مراحل ساخت استخر کشاورزی

امروزه استفاده از استخر برای کشاورزی و استفاده های صنعتی بسیار رواج پیدا کرده است . آب در بسیاری از مناطق بسیار کم می باشد و به گونه ای می باشد که می توانند هفته ای مزارع و گیاهان خود را آبیاری کنند . بسیاری از افراد از استخر برای ذخیره آب و استفاده از آن برای آبیاری گیاهان خود استفاده می کنند که البته ساخت یک استخر بتنی برای اینکار بسیار هزینه بر بوده و به صرفه نمی باشد . راهکار پیشنهادی ما برای این کار استفاده از استخر پیش ساخته می باشد که علاوه بر هزینه کم ، سرعت راه اندازی بالایی نیز داشته و می توانید در کمتر از چند ساعت استخر را برپا کرده و از آن استفاده کنید . در ادامه به راهنمایی درباره ساخت استخر کشاورزی خواهیم پرداخت و گزینه های پیش روی شما را بیان خواهیم نمود .

استخر پیش ساخته محصولی مناسب برای استفاده به عنوان استخر کشاورزی می باشد که دارای بدنه از جنس پی وی سی دولایه و الیاف ابریشمی می باشد که استحکام بسیار بالایی در برابر فشار آب داشته و همچنین پایه های ضد زنگ این محصول در شرایط جوی مختلف و در اثر برخورد آب با آنها مشکل ساز نخواهد شد و می توانید با خیال آسوده از آن استفاده کنید . از ویزگی های ان استخر های پیش ساخته می توان به وزن کم آنها نسبت به ابعاد و همچنین سرعت در راه اندازی آن ها اشاره نمود . راه اندازی این استخر توسط متخصصان شرکت تهران اینتکس انجام می شود و نیاز به نگرانی در این رابطه نمی باشد . عمل نصب و برپا نمودن استخر در کمتر از 1 ساعت انجام خواهد شد و پس از آن می توانید از آن استفاده کنید . استخر های پیش ساخته شرکت اینتکس دارای ابعاد 3 متری ، 5 متری ، 7 متری و 10 متری می باشند . البته این ابعاد مختص استخر های مستطیلی بوده و استخر های گرد نیز وجود دارند که می توانید بسته به نیاز خود یک استخر را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید . ظرفیت استخر های پیش ساخته نیز بستگی به ابعاد انتخابی شما داشته و نسبت به اندازه استخر شما متغیر است . اما می توان گفت که استخر های پیش ساخته حدودا از 3000 لیتر تا 55000 لیتر ظرفیت دارند که با فشار آب مناسب می توان در مدت زمان چند ساعت استخر را پرد کرده و از آن استفاده کنید . 

اگر شما استخر را برای تفریح و یا استفاده های روزمره خریداری می کنید می بایست آب آن را همواره تمیز نگهداری کنید تا باعث بیماری استفاده کنندگان نشود . تعویض آب استخر پس از آلوده شدن آب ، منطقی نمی باشد زیرا این کار هم بسیار زمان بر بوده و همچنین مقدار آب زیادی را از دست خواهید داد . راه بهتر برای تمیز نگه داشت آب استفاده از پمپ تصفیه می باشد که همراه با اکثر استخر های اینتکس وجود دارد که البته در صورت وجود نداشتن نیز می توانید به صورت جداگانه آن را خریداری کنید . پمپ های تصفیه نیز دارای اندازه و ظرفیت و قدرت های مختلفی می باشند که نسبت به اندازه استخر شما ، پمپ ها نیز تغییر خواهند کرد .

استخر های فریمی و ایزی ست نیز وجود دارند که این محصولات دارای قیمت های کمتری نسبت به استخبر های پیش ساخته می باشند که البته به دلیل کمتر بودن قیمت ، کیفیت آنها نیز کمتر از استخر های پیش ساخته می باشد . البته این دلیل بر این نمی شود که نتوان از استخر ها استفاده نمود . این استخر ها نیز مناسب برای کشاورزی می باشند و می توانید از این استخر ها نیز با خیال آسوده استفاده کنید . این استخر ها نیز دارای ابعاد مختلفی می باشند که می توانید بسته به نیاز خود ، محصول ایده  آل خود را انتخاب کنید . 

همچنین برای ساخت استخر کشاورزی شما گزینه دیگر نیز دارید که در اینجا به استخر پیش ساخته توکار اشاره می کنیم . شما می توانید محل دلخواه خود را به اندازه دلخواه حفاری کرده و دیواره ها و کف محل را با سیمان بپوشانید . پس از این کار می توانید استخر را درون محل حفاری شده قرار دهید و فاصله بین لبه های استخر و محل حفاری شده را نیز به کمک چوب و یا فابرگلاس بپوشانید . البته در صورت نیاز تمام این کار ها را همکاران و متخصصان ما انجام خواهند داد و نیاز به نگرانی برای انجام این کارها نمی باشد . پس از قرار دادن استخر در داخل محل حفاری شده می توانید اقدام به پر کردن آن از آب کنید و از آن استفاده کنید . از تمامی این استخر ها می توان به عنوان استخر کشاروزی استفاده نمود و به کمک آن ها آب را ذخیره کرده و در مواقع نیاز از آن استفاده کنید . در انتها می توان گفت استخر های پیش ساخته محصولاتی با کیفیت هستند که جایگزین بسیار مناسبی برای استخر های بتنی بوده که دارای ابعاد متغیر و بسیار ، بدنه ای مستحکم و قیمت های مناسب می باشند که به سبب این ویژگی ها این محصولات به یکی از محصولات پرطرفدار در این زمینه تبدیل شده اند . 

ساخت یک استخر کشاورزی به سبب هزینه بالا مقرون به صرفه نبوده و استفاده از استخر های پیش ساخته در این زمینه مرسوم می باشد و می توانید با هزینه بسیار کمتر صاحب یک استخر مناسب برای کشاورزی شوید و بتوانید از آن استفاده کنید . برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این محصول و یا محصولات دیگر می توانید از طریق ارتباط با ما ، با متخصصان شرکت تهران اینتکس تماس برقرار کنید .