مشخصات انواع چادر های مسافرتی عصایی ، فنری و اتوماتیک

مشخصات انواع چادر های مسافرتی عصایی ، فنری و اتوماتیک امروزه استفاده از چادر های مسافرتی در سفر های کوتاه و طولانی مدت مرسوم می باشد . این چادر ها محصولاتی با وزن کم می باشند که می تواند به راحتی آنها را جابجا نموده و از آن استفاده نمود . شرکت های بسیاری اقدام به تولید چادر های مسافرتی کرده اند که هر کدام از این شرکت ها محصولاتی با ویژگی های خاص و متفاوت با دیگری و همچنین کیفیت های مختلف تولید می کنند که هدف ما از این مقایسه ، بیان تفاوت این چادر ها با یکدیگر می باشد . هر چادر مسافرتی بسته به نوع سازه خود به سه دسته کلی تقسیم می شوند که آن ها را با نام های چادر مسافرتی عصایی ، چادر مسافرتی فنری و چادر مسافرتی اتوماتیک می شناسیم . هر یک از این سازه ها دارای یک سری ویژگی ها و خصوصیاتی هستند که دیگری شاید آن را نداشته باشد و همین موضوع باعث جذابیت میان این مدل ها شده است . بنابراین افرادی که اصلا چادر مسافرتی نداشته اند و یا خیلی با مدل های دیگر آشنا نیستند ، در این بخش به صورت کامل مشخصات انواع چادر های مسافرتی عصایی ، فنری و اتوماتیک را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا بتوانید با اطلاعاتی جامع تر خرید خود را انجام دهید . چادر مسافرتیعصایی این نوع چادر ها اغلب توسط شرکت هایی چون بست وی ، FIT و کووآ تولید می شوند و از کیفیت های بسیار بالایی برخوردار می باشند . از مزایای این نوع از چادر ها می توان به مقاومت بسیار بالای آنها نسبت به چادر های فنری و اتوماتیک اشاره نمود . البته باید به زمان بر بودن راه اندازی چادر های عصایی نسبت به چادر های اتوماتیک و فنری نیز اشاره کرد و به عنوان یک نکته منفی از آن نام برد . البته باید به این مورد نیز اشاره کرد که پس چندین بار راه اندازی و جمع کردن این نوع چادر ها ، انجام این کار زمان کمتری را از شما می گیرد .  شرکت هایی همچون کلمبوس و شاتل نیز چادر مسافرتی عصایی تولید می کنند که این محصولات نیز توانایی رقابت با محصولات شرکت هایی که در بخش قبل به آنها اشاره کردیم را دارند و از کیفیت های بالایی برخوردار می باشند . 

بدنه ی اکثر چادر های مسافرتی نیز از پارچه شمعی های ضد آب تولید می شوند که مقاومت بسیار بالایی در برابر باران داشته و می توان در روز های بارانی با خیال آسوده از آنها استفاده نمود . البته برخی از شرکت های مانند کووآ اکثر محصولات خود را از پلی یورتان با روکش UPV و تفلون تولید می کند که این نوع از پارچه ها نیز از کیفیت بالایی برخوردار می باشند . از بزرگ ترین ویژگی های یک چادر مسافرتی عصایی می توان به حجم بسته بندی بسیار کوچک آن ها اشاره کنیم ، زیرا این چادر های مسافرتی و سازه ای که برای تولید و ساخت آن ها استفاده شده است ، قابلیت جدا شدن بدنه از پایه ها را خواهد داد . بنابراین شما می توانید به مراتب پارچه بدنه چادر مسافرتی را در ابعاد بسیار کوچک تری بسته بندی کنید . این در حالی است که پایه های چادر های مسافرتی عصایی همچنین نسبتا نازک در نظر گرفته شده است که به خوبی می تواند ابعاد کوچکی را برای بسته بندی در اختیار شما قرار دهد . بدین ترتیب اگر به دنیال چادر های مسافرتی هستید که حجم بسته بندی کوچک تری داشته باشد بدون شک چادر مسافرتی عصایی از بهترین آن ها خواهد بود . در بررسی های انجام شده ، مشخص شده است که بسیاری از چادر های مسافرتی که برای مصارف کوهنوردی ساخته شده اند و به اصطلاح ساختاری حرفه ای تر دارند ، از سازه عصایی بهره مند هستند و با توجه به اینکه عمدتا برای استفاده یک نفره و یا دو نفره ساخته و طراحی می شوند و ارتفاع کمی که برای سقف آن ها در نظر گرفته می شود ، در کنار سازه عصایی آن باعث شده است که حجم بسته بندی بسیار کوچکی داشته باشد تا اینچنین کوهنوردان به راحتی بتوانند محصولات را به صورت دستی نیز حمل کنند و یا آن را حتی در داخل کوله پشتی خود قرار داده و به صعود بپردازند . چادر مسافرتی فنری چادر های مسافرتی فنری محصولاتی هستند که کاملا داخل ایران تولید می شوند و شرکت های مشخصی ندارند و از کیفت های مطلوبی برخوردار می باشند .

از این چادر ها می توان برای استفاده در سفرهای کوتاه مدت استفاده نمود و مناسب برای کوهستان و یا سفرهای طولانی مدت و کمپینگ نمی باشند . مطمعنا در سفر های خود با این نوع از چادر های مسافرتی مواجه شده اید ، چادر های مسافرتی فنری عمدتا به صورت گرد جمع می شوند و ساک آن ها نیز ساختاری گرد دارد که به صورت رنگ های شاد نیز تولید می شوند و ساختار تمامی آن ها به صورت مربعی است . این نوع از چادر های مسافرتی ابعاد بزرگی داشته و معمولا برای مصارف خانوادگی هستند . از مزیت های این چادر می توان به نصب سریع آنها اشاره نمود که در کمتر از 1 دقیقه می توان آن ها نصب و راه اندازی نمود و از آن استفاده نمود . این زمان نصب در مقایسه با چادر های عصایی و اتوماتیک زمان بسیار کمتری می باشد . اما باید به این نکته نیز توجه داشت که عمر پایه های آلومینیومی این محصولات به مراتب کمتر از چادر های عصایی و اتوماتیک می باشد . تقریبا می توان گفت تمامی چادر های مسافرتی دارای پنجره ها و دربا های دارای توری های مخصوص می باشند که برای جلوگیری از ورود حشرات و جانوران و همچنین گرد و خاک به داخل چادر تعبیه شده اند . 

علاوه بر چادر مسافرتی ، پشه بند های مسافرتی نیز در دسته بندی چادر های فنری قرار میگیرند و نحوه راه اندازی و استفاده از آنها نیز به همین صورت می باشند . چادر های مسافرتی فنری عمدتا از ظرفیت های 4 نفره ساخته شده اند و بزرگ ترین آن ها می تواند تا 12 نفر را به صورت نشسته و 6 نفر را به صورت خوابیده در داخل خود جای دهد که می توان گفت ابعاد بسیار بزرگ و مناسبی را داشته و می تواند گزینه ایده آلی برای افرادی باشد که دوست دارند تا سفر های خانوادگی و دسته جمعی داشته باشند . از معایب این نوع چادر های مسافرتی می توان به داشتن حجم بسته بندی نسبتا بزرگ اشاره کرد که در مقایسه با سایر چادر مسافرتی به راحتی قابل رویت خواهد بود . جمع آوری اینگونه از چادر های مسافرتی کمی نیاز به مهارت دارد ولی بسیار ساده تر از چادر های مسافرتی عصایی بسته بندی می شود و می توانید آن را در کمتر از یک دقیقه نیز جمع آوری کنید . سازه این نوع چادر ها ساختاری فنری داشته و تاشو می باشد . عمدتا وزن چادر های مسافرتی فنری نیز بالا بوده و بیشتر توصیه می شود که آن را با ماشین ها جابجا کنید . از نظر قیمت چادر مسافرتی فنری ، بسیار ارزان تر از سایر مدل ها بوده و علت آن نیز تولیدات آن در داخل کشور می باشد که باعث شده است تا قیمت نهایی محصول بسیار کاهش یابد .  چادر مسافرتی اتوماتیک شرکت هایی چون کیت و FIT اقدام به تولید چادر های مسافرتی از نوع اتوماتیک کرده اند که نسبت به چادر های فنری دارای کیفیت بالاتری می باشند و در مقابسه با چادر های عصایی نیز می توان گفت که بستگی به نیاز و سلیقه افراد دارد . البته شرکت کلمن نیز اقدام به تولید چندین محصول اتوماتیک نموده است که این محصولات نیز دارای کیفیت بسیار بالایی می باشند . این نوع از چادر ها راه اندازی نسبتا ساده تری در مقایسه با چادر های عصایی داشته و در مدت زمان کمتری می توان این چادر ها را برپا نموده و از آن ها استفاده نمود .  چادر های اتوماتیک نصب راحتی داشته و برای نصب می بایست پایه های محصول را به سمت بالا بکشید تا چادر شکل خود را بگیرد .

جمع کردن چادر نیز کار دشواری نبوده و می بایست پس از فشار دادن ضامن مخصوص که بر روی هر پایه تعبیه شده است پایه ها را به سمت پایین بکشید تا جمع شود . جنس بدنه ی این محصولات نیز از پارچه شمعی برزنتی می باشد که کاملا ضد آب می باشد و می توانید با خیال راحت از این چادر ها در روزهای بارانی استفاده کنید . به همراه برخی از محصولات پوش دوم نیز وجود دارد که به کمک این پوش و اتصال آن به چادر می توانید مقاومت آن را در برابر دوچندان کنید . در رابطه با چادر هایی که این پوش را همراه خود ندارند نیز  می توانید به صورت جداگانه آنها را تهیه کنید و به چادر متصل کنید . به این نوع از چادر های مسافرتی اتوماتیک که دارای دو پوشش هستند چادر مسافرتی دوپوش گفته می شود که ساختاری بسیار مقاوم داشته و می تواند به عنوان یک چادر مسافرتی که گرم است مورد استفاده قرار بگیرد ، یعنی می تواند گرمای داخل چادر را ذخیره کند . چادر های مسافرتی که اغلب به صورت اتوماتیک ساخته می شوند دارای سقف مرتفع تری بوده و بهتر می توانند به شما اجازه دهند تا در داخل چادر مسافرتی به صورت ایستاده قرار بگیرید ، توجه داشته باشید که این چادر های مسافرتی به خوبی می توانند در سه فصل مورد استفاده قرار بگیرند و می توان از آن به عنوان یک چادر مسافرتی خانوادگی ایده آل یاد کرد . حجم بسته بندی این نوع از چادر های مسافرتی نیز نسبت به مدل های فنری کوچک تر است ولی در مقایسه با چادر های مسافرتی عصایی ابعادی تقریبا بزرگ تر دارند . جنس بدنه در تولید چادر های مسافرتی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و بایستی حتما در انتخاب آن ها دقت کنید . از مهم ترین دلایل ضد آب بودن هر نمونه از چادر های مسافرتی اعم از عصایی ، فنری و اتوماتیک بایستی به جنس بدنه توجه داشته باشید . مدل های مطرح و معتبر بازار از بدنه هایی از جنس پلی استر ، پلی اورتان و برزنت ساخته شده اند که در برخی از مدل ها ممکن است از نایلون نیز استفاده شود . همچنین در برخی از مدل ها از پارچه های نانو و یا آکسفورد نیز استفاده می شوند که آن ها نیز از ویژگی های بسیار خوبی برخوردار بوده همگی ضد آب هستند و مناسب برای استفاده می باشند . یکی از مهم ترین نکاتی که بایستی در خرید هر نوع از چادر های مسافرتی توجه داشته باشید ، برند آن ها می باشد . 

البته مدل های فنری این موضوع خیلی اهمیت نداشته و اکثرا تولیدات داخلی هستند ، ولی در خرید چادر مسافرتی خارجی سعی کنید که چادر های مسافرتی خود را از برند های معتبر خریداری کنید . در معرفی هر یک از چادر های مسافرتی عصایی ، اتوماتیک و فنری به برخی از تولید کنندگان و شرکت های مطرح اشاره نمودیم ولی به چند برند دیگر نیز اشاره خواهیم کرد . فرینو ، هاسکی ، کینگ کمپ ، کلمن ، کلمبوس ، بست وی از بهترین برند ها هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید . از برند های داخلی نیز می توان به اف آی تی ، فخر ایران ، سایانا و هلال اشاره کرد . برای اینکه از خرید های خود مطمعن باشید و برند های اصل و اورجینال را خریداری کنید ، توصیه می شود که از فروشگاه های معتبری خرید های خود را انجام دهید . فروشگاه تهران اینتکس یکی از بزرگترین و قدیمی ترین فروشگاه اینترنتی چادر مسافرتی در ایران است که می توانید خرید های خود را با اطمینان از این مرکز فروش ، خریداری کنید . فروشگاه تهران اینتکس مدل های خارجی خود را با فروش بدون واسطه انجام می دهد و به همین دلیل نیز از نظر قیمت بسیار ارزان بوده و شما می توانید مدل های مد نظر خود را با قیمت های مناسب تری انتخاب و خریداری کنید . با مراجعه به دسته بندی مربوطه می توانید مدل های مد نظر خود را یافته و از قیمت محصولات مطمعن شوید ، همچنین می توانید با برقراری تماس نسبت به قیمت محصولات مطمعن شوید . 

جمع بندی چادر های مسافرتی محصولاتی می باشند که می بایست با در نظر گرفتن نکات کوچکی نسبت به جنس بدنه ، پایه ها و همچنین طراحی خریداری شود . چادر های اتوماتیک و عصایی تقریبا چادر های مناسب و با کیفیت تری  نسبت به چادر های فنری می باشند . اما باید به این نکته نیز اشاره کرد که راه اندازی و جمع کردن این چادر ها نیز از چادر های فنری زمان بیشتری را نیاز دارد . در انتها نیز خرید یک چادر مسافرتی بسته به سلیقه ی شما و همچنین محلی که برای استفاده از آن در نظر گرفته اید بستگی دارد . استفاده از چادر های فنری در فضاهای سرد و کوهستان و یا استفاده های طولانی مدت توصیه نمی شود . همچنین چادر های مسافرتی عصایی و اتوماتیک دارای ارتفاع بیشتری نسبت به چادر های فنری می باشند و اگر این ویژگی نیز برای شما اهمیت دارد می بایست از چادر های کم ارتفاع فنری دوری کنید . در صورت وجود سوال و یا نیاز داشتن به اطلاعات بیشتر درباره چادر های مسافرتی می توانید با همکاران ما در شرکت تهران اینتکس تماس برقرار کنید تا شما را راهنمایی کنند .