استخر پیش ساخته را می توان یک محصول کاملا ایده آل برای کسانی دانست که نیاز به یک استخر در ویلای خود دارند و امکان حفاری و ساختن استخر های بتنی را ندارند دانست . استخر های پیش ساخته با ابعاد مختلف ساخته شده اند و تقریبا می توان گفت برای تمام نیاز ها و ابعاد دلخواه شما استخر پیش ساخته وجود دارد . در این مقایسه دو استخر 5 متری و 7 متری وجود دارد که به توضیح درباره آنها و بیان تفاوت های آن ها خواهیم پرداخت . استخر های پیش ساخته را حتی می توان درداخل زمین نیز نصب کرد که شرکت تهران اینتکس فعالیت های زیادی را در زمینه ی استخر های توکار انجام داده است و نصب های توکار را نیز برای شما انجام داده و ضمانت می کند . 

استخر پیش ساخته 5 متری

طول این استخر پیش ساخته اینتکس 549 سانتی متر ، عرض آن 274 سانتی متر و ارتفاع آن 132 سانتی متر می باشد که اندازه ی مناسبی برای استفاده در ویلا و حیاط منزل شما می باشد . این استخر پیش ساخته بدنه ای از جنس پارچه شمعی برزنتی داشته و مقاومت بسیار بالایی در برابر آب و آفتاب مستقیم دارد .

همچنین الیاف داخلی استفاده در بدنه ی این محصول نیز به شما کمک می کند تا بتوانید استخری مستحکم و مقاوم در برابر ضربه و فشار آب داشته باشید . پایه های آلومینیومی استفاده در این محصول به خوبی وزن استخر را تحمل می کنند و به هیچ عنوان تغییر شکل نخواهند داد .

زمانی که این استخر پر از آب شود این پایه ها به طور محکم در محل قرار گیری شده قرار می گیرند . همچنین بدنه ی این استخر پیش ساخته به طور کاملا مقاوم در برابر آب سرد و گرم می باشد و در اثر استفاده با آب گرم مشکلی برای بدنه ی آن پیش نخواهد آمد . 

استخر پیش ساخته 7 متری

استخر پیش ساخته 7 متری شرکت اینتکس نیز یکی از محصولات این شرکت می باشد که توانسته است به سبب اندازه مناسب و ایده آل و همچنین مواد اولیه درجه یک استفاده در این محصول به یک محصول محبوب تبدیل شود و بتوانید یکی از بهترین محصولات شرکت اینتکس معرفی شود . طول این استخر پیش ساخته 732 سانتی متر ، عرض آن 366 سانتی متر و ارتفاع آن 132 سانتی متر می باشد که ارتفاع این استخر با استخر 5 متری این شرکت برابر می باشد . 

بدنه و پایه های این استخر 7 متری نیز همانند استخر 5 متری بوده و تفاوتی ندارند . به سبب اندازه ی بزرگتر این محصول نسبت به سایز 5 متری ، ظرفیت آب استخر نیز از 17203 لیتر که در استخر 5 متری وجود دارد به 31805 لیتر افزایش یافته است که البته با فشار آب مناسب زمان زیادی برای پر شدن نیاز ندارد و در چند ساعت می توان آن را مملو از آب کرد . خالی کردن آب این محصول نیز مدت زمان زیادی نیاز ندارد و به کمک دریچه تخلیه مخصوصی که بر روی استخر تعبیه شده است می توان استخر را در مدت زمان کمی خالی کرد و یا حتی به مکان دیگری منتقل کرد . 

از ویژگی های مهم استخر های پیش ساخته قابلیت جابجایی آن می باشد که به کمک این ویژگی در صورت نیاز می توانید در کمتر از 1 ساعت استخر را جمع کرده و در محل دلخواه دیگری نصب کرده و از آن استفاده کنید . این ویژگی در هر دو استخر 5 متری و 7 متری صدق می کند و تفاوتی ندارد . 

پمپ تصفیه استفاده شده در این محصولات به سبب اندازه های متفاوت این دو استخر ، با هم تفاوت داشته و در دو سایز مختلف می باشد . پمپ هردو استخر از نوع شنی می باشد و تفاوت این دو پمپ تنها در اندازه و قدرت تصفیه می باشد که در استخر سایز 7 متری پمپ نبتا قوی تری قرار داده شده است که به دلیل بزرگتر بودن استخر کاملا منطقی به نظر می رسد . 

جمع بندی

استخر های پیش ساخته 5 و 7 متری شرکت اینتکس محصولاتی پرفروش و پرطرفدار می باشند که مناسب برای استفاده در ویلا ها و حیاط منزل می باشند که هر دو از بدنه ای از جنس فایبرگلاس با الیاف شمعی بوده و تحمل فشار و ضربه بسیار بالایی داشته و در برابر فشار آب داخل استخر به خوبی مقاومت می کند . همچنین به همراه این استخر ها ، پمپ تصفیه ، زیرانداز ، درپوش و نردبان مخصوص نیز وجود دارد که به خریداران تحویل داده می شود . این اقلام اضافه برای هردوی این استخر ها بوده و تفاوتی ندارند .