قیمت چادر امدادی

چادر های امدادی همانطور که از اسم آن نیز مشخص است یکی از چادر های بسیار مقاوم و با کیفیت می باشد که بیشتر از آن ها در شرایط بحرانی مانند سیل ، زلزله و ... استفاده می شود ، این چادر ها بیشتر برای امداد رسانی بوده و ویژگی هایی دارد که به نسبت دیگر چادر های معمولی متمایز شده است . چادر امدادی مرغوب و با کیفیت یکی از ضروری ترین لوازمی است که در هنگام شرایط بد مانند وقوع زلزله و سایر عوامل طبیعی که موجب شده تا خانه های افراد ویران شود یا در معرض آسیب باشد ، بیش از هر چیز دیگری نیاز است . این چادر ها باید به گونه ای باشند که بتوانند امنیت افراد را در آن شرایط بحرانی فراهم کنند ، چرا که اگر چادر امدادی از کیفیت مطلوبی ساخته نشود نمی تواند سرپناه امنی برای پناهجویان باشد . به عنوان مثال اگر چادر امدادی در هنگام وقوع سیل خوب نباشد ، با بارش باران کم نیز ممکن است رطوبت را به داخل چادر عبور داده و افراد را با مشکل مواجه کند . این محصولات ممکن است به صورت شخصی و یا توسط سازمان های امداد رسانی و خیریه ها به صورت عمده خریداری شود . چادر های امدادی ممکن است در طراحی ها و ابعاد بسیار متنوعی تولید شوند و یا از نظر جنس های استفاده شده در بدنه و یا پایه ها متفاوت باشند ، اما آن چیزی که در این چادر ها مطرح است استاندارد بودن آن است ، چادر های نظامی و چادر های هلال احمر یکی از بهترین مدل های چادر های امدادی می باشند که اغلب توسط ارگان های امدادی مورد استفاده قرار می گیرند ، این چادر ها از نظر کیفیت در بالاترین مرتبه قرار گرفته اند به طوری که در زمان های امدادی حضور این نوع چادر ها را می بینیم . در ادامه به ویژگی های چادر های امدادی با کیفیت می پردازیم و طریقه ساخت و مواد استفاده شده در آن ها را بازگو می کنیم تا راهنمایی برای خرید چادر امدادی شما باشیم .

از مهم ترین ویژگی های چادر های امدادی نوع طراحی بدنه آن ها می باشد ، چادر های امدادی بایستی به گونه ای باشند که در شرایط بد بتوانند استحکم خوبی از خود نشان دهند و نیز فضای داخلی خوب و عالی را برای استقرار افراد آسیب دیده فراهم کنند . چادر های امدادی به دلیل اینکه از آن ها بیشتر به صورت گروهی استفاده می شود دارای ابعاد بسیار بزرگتری به نسبت چادر های معمولی و سفری دارند ، این ابعاد در مقایسه با چادر های معمولی بسیار بزرگ تر است به طوری که می تواند بیش از 15 نفر را درون خود جای دهد و فضای کافی را حتی برای خوابیدن آن ها فراهم کند . از آن جا که ممکن است استقرار در چادر های امدادی طولانی تر باشد باید بدنه ای بسیار قوی داشته باشند تا در طول آن مدت در مقابله با شرایط دیگر مانند باد و باران دوام بیاورند . چادر های امدادی ممکن است دارای پنجره یا فاقد پنجره باشند . تولید کنندگان چادر های امدادی چادر های متنوعی را تولید کردند که هر کدام بسته به نوع شرایط استفاده می شود ، تولید کنندگان برخی از مدل های چادر های امدادی را فاقد پنجره ساخته اند تا در شرایط بارانی بتوانند از آن ها کمک بگیرند ، چرا که نبود پنجره باعث می شود تا درز های محصول کمتر شود و در نتیجه چادر کاملا ضد آب باشد . برخی دیگر از مدل های چادر های امدادی نیز دارای پنجره بوده تا در شرایطی که دمای هوا بالاست آن ها را باز کرده و تهویه هوا به خوبی صورت پذیرد .


جنس بدنه و جنس پایه های چادر های امدادی نیز بسیار مهم است ، مرغوب بودن مواد اولیه ساخت بدنه و پایه ها به همراه دوخت بسیار عالی چادر می تواند چادر امدادی بسیار خوبی را برای استقرار آسیب دیدگان فراهم کند . از این رو پیشنهاد می کنیم که در هنگام خرید به جنس بدنه و پایه های چادر های امدادی توجه کنید تا بتوانید با خیال راحت چادر را در هر شرایطی استفاده کنید . چادر های امدادی که بیشتر با عنوان چادر های نظامی و چادر های هلال احمر شناخته می شوند دارای بدنه های بسیار قوی از جنس برزنت ، پارچه های شمعی ضخیم ، پلمنت و ... ساخته می شوند و پایه های آن ها نیز بیشتر از آلومینیوم و آهن ساخته شده اند . وجود پارچه های مقاوم و ضخیم می تواند چادر را کاملا ضد آب کند و استفاده از پایه ها آلومینیومی و آهنی نیز باعث می شود تا استحکام چادر امدادی افزایش یابد . در ادامه دو نمونه از چادر های نظامی و چادر های هلال احمر را که در دسته بندی چادر های امدادی قرار دارند را به صورت مختصر معرفی می کنیم تا با ویژگی های هر یک از ان ها آشنا شوید .

چادر نظامی

این چادر که تصویر آن را در پایین مشاهده می کنید یکی از بهترین چادر های نظامی و امدادی می باشد که دارای کیفیت بدنه بسیار خوبی است . این چادر  نظامی / امدادی به واسطه ابعاد بسیار بزرگی که دارد بیشتر ارگان ها و سازمان های نظامی از آن بهره می برند ، از این چادر اغلب در اردوگاه های نظامی ، کمپینگ ها و استراحتگاه های بین راهی نظامیان استفاده می شود و در برخی از مواقع می توان از ان به عنوان چادر های امدادی نیز بهره برد چرا که دارای کیفیت بسیار بالا و استاندارد را برای استفاده به عنوان چادر امدادی را دارد . ابعاد این چادر ( طول : 495 سانتی متر ، عرض : 485 سانتی متر و ارتفاع : 242 سانتی متر ) می باشد که به نوبه خود یکی از بزرگترین چادر های امدادی تولید شده می باشد و می تواند تعداد نفرات زیادی را در ردون خود جای دهد . ارتفاع بلند سقف آن نیز موجب شده تا به راحتی تردد در درون چادر وجود داشته باشد . طراحی این چادر به صورت مستطیلی بوده و تعداد پنجره های زیادی دارد ، پنجره های موجود در این چادر نظامی / امدادی 6 عدد بوده که 3 پنجره در یک ضلع کناری طراحی شده و 3 پنجره در بخش دیگر . وجود این پنجره های متعدد باعث شده تا نورگیری چادر بهتر شود و نیز تهویه هوای داخلی چادر به واسطه داشتن پنجره های متعدد به خوبی میسر شده است . همچنین این محصول دارای دو درب به منظور ورود و خروج افراد می باشد . درب ها و پنجره های این چادر امدادی نیز دارای یک محافظ توری بوده که می تواند از ورود حشرات به داخل چادر جلوگیری کند .

این چادر نظامی از جنس پارچه پنبه و شمعی پلی استر - برزنتی می باشد که به نسبت چادر های مشابه از ضخامت بیشتری ساخته شده است ، به همین جهت توانسته به خوبی در برابر فشار ها و عموامل دیگر که موجب پارگی بدنه می شود دوام بیاورد . این جنس باعث شده تا چادر ضد آب باشد و بتواند در زیر باران های شدید نیز مقاومت خوبی از خود نشان دهد . قسمت کف این چادر نیز از جنس PVC  دو رو کوت ساخته شده است که می تواند به خوبی در برابر سایش مقاومت کند و نیز در برابر نفوذ رطوبت به کف چادر جلوگیری کند . این چادر دارای تونلی می باشد که می توان با استفاده از آن چادر را به یکدیگر متصل کرده تا دو چادر به یک چادر سرهم تبدیل شود ( یعنی متصل کردن دو چادر نظامی 24 متری به یکدیگر و ایجاد یک چادر واحد 48 متری ) . این چادر دارای کفی بوده که امکان متصل شدن و جدا شدن آن می باشد ، این کف به صورت زیپی است که می توان به راحتی کف را به بدنه متصل کرد . جنس بدنه این چادر نظامی نیز فلزی بوده و مقاومت بسیار زیادی را در برابر فشار و ضربه می تواند تحمل کند . وجود پایه های فلزی ، بدنه ضخیم برزنتی و ابعاد بزرگ این چادر امدادی باعث شده است تا وزن آن به 100 کیلوگرم برسد . از لوازم همراه این چادر می توان به میخ و طناب ها اشاره کرد که از آن برای استحکام چادر استفاده می شود .


چادر هلال احمر

چادر های هلال احمر که مطمعنا با آن ها آشنا هستید یکی از بهترین چادر های امدادی موجود می باشد که سازمان های کمک رسان زیادی مانند سازمان هلال احمر از ان برای امداد رسانی به افراد آسیب دیده استفاده می شود . از این چادر ها بیشتر در مناطق سیل زده و زلزله زده و دیگر بلایای طبیعی به عنوان سرپناه استفاده می شود . این چادر ها در ابعاد مختلفی تولید شده اند که متداول ترین ابعاد آن ها 3 در 4 متر و 2 در 3 متر می باشد . از این چادر ها بیشتر برای اسکان گروهی استفاده می شود چرا که ابعاد بزرگ آن این اجازه را به افراد می دهد . ارتفاع این چادر نیز بیش از دو متر بوده و این امکان را به هر کسی می دهد که به صورت تمام قد در چادر بایستد . این مدل چادر هلال احمر فاقد پنجره بوده تا درز های کمتری در بدنه وجود داشته باشد ، وجود درز های کمتر باعث می شود تا بدنه کاملا ضد اب شود . جنس بدنه این چادر امدادی از برزنت ضخیم بوده و دارای مقاومت بسیار زیادی است . برزنت یک نوع پارچه بسیار قوی است که از آن به عنوان بهترین پارچه ضد آبی برای تولید انواع چادر های امدادی و سفری یاد می شود . جنس پایه های این چادر نیز به مانند چادر امدادی قبل از فلز تاشو می باشد . بدنه فلزی این محصول نیز باعث شده تا چادر بسیار مستحکم باشد . 


وزن این چادر به نسبت چادر امدادی قبل بسیار سبک تر است چرا که ابعاد آن کم بوده و پایه ها و بدنه سبک تری دارد . رنگ بدنه این چادر امدادی هلال احمر به مانند دیگر چادر های هلال احمر به رنگ سفید بوده که نوار های قرمز رنگی نیز در آن دیده می شود . رنگ قرمز بدنه این چادر ها از رنگ قرمز شرایط اضطراری الهام گرفته شده است ، به همین دلیل نیز رنگ بندی دیگری در این نوع چادر ها دیده نمی شود . راه اندازی این چادر ها نیز کار چندان دشواری نیست و تنها کافی است که پایه ها را به یکدیگر متصل کنید تا اسکلت اصلی چادر راه اندازی شود تا در نهایت پارچه را بر روی آن کشیده و محکم کنید . این چادر های امدادی با کیفیت را می توانید از فروشگاه اینترنتی اینتکس با قیمت ارزان خریداری کنید . این فروشگاه سالیان زیادی است که در زمینه فروش چادر امدادی فعالیت می کند که شما می توانید با مراجعه به آن مشخصات و قیمت چادر امدادی را بدانید و دیگر مدل های این نوع محصولات را ببینید تا در صورت تمایل خرید خود را انجام دهید .