قیمت جکوزی پرتابل اینتکس و اختلاف قیمت با جکوزی بست وی

قیمت جکوزی پرتابل یکی از دغدغه های اصلی خریداران و مصرف کنندگان انواع جکوزی های بادی و جکوزی های پیش ساخته بوده که که به عنوان یکی از مهمترین عوامل خرید شناخته می شود. همانطور که می دانید ویژگی ها و ساختار یک محصول بوده که در قیمت آن تاثیر گذار می باشد بنابراین هر چقدر یک جکوزی بادی از کیفیت ساخت و امکانات بهتر و بروز تری برخوردار باشد مسلما قیمت بیشتری نیز خواهد داشت. اصولا قیمت جکوزی های بادی پرتابل بر اساس جنس بدنه ، ابعاد ، شرکت تولید کننده و لوازم همراع خود تعیین شده که بسیاری از مدل های موجود در بازار نیز قیمت هایی مشابه یکدیگر دارند زیرا که کیفیتشان تا حدودی با هم برابری می کند. یکی از دلایل اصلی توجه به قیمت جکوزی بادی پرتابل در واقع در نوع استفاده و نوع کاربری آنها می باشد. برخی از مصرف کنندگان قصد خرید چنین محصولی برای استفاده محدود در ویلا و سفر های مختلف دارند و برخی نیز به عنوان جکوزی ثابت برای استفاده در منزل اقدام به خرید آنها می کنند، بنابراین افرادی که استفاده بیشتر از یک جکوزی بادی و یا جکوزی پیش ساخته دارند همیشه سعی در هزینه کردن بیشتر برای تهیه یک محصول با کیفیت بسیار بالا خواهند داشت. برخی که قصد استفاده محدود از این محصولات دارند همیشه اقدام به خرید جکوزی های بادی می کنند که قیمت مقرون به صرفه تری داشته باشد.اما همانطور که اشاره کردیم میزان قیمت یک جکوزی بادی می تواند تاثیر بسزایی در کیفیت ساخت آن محصول داشته باشد.

 

اما یکی از مهمترین موردی که در قیمت یک جکوزی بادی قابل حمل موثر بوده جنس بدنه تشکیل دهنده آنها می باشد. در واقع بسیاری از جکوزی های بادی ساخته شده از جنس پلاستیک PVC دو لایه با رویه برزنتی بوده که بدنه ای ضخیم را تشکیل می دهد. بدنه ای که از لایه های مقاوم PVC در قسمت داخل بهره مند بوده تا موجب افزایش استحکام بدنه شود. چنین جکوزی بادی با این نوع جنس بدنه دارای مقاومت بالایی در برابر فشار و دمای آب داشته و در صورت استفاده در معرض نور و گرمای آفتاب به هیچ عنوان آسیبی به آن وارد نخواهد شد بنابراین نشان دهنده کیفیت و ساختار قوی در آیتم جنس بدنه می باشد. همین مسئله می تواند تایر زیادی در قیمت یک جکوزی بادی داشته باشد. علاوه بر این با وجود کیفیت و ضخامت بالای جنس بدنه این نوع جکوزی های قابل حمل انعطاف بالایی نیز داشته تا امکان جمع شدن در حجم و اندازه های کوچکتری را داشته باشند. اما ابعاد دیگر آیتم مهمی بوده که در قیمت یک جکوزی بادی پرتابل تاثیر گذار خواهد بود. در واقع ابعاد بسیاری از جکوزی های بادی به یکدیگر نزدیک بوده اما برخی از آنها طراحی بیضی شکل داشته به همین دلیل کمی از ابعاد بزرگتری برخوردار خواهند بود. هر چقدر ابعاد یک جکوزی پیش ساخته بزرگ تر باشد به طور قطع افراد بیشتری می توانند به صورت همزمان از آن استفاده کنند. همچنین موجب استفاده بیشتر از جنس بدنه برزنتی شده که در قیمت موثر خواهد بود.

 

عامل دیگری که در قیمت این نوع محصولات بادی تاثیر گذار هستند امکانات و لوازم همراه آنهاست. داشتن دستگاه های مخصوص گرم کننده و تصفیه کننده آب همراه جکوزی ها همگی در یک نوع نبوده بلکه هر کدام از قابلیت های خاص خود بهره مند می باشند. برخی از آنها دارای سیستم دیجیتالی بوده و از تنظیمات حرفه ای تر برای دما و فشار آب برخوردار می باشند و برخی نیز با داشتن ریموت کنترل مخصوص امکان تنظیم دستگاه را از راه دور خواهد داشت. بعضی از جکوزی های بادی تولید شده جدید از چراغ های LED سرخود در فضای داخل بدنه برخوردار می باشند که توسط ریموت کنترل مخصوص امکان روشن و خاموش کردن و همچنین امکان چگونگی روشن شدن را خواهند داشت. از دیگر امکاناتی که برای جکوزی های بادی در نظر گرفته شده زیرانداز و درپوش مخصوص برای مراقبت و نگهداری بهتر از آنها می باشد. تمام این ویژگی ها و امکانات از سری قابلیت هایی بوده که همیشه در قیمت یک جکوزی بادی تایر مستقیم خواهند داشت. یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت جکوز های بادی شرکت تولید کننده آنها می باشد. تا کنون فروشگاه اینتکس جکوزی های بادی تولید شده دو شرکت اینتکس و بست وی را در ایران عرضه کرده که هر کدام با توجه به کیفیت ساخت و امکانات خود از قیمتی متفاوت برخوردار هستند. این تفاوت قیمت می تواند در بعضی از مدل ها باعث افزایش قیمت جکوزی های بست وی نسبت به اینتکس و همچنین بلعکس شود. در کل برند بودن این ینوع محصولات بادی خود نشان دهنده مطمئن بودن و داشتن قیمتی ثابت می باشد.

قیمت جکوزی بادی پرتابل یکی از مهمترین عواملی بوده که مصرف کنندگان هنگام خرید به آن توجه بسیاری می کنند تا متناسب با کیفیت دلخواه خود قیمتی مقرون به صرفه ترین برای تهیه یک جکوزی بادی بپردازند. به دلیل اینکه جکوزی های بادی در برخی از موارد از استفاده زیادی بهره مند شده بنابراین برخی از مصرف کنندگان اقدام به هزینه بالایی برای تهیه یک جکوزی بادی با کیفیت بسیار بالا می کنند. البته در بسیاری از مواقع نیز از جکوزی های پیش ساخته به عنوان محصولی تفریحی استفاده شده به همین دلیل سعی در کمتر هزینه کردن برای تهیه آنها خواهد بود. اما قیمت جکوزی بادی پرتابل بستگی به موارد مختلفی از جمله جنس بدنه ، طراحی و ساخت ، امکانات همراه و سایر ویژگی هایی همچون ابعاد ، ظرفیت آب و شرکت تولید کننده خواهد داشت از همین رو هر چقدر استاندارد یک جکوزی پرتابل در تمامی این موارد ذکر شده بالا باشد به طور یقین قیمت آن جکوزی نیز بالاتر خواهد بود. البته عواملی مانند هزینه حمل و ورود این محصول از خارج از کشور و همچنین اعمال هزینه هایی مانند مالیات نیز در قیمت جکوزی های بادی پرتابل کم تاثیر نخواهد بود. اما در ادامه به بررسی موارد مهمی که در قیمت یک جکوزی پیش ساخته تاثیر گذار بوده خواهیم پرداخت...

اولین مسئله ای که نه تنها در جکوزی های بادی بلکه در خرید تمامی محصولات بادی از اهمیت بالایی برخوردار بوده جنس بدنه آن محصول می باشد. در نتیجه هر چقدر کیفیت و ضخامت جنس بدنه یک جکوزی بادی بالاتر باشد در قیمت آن نیز بسیار تاثیر گذار خواهد بود. اصولا جکوزی های بادی از جنس بدنه PVC و برزنت ساخته می شوند که همیشه مقاومت و ضخامت بالایی را به همراه دارند. طبیعی است که برای تمامی جکوزی های بادی از چنین جنس بدنه ترکیبی استفاده شود زیرا که قرار است در برابر دما ، فشار آب و همچنین استفاده در فضای باز مقاومت لازم را به همراه داشته باشد. ساختار این نوع جنس بدنه به صورت لایه لایه ای بوده تا در برابر ساییدگی های سطحی و تکیه دادن در زمان استفاده مقاوم باشد. این بدنه با وجود ضخامت بالا از انعطاف خوبی برخوردار بوده تا امکان جمع شدن در حجم و اندازه کوچکتری را فراهم سازد تا حمل و جا به جایی محصول نمورد نظر راحت تر باشد. همچنین این نوع جنس بدنه قابلیت تعمیر توسط بسته مخصوص تعمیرات محصولات بادی را خواهد داشت. با وجود تمام این ویژگی هایی که تنها جنس بدنه یک جکوزی بادی داشته مسلما در قیمت آنها نیز تاثیر گذار خواهد بود.

مسئله بعدی که مانند جنس بدنه دارای اهمیت بالایی بوده نوع طراحی و ساختار بدنه می باشد. جکوزی های بادی پرتابل در مدل های گرد ، مربعی و بیضی شکل تولید شده اند که هر کدام از ابعاد و ظرفیت آب بخصوصی برخوردار هستند. طراحی قسمت داخل بدنه آنها به صورت مواج بوده که موجب در بر گرفتن اعضای بدن برای استفاده راحت می شود. همچنین تعداد معدودی از آنها نیز از لامپ های LED سرخود در داخل بدنه بهره مند می باشند تا هنگام جاری نمودن آب و استفاده در شب جلوه زیبایی به جکوزی شما دهد. از ویژگی های کاربردی که در باب طراحی بدنه باید به آن اشاره کرد استفاده از دریچه های مخصوص آب بوده که برخی از آنها برای تخلیه آب و برخی نیز برای عبور دادن آب از دستگاه هیتر می باشد. گفتنی است که تمامی جکوزی های بادی پرتابل از دستگاه هیتر بهره مند می باشند که علاوه بر تنظیم دمای آب امکان تنظیم فشار آب نیز توسط آنها فراهم خواهد بود. بسیاری از از این دستگاه ها با داشتن فیلتر کاغذی در داخل بدنه خود که قابلیت تعویض را نیز خواهند داشت می توانند به راحتی آب درون جکوزی ها را تصفیه کنند. بنابراین دستگاه هیتر همراه جکوزی های پیش ساخته قادر است سه کار را به صورت همزمان انجام دهد تا تفاوت خاصی از نظر کارکرد با جکوزی های سنتی و بتنی نداشته باشد. روی قسمت بیرونی بدنه بسیاری از جکوزی های بادی نیز دو دستگیره مخصوص حمل تعبیه شده تا به راحتی این محصول را در حالت خالی از آب جا به جا کنید.

از امکانات مهمی که در کنار جکوزی های بادی قرار داده شده می توان به زیرانداز و درپوش اشاره کرد. این دو وسیله موجب می شوند تا از محصول مورد نظر مراقبت های بیشتری انجام دهند. گفتنی است که درپوش جکوزی های پرتابل قابلیت وصل شدن به بدنه توسط قفل های پلاستیکی داشته تا حرکتی روی بدنه نداشته باشند. برای تصفیه بهتر آب درون جکوزی ها قرص کلر به همراه مخزن مخصوص شناور قرار داده شده که نشان دهنده اهمیت بالا به پاکیزگی آب برای استفاده می باشد. مهمترین شرکت های تولید کننده جکوزی های بادی شرکت اینتکس و شرکت بست وی بوده که هر دو تلاش در تولید بهترین جکوزی های بادی می باشند تا موجب رفع نیاز های مصرف کنندگان شود. هر دو شرکت تولید کننده از نظر کیفیتی در حد و اندازه های هم اقدام به ساخت جکوزی های بادی کرده که حتی از نظر قیمت نیز تفاوت زیادی با هم نخواهند داشت. فروشگاه اینتکس نیز اقدام به عرضه جکوزی های بادی مختلفی از هر دو شرکت در ایران کرده و با مناسب ترین قیمت با قابلیت اطمینان بالا به تمامی نقاط کشور عرضه می کند.