قیمت چادر نظامی

چادر های بسیاری با عنوان چادر مسافرتی تولید شده اند که می توان از آن ها در سفر ها و کمپ های تفریحی استفاده کرد ، برخی از چادر ها با عنوان چادر های نظامی طراحی شده اند که تفاوت های بسیاری با چادر های مسافرتی معمولی یا خانوادگی دارند . چادر های مسافرتی که اغلب برای استفاده معمولی خانوادگی یا دوستانه مسافرین تولید شده اند صرفا ابعاد استانداردی را داشته به طوری که برای قرار گیری چند نفر طراحی شده اند اما چادر های نظامی در ابعاد بسیار بزرگتری طراحی شده اند که برای استفاده گروهی بسیار مناسب است . از چادر های نظامی اغلب برای استفاده بیش از 10 نفر استفاده می شود به طوری که آن افراد مدت زیاد تری را در چادر قرار می گیرند و در اصطلاح در آن مکان اردو می زنند . پس این نوع چادر ها که برای استفاده جمعی و طولانی مدت استفاده می شود و از ابعاد بزرگتری برخوردار هستند به اصطلاح به آن ها چادر نظامی گفته می شود چرا که بیشتر نظامیان که در مناطقی دور دست اردو می زنند از این چادر ها استفاده می کنند . چادر های نظامی دارای ویژگی های متفاوتی به نسبت چادر های معمولی هستند که در این مطلب قصد داریم تا با شرح دادن ویژگی های این محصولات راهنمای برای خرید چادر نظامی شما باشیم . پس در ادامه همراه ما باشید با این مدل چادر های بسیار کاربردی و بزرگ .

چادر های نظامی صرفا جهت نظامیان استفاده نمی شود چرا که نام گذاری این چادر ها را در متن بالا توضیح دادیم فلذا مردم عادی نیز می توانند با خرید چادر های نظامی اردو های طولانی مدت را در محلی با استفاده از این محصولات بزنند . همانطور که گفته شد چادر های نظامی دارای ویژگی هایی هستند که موجب شده تا با چادر های مسافرتی تمایز داشته باشند . از آن جا که از چادر نظامی به صورت طولانی مدت استفاده می شود نیاز است که دارای بدنه و پایه های مقاومی باشد تا در طی استفاده از محصول آسیبی به آن وارد نشود ، از این رو تولید کنندگان چادر های نظامی سعی کردند که بدنه ای بسیار مقاوم تر از چادر های مسافرتی معمولی تولید کنند . چادر های نظامی را می توان در تمامی فصول سال استفاده کرد یعنی به گونه ای طراحی شده اند که می توان چادر را در هر شرایط آب و هوایی که ممکن است در فصل ها تغییر کند مقاوم باشد ؛ به همین دلیل نیز چادر های نظامی را یکی از برترین چادر های موجود برای استفاده در کمپ ها و اردوگاه ها می نامند . چادر های نظامی خصوصیات بسیار مهمی دارند که برخی از آن ها را در ادامه شرح خواهیم داد :

 

استقامت این چادر ها در مقابله با باد های شدید مانند طوفان ها حتی اگر همراه با بارش برف و باران باشد بسیار بالاست و می تواند به مدت طولانی در این شرایط باقی بماند بدون اینکه کارایی خود را از دست بدهد یا آسیبی ببیند . همچنین بدنه آن ها به صورتی طراحی شده است که در سرما و گرما نیز سازگاری خود را نشان دهند . چادر های نظامی اغلب از نظر شکل ظاهری و رنگ بندی به گونه ای می باشند که به خوبی می توان آن ها را با ابعاد بسیار بزرگشان استتار کرد چرا که تولید کنندگان سعی کرده اند چادرها را به گونه ای طراحی کنند تا در شرایط گوناگون شکل ظاهری استتاری با هر محیطی را داشته باشند . وزن این محصولات نیز با توجه به ابعاد بزرگی که دارند بسیار مناسب است به طوری که به راحتی می توان آن ها را حمل کرده و به نقاط مختلف جابجا کرد . از آن جا که اغلب از چادر های نظامی در مناطق امدادی یا ماموریتی استفاده می شود بایستی تمامی موادی که از آن ها برای ساخت چادر نظامی استفاده می شود درجه یک و مرغوب باشد و نیز پایه ها یا به اصطلاح سازه های آن بسیار مقاوم و مطابق معتبر ترین استاندارد ها برای تولیدات این محصولات باشد تا استفاده کنندگان بتوانند رضایت کامل را داشته باشند .

 

اجناس و مواد استفاده شده در چادر های نظامی متنوع است که ارگان ها یا خریداران می توانند بنا به نیازی که دارند یکی از آن ها را خریداری کنند . پارچه هایی که اغلب برای استفاده در بدنه چادر نظامی موجود می باشند برزنت ، پی وی سی ، پلی استر ، پلی اورتان و .... می باشند ، این اجناس نام برده همگی از بهترین پارچه هایی هستند که خاصیتی شمعی دارند یعنی به گونه ای می باشند که می توانند به خوبی در برابر نفوذ آب دوام بیاورند ، لازمه هر چادری به خصوص چادر های نظامی این است که دارای بدنه ضد آب باشند چرا که اگر از این ویژگی برخوردار نباشند عملا ایمنی از طرف چادر برای سرنشینان وجود نخواهد داشت . یکی از نکات دیگری که بایستی در هنگام خرید این محصولات توجه داشت این است که چادر نظامی علاوه بر داشتن پارچه مرغوب ، دارای دوخت با کیفیتی نیز باشد ، به عنوان مثال اگر چادر نظامی از جنس خوبی برخوردار باشد اما دوخت آن مناسب نباشد عملا پارچه به تنهایی نمی تواند ایمنی محصول را تامین کند چرا که درز هایی در میان لایه های پارچه وجود خواهد داشت که موجب عبور سرما و گرما و همچنین رطوبت را به داخل چادر خواهد داد . پس مهم است که به دوخت چادر نظامی توجه شود و نخ های استفاده شد در دوخت پارچه بسیار مهم است . اگر خریداران محصول خود را از تولیدی ها و فروشگاه های معتبری تهیه کنند خیالشان از این بابت راحت خواهد بود چرا که تولید کنندگان بزرگ چادر های نظامی استانداردی را طراحی کرده و به دست مشتری میرسانند . 

          

همچنین جنس پایه ها یا همان سازه های چادر های نظامی ممکن است از آلومینیوم یا آهن ساخته شده باشند . شما می توانید در هنگام خرید به این موضوع توجه داشته باشید و چادر خود را مطابق با نیازی که دارید تهیه کنید . هر دو جنس یعنی آلومینیوم و آهن از فلزات بسیار مقاوم و با کیفیتی هستند که همه ما با ویژگی آن ها آشنا هستیم ، هر دوی این فلزات در برابر فشار های زیاد و ضربه ها مقاومت بالایی دارند و می توانند به خوبی چادر را پایدار سازند . همانطور که می دانید آلومینیوم یکی از فلزات بسیار سبک و در عین حال مستحکم است ، از این رو تولید کنندگان با بهره گیری از آلومینیوم توانسته اند وزن چادر ها را کاهش دهند . همچنین استفاده از آهن ها نیز به گونه ای می باشد که آن ها را تو خالی و در عین حال بسیار مقاوم و آلیاژ شده می سازند تا علاوه بر سبک شدن افت کیفیت نداشته باشند . همچنین هر دوی این فلزات در برابر زنگ زدگی و پوسیده شدن مقاوم هستند ( آلومینیوم به خودی خود یک فلزی است که اکسایش در آن رخ نمی دهد ، اما برای اینکه آهن را ضد زنگ کنند روکش یا رنگ بسیار مقاومی را به آن می زنند که در برابر اکسایش مقاومت کند .) 

    

چادر های نظامی را پس از تولید مورد آزمایش قرار می دهند تا روند مقاومت چادر را مورد بررسی قرار بدهند تا پس از آن محصول را به بیرون عرضه کرده و به دست مشتری و ارگان ها می رساند . با تمام این وجود خریداران بایستی محصول خود را از مراکز معتبری خریداری کنند ، تنوع در چادر های نظامی بسیار بالا بوده و شکل ظاهری و طراحی آن ها می تواند متفاوت باشد ، به عنوان مثال چادر ها ممکن است از درب و پنجره های بیشتری برخوردار باشند و برخی فاقد پنجره باشد . قیمت آن ها نیز به نسبت نوع جنس استفاده شده ، ابعاد و طراحی ممکن است متغییر باشد ، ولی چیزی که بسیار مهم است این است که در نهایت چادر نظامی با کیفیتی را تهیه کنید . برای خرید چار نظامی شما بایستی به یک تولیدی یا مرکز فروش چادر نظامی مراجعه کنید ، شما می توانید با مراجعه به وب سایت فروشگاه اینترنتی اینتکس از قیمت چادر نظامی اطلاع کسب کنید تا در صورت تمایل ، محصول خود را با کیفیت عالی و قیمت ارزان از این بستر خریداری کنید . شما می توانید محصولات خود را به صورت تکی و یا عمده بدون هیچ تردیدی خریداری کرده و سالیان سال از محصولتان استفاده کنید . برای ثبت سفارش شما می توانید حتی به صورت حضوری به دفتر مرکزی واقع در تهران مراجعه کرده و یا به صورت تلفنی با اپراتور ها تماس حاصل فرمایید تا با کسب اطلاع سفارش های خود را ثبت کنید .