی چلنجر تنها برای استفاده 2 نفره ساخته نشده اند و شما می توانید به دلخواه خود مدل های قایق بادی چلنجر 1 و چلنجر 3 را نیز خریداری کنید که به ترتیب چلنجر 1 برای استفاده یک نفره و قایق بادی چلنجر 3 برای استفاده سه نفره طراحی شده اند . از این رو می توان گفت که قایق بادی چلنجر دو در واقع میانه این دو قایق بوده و با این وجود شما می توانید بسته به نیاز خود یکی از این مدل ها را خریداری کنید . همچنین توجه داشته باشید که قایق های بادی چلنجر در دو مدل ارائه شده اند که می توانید با مراجعه به دسته بندی فروشگاه تهران اینتکس آن ها را مشاهده و محصول مد نظرتان را خریداری